МНЕНИЯ ЗА20 ОДЗ Люляче

  • 9 343
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 819
За яслените групи в 20 ОДЗ не знам как са, но сина ми е 3 - та група там и аз лично съм много доволна от госпожите, които му преподават. Базата също е добра и двора е голям и с много зеленина. Друго за момента не се сещам.
В 35 ОДЗ пък учи дъщеря ми (миналата година имаше 0 - лев прием в "Люляче" и я приеха в "Щастливо детство"). За тази градина също имам добри отзиви. Миналото лято й правиха ремонт. В двора няма много катерушки, но пък и да има учителките не пускат децата да си играеят на тях. Няма много дървета и на някои от площадките няма сянка, което е минус за през лятото. Директорката е нова и за нея нямам отзиви, но старшата сестра е много мила.
Ако имате въпроси за двете градини, ще се опитам да отговоря.

# 16
  • Мнения: 24
Аз също съм много доволна от"Люлячето".Наистина това е една чудесна градина "на края на града"/имам предвин район"Люлин",който си е цял град/.А ако знаете какви тържества съм гледала.....просто чудо!

# 17
  • Мнения: 1 350
видях две теми за това ОДЗ, не са отскоро де.
Насочили сме се натам с бодра крачка и се надявам скоро да мога да пиша отзиви.
От сайта им ми направи впечатление, че работят по програма на проф.Надежда Витанова, за която съм чувала и от други места, че се набляга на умението за общуване, което според мен е важно.
Всъщност, в детските градини в други европейски страни, се обръща голямо внимание на начините за общуване, между децата, с възрастните, учителите.
Надявам се и в 20 ОДЗ да е така. baby_neutral

# 18
  • София
  • Мнения: 561
Момичета, моля споделете пресни впечатления за яслените групи. Много благодаря! Hug

# 19
  • Мнения: 1 350
все се каня и аз тук пак да пиша, но все се замотавам.
и аз събирах впечатления, та знам какво е.
вие явно се каните да кандидатствате, така ли?
е, да пиша и аз Simple Smile
ОДЗ-то има сайт, аз оттам се ориентирах.
ние сме далече от тази градина, но сме в една от двете яслени групи Simple Smile
джуркахме се на голямото класиране  baby_neutral
мога да дам пресни впечатления, но не са обективни, т.к. нямаме и година там дето се казва няколко сезона, та да кажа дали ги изкарват навън и кога и ред други Simple Smile
като цяло впечатленията са ми добри, имам наблюдения и за други групи в ОДЗ и ясли и хората си вършат работата тук, детето се чуства ок Simple Smile
групите са на първия етаж, родители вътре не се пускат, помещенията са широки с балатум, има килимче за игра, в спалното са кошарки, но не съм влизала да си призная, светло е и имат играчки и лелите и сестрите са усмихнати като посрещат и изпращат децата, поне и от двете групи това съм виждала. и директора, и старшата сестра можеш да видиш как се отзовават в групите, помагат и т.н.
деца плачат,т.е разплакват се, но бързо ги занимават с нещо Simple Smile
някое-друго дете кашля, но като видя родителят в каква безизходица е като го дава и ми става и жално, и криво. но за болни и сополиви какво да кажа, явно е индивидуално за всяко дете, не мога да ти дам оценка, в групата сополиви не съм засичала освен сополките при плача Simple Smile
топло е в помещенията, но не горещо както в някои други.
яденето според мен е екстра, меденки не дават, един обяд видях в тенджерите какво има  Twisted Evil носят ги за всяка група от кухнята, а и пишат кое как на таблото за всяка седмица.
не е ясленска храна като в 41 ясла, а си е 'обща'.
има тържества, куклен театър, на които водят и яслените групи.
по-конкретна инфо мога да ти дам на лично, не е уместно да го пиша тук.
и друго, ако има може и на лични, ако те притеснява някой въпрос.
по принцип от ОДЗтата четат тези теми и явно много хора не пишат в тях (визирам и за другите градини, ясли), а лични и по-конкретни данни не бих изнесла, защото не смятам, че е редно Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 3 819
Съгласна съм с мнението на jos, с изключение на това, че за 4 години азлично  не съм видяла да има контрол над болните деца от страна на персонала. Мед. сестра съм я виждала точно 2 пъти. Също в стаите е много горещо. Отоплителната инсталация е много стара и не може да се регулира Т и каквото количество топлина подадат от ТЕЦ - а, толкова идва и в ДГ. За някой това може да е "+", но аз го отчитам като "-", защото детето ако е облечено, с по - дебела блуза, след 30 минути вече е изпотено. Децата от групата на сина ми ходят по тениски. Сега в момента Т е малко по нормална и както се казва се диша спокойно, но в големите студове беше много топло.
Иначе както писах по - нагоре аз съм доволна и от учителките, които преподават на сина ми и от храната и от мат. база.

# 21
  • Мнения: 24
много  съм си доволна от одз -то.Детето се чувства отлично.Е.....не може без проблеми,но те са незначителни.Хората са много отговорни,особено сестата и директорката

# 22
  • Мнения: 1 350
много  съм си доволна от одз -то.Детето се чувства отлично.Е.....не може без проблеми,но те са незначителни.Хората са много отговорни,особено сестата и директорката
може ли да споделите с какви проблеми сте се сблъсквали, в градинските или яслени групи? Вие наблюдения само като родител ли имате или и като част от персонала? благодаря предварително, а предполагам и на други родители, които търсят информация за ОДЗто ще е полезно да знаят какви проблеми могат да очакват. ясно е, че навсякъде има проблеми, но не винаги са едни и същи Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 3 819
много  съм си доволна от одз -то.Детето се чувства отлично.Е.....не може без проблеми,но те са незначителни.Хората са много отговорни,особено сестата и директорката

Както писах, аз също съм доволна като цяло от градината, но не съм доволна от това, че никой не спира болните деца на входа. Имам наблюдения и върху друга ДГ, където дъщеря ми учи и разликата в това отношение е доста голяма. Другото, от което аз не съм доволна, че в стаите е горещо. Както писах, за някой това може да е "+", но за мен е "-".

# 24
  • Мнения: 1 350
хубаво е, че вчера следобяд бяха извели градинските групи навън Simple Smile
яслените не ги извеждат още. но пък бяха отворили прозорците, топличко е и за моите представи, не знам кога се спира парното в градините. имаше нещо за три последователни топли дни, но дали за градините важи или си има точна дата не съм питала.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 819
jos, при 3 последователни дни с денонощна Т повче от 12 °С, тогава се спира централно, но за ДГ мисля, че директорките заявяват кога да се пусне и кога да се спре.
А за извеждането на децата от яслените групи, май и когато е още по - топло от сега не ги извеждат не толкова заради времето, колкото заради това, че са малки и не могат сами да се обличат и събличат. Това съм го забелязала и в ДГ на Ани.

# 26
  • Мнения: 1 350
jos, при 3 последователни дни с денонощна Т повче от 12 °С, тогава се спира централно, но за ДГ мисля, че директорките заявяват кога да се пусне и кога да се спре.
А за извеждането на децата от яслените групи, май и когато е още по - топло от сега не ги извеждат не толкова заради времето, колкото заради това, че са малки и не могат сами да се обличат и събличат. Това съм го забелязала и в ДГ на Ани.
и са малки, и не могат сами да се обличат, и като се засилят две-три кого по-напред да пазят.
нормално е по-късно пролетта или лятото да извеждат яслените групи.

# 27
  • София
  • Мнения: 175
Здравейте мами Simple Smile Сигурно повечето от вас вече нищо не ги свързва с градината, но имам молба, ако някой може да сподели мнение за госпожите Валерия Димитрова и Росица Тодорова?! Благодаря предварително и хубаво лято на всички!   bouquet

# 28
  • Мнения: 24
Здравейте мами Simple Smile Сигурно повечето от вас вече нищо не ги свързва с градината, но имам молба, ако някой може да сподели мнение за госпожите Валерия Димитрова и Росица Тодорова?! Благодаря предварително и хубаво лято на всички!   bouquet
Много са добри!Валерия Димитрова е човек с опит.Начева също е много добро.Не повишават глас и са грижовни.Това са моите отзиви........А и хора безгрешни няма,но  като цяло е добре.

Здравейте мами Simple Smile Сигурно повечето от вас вече нищо не ги свързва с градината, но имам молба, ако някой може да сподели мнение за госпожите Валерия Димитрова и Росица Тодорова?! Благодаря предварително и хубаво лято на всички!   bouquet
Много хубав ремонт се направи на коридорите и санитарни възли в някои групи,но не знам в кои.Чистичко и приветливо е.

Последна редакция: пт, 29 ное 2013, 12:56 от AnMary

# 29
  • Мнения: 9
Здравейте! Търся актуални мнения за тази градина и по-конкретно за яслените групи. Ще съм благодарна за всякаква информация. По-конкретно ме интересува пускат ли болни деца, какво е отношението към децата и каква е материалната база... 😊

Общи условия

Активация на акаунт