Проблем с меденките

  • 4 366
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Здравейте!
Въпросът ми може би е тъп,но все пак ще попитам.

Вчера се хванах да правя меденки по следната рецепта:
2 яйца
1чаша и половина захар
1 чаша олио
1ч.л.сода.
1 каф.ч. мед
1 пак.канела
брашно

Излезе доста голяма доза,пекох сигурно 5 тави от тези големите от фурната върху хартия.Правих малки топченца,които леко натисках,колкото да станат леко овални.
Пише,че се пекат на 180 до порозовяване,обаче първата тава,направо си изгоряха.
След това вече пекох на 150 на вентилатор и положението беше долу-горе добро,вадих ги меки,но момента ,в който изстинат и стават твърди като камъни,а меденките трябва да са мекички.
Веднага ги задушавах с найлонова торба върху таблата,в която ги нареждах,но не и не.Твърди са си като ореховки  Rolling Eyes

Да не би да има някакъв пропуск в рецептата?И как да станат меки/ако може вече де  Laughing /

Преди това правих локумки,те си станаха страхотни,но пусти меденки нещо им има  newsm78

# 1
  • Мнения: 22 867
Меденките по принцип трябва да престоят, за да омекнат. Може да им помогнеш, като ги слепиш с мармалад, да ги поставиш в кутии с резенчета ябълка, помага по-бързо да омекнат. Мисля, че Селма имаше рецепта за меки меденки, погледни в Любимите нейната тема. Peace

# 2
  • Мнения: 2 172
Благодаря Лабрекс  Hug

Аз като гледам всички рецепти са долу-горе такива,днес ще ги слепя с мармалад и ще ги сложа в кутия с резенчета ябълка,както казваш.Дано поомекнат малко  Rolling Eyes

Сега ще погледна рецептата на Селма   bouquet

# 3
  • Мнения: 25 589
Току-що изпечените меденки винаги са твърди. Колкото повече дни престояват, толкова по-меки и вкусни стават.  Laughing
Не разбрах, слагаш ли орехова ядка в средата? Ако не - пробвай.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт