Куче или котка

  • 15 233
  • 131
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
Аз съм за кучето  Peace
Имай предвид , че персийките се скубят зловещо ... Ще се видиш в чудо от косми . Мои приятели имат такава и е нещо страшно , превърнали са се в роби на космите и  Confused

# 16
  • Мнения: 4 916
...
дъщеря ми е голяма на 12 години ще стане ще помага в грижите за кучето или за котката.Пък и тя ми е обещала да помага Simple Smile

Забрави за тези обещания, ти ще се грижиш за тях.
Глупости  Crossing Arms нашите преди години като  взеха първото куче (бях около 12 г)  с кеф помагах т.е. разжождах  Peace е' нормално е понякога да ме е мързяло но си бях поела отговорност  Peace


Никакви глупости не са. На нашата кучешка площадка девет от десет кучета са взети заради или от децата и после са зачислени на родителите. Сутрин в седем часа и вечер пак в седем - в сняг, в дъжд или в жега - все родителите се влачат след кучето. Детето - само ако е на кеф или ако трябва да се похвали пред приятелчета, но тези моменти никога не съвпадат с режима на кучето.

# 17
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Много ясно че задължението по разходките и грижите ще е споделено  Peace
Лично аз не бих оставила животинка особенно като е малка изцяло на грижите на дете  Crazy

# 18
  • Мнения: 2 865
Ако е котка според мен няма нужда да е породиста, ама вие си решавате. На мен ми харесват много повече обикновените котки.

Последна редакция: пт, 22 апр 2011, 20:44 от Arizona

# 19
  • София
  • Мнения: 175
Твърдо за кучето.
Бях на подобна възраст, когато родителите ми позволиха да имаме вкъщи. Помня, че майка ми твърдо ми заяви, че животното е моя отговорност и няма да ми позволи да им го оставя. Толкова много емоции преживях, на толкова неща се научих, че никога повече не си представям къщата ми да е без бафкащ индивид. Благодаря на родителите ми, че ми направиха този подарък.

# 20
  • Мнения: 4 585
Може да изберете максимум 2 опции.

Ако се възползвам и гласувам с две опции, какво ще спечелиш от това, че съм гласувал?

# 21
  • Мнения: 1
Ами не знам.... ние със семейството ми ходиме на вилата всяко лято,на море и т.н, ако имам котка една приятелка твърдо е решена,че ще ми я гледа,но пък детето ми иска куче и куче,защото братовчедките ѝ имат домашен любимец,приятелите ѝ също.Да се върна на въпроса с кучето.Според вас как ще ни е по-удобно с куче или котка,защото както споменах ходиме на село и т.н според мене кучето. Пък и дъщеря ми се е навила да го разхожда всеки ден.Тя е изпълнителна и като каже нещо си го изпълнява.Вярвам и,че ще го гледа,но ми е много трудно да реша.Съседката ни отгоре има 3 персийски дрехи и няма да ви кажа на какво и приличат дрехите....Човек може да си помисли,че носи само кожи от лисици. Много косми пускат. Май се спирам на кучто но все още не съм решила давайте идеи.Само да спомена имахме котка порода Регдол много подарихме,защото се преместихме при свекърва ми,а тя не я искаше  newsm78 newsm78 newsm78 моля помогнете ми,не знам какво да правя  Cry Cry Thinking Thinking Thinking

# 22
  • Мнения: 4 585
Куче самоед.

# 23
  • Мнения: 1
о не мисля аз едвам се съгласих на чихуахуато. Ами вярно ли е,че пинчерите са злобни  newsm78

# 24
  • Мнения: X
Не знам дали са злобни, но лично аз ги намирам за доста шумни и изнервящи кученца.

# 25
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Kato те гледам как се "терзаеш" по добре за вас а и за "животинката" да не си взимате нищо  Naughty
Такива въпроси/решения се взимат заедно всички в семейството  Wink а не с анкета примерно  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 788
Вярвам и,че ще го гледа,но ми е много трудно да реша.Съседката ни отгоре има 3 персийски дрехи и няма да ви кажа на какво и приличат дрехите....Човек може да си помисли,че носи само кожи от лисици. Много косми пускат.
При мен такова нещо чак няма. Случвало се е да имам по някой-друг косъм на черна дреха, но дали с котка или без, в много случаи по черното полепват всякакви косми и така или иначе изисква по-особена поддръжка и внимание.
А честно казано на мен ми е по-лесно почистването на космите от дългокосместите котки, отколкото от късокосмести. Късите косъмчета са някак си по-остри и имат навика така хубаво да се впият в дрехите, че нито четки, нито пране помага... Дългите косми остават на снопчета и е доста по-лесно да се махнат, дори само с четка.
А кучетата също пускат не малко косми.
Винаги съм се чудила на хората, които гледат животни и се оплакват от косми.
Т.е. ако не искате да имате животински косми, по-добре подарете плюшено коте или куче на детето си...

# 27
  • Мнения: X
Нашата немска овчарка навремето се скубеше като за световно. Ако не искате косми, си вземете питон или някое симпатично невинно гущерче Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 029
Имаме персийска котка, късокосместа котка и куче - дребна порода с къса козина (почти никаква). При подходящи грижи - редовно къпане и ресане на персийката не падат много косми, ленива е толкова, че рядко драска мебели. Грижите за персийката почти не се различават от грижите за регдола, т.е. знаете какво е.
Куче - каквато и порода да е, може и без, иска грижи. Детето не може да поеме изцяло грижата за кучето. Предполагам, че ще вземете бебе - в такъв случай пригответе се поне 2 месеца да бършете локвички по пода и да събирате "тортички". Моето куче не е гризало чехли, столове и драло тапети, но повечето от кучетата го правят.  Grinning
Кучето е прекрасен компаньон, но има дълъг период на обучение и привикване, дори и за разходките.
С куче може да се ходи почти навсякъде, бих казала, че с котка също.  Simple Smile Може котката да се остави 2-3 дена сама в апартамент, като се осигури храна, вода и тоалетна, но за куче такава опция е изключена.
Не съм гласувала - защото липсват отговори - плюшена играчка или рибки

# 29
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 235
Гласувах за куче, макар да предпочитам котките. Аз обичам дивите котки, игриви, пакостливи, които не се подчиняват.
Ако вземете куче защо не опитате със сребърен пудел? Много яки кучета са, в топло време може да се подстригват късо, а и косми много-много не пускат. Интелигентни са, красиви, обучават се лесно, може да се научат да пишкат в банята. Понасят добре пътуване с кола, не ядат малко, когато пораснат. По-добре са от чи хуа-хуа според мен.
Но всичките ми познати, които имат куче или котка, са ги придобили от децата си. И все пак вземете си животно, животното е чудно създание, ако си отворен към него и искрено го обичаш. Много му даваш и то ти дава много.

п.п. И аз не харесвам персийките.

Общи условия

Активация на акаунт