Куче или котка

  • 15 236
  • 131
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 585
Кое му е красивото на пудела, ебаси мутанта. То на куче не прилича, камо ли на красиво. Shocked

# 31
  • Мнения: 6 323
Между "коте" и "куче" - определено куче.
Но пинчер... определено не бих посъветвала (лично мнение).

Ако трябва аз да избирам между пинчер и котка, то бих предпочела котката... ако може обаче да не е персийка.

Ако ще взимате куче, нека това да не е импулсивна покупка и не гледайте на него като на плюшена играчка - породите не се различават само по външния вид.
Разгледайте породите, почетете за грижите, които изисква всяка порода, какъв е характерът на кучетата от нея, има ли специфични здравословни проблеми и нужни ли са специфични грижи и т.н.
Има достатъчно информация, така че да може да направите максимално добър избор.

# 32
  • Мнения: 4 585
Дакелът е голям човек, може при нужда да го вземеш на ръце, да се качиш в автобуса. Женската да е 3-4 кг, няма нужда от подстрижка, от намордник.

# 33
  • Мнения: 2 229
Котка.  Peace

Ами не знам.... ние със семейството ми ходиме на вилата всяко лято,на море и т.н, ако имам котка една приятелка твърдо е решена,че ще ми я гледа,но пък детето ми иска куче и куче,защото братовчедките ѝ имат домашен любимец,приятелите ѝ също.Да се върна на въпроса с кучето.Според вас как ще ни е по-удобно с куче или котка,защото както споменах ходиме на село и т.н според мене кучето. Пък и дъщеря ми се е навила да го разхожда всеки ден.Тя е изпълнителна и като каже нещо си го изпълнява.Вярвам и,че ще го гледа,но ми е много трудно да реша.Съседката ни отгоре има 3 персийски дрехи и няма да ви кажа на какво и приличат дрехите....Човек може да си помисли,че носи само кожи от лисици. Много косми пускат. Май се спирам на кучто но все още не съм решила давайте идеи.Само да спомена имахме котка порода Регдол много подарихме,защото се преместихме при свекърва ми,а тя не я искаше  newsm78 newsm78 newsm78 моля помогнете ми,не знам какво да правя  Cry Cry Thinking Thinking Thinking

Регдол са ми любимите котки. Откъде я взехте?

# 34
  • Мнения: 3 677
 Куче, пък ако ще и Чихуахуа да е  Laughing  Но, аз за себе си говоря, както каза, някой по-горе, щом не си сигурна вобще не се занимавай.

# 35
  • Мнения: 245
Аз бих избрала и двете,но също гласувам за обикновено котенце-много са по-забавни и истински.Относно кучетете-имам пинчер и йоркшир териер.Моята пинчерка е голяма душеца,никак не е злобна,а за шумното-всяко куче реагира на звънец или друг подозрителен шум,е....... пинчерите малко повече  Laughing.Относно космите-йоркитата са може би единствените кучета,които не линеят и не пускат косми,козината им има подобна структура на човешката коса.Страшно са красиви и забавни,единственият минус е ,че трябва да се реши почти всеки ден,панделки...,къпане 3-4 пъти в месеца,по-специална козметика,но си заслужава.

# 36
  • Мнения: 198
Цял живот сме имали куче, аз съм гледала и котка.
Наистина предизвикват различна емоция, котетата определено са малко труднички. Ако е игривичко и палаво е много смешно, но пък малко неуправляемо. Качват се навсякъде, трудно се поддържа много добра хигиена според мен. Освен това подраскват...ако е мъжко изпишка ли се веднъж е кошмар, а ако е женско задължителна кастрация, иначе две седмици мучи без да спре и то доста начесто.

Персийките са капризни, леко киселяци...много косми, много капризи....не са и толкова игриви. Рискът при тях са алергиите. Аз имах коте намерено на улицата с къс косъм и такава алергия ми се отключи, че не мога да опиша. Наложи се да се разделя с нея, за да запазя здравето си, но се съсипах от мъка. 
Сега наследих по стечение на обстоятелствата една пуделка. Вълшебна, умна, изключително разбира, много жизнерадостна и игрива, изобщо особено за детенце е фантастично куче това. Много лесно се обучава и много важно, това е единствената порода с хипоалергенна козина, почти няма случай на предизвикана алергия. Има косъмчета, но те са лесно отстраними.
На мен лично грижата понякога ми натежава...извеждане, ресане, игри..но за едно дете едва ли ще е трудно. Други подходящи породи според мен са кокерчетата, които не са чак толкова умни, пускат косъм, но пък са много дружелюбни, дребнички и много обичливи и игриви.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 6 315
...но пък детето ми иска куче и куче,защото братовчедките ѝ имат домашен любимец,приятелите ѝ също.
Домашен любимец не се взема, защото някой друг имал. Животното не е кутия с шоколадови бонбони, за да го подариш за рожден ден.
Ако наистина сте решили-аз съм за котка, късокосместа, с подходящ за вашето семейство темперамент.
Но всъщност каквото и да изберете, ще ви донесе много положителни емоции (повече от грижите). Grinning

# 38
  • Мнения: 60
И двете Mr. Green

Последна редакция: сб, 23 апр 2011, 01:44 от Origanum vulgaris

# 39
  • Мнения: 1 749
Хамстер.
Не се разхожда, не яде много, не се скубе, и най-важното  - няма да страда от неглижирането и от факта, че е взет за нечия играчка.

# 40
  • Мнения: 200
Прочетох само първите няколко мнения, после ще изчета цялата тема.
Аз за дете бих взела куче, но примерно дакел или мини пудел. Чихуахуа не са подходящи за деца според мен. Приятелка има мини пудел и ужасно разглезен, стане ли малко по студено отказва да излиза на разходка, валии ли дъжд, върши каквото трябва и се прибира т.е няма да те кара на отрицателни температури да висиш навън, като хъскитата примерно.  Същото куче е ужасно търпеливо и добре си играе с деца, въпреки че като се замисля не всичките от тази порода  са такива.

Котките докато са малки си играят, но после престават, само спят по цял ден. Персийките ептен, те  и като малки не са особено игриви, което не е толкова зле. Аз имам такава и да за козината се изисква много грижа. Аз си решавам проблема като я стрижа един път годишно, зимата, до следващата зима нямам проблеми. Ако не я решеш козината им става на топки, много разресване трябва.

Бих препоръчала, ако не сте гледали до сега котка или куче да си направите тест за алергии преди да си вземете домашния любимец.

Аз съм от децата ,които са се грижили изцяло за кучето си като дете, дори му готвех, навремето нямаше толкова видове кучешка храна.  Зависи изцяло колко упорита си самата ти.

Последна редакция: сб, 23 апр 2011, 05:41 от Zara73

# 41
  • Мнения: 1 175
Авторке, от въпросите ти личи че не знаеш особено много нито за котките, нито за кучетата. Информирай се първо, пък тогава сама ще можеш да си отговориш на въпросите. Въобще знаеш ли какво изисква отглеждането на котка или куче, и конкретно, породите които сте избрали? От порода до порода разликата е огромна, особено при кучетата. Освен това всяка порода си има склонност към определени болести, особено ако животното е от зоомагазин или съмнителен източник, така че ако настоявате на породисто животно трябва да бъдеш подготвена за евентуални проблеми. Ако ще пътувате, определено по-добре е куче, но проучете породите преди да изберете - не гледайте само външния вид или кой какво има, а темперамент и специфични грижи.

П.П. Нищо лично, но от котките най-противни са ми персийките, а от кучетата най-противни са ми чихуахуа  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 5 370
Свекърва ми има персийка, която е вече на...не знам колко години, 13-14.
От оня свят я завърнахме на 2 пъти, проблеми с бъбреците, отделянето, ужас...до котешка диализа се стигна.... Tired

Изключително своенравно и студено животно. По цял ден стои на прозореца и съзерцава навън, не се дава да я гушкат и галят, само свекървата признава.

По принцип на мене идеята животно вкъщи не ми допада.
Ако е къща с двор - куче, да, голямо. Но в апартамент... Tired

# 43
  • София
  • Мнения: 1 603
Определено предпочитам кучетата.
Само дето чихуахуато някак не ми се връзва с представата за куче.
Кучетата се привързват към стопаните, котките към дома.

# 44
  • Мнения: 1 175
Кое му е красивото на пудела, ебаси мутанта. То на куче не прилича, камо ли на красиво. Shocked
Всъщност пуделът си е съвсем прилично изглеждащо куче. Това че повечето стопани карат по течението и теглят идиотските подстрижки на горките животни не прави самите животни мутанти. Всъщност много от рошавите породи, като ги обръснеш, си приличат на обикновени кучета (например това е коли).

Общи условия

Активация на акаунт