ЗЛОЯДО ДЕТЕ

  • 13 628
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: DiVA
Шани, на някои им е простено. Да не им се обиждаме! Когато човек разбира от абсолютно всичко, случва се пък да обърка  Twisted Evil
И все пак към проблема Grinning - как изобщо успя да преминеш от мляко на някаква друга храна??? Искам да го видя да преглъща нещо различно. Пък ако ще и мляко с бисквити да е  Laughing Иначе мама в казармата ще си го прати с кашонче Аптамил  Grinning  
Имам един познат - 2метра, 120 кила, разправя че до 3 години ял само мляко, на 3 проял шоколад, а останалото по-късно  Laughing

ами ДиВА какво да ти кажа - тя, моята ядеше кисело с бискити-само че хубаво омешано всичко...ако искаш пробвай с пасатора да смелиш сместа и когато тя е пасирана изглежда почти като чисто мляко, е има си вкус на мляко с бисквити!  Wink
Иначе и аз съм минала през това чудо - отглеждане само на мляко...после откри и кашкавала и топ. сирене и разните му там ДАНОН ДУО и Петит Данон-а и ако щеш вярвай, но съм се опитвала да сипвам супа в една от чашките на петит-а  Shocked  Shocked  Shocked , само и само да я заблудя...естествено номера не мина и сега имам около 100-120 чашки от ДАНОН ДУО в нас, а тези от петит-а нямат преброяване! Wink
Ми това е!  Sunglasses  
 Ако се сетя за друг НАДЕЖДЕН трик - веднага ще пиша!  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
Успех и на теб!

# 46
  • Мнения: 2 839
Благодаря за подкрепата момичета!  Simple Smile
Явно МНОГО търпение му е майката.
anan, верно че изглежда пухкав на снимката, ама то е защото нещо се е накокошинил  Wink  Аз сигурно затова си я харесвам тая снимка, защото не прилича толковя на модел на Освиенцим. Тъкмо бяхме станали 8кг. на година и 2 мес. и миналата седмица ни лепна тоя грип с повръщане и разстройство и айде пак под 8. Вече му се виждат и най-горните ребра   Shocked
То няма лошо да е слаб, далеч повече щях да се тревожа ако беше дебел, ама сега навлизаме във възраст дето болестите няма начин да ни пропуснат, а тогава става лошо ако нямаш някоя друга сланинка в запас  Simple Smile  Миналата седмица като го хвана грипа първия ден още беше на система, после още 2 дни нямаше сила да стане от леглото, после още 3 го носихме, че му трепереха краката милия. А сестра му го изкара за 1-2 дни на крак.
Отплеснах се от темата  Simple Smile
Шани аз съм опитвала с 2 лъжици картофено пюре в 200мл мляко. Надуши го лисицата  Wink
Вчера не знам как се обърка и взе солета от масата!. Мен ми се разтупа сърцето от щастие  Laughing  Ама само я пъхна в устата си без да гризне, допря я до непцето си, извади я и я погледна с почуда  Laughing  Не знам да се смея ли, да плача ли  Simple Smile
Ама стига съм ви занимавала. От това което сте писали разбирам че май по добре е изобщо нищо да не му предлагам, а да го чакам да си поиска. То аз и без това вече му предлагам нещо различно от мляко не повече от 1-2 пъти в седмицата. Айде отивам да се стягам за голямото чакане. Дано го има още тоя форум та да се похваля ако дочакам  Laughing

# 47
  • Мнения: 289
DiVA, моята най-голяма дъщеря също отказваше да яде... Аз дотам бях изпаднала морално от отчаяние, че в един период я водех ежедневно на сладкарница и й купувах пасти - поне нещо да изяде... И адаптирано мляко съм й давала до 3 години и половина, поне така да й вкарам витамини и минерали, като не яде нищо... Какво се оказа, оказа се, че тя има много странни вкусове и предпочитания, за които на нас ни трябваше време да ги налучкаме и да се нагодим... Тя яде почти по вегетариански, обожава треви, семена и зеленчуци, плодовете не я вълнуват. За пиене й купувах от един магазин за екопродукти сироп от коприва (!) и тя се наливаше с него като за световно. За съжаление, обаче, магазинчето фалира, явно само ние сме пазарували там Sad . Сигурна съм, че и салата от глухарчета щеше да яде, ако знаех откъде да ги взема и как да я направя... Ако ти кажа как изглежда нейната чиния за обяд... една купчина фиде, сварено във вода, без сол, без олио, без нищо - ей така само, от постно по-постно и една купчина листа от салата - да си хрупа. От месото яде само пилешко и то не всички части от пилето, яйца също яде, така че получава с храната и животински белтъчини, не е веганка... Но откакто й готвиме според нейния си вкус - яде.

# 48
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мдааааа,точно така сме и ние ЛИРА!
Освен млеката и млечните продукти ОБОЖАВАМЕ и всичко зелено -- коприва, спанак, маруля и ако имах възможност да си отгледам една ливада с магданоз и копър - просто нямаше да имам ама НИКАКВИ грижи относно прехраната й  Grinning  Grinning  Grinning .
ДиВА - има обаче един такъв момент - провери му кръвните показатели и виж дали са в нормата. Защото при все нашето неядене щерката винаги е била с абсолютно нормален хемоглобин и аз не й се шашках прекалено много...И всичките ни дрехи за абсолютно запазени  Grinning  Grinning  Grinning - едно петно няма по тях  Laughing  Laughing  Laughing !..и нищо не й умалява на ширина, а само й става късо... виждаш ли - има си своите предимства  Wink  Wink  Wink
Айде със здраве и с килца в повече...  Sunglasses
П.П: м. г. и тя изкара този грип с повръщанети и дрискането...
Цяло лято ходеше обута в дълъг панталон или клин и с по-широка горна дреха ...иначе  ме беше  Embarassed  Embarassed  Embarassed  на какво прилича!

# 49
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Aз пак да си кажа, че все съм от най-компетентните Embarassed
Моята племеница беше истински ужас с храненето. Като беше на 6 год се разболя от инфекциозна мононуклеоза и бяха в болница с майка и. За един обяд на сестра ми и се наложило да я остави за малко. Една друга майка трябвало да се погрижи за обяда, който бил леща. Като я попитала дали ще яде, тя категорично отказала и тази мама дала лещата на нейното детенце, което си било доста ящничко. Добре ама на вечеря на мойта племеница много и се дояло леща, а то имало друго. На въпроса,защо не е яла на обяд, тя отговорила:"Защото не знаех, че ще ме попитат  само веднъж дали искам" Laughing  Laughing  Laughing

# 50
  • Мнения: 811
Прочетох темата и забелязах, че майките, които са били злояди по-спокойно се отнасят към проблема. Като малка мен така ме гонеха с лъжицата, че все още изпитвам отвращение като видя препълнена чиния. С ръст 170, след 2 раждания още нямам 50 кг. с мокри дрехи.
Бебо се храни твърде добре, но девойката преживя подобен злояд период. Случи се когато навърши годинка. Юлче е писала как на деца са предлагали различни храни. Аз също бях чела за този експеримент. Предлагах за обяд по 5-6 различни неща. В чиния слагах малко месо, различни зеленчуци - сварени или сурови и задължително плод и я оставих сама да се оправя /цапотията беше страхотна/. Най-много й допадна, че я оставих да си играе с храната. Ммммм.........  върха на сладоледа беше да цопва лъжицата с всичка сила в супата, хе-хе после си обираше макаронките от пердето и ги хапваше с апетит.
Не мога да съм сигурна дали заради това прояде, но вече 5 години се храни нормално и балансирано. Никога не съм я насилвала. Снощи отказа да вечеря - чудо голямо - след 1 час сама си взе и изяде 2 праскови и 1 банан. Все още и предлагам по 2 или 3 неща - каквото си избере и досега гладна не е оставала.
Вие си познавате децата най-добре. Все има начин да се направи храненето приятно и забавно. Може да хапвате заедно, може да си правите рисунки с храна в чинията /чушка за носа, маслинки за очи, домат за устата и т.н. - после много се забавляват откъде да гризнат "човечето"/, предлагайте храна, която предпочита и ако детето е здраво не показвайте притеснение.
Върху мен са изпробвани всякакви сиропи и илачи - не съм забелязала ефект. Има поговорка, че апетита идва с яденето.
Успех на всички.

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: dari
... Има поговорка, че апетита идва с яденето.

 трябва да се промени...
 Bulb  Bulb  Bulb С годините!!! (при това евентуално, Wink )

 Grinning  Grinning  Grinning

# 52
  • Мнения: 8 769
Цитат на: lyra
 Сигурна съм, че и салата от глухарчета щеше да яде, ако знаех откъде да ги взема и как да я направя...

lyraр това за глухарчето майтап ли беше? Защото аз съм хапвала таквазинка салатка.....  Imp искам да ти кажа, че колкото и зехтин и лимон да сложиш си горчи....  Sick Майка ми от време на време слага в нормалната зелена салата по малко глухарче....усеща се, колкото и ситно да е нарязано. А пък било много полезно.....

# 53
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Какво означава злоядо дете? Да знам дали да включа Сиси в групата или не. Тя си ядеше до годинката нормално, е, имаше си претенции, така и не прояде например попара или скадки десерти от рода на нишестени кремове, ашуре или грис ама според мен си е нормално да си има вкусови предпочитания. След като проходи за известен период отказа да яде готвени храни, имах чувството, че не може да изтрае да седи мирно 10-15 минути за да се нахрани - търчеше, катереше се..абе не си сядаше на дупето. Това беше и времето в което се чудех как да вкарам в стомаха и нещо различно от хляб, кашкавал и топено сирене...пасирах яденето/например пиле с картоф/ и го мажех на филийка и така... А как исках да хапне една супичка - мечти! Но дойде и този ден, постепенно....и сега си се храни нормално, е, не по много ама може да е ген - аз също ям много малко и не ми е цел в живота. Rolling Eyes  Не съм я насилвала, не предлагам алтернативи - когато е гладна - яде. Винаги е имала много добри показатели при изследванията и може би това ме успокоява. На 3г и 2 месеца е 16кг и е 104 см. - расте като гъба...
Мисля, че вина за някои драстични случаи имат родителите. Познавам дете...ох, жал ми е за него. Яде точно по часовник 4 пъти на ден, едни огромни количества храна, на почти 4-ри е, а майка му още го храни и няма мърдане - храненето е мъка, чува се само 'отвори устата!','дъвчи!', гълтай!' и така откарват по час...просто е ужасно...честна дума!

# 54
Това е много хубаво, но моя син страхотно се запече от пчелното млечице.
Сега е на 3 години и 8 месеца и също е много злояд. Няма нищо по-страшно от това да е злоядо детето. Но да ви кажа честно вече нямам нерви и за това съм го оставила на мира. Сутрин приготвям закуска и го оставям. Ако иска да яде. Научих го да пие чай с мед - в огромни количества. Даже още се буди нощем да иска, но предпочитам да ставам 2 - 3пъти на нощ, но да знам че нещо калорично е сложил в стомахчето. Другото което направих - от любима приказка - "Карлсон който живее на покрива" обича много малките вкусни кюфтенца.
Сега по магазините има детски шницелчета във формата на животни.
Снощи измислих една игра - р азказах му как в коремчето има мелничка и тя е много сърдита че не й даваме нищо да мели. И както си говорехме "смля" една филия със саламче.
Но установих, че децата наистина нямат много нужда от количество храна. Колкото му се иска то си я взима. Съпругът ми също е бил много злояд, а сега заключваме хладилника от него - 120 кг.

# 55
Както каза FLASH "може и до гена да е" , мисля че трябва да се съгласим. Всяко дете е различно и се развива по различен начин. Първата ми дъщеря ми се роди 3.6 кг и първите вечери много рева до 3-4 през нощта, най накрая заспиваше каталясала от рев. На третият ден се консултирахме с педиатър и се оказа, че детето било гладно, просто не му достигала кърмата. Та добре си хапваше детето, докато не започна да взема пример от братовчед си - не искам да ям, това не го ям и т.н. - и сега се гоним из стаята с лъжицата. Или си избираме храна, хапваме по малко  и има  мир и радост в семейството. Малката ми  дъщеря пък е пълна противоположност - роди се едвам 2.5 кг, но бързо навакса изгубеното и сега сехрани редовно и с голям апетит. Просто да ти прави удоволствие да я храниш, но дали тази идилия ще продължи след като разберем защо кака "това не го иска" и бяга из стаята - ще поживеем и ще видим.

# 56
  • Мнения: 245
Мили майки, много благодаря за отговорите, много ми помогнахте да се отнеса по-спокойно към проблема. Първото което направих е да предупредя госпожата от детската граднина да не настоява с храненето, много се впечатлих от 'спомените" ви от детската градина. Дори си спомних как злоядата ми сестра пъхаше филиите с мед под някой камък, а баб ми все се чудеше защо имаме толкова много мравки  Laughing Спрях и непрекъснатите увещания и обещания. Слагам го на масата с нас и му казвам да яде ако иска и каквото иска - определено има ефект. Благодаря ви още веднъж

# 57
  • САЩ
  • Мнения: 323
mucky, преди годината основната храна на бебето е млякото, другото в само за опитване. Както са ти писали вече, и аз да кажа - прибираш и чакаш да минат 1-2 седмици (или колкото време е необходимо за да забрави) и пробваш пак. Дъщеря ми не искаше да яде може би докъм 9 месеца, свекърва ми пък каза че нейните деца са захранени на 1 г и 2 м и на 10 месеца. Сигурно има деца които са си злояди по природа, но има много случаи в които опитите на майката да нахрани детето са причина. Аз съм била злоядо дете и затова прибирам храната когато я не ще. Дъщеря си не бих определила като злояда, но в присъствието на майка ми която непрекъснато я кани и пита какво иска, почва да отказва да яде.

# 58
  • Мнения: 419
Дъщеря ми беше злояда. Педиатърката ни изписа един сироп-мултивитамини, който се казва Мултисаностол. Докато детето пиеше от сиропа нямаше никакъв проблем с яденето, но след като го спрях всичко се повтори. И така аз реших да и давам по веднъж в годината от този сироп, той се ползва около 2 месеца

# 59
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Stani
Дъщеря ми беше злояда. Педиатърката ни изписа един сироп-мултивитамини, който се казва Мултисаностол. Докато детето пиеше от сиропа нямаше никакъв проблем с яденето, но след като го спрях всичко се повтори. И така аз реших да и давам по веднъж в годината от този сироп, той се ползва около 2 месеца

Аз аъщо забелязах повишаване на апетита с този сироп. Съпругът ми се уплаши, че детето може да се освини  Animal Pig и вече не го купуваме Confused

Общи условия

Активация на акаунт