Коластра,само че немска и от аптека!!!

  • 129 034
  • 158
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 521
Добре де, тази най-хубавата коластра, която казвате - от новозеландските крави- защо е толкова евтина в IHERB????Само 8 долара. А тук са толкова скъпи....60-90 лв. Защо така, почват да ме мъчат съмнения, а искам да я поръчам. newsm78

# 61
  • София
  • Мнения: 4 570
Добре де, тази най-хубавата коластра, която казвате - от новозеландските крави- защо е толкова евтина в IHERB????Само 8 долара. А тук са толкова скъпи....60-90 лв. Защо така, почват да ме мъчат съмнения, а искам да я поръчам. newsm78

Едва ли е най-хубавата. КОето не знам какво значи за хранителни добавки. Купуваш такива на изпитани фирми. Но това не значи, че са панацея и вършат работа на всеки. Индивидуално е. Аз лично харесвам, т.е. върши ми работа тази на НАУ, за децата вземам на Симбиотикс, дъвчащи - доволна съм. Цените на повечето неща, изпитани марки / може би проверени от бг потребители и продаващи се в нашите аптеки/ са по-евтини в iherb. Първо, в Щатите повечето неща са по-евтини, второ, това е нет магазин, т.е. не плаща наем като аптека, нито заплати на фармацевти, които са завършили най-скъпия фармацевтичен курс, този в БГ.

# 62
  • Мнения: 30
Нещо май си измисляш.Начина на разпространение на една хранителна добавка(дали през аптека ще ти го продадат или ще си го поръчаш през сайта в интернет) не определя качеството и.Добавката се регистрира и после как ще се продава няма никакво значение.Ако ми кажеш и как ги измисли вземането на проби и проверки на хр.добавки ще те призная...
[/quote]

Ами нещо май не си измислям,а ти май си много неинформирана.За да влезе едно лекарство в аптека мила моя има цял един Закон,който трябва да се спази-Закон за лекарствата и аптеките в хуманната медицина.А ти как разбра,че през интернет добавките са регистрирани незнам.
Като чакам при моята лична лекарка влизат мед-представители да осведомяват лекарите.Лекарите ако са харесали продукта го изписват и се реализират високи продажби.
А и аз мога да продавам добавки през интернет,буз да знам какво има в тях.
И коя си ти шоколадче,че ще ме признаваш.

И да наистина няма логика на ихерб да е 8 долара,а всички останали да са по-скъпи.

# 63
  • София
  • Мнения: 4 570


Ами нещо май не си измислям,а ти май си много неинформирана.За да влезе едно лекарство в аптека мила моя има цял един Закон,който трябва да се спази-Закон за лекарствата и аптеките в хуманната медицина.А ти как разбра,че през интернет добавките са регистрирани незнам.
Като чакам при моята лична лекарка влизат мед-представители да осведомяват лекарите.Лекарите ако са харесали продукта го изписват и се реализират високи продажби.
А и аз мога да продавам добавки през интернет,буз да знам какво има в тях.
И коя си ти шоколадче,че ще ме признаваш.

И да наистина няма логика на ихерб да е 8 долара,а всички останали да са по-скъпи.

еееее, не с лошо де, това е форум, повечето сме майки и сме тук за обмяна на опит и за да помогнем на себе си и децата.

Никоя не е никоя за да признава или не. Споделяме.

alex i ivo, говориш за закона и си го чела или чувала? той е за лекарства, не за добавки. Работих известно време в системата, тези, които нямат възможност, по много причини, да регистрират лекарствата, ги пускат като добавки. Дистрибуторите при лекарите също са известни, аз съм ходила и по лекари. Ясно е кои лекарства и добавки си харесват.

Говорим за СВЕТОВНО ПРИЗНАТИ фирми, не за моята и твоята коластра, нали?
И коя логика ти говори за айхърб?

Темата според мен е за споделяне. Приключвам, докато няма какво да кажа. Постът ми е информативен, моля, цитираните да не го приемат лично
   bouquet

# 64
  • Мнения: 30
Съгласна съм спокойна с теб.И аз смятам,че влизаме тук да споделяме.Незнам с какво предизвиках такъв лош тон.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 570
Съгласна съм спокойна с теб.И аз смятам,че влизаме тук да споделяме.Незнам с какво предизвиках такъв лош тон.

Затова казах - заравяме томахавките и продължаваме да търсим най-доброто, за най-красивите и най-умните деца - нашите.

# 66
  • Мнения: 3 157
Пак казвам-хранителните добавки,които се продават в аптеките не са минали нито един тест повече,нито пък са регистрирани по някакъв по различен начин от продаваните в сайтовете...затова няма никакво значение откъде ще се купи нещо-подобни призиви-моля,не правете еди какво си,защото аз съм чула-недочула нещо за някакъв си закон звучат смешно...няма лошо да споделяме,ама поне да беше прочела преди да ни агитираш...

# 67
  • Мнения: 30
Аз не агитирам никого.И ти моля те не говори,като не си наясно с нещата.НЕ МОЖЕ В АПТЕКА ДА СЕ ПРОДАВА ХРАНИТЕЛНА ДОБАВКА ИЛИ ЛЕКАРСТВО БЕЗ ДА СЕ СПАЗИ ЗАКОНОВО УСТАНОВЕНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ.Защото няма тогава орифлейм или аквасорс,или RSI?
И да във форума тона беше спокоен преди някой хора да решат да се заяжда.

# 68
  • Мнения: 338
много активна дискусия водите от 3 страници насам, но в крайна сметка всеки сам прави своя избор. alex_i_ivo, и на мен ми е интересно откъде си сигурна, че в аптеките всичко е законно! има всякакви манипулации и много начини да се заобикаля системата, поне доколкото знам от собствения ми опит, който не е в тази сфера, но предполагам, че е така навсякъде. това, че има някакъв закон, не означава, че всичко е законно и минава през закона. а има и много фирми, които си плащат, за да си затвори очите закона. а както и спокойна казва, явно което не минава като лекарство, минава като добавка и тогава за мен става дори опасно. затова всеки да си проучи нещата за себе си и да сподели опит. а какво е по аптеките и в интернет пространството - всеки да си извади собствените заключения. аз лично имам предпочитания не за това от кого ще го купя, а от кого е произведена стоката. защото редовно си пазарувам от чужбина конци и те нямат нищо общо с конците, които се продават в българия, а са вписани, че са от същия производител. затова си ги купувам директно от производителя в еди-коя-си държава, плащам си доставката и даже ми излиза по-евтино.   bouquet

# 69
  • Мнения: 30
Сигурна съм на 100 процента,не че и там като навсякъде в Бг няма манипулации,но моя първа братовчедка внася хран.добавки а съм много на ти с нещата.А е напълно невъзможно лекарство,което не може да се регистрира като такова да се продава като хран.добвка.Като доказателство за моите думи ще ви кажа,че например Магнезий който е 300мг категорично не може да се регистрира като хран.добавка.Над 300мг е вече лекарство.

# 70
  • Мнения: 0
Влязох да пиша в тая тема повтарям се- за да споделя как и кога давам коластрата и донякъде сравня цените тук в Б-я. Но нещо не ми харесват настъпателните постове на Alex ! Затова спирам да пиша и чета! Тук тонът е нападателен и не ми харесва това! УСПЕХ на всички и да са ни живи и здрави дечицата! Peace

# 71
  • Мнения: 30
Вчера една приятелка на 38 години е ми сподели,че от коластрата е излекувала херпес.Беше очарована.

И незнам защо моя тон стана настъпателен,като споделяме мнения и опити с коластрата за нашите деца.Друг е въпросът,че не може човек който не ме познава да дава характеристики и мнение за мен.Неведнъж в моите постове съм споменала,че всичко е въпрос на вкус и не агитирам никого за марка.

Лично при мен коластрата стана средство за повишаване на имунитета на децата ми след рецепта от личната ми лекарка.И съм особено предпазлива,заради здравословните проблеми на милите ми момчета.

# 72
  • Мнения: 3 157
Аз не агитирам никого.И ти моля те не говори,като не си наясно с нещата.НЕ МОЖЕ В АПТЕКА ДА СЕ ПРОДАВА ХРАНИТЕЛНА ДОБАВКА ИЛИ ЛЕКАРСТВО БЕЗ ДА СЕ СПАЗИ ЗАКОНОВО УСТАНОВЕНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ.Защото няма тогава орифлейм или аквасорс,или RSI?
И да във форума тона беше спокоен преди някой хора да решат да се заяжда.


 Всъщост азсъм доста наясно със ЗЛАХМ и с т.н.,,изисквания'' за добавките.Затова и написах по-горното..Примера с козметиката няма нищо общо нито с лекарства,нито с добавки,просто не знаеш за какво става дума и даваш доста неадекватни примери(пример с козметика за да докажеш нещо да добавки).
Спирам да споря,де,явно не си чела нито една наредба и си спориш заради спорта.

# 73
  • Мнения: 255
Аз искам да ви питам от каква възраст я давате тази коластра и може ли да се дава без да има детето проблеми, а само за укрепване на имунитета. Ние сме на АМ.

# 74
  • Мнения: 30
Моето малкото дете е на 3 г. и я пие разтворена във вода.

Общи условия

Активация на акаунт