от тесто за пица -идеи за кифли-помощ?

  • 2 503
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 786
момичета не ми се рови да търся рецепти с готово тесто затова направо пускам нова тема пък да видя какво ще ми отговорите !
направих тесто за пица -лепкаво мазно и го оставих да втаса -чудесно е-тръгна като лудо!обаче ми е твърде много и ще остане а искам да го използвам и за кифли след като с част от него направя пица !та имате ли идея мога ли да направя кифли от тесто което е само от брашно мая сол и хладка вода-мазно е леко е и е с балончета но в никакъв случай не става за разточване?

# 1
  • Мнения: 55
За кифли едва ли ще стане ако не може да се точи, но ще станат хубави мекици Flutter

# 2
  • Мнения: 786
ами в краен случай и аз това съм решила! Crazy
просто ползам нова мая и такова тесто стана -мама мия!та исках да спретна нещо ново и сладко с тестото и се зачудих за кифли....нищо може пък някой да е сътворил нещо ..ще изчакам -то и без това още си втасва... Wink

# 3
  • Мнения: 55
другият вариант е милинки или ако държиш на кифлите омеси остатъка от тестото с още малко брашно докато стане за разточване.Аз съм правила кифли с такова тесто.Не се надуват като козуначените но пак стават вкусни Flutter

# 4
  • Мнения: 786
правила ли си?а не разбрах!ами явно няма да са кифли тогава-аз исках да са пухкави ....карай!а за милинките имаш ли под ръка някоя хубава рецепта че ми стана интересно?
търся и тема за сладкиши с желатин -ако си отдавна в тези теми можеш ли да ми препоръчаш линк?предварително благодаря!

# 5
  • Мнения: 55
За милинките рецептата я знам от бабата на моя мъж

1кг брашно
1кубче мая (аз използвом суха но я “хващам“)
1 с.л. захар
1 ч.л. сол
2 с.л. олио
малко хладка вода

Разтварям маята в малко топла водичка със захарта. В голяма купа слагам брашното и солта добавям маята олиото и вода. Меся докато стане много мекичко тесто и оставям да втаса.
После с намазнени ръце правя малки топчета и редя в тавичка.Оставям ги да починат 5 минути и преди да ги сложа във фурната ги заливам с малко олио и една лъжица брашно (предваритилно смесени)лПека на загрята на 200 градуса фурна до готовност.

# 6
  • Мнения: 786
благодаря ти много!  bouquetточно това ще направя!и сиренце мисля да добавя  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт