МАРТЕНЧЕТА 2008

  • 80 064
  • 679
  •   1
Отговори
# 435
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Здравейте и от нас!
Марги, стискам палци за малката да е приета в яслата и да се класирате успешно!Какъв е тоя зор с тия ясли и градини, ужас!
Иве, няма срам, всеки човек има нужда от почивка.В това число съм и аз, ама с кърмене и кърлежче - бебе, няма как  Mr. Green
Виж каката и цял ден не й важдам очите, и към 21 часа не иска да се прибира.Настават истерии, викове, писъци, направо кошмарно прибиране всеки ден.А за храненето да не говорим - предлагам по 3-4 различни неща и отговора е "не искам".А ако седне да яде, иска някой да я храни, лежи по дивана и яде, цапа.В градината е единствената, която я хранят, представяте ли си срамотии!А преди си ядеше сама.Не знам какво й става!

# 436
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Привет мами, мартенчета и сие   bouquet
Наде, и твоето стихотворение ми хареса много - ще си го запазя, защото имам нужда да си припомням, че винаги може да е и по-лошо  Peace
Марги, стискам палци да се класирате - напълно те разбирам с тези трепети за градините. Аз не можех да спя нормално за да мисля дали ще се класираме и уж все така нагласявах нещата, че да сме поне сред първите 20-30 и да имаме шанс, накрая отнякъде изкачаха незнайни кандидатури и ние хоп... след 50-60 място за чакане  ooooh! Накрая точно си подавахме документите за тази градина и тогава уж ни излезе шанса да се запишем в една по-близка до работата ми държавна градина - след дъжд качулка  Rolling Eyes Дано успеете - стискам палци  Praynig
Илиянче, като написа за храненето на Мимка, и при нас нещо подобно се получава. Галя се храни самичка и в един момент нашата госпожица такъв мързел я хваща, че започва "Мамо, искам да ми помогнеш" и ми дава лъжицата да я храня като бебе. ooooh! Ако откажа, започва да реве, добре, че баща й я строява - ама тя чак в легнало положение се храни на финала и й слагам пелени, защото наоколо става интересно. А вградината нашата е примерна - само ми я хвалят как си изяжда всичко сама и без да се цапа  Laughing
Да ви се похваля имахме "културно" мероприятие през тези почивни дни, не пътувахме и си бяхме в нас. Но заведохме Галя на зоопарка - мисля, че имаше доста свободни клетки за зверче като нея, но едва ли щеше да й стигне пространството  Whistling Тя беше единственото дете, което хвърляше бегъл поглед на животните и тичаше като отвързана  Embarassed Единствено я впечатлиха мечките /защото спи с една плюшена мечка/ и някои маймунки и то само защото много скачаха и се премятаха  Laughing Това моето дете е просто уникален случай  Whistling

# 437
  • Мнения: 263
Ауу любимата ми тема...храненето....
Без филмче не сядаме...в противен случай, хапва 3 - 4 хапки и е готов ...наял се човекът...нооо когато има какво да зяпа....всичко си изяжда...естествено мама храни....на градината си е абсолютно самостоятелен...но у дома...
Най - тежки са ми закуските през уикенда, оставям го да яде сам, за да оправя домакинството и да се приготвим да излизаме...по- бързичко...вярвате ли ми, че е в състояние да дъвче една филия с пастет, час и половина.... и аз на всяка хапка се подавам през вратата и подвикавам..." Айде бе мамо....'', "Айде бе Вики, време за обяд стана"....направо бяс ме хваща....сядам до него и започвам да давам...така за 15 мин сме се наяли...Ужасно е!
Навсякъде пишат , че не било хубаво, да гледали телевизия децата докатос е хранели...ми да ме прощават ама....при нас само това работи ooooh!

# 438
  • София
  • Мнения: 565
Марги, качих малко снимки от концерта. Ето тук Любчо е на първа линия от дясно. Не си се припознала Simple Smile Искам да отбележа колко пораснала е Дея и как добре се справи с танците Simple Smile Детето просто се забавляваше. Догодина ще запиша и Раличка на народни танци, решено е вече Laughing

Успех за яслата! Така се започва- вълнения за яслата, после за завършване на детската, тръгване на училище, абитуриентска, кандидатстудентски изпити.... сватба.... внуци...  Laughing Целувки, стискам палци !

# 439
  • Тук и там
  • Мнения: 97
 Joy Joy Joy Chili, голям смях се смях с вашият юнак  Laughing
Наистина навсякъде пише, че не е полезно детето да се приучва и храни на ТВ, клипчета и прочие, обаче да бяха хранили Галя те тези години  ooooh! Що манджи е изяла на Жълтоклюното патенце, Слончето, желираното мече и прочие...  Grinning
И това с храненето с часове ми е много познато  Mr. Green Вечер я слагаме поне 20 минути преди ние да седнем на масата, докато приготвим, а тя се храни на 5 мин. по лъжичка - ми как да не се измори детето, че и да иска да си прилягва накрая  Laughing Моят мъж все не издържа и започва с напомнянето, а тя след него имитира госпожите, които викат по едно момиченце в градината и с един наставнически тон декламира " Бетиии, загребвай "  hahaha Та ние си приключваме вечерята, а ако ооставим Галя може да си я намерим така на масата и с храната и на сутринта  Laughing
Уф, има и весели моменти  Laughing
Наде, а ти защо не разказа повече за вашето мероприятие  Hug

# 440
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Честит Гергьовден !
Честит празник на всички именници !
Бъдете живи, здрави, весели, усмихнати,
нека късметът и щастието са винаги с вас и вашите семейства!

# 441
  • София
  • Мнения: 565
Честит празник! Нека Свети Георги бди над всички нас!

# 442
  • София
  • Мнения: 565
Иве, не разказах, защото при нас главен действащ герой беше Любчо, а той не е мартенче, още по- малко пък набор 2008  Laughing  ppp Но сега накратко ще разкажа. Това беше годишния концерт на клуба за танци в детската градина. До сега бяха само латино, но от тази година има и народни танци. Много съм доволна. За много кратко време Любчо научи доста стъпки. Самият концерт беше страхотен, през цялото време ми идваше и аз да стана да танцувам. Раличка се включи много активно като публика, направо съжалих, че не съм я записала и нея. По едно време видях Марги и й махнах, но нямаше как в лудницата да се срещнем. Както писах, Дея много се забавляваше, но спазваше и стъпките. Въобще, децата бяха страхотни. Накрая бяха много уморени и кисели, защото всичко продължи до след 20 часа. Бяха много детски градини и различни възрастови групи.

# 443
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Привет на всички   bouquet
Оооо Наде, ма това, че Любчо не е мартенче не пречи да си кажеш как е минал концерта  Hug Все пак и той си е от нашите деца  Laughing Браво на момчето - да продължава все по--добре и по-добре, а и щом може - включвайте и Раличка Peace Наистина на децата йм е отразяват страхотно танците и забавленията от този тип  Wink
Нашият концерт е тази вечер  Crazy Още от сега през главата ми минават различни варианти на това как ще протекат събитията, но съм сигурна, че както и да го мисля - винаги ще има някакви изненади. Та само се моля и ние да си изкараме добре  Laughing Ако не друго, поне Галя ще потанцува при нас и ще гледа другите деца как се веселят на сцената  Crazy
Притеснена съм и затова как ще се придвижим до този Дом на Културата в Дружба, защото само един път съм ходила в този район и то преди доста години - а и след 17 часа като знам какъв е трафика по Цариградско...  #Crazy Отделно ще водим с нас и едно момченце от групата на Галя, родителите ни помолиха... абе има си за какво да се притеснявам  Crazy
Стискайте палци -всичко да мине добре -  ма много силно, че има нижда  Mr. Green

# 444
  • София
  • Мнения: 565
Ивеее, няма да се притесняваш Naughty Стига! Всичко ще бъде наред! Забавлявайте се всички! А пътят ще го откриеш. Виж тук в bgmapsHug

# 445
  • Мнения: 2 022
Иве, стискаме палци.  Grinning Всичко ще бъде наред, не се съмнявай.
Поли пък ще пропусне концерта на тяхната школа по танци, защото ... съвпада с бала на Гого.  Confused Какво да се прави, концерт ще има и догодина, живот и здраве, но бате само веднъж е абитуриент.
  Heart Eyes

# 446
  • София
  • Мнения: 565
Иве, къде си? Хайде, твой ред е да разказваш! Simple Smile

# 447
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Здравейте   bouquet
Наде, трябваше ми време за да ми отлежат емоциите  Mr. Green
Значи, давам подробно, защото после копирам и хайде в мемоарите за Галето /нещо не ми остава много време да й описвам развитието, а си трябва  Crazy/
Сутринта водя Галя и й нося в градината бял чорапогащник и бели обувки - това бяха изискванията за концерта. Умишлено слагам още от колата чорапогащника й в лятната шапка, която нося в градината за да не го забравя някъде. Докато обсъждаме с госпожата как ще водя и другото детенце от групата на Галя, слагам чорапогащника й в шкафчето с обувките съвсем нормално за да й го обуя като й вземам обувките вечерта за мероприятието. Поварвайте има защо да ви занимавам с тоз прословут реквизит  Mr. Green Вечерта под пара тичам в 5 без 10 да взема децата. Питам госпожата за лятната й шапка, защото очаквам да намеря там същия описван реквизит, но го няма  ooooh! Първи шок за мен  Laughing Казвам си, в колата е при резервните дрехи. През това време двете деца си взимат сами обувките и се обуват. Завличам 2-те деца с мен. Добре, че момченцето беше кротушанче, та никакви ядове с него  Peace Става 17 ч. - ровя в раницата на Галя в колата - няма чорапогащник.   #Crazy Оставям децата на моя и спринт до градината - първа проверка за чоращогащника...няма го - мисля, значи е в колата, но не съм го видяла.   Wink Спринт до колата - второ преравяне на багажа - няма го и тук  Crazy Пак ужас  Laughing Спринт до градината - лелката преравя из основи багажа на Галя, но... няма чорапогащник - наум вече се ядосвам на лелките как са метнали чорапогащника й на друго дете  ooooh! Ама съм и аз  Crazy Става 17 и 15 ч. - моят мъж спокоен диша дълбоко, а аз хвърча и вдигам кръвно с глупости Crazy Викам такси, той пази децата - мятаме се на таксито, вече е 17 и 20ч. Оглеждам се във всички възможни посоки за детски магазини  Wink По средата на пътя след като преминава първоначалния шок - установявам, че съм оставила чорапогащника във външните им шкафове за обувки и се почувствах гузна от глупостта си  Crazy Обаче е късно да звъня на някой от градината да го донесе - директорката и госпожите се изнесоха още в 17 часа към читалището, докато аз спинтирах между колата и градината  Laughing Добре, че шофьорът на таксито знаеше по-леки маршрути и пристигнахме към 6 без 15, но той се сети, че наблизо има пазар и ни закара до него. Аз дърпам Галя с мен, а баща й по мъжки се разбира чудесно с младежа и се водят кротко  Laughing Та на пазара в първия магазин влетявам като хала влачейки Галя - няма размер като за нея  ooooh! Препускаме до втория магазин - има размер, но са цветни  ooooh! Ох, на третия вече уцелихме и размер и бял /пък един флегматичне продавач...секудните ми минаваха като минути   Joy/. Пак препускане през градинката, за да стигнем до читалището, а аз стискам в ръка заветния чорапогащник на Галя  Mr. Green. И така в 17 и 55 ч. се паркираме на уреченото място в пълен комплект - аз изтормозена от емоции  Mr. Green Ама съм си такава  Joy
В 18 ч. взеха децата под строй, а родителите изчакахме отвън докато ни пуснат да се настаним. Галя като се понацупи и аха да ревне, че искала мама, но аз се скрих зад моя и й мина бързо, защото ги вкараха навътре. Първите редове бяха за децата и като започнаха да ги изкарват облечени, за да ги настаняват преди изпълненията йм - много се смях  Laughing Нашата каквато си е кокорка, очите й бяха станали двойни  Joy Не ни видя де, но се държеше мъжки - кротко и спокойно Crazy
Бяха 2 градини - нашата се представи само с 3 танца, защото са само 2 групи. Малката група на Галя имаше 2 танца. Момичетата бяха с жълти роклички, а момчетата с бели ризки, черни панталони и папионки  Peace Ами няма как да пресъздам танците, но бяха страшно сладки  Flutter Подредиха ги в редичка на сцената и Галя беше открая - беше й странно, че те са на осветената сцена, а в тъмното виждаше силуети от страна на публиката. Като пуснаха музиката, като започна нашата да скача - нямаше сценична треска  Mr. Green Децата на една страна, тя на моменти с лично творчество на друга, но беше страхотно  Hug Изобщо всички деца бяха разкошни  Laughing Танцуваха и големите от школата - атмосферата беше много приповдигната, хората скачаха по столовете, че и ние така  Mr. Green Голям купон  Peace
Свърши към 19 и 30 ч. метнахме се на такси, Галя едва не заспа в колата, защото и в градината не спи - та вече беше на края на силите си. Бърбореше си, явно емоциите не я напускаха  Crazy
Ми това е в общи линии - чакаме DVD-та, като пуснат снимки, ще ви метна някоя  Peace Сега са качили от концерта в понеделник, значи скоро и нашите ще са качени  Sunglasses.
Аз успях да направя клипове на танците и вечерта си ги пуснахме - Галя пак си потанцува, определено много се забавлява с танците  Hug
Така завърши нашето първо, но надявам се не последно излизане на сцена  Mr. Green
Лелеее, ако всички пишеха като мен  Mr. Green - скривам се от срам   Embarassed

Ох, ред. ама няма как  Mr. Green


На който му се гледа - има още на:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150882951154185&set … 434184&type=3

Последна редакция: чт, 10 май 2012, 17:03 от Iva-1977

# 448
  • Мнения: 519
Ивe, Галето е страхотна! Много хубава мадама си имате, да ви е жива и здрава! Hug
Сега да се разпиша, докато малките спят, а после ще ви чета назад. Wink
На мен ми е кофти, че Ели не успя да участва в тържеството на тяхната детска градина, но с тези пневмонии ме хвана шубето и не съм я пускала вече доста време на градина, а тя милата само ме пита тъжно "Мамо, кога ще ходя пак на градина?" Confused
Мда... Аз не съм ви писала, че извадихме третата сливица на Ели. Най-накрая се престрашихме и я извадихме, а тя Слава Богу нищо не усети от цялата работа с операцията. Simple Smile За съжаление, обаче, една седмица след това се разболя от пневмония и влезнахме в болница. ooooh! Беше кошмарно. Малката пък беше (отново) със спастичен бронхит.... Направо не искам да си спомням. Sad
Сега постоянно съм на тръни. Само да кихнат или да се изкашлят и откачам. ooooh! Не съм и толкова смела като преди и само се чудя как да ги обличам и най-често ги навличам, което пък хич не е хубаво. Tired
И последно вече Simple Smile - Я кажете, вие решихте ли къде ще почивате? Иска ми се да заведем малките на море, но пък и в Сандански ми казаха, че е добре да ги водя за тези бронхити и пневмонии. Rolling Eyes Някой да знае нещо по въпроса?
Хайде, събудиха се вече мадамите. Whistling

# 449
  • Бургас
  • Мнения: 255
Iva-1977,да ти е жива и здрава дъщеричката!Голяма сладурана!
Габи,заради един такъв чорапогащник и ламината на моите родители се потроши на връх празника в неделя,сега ръчичката и е оперирана и гипсирана и ще пропусне тържеството на гимнастиката  Cry

Общи условия

Активация на акаунт