Чакаме и последното МАЙ-ско човече и в "родени" ще се местим вече! - Тема 26

  • 25 598
  • 714
  •   1
Отговори
# 45
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Алеск трябва да е  Thinking Последно като говорих с нея, така щеше да се казва  newsm78 По телефона хич не я и питах. Пиши го Алекс, пък дано не съм сбъркала.
Абе тестваха нещо, ама какво...?  Rolling Eyes Важното е, че още си ходя с черите  hahaha
Честито на mamaqni

# 46
  • Мнения: 1 328
Честити да са ни новите бебенца на Нинс и Мамаяни Simple Smile
  bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 75
Jira, нормално ще раждам при доктор Богословова. Може да се засечем с теб в болницата, ако моята госпожица се смили над мен и реши да излиза по-рано.

По-вероятно е да се засечем в кабинета й, аз само дето не спя там вече. Всеки ден съм на тонове.

Честито на Мамаяни!

# 48
  • Мнения: 5 591
Честити бебенца на Нинс и Мамаяни!Бързо възстановяване на мамите!  bouquet

# 49
  • на североизток
  • Мнения: 285
Ето ни и нас в новата темичка! Нелили, справила си се страхотно!

Честити рожби на всички новообебили се мами!

Нашето пъпче падна, но раничката не е зарастнала все още и нещо не ми харесва. Утре сме на контролно теглене при нашата педиатърка, за да видим как расте Ния.

Искам да попитам мамите, които кърмят - освен, че се кърмим достатъчно дълго с бебе № 3, освен че обожава да спи по гърдите ми, напоследък има кърмения, на които нервничи, върти глава, не иска да сучи, плаче.... На следващото кърмене е спокойна - все едно нищо не е било. Има ли някоя друга мама такива проблеми?

# 50
  • Мнения: 4
Честито на обебилите се май-чета.Много да ви слушкат бебчовците  Hug
И аз да се запиша в новата темичка Simple Smile
Нелка-прекрасна темичка,Бубе заглавието е много хубаво   bouquet
Нашето пъпче за сега си е още при нас-в къщи,но майка ми иска да и го дам да го хвърли в Стоматологичния Факултет,но аз още се чудя  newsm78
Май-чета вие кога започнахте с капките за рахит?

# 51
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен и аз съм тук все още 2 в 1 .
Днес бях на преглед и бебка е на стартова позиция плацентата готова 2 см разкритие според докито до няколко дена мога да родя.Тъй като няма да я има на 25 няколко дена няма да е в града, се разбрахме ако до Неделя не родя в Понеделник на 23.05 с чантичката и в болницата.Ще предизвикаме нормално раждане , не я попитах точно какво ще представлява но и не искам да знам .Тъй като прегледите за разкритие са много мъчителни за мен си поисках и епидурална.
Много исках бебка да е телец, но пък на 20 в рода имаме много рожденици който са ни достатъчни.
 Другия вариант е да е днес но може и да се разминем.
С мъжа ми решихме да не казваме на никой , че да не ни изнервят като звънят постоянно , но споделям с вас да ми стискате палци Simple Smile
Това е от мен за сега.

# 52
  • Мнения: 0
Забравих да попитам някой иска ли да ми бъде щъркелче че на мен щъркел ми е само ГЕРИ но тя е още в болницата и не ми се ще да я притеснявам .

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ОБЕБИЛИ СЕ МАЙЧЕТА!

# 53
  • София
  • Мнения: 291
Забравих да попитам някой иска ли да ми бъде щъркелче че на мен щъркел ми е само ГЕРИ но тя е още в болницата и не ми се ще да я притеснявам .

Майче , пращам ти на лични телефона ми  Peace

# 54
  • Мнения: 3 459
Въпрос към ЛЛЛ:

1. Колко трябва да изяжда на едно хранене бебе на 10 дни ?
Кърмата ми буквално улива от гърдите и прави реки по стаите, обаче не иска да засуче. Храним се от шише и в момента и давам по 70/80 мл. на хранене, като гледам да е през 3 часа. Като не мога да изцедя давам Аптамил Комфорт 1. В зависимост от това колко съм изцедила добавям съответното количество, а понякога вечер давам направо цялото количество ам. Много ми е смотана тая схема и имам чувството че тотално ще и разваля всякакъв режим.

2. Първо се дава кърмата и после добавката нали така ?


Вчера бяхме на консултация, според педиатърката е наддала само 40 гр. Изписаха ни 3220, тя е претегли 3260. А на един кантар вкъщи показва другояче.  Thinking

От днес май започнаха да ни мъчат и колики. Не е спряла да пищи цял ден, надали е гладна постоянно. Направо не издържам вече, ще се побъркам.  Cry
Гледам че свива крачетата към коремчето.
Отделно забелязах и 2-3 пъпчици, като точици от вътрешната страна на небцето, та се чудя дали не е някаква млечница.
Божеее, не спря да се дере цял ден, направо съм в безизходица.  Cry Cry Cry

# 55
  • Мнения: 69
Здравейте майски момичета!

БЛАГОДАРЯ ЗА ПОЗДРАВЛЕНИЯТА НА ВСИЧКИ ВИ!

от вчера сме вече у дома, опитвам се да кърмя...

ще се включа с разказ по-късно

ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ВСИЧКИ НОВО ПОПЪЛНЕНИЯ

# 56
  • София
  • Мнения: 291
Джей кантарите мерят различно, така , че не се притеснявай . Показател ще бъде когато я мерите за втори път на същия кантар на следващата консултация  Peace
за коликите, ако капките не ви действат пробвай със сешоар насочен към коремчето. На нас много ни помага и шума сякаш я приспива  Wink
За млечицата Жени беше показала снимки в миналата тема, потърси в старите и постове. Ако имате млечица ще ви изпишат Дактарин гел, помага според мен  Hug

lotxen , добре дошла у дома  Hug

П.П.: Ето я снимката на млечицата :http://farm3.static.flickr.com/2578/3705019510_d32fbe03ac.jpg

# 57
  • Мнения: 331
Честито на всички обебили се! Бубе - страхотно заглавие! Неллили - прекрасна темичка!
Някой чувал ли се е със Спасдиди??? Затри се таз жена, макар че с три деца - разбираемо Simple Smile

Последна редакция: чт, 19 май 2011, 19:00 от Hope_4_life

# 58
  • Мнения: 451
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА ЖУЖИ,МАМАЯНИ,НИНС86 И ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ,КОИТО ПРОПУСКАМ КАТО ИМЕНА Hug
ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЕЧИЦАТА!

Женажена,много сте хубави на снимката Simple Smile Ние така не си направихме една свястна снимка на изписването,но те само където не ни изритаха от залата за изписване,че навън чакаха други Mr. Green

Ние днес имаме МЕСЕЧИНКА и съответно го изкарахме на дълга и голяма разходка до Градската градина(майка му полудя от разстоянието извървяно пеш Mr. Green),той пък си показа магарията като писна да реве като обезумял за ядене ама все едно сме го държали на въже дни наред,та се наложи да го храним прави насред градината,че не ни даде възможност да се доберем до свободна пейка Twisted Evil
Да ми е жив и здрав и все такъв лакомник Laughing
Честита месечинка и на Стефания на Цвети8203 Hug

Аз обаче също да се оплача от кърменето и изобщо цялото ни ежедневие-вече по 3 часа да издържаме да стоим гладни-не става,спим все по-малко,а се ядосваме все повече,ако не спи иска да яде или реве като магаре.Вие разбирате ли,че в момента,в който се пробуди,дори още не си е отворил очите и започва да пищи неистово от глад.Вече съм се видяла в чудо.Ето днес например се храним през 1 час Mr. Green Аз започнах да си мисля,че това,което той суче от мен е супер малко и не му стига и затова се събужда толкова начесто.Уффффффф незнам вече....ще почвам май да изцеждам по-често да стимулирам лактацията Peace
А и като цяло много е неспокоен и това вече незнам от колики ли е или от нещо друго newsm78 Ръмжи,пъшка,диша тежко,тежко,мрънка,пъне се,абе чудо е Crazy

Нелли,темичката е страхотна както винаги Hug


# 59
  • Мнения: 1 668
Честити бебчета на Нинс и Мамаяни! Да са живи и здрави!
Женажена изглеждате чудесно на изписването.
Моето момиче днес пак не спа, много плака, явно я боли коремчето милата. Дадох и чайче против колики - Бебезан и капки Инфакол. На опаковката на чая обаче пише, че за кърмачета дозата е 3-4 пъти по една чаена лъжичка дневно. Дали е достатъчно ? Мисля и аз да започна да го пия този чай, нали през кърмата ще достигне до нея? Сега спи, но според мен по-скоро от изтощение, отколкото от успокоение.
Луси - и моята мома е много лакома. В момента, в който отвори очи търси да засуче. Ако няма храна - започва плаче - в началото жално и тихо и постепенно увеличава децибелите Simple Smile
Майче - стискам палци. Само не се притеснявай, помни че скоро ще прегръщаш малката принцеса.
Нелли - bouquet за темата

Общи условия

Активация на акаунт