Какво пиете, когато сте бременни и се разболеете?

  • 3 097
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 028
Та това ми е въпроса. Усещам, че настивам в това уж топло време, само се сополявя и ми се мотае главата. Наблягам на билковите чайове, ама усещам, че не ми е достатъчно. Мога ли да пия такива хомеопатични, от сорта на Осцилококцинум, дали са безвредни?

# 1
  • Мнения: 513
Трябва да се консултираш с лекар задължително!

Иначе моите приятелки като са бременеели са се съветвали за такива неща и с аптекарите, те са фармацевти все пак (или трябва да бъдат) и знаят кои лекарства стават за бременни и кои не.

Най - добре отиди на един преглед при УНГ.

И наблягай и на лимоните Simple Smile Стискам палци да се почувастваш по - добре.

# 2
  • Мнения: 850
Дидка , много зависи от това в коя част от бременността си , консултирай се непременно с лекаря си. Аз преди около месец изкарах грип , но понеже вече съм в напреднала бременност , можех да пия парацетамол и аналгитици , както и всичко хомеопатично. Това, което няма да ти навреди и ще помогне при хрема е ето този разтвор http://www.multipharm.eu/userfiles/productlargeimages/product_592.jpg абсолютно безобиден е , но непременно се консултирай с лекар , защото не е препоръчително да се поддържа температура . Успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 27 524
Нищо, чай с мед и лимон  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 965
Нищо, чай с мед и лимон  Simple Smile

Същата работа.
И без да съм бременна, както и на децата, не давам химия. За мен лекарствата са по-вредни от болестите. Тялото само се преборва най-добре. За сериозни заболявания - хомеопатия, след консултация със специалист. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 6 028
Ясно, благодаря! Ще трябва да наблегна още повече на чайовете, само че с мед и лимон!   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 142
Ясно, благодаря! Ще трябва да наблегна още повече на чайовете, само че с мед и лимон!   bouquet

Това, разбира се, ако нямаш температура или не почувстваш, че се влошаваш.  В такъв случай непременно се консултирай с лекар!  Високата температура е по-опасна от един парацетамол например Naughty

А на мен са ми казвали, че хомеопатичните (напр. Осцилококцинум) могат да се приемат на всеки етап от бременността.  Явно има различни мнения, затова попитай консултиращия те лекар преди да приемаш каквото и да било.

Друг вариант са "бабините" лекове, има много такива за всякакви симптоми Peace  Дори ти пепоръчвам да заложиш на тях, оказват се изненадващо ефикасни в много случаи Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 44 095
чай - не всички, лимони с мед...и от там-нататък само каквото каже лекар. никакво самолечение.

# 8
  • Мнения: 100
Чай с мед и лимон!!! Вършеше чудна работа. Не че съм боледувала кой знае колко .. Но всеки човек е различен, ако не помага се консултирай.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 609
Каквото ми предпише доктора, това пия. Чай с мед и лимон ми е помагал понякога,  но във всички останали случаи съм ходила на лекар. Хомеопатия са ми предписвали основно.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
Само каквото ми е предписвал лекаря, това съм пила.
Лично аз един път се разболях, когато бях в шестия месец. Пих парацетамол и пръсках в гърлото и носа Биопарокс.

# 11
  • Мнения: 403
ето и личния ми опит -
след като за три дни бях изпила само 2 парацетамола, чай с мед,  инхалации вечер над отварата,
/а така ми ставаше студено, че и под юрган не можех да се с топля  Embarassed/,
на четвъртият ден едва ходих и едва преглъщах...
просто приех, че не бива да вземам никакви лекарства, предвид положението ми;
предстояха 4 почивни дни...реших да отида на лекар, защото вече не можех да преглъщам и да поемам храна, лежах почти целия ден без сили;
какво се оказа - гнойна ангина и антибиотик - оспамокс;
може да ви изглежда невъзможно , но още на следващия ден почувствах подобрение - станах от леглото и започнах да се движа;
попитах лекаря дали може да се избегне антибиотик, но човекът ми каза, първо че е разрешен и второ предвид втрисането и другите симптоми ще продължа да се влошавам, а съм много болна!
НЕ ЧАКАЙТЕ КАТО МЕН, НАПРАВЕТЕ КОНСУЛТ С ЛЕКАР . НЕЗАВИСИМО КАКВО ЩЕ ВИ ИЗПИШАТ/ А ТЕ ЗНАЯТ КАКВО Е ДОПУСТИМО/ЩЕ ПОЕМАТ КОНТРОЛА НАД СЪСТОЯНИЕТО ВИ И МОЖЕ ДА СЕ РАЗМИНЕТЕ СЪС СЕРИОЗНАТА ИНФЕКЦИЯ

# 12
  • Мнения: 65
Аз изкарах много тежък вирус ли, грип ли, кой знае, някъде към 12-13 седмица. Толкова зле през живота си не съм се чувствала, а принципно всякакви такива вируси ги боря за максимум два дена, независимо колко са сериозни. Този път 4 дена въобще не можах да стана от леглото, да не говорим, че гаденете никак не помагаше на възпаленото гърло, запушения нос, втрисането, мускутлинте болки по цялото тяло и високата температура. Но понеже не съм в бг, а в UK, първите два дена ме третираха само с парацетамол... който успяваше да свали темперапурата за около час два, колкото да поспя за малко, и после бам - пак на около 39, направо се бях побъркала... караха ме да пия по 6 парацетамола на ден... и накрая като си изпуснах нервите и се разкрещях на доктора ми, кандиса и ми изписа пеницилин - това поне свърши някаква работа. Та и аз пробвах на чайове, лимони и мед, просто не помогна. Слава богу, сега съм 30-та седмица и бебо и аз сме в отлично здраве:)
Другото, което ми направи впечатление е, че аз всеки път обяснявах, че температурата ми е много висока и трябва да я свалим непременно, докторът всеки път ме уверяваше, че самата температура на вредяла на плода newsm78 а пък аз знам точно обратното. Иди ги разбери...
Непременно се консултирай с лекар и искрено ти пожелавам да се разминеш само с хремата!!! Преди няколко седмици изакар и аз така нещо такова - само хрема, нищо друго - и за два дена нищо ми нямаше.
Пиши как се справяш с твоята:) свършвам, че здравата се отплеснах....

# 13
  • Мнения: 24
Изписаха ми Мукоплант Анисол на капсули заради много тежка и неприятна хрема. Тъй като обаче имам съмнения за бременност, моля да ми кажете какво сте чували и знаете за тези таблетки. Надявам се, че нямат негативно влияние предвид това, че са на билкова основа.

# 14
  • Мнения: X
Не ми се е налагало да пия лекарства, лекувах се успешно с алтернативна медицина.

Общи условия

Активация на акаунт