Как да я накарам....

  • 1 318
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 491
Правим това, което и други, както виждам: режем на парченца и ги слагаме пред тях, докато гледат филмче, без да ги подканяме да ядат. След известно време вероятността плодовете да ги няма е по-голяма отколкото да са в чинийката. Баща им също понякога реже ябълка на кръгли резенчета и издълбава уста и очички. Това е у дома. Извън дома - на баткото му слагам в чантичката за училище ябълка или банан - като е гладен и няма особен избор, няма как да не ги хапне. Малкият ходи при бавачка и там яде каквото ядат другите деца, гледа от тях, а жената всеки ден им поднася нещо прясно. Пък и при нея нали няма свобода на претенциите.  Simple Smile

# 16
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Някой по_горе беШе попитал дали Джулия пие плодови сок4ета: отговорът е ДА,но не знма дали това много ме радва тъй като става въпрос за купеШките плодови сок4ета а все си мисля,4е в тях много плод няма ( да не кажа хи4 ) Crossing Arms
Аз много пъти опитвам да и пробутвам по неЩо докато е залисана и гледа телевизия и именно в такива моменти успявам да и дам банана,за който писах по_горе.
Не лоШа е идеята с имитирането,но при нас неЩо не се полу4ава: и двамата с баЩа и ядем по_много плодове ,но тя не си и помисля да ни подражава.
Пасирани или смесени с кисело мляко плодове дори не Ще да ги помириШе.
Аз съм твърдо против силовите методи. При4ина: след едно енерги4но настояване от моя страна да изяде половин мандарина,тя взе и повърна вси4ко,което беШе яла. Оттогава казах: насила хубост не става. Не искам да я травмирам. Майка ми и до ден днеШен не пие прясно мляко и не яде пъпеШи и банани,заЩото като дете са я карали насила. Crossing Arms
Не знам,Ще продължавам да опитвам къде на Шега,къде на сериозно пък дано прояде... Praynig
Благодаря ви за идеите и споделения опит Hug

# 17
  • Мнения: 668
Така и така не яде, защо не пробваш с обърнатата психология - забрани й да яде плодове! Пред нея си нарежи някакъв плод в чинийка и започни да го ядеш сама като чат-пат обясняваш, че още е много малка (или нещо друго на което се "връзва") да яде такова нещо Wink
Моята щерка така прояде лук и чесън, макар че не ми е минавало през ума, че като й кажа "не яж - люто е!" ще се метне като лъв на антилопа Shocked
Ако тръгне да си взима в началото не й давай, за да си навие на пръста, че непременно трябва да опита. Успех!

# 18
  • Мнения: 1 731
Хахаха,това съм го виждала в едни познати  Crazy,ама не с плодове ами с кюфтета.Тя не искаше да яде основното ядене.И баща и каза:Няма да пипаш кюфтетата!Да не си си и помисляла!Виж са каква си дебела ,не можеш да минеш през вратата ! hahaha
На което госпожицата реагира като изяде 2 кюфтета и го гледаше в очите през това време.Аз пробвах при нас тази тактика и стана Flutter
Мойте пък и двамата мелят всякакви плодове и зеленчуци ,ама когато дойде време за основното почват да човъркат и да се чудят как да го избегнат това ядене #Crazy
но съм забелязала ,че при децата е много важно начина на сервиране.Много държат на външният вид на поднесеното newsm78

# 19
  • Мнения: 1 134
Дъщеря ми някак прояде в детската градина. Не знам какви ги вършат там, но след като предпочете веднъж ябълка пред парче торта, явно или са я разменили с някой или чудеса вършат, понякога...
Ще й додйде времето, спокойно. Дотогава - сокчета, както са те посъветвали.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 828
Моята дъщеря и до ден днешен насила яде плодове. Зеленчуци от време на време яде, но плод - когато и да попитам - не иска  Naughty 
Вече при нас с лъжене не става, говоря много колко са полезни, но ... , затова и аз прилагам метода на Лекси - слагам нарязан плод в една чиния и я бутам под носа й докато гледа телевизия, така го изяжда без да каже гък  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт