столче за кола за новородено

  • 1 559
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте момичета. Искам да попитам столче за кола, което е от 0 до 13кг става ли за новородено?
много благодаря

# 1
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Разбира се! То си пише - от 0 до 13 кг. Аз поне не знам да има други специално за новородени.

ПП. Единственото, което се препоръчва е новороденото да не се оставя за повече от час и половина вътре, тъй като столчето няма напълно легнало положение.

# 2
  • Мнения: 15
много благодаря

# 3
  • Мнения: 27 524
ПП. Единственото, което се препоръчва е новороденото да не се оставя за повече от час и половина вътре, тъй като столчето няма напълно легнало положение.

Няма проблем да стои в столчето, колкото се налага. Те са пригодени за новородени и не е нужно да са напълно легнали.  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 44 014
всъщност ако се налага подълъг път е хубаво на около 2 часа да се вади за по 20-30 мин почивка....

0-13 са именно кошниците за новородени, ест няма проблем детето да се вози с такава.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 411
Момичетата са ти отговорили, а аз да допълня. Тези столчета  от 0 до 13 кг. са точно за бебета и не е нужно да се слага одеяло под дупето  Peace че аз и такива ги вършех в началото и ортопеда като ме видя щеше да припадне.

# 6
  • Мнения: 134
И аз искам да попитам нещо по този повод.
Купихме количка, която няма напълно легнало положение, има много малък наклон.
Една позната каза, че така си е возила бебето от новородено (на непълно легнало)
и нямало проблеми. Обаче аз, като че ли съжалявам, че набързо и необмислено купихме
количка.
Кажете си мнението, имам ли причина да се притеснявам?

# 7
  • Мнения: 27 524
Каква марка е количката? Имаш ли снимка?

Не мисля, че има от какво да се притесняваш. Тук апример рядко взимат кошовете за новородено, возят си и в колата, и в количката съответно децата до годинка в столчето за кола.  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 44 014
И аз искам да попитам нещо по този повод.
Купихме количка, която няма напълно легнало положение, има много малък наклон.
Една позната каза, че така си е возила бебето от новородено (на непълно легнало)
и нямало проблеми. Обаче аз, като че ли съжалявам, че набързо и необмислено купихме
количка.
Кажете си мнението, имам ли причина да се притеснявам?

зависи колко е наклона, ако е до 15-20 градуса не е проблем...дори при някои бебета, с рефлукс препоръчват и до 30.

# 9
  • Мнения: 134
Количката е Х-lander XT. Със снимки не разполагам.
Към количката има и столче за кола, за което разбрах вече, че няма проблем бебето да седи
известно време. Но все пак по-дълго време ще се вози в количката и затова попитах.
Иначе не знам като градуси колко е наклона, но по мое мнение не е повече от 30.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 014
бих предпочела тогава в количката...за мен стола за кола е за кола...и по-рядко в комб с количка, при пътувания, при пазар примерно ако детето е заспало по пътя и т.н., но не и за дълги , ежедневни разходки... пък ако толкова те притеснява, може да си купиш и кош за новородено за количката.

# 11
  • Мнения: 27 524
Това ли е най-легналото положение?



Ако да, определено ще трябва да вземеш и кош според мен.  Confused

# 12
  • София
  • Мнения: 44 014
не, по-легнало е..това си е направо седнало, което си показала. Но по-скоро според мен си е за кош  положението...

# 13
  • Мнения: 134
Струва ми се по-легнало. Количката е в майка ми и няма как да снимам.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 082
Има и столчета за кола с напълно легнало положение. Нашето първо столче беше Mutsy и няма никакъв наклон  Peace

Общи условия

Активация на акаунт