Как да обличам новородено?

  • 8 521
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
имаме си бебенце на 10дни и се чудим как да го обличаме през този период на годината? Някои ако може да даде съвет ще сме благодарни Simple Smile. Чудим се дали не му е топло както го обличаме!?!?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз обличам боди с дълъг ръкав, отгоре слагам гащеризон, терлички на крачетата и елече. Това  първите две, три седмици. Завивам с меко и топло одеалце. В къщата в която живеем е приятно хладно, ако при вас е по-топло може и без елече.

# 2
  • Мнения: 27 524
Както се обличате вие + една блузка в повече. Навън и като спи и не е жега - завиваш с леко одеалце.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 216
Елечета и терлички никога не съм слагала, а детето ми е родено зимата.
Според мен - боди с къс ръкав и памучно гащеризонче или горничка и ританки е достатъчно! + тънко оделаце когато спи

# 4
  • Мнения: 3 932
И ние с една дрешка повече от нас обличаmе.
В mоmента е 24С и е с късо боди, гащеризонче с 3.4 крачоли и чорапки. Вечер над бодито слагаmе пижаmка.
Терлици и плетени истории не съm слагала.

# 5
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Боди-потник или боди с къс ръкав и отгоре памучен гащиризон. Или вместо гащиризон- блузка с дълъг ръкав и ританки или памучни панталонки. Това при 20-22 градуса. Ако е по-топло може и по къс ръкав.
Моят син е роден в началото на юни. На седмица го изведох за първи път на разходка. Беше с боди-потник и отгоре гащиризонче с къси крачолчета.

# 6
  • Мнения: 212
Аз обличам боди с дълъг ръкав, отгоре слагам гащеризон, терлички на крачетата и елече. Това  първите две, три седмици. Завивам с меко и топло одеалце. В къщата в която живеем е приятно хладно, ако при вас е по-топло може и без елече.


Това към датата на публикацията ли (30 май)? При температура 26 градуса?

У нас малката си седи по памучен гащеризон на голо, а за навън й слагам боди без ръкави отдолу.

# 7
  • Мнения: 85
d0ct0ra - гледай по себе си, ако ти си с къс ръкав, на бебето ще е достатъчно памучно боди с дълъг ръкав и панталонче, може и тънки чорапки.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз обличам боди с дълъг ръкав, отгоре слагам гащеризон, терлички на крачетата и елече. Това  първите две, три седмици. Завивам с меко и топло одеалце. В къщата в която живеем е приятно хладно, ако при вас е по-топло може и без елече.


Това към датата на публикацията ли (30 май)? При температура 26 градуса?

У нас малката си седи по памучен гащеризон на голо, а за навън й слагам боди без ръкави отдолу.

У вас 26 градуса ли е температурата?

Странно ли ти се струва? Става въпрос за бебе на 10 дни. То ще ти каже ли ако му е студено? А като започне да реве, ще ти хрумне ли че му е студено или ще решиш че са колики? А като му потекат сополите? Авторката търси мнения, тя ще си прецени как да си облича бебето.

Хайде да се опиташ да прочетеш внимателно, потъмнената част от първото ми мнение и после да коментираш, а?

# 9
  • Мнения: 212
Не се ядосвай, Лукаса. Не е нужно да се дразниш от прост въпрос, който ти зададох, а именно дали така обличаш детето си към дата 30 май и температура 26 градуса. Нищо не съм коментирала, просто попитах.

Иначе щом питаш - да, странно ми се струва. Меко казано странно.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 088
както обилчаш себе си + докато спи в количката нещо тънко  като одеалце...чершафче или подобно.

# 11
  • Мнения: 100
Ние сме я обличали, както сме ние на нея слагаме още една дрешка. Така ме посъветва и педиатъра!
Момичета, не се карайте за глупости  Peace

# 12
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравейте - темата за обличането и мен ме вълнува, но исках да питам шапка дали да се слага на юнско бебе? На 30С с шапка ми се струва, че няма да му е много добре  Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 44 088
не, за какво му е шапка - шапка лятото за по-големите стоящи на слънце деца, в количката няма нужда.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 758
Здравейте - темата за обличането и мен ме вълнува, но исках да питам шапка дали да се слага на юнско бебе? На 30С с шапка ми се струва, че няма да му е много добре  Thinking
Моя син се роди в края на май. Шапка съм слагала само вечер след къпане и то ако е по-хладно времето. За разходка навън не е нужна.

Общи условия

Активация на акаунт