Индукционни котлони - убедете ме, че са ми нужни!

  • 132 764
  • 772
  •   1
Отговори
# 675
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря ви 😊, за разстоянието имало значение и вида фурната ми казаха, някои били със скосяване отгоре, нещо такова.
Моята е АЕГ и е така, панелът за управление излиза по-нагоре, отколкото таванът ѝ. Така между шкафа и нея остават едни 5-6см. Отделно и майсторът е оставил 0.5 см от панела до шкафа. Не се вижда много добре вътре къде е горната страна на фурната, но все пак.


Макар и да не са котлони отгоре, фурната е с пиролиза и  луфтът не е излишен, макар с самата фурна да си има отвори отпред за целта. Никога нищо не ми се е нагрявало за над 10 години.

Последна редакция: чт, 27 авг 2020, 16:03 от Джемма

# 676
  • Мнения: 13
Здравейте, не е точно по темата, на да попитам. Взех си втора употреба печка на gorenje с индукционни котлони. Но нямам инструкции за употреба. Модела е EI87551AW. Някой да има такава?

# 677
  • Мнения: 46 489
Колебаем се м/у тези модели:
DeLongi Pin 30 TC
Gorenje IT 332 CSC
AEG IKB32200NB

Ако имате опит с някой от тях, моля, споделете!

# 678
  • Мнения: 46 489
Взехме AEG-то. Засега впечатленията ми са:
Плюсове:
- не е много шумен, с абсорбатор пък съвсем не се чува
- много бързо работи, все бях слушала за индуционните, но определено ме изненада Simple Smile
- размерът на плочите е еднакъв, а не малък и голям. Това позволява да се слагат едновременно 2 съда без да си пречат
- хваща съдове с малък диаметър, дори джезве 8 см

Минуси:
- спрямо предишния ни, този изисква по-силно натискане на бутоните, не е кой знае какъв минус, предполагам ще свикнем
- все ми изглежда мръсен. Свикнала съм с обикновения електрически стъклокерамичен, който винаги блестеше. Този е леко като матов, личи всяка прашинка и палец. Някак като пластмасов го усещам. Не знам дали всички индукционни са така, но определено е огромен минус за мен...

Последна редакция: ср, 02 дек 2020, 21:51 от Не се сърди, човече

# 679
  • Мнения: 9 481
Честит да ти е Не се сърди, човече!

Моят е с фурната к-т и на вид е като керамичните-стъклен.

Леко извън темата, ама да ви питам...водачите на фурните с какво ги почиствате? (взех препарат на Pruve и съм мн доволна-за скарата, но не смея с него да намажа водачите).

# 680
  • Мнения: 40 741
- все ми изглежда мръсен. Свикнала съм с обикновения електрически стъклокерамичен, който винаги блестеше. Този е леко като матов, личи всяка прашинка и палец. Някак като пластмасов го усещам. Не знам дали всички индукционни са така, но определено е огромен минус за мен...

Материалът на плота няма нищо общо с индукцията. Какъвто са избрали да сложат, такъв. Моят не се отличава по нищо от стария ми с реотаните отдолу и не е матов или пластмасов.

# 681
  • Мнения: 46 489
Ясно. Въобще не се сетих да гледам това, мислех, че всички са еднакви, на външен вид изглеждаха същите.
Поръчах някакъв специален препарат на тяхната марка, дано с него е по-добре.

# 682
  • Мнения: 40 741
Ясно. Въобще не се сетих да гледам това, мислех, че всички са еднакви, на външен вид изглеждаха същите.
Поръчах някакъв специален препарат на тяхната марка, дано с него е по-добре.

Откакто съм с индукция съм забравила всякакви препарати. Ползвам мокри кърпички и после полирам с домакинска хартия. А за набързо минавам с швамтух и готово.

# 683
  • Мнения: 46 489
Така бях със стъклокерамиката. Сега с този не вършат работа. Май се набутахме...
Но поне работи добре Smiling Imp

# 684
  • Мнения: 17 971
Абе кой ти гледа котлона, не се вманиачавай, важното е да ти върши по- добра работа, а това убедена съм е така

# 685
  • Мнения: 9 481
Има едни нови мокри кърпи за кухня със сода в ЛИДЛ - препоръчвам.

# 686
  • Мнения: 63
Здравейте, мисля да копувам индукционен плот с 3 зони AEG или ВOSH, но като чета , че има шум и сега се зачудих дали не е по добре да си е обикновен стъклокерамичен, дайте ми съвет...

# 687
  • Мнения: 46 489
Малко по-нагоре писах за AEG двойка. Много слаб е шумът, а ако го ползваш с абсорбатор, въобще не се чува. Бих го сравнила с този на вградена фурна.

# 688
  • Мнения: 40 741
Даже и толкова не е. На високите степени има някаква много лека вибрация по-скоро, а не шум. Не може и да се сравни с шума на фурната. Изобщо нямаше и да забележа, че има шум, ако не бях прочела и не се бях заслушала съзнателно, като си наврях лицето в плота. Сигурно зависи и от модела, де. За мен практически шум няма.

# 689
  • Мнения: 17 971
Здравейте, мисля да копувам индукционен плот с 3 зони AEG или ВOSH, но като чета , че има шум и сега се зачудих дали не е по добре да си е обикновен стъклокерамичен, дайте ми съвет...

3 -ка е най- удобното за мен, моят е също 3 , но най- евтиния модел на Уирлпул, не знаех, дали ще се спогодим и не ми се рискуваше с по- скъп. Никога не бих се върнала на керамичен, от аспиратора нищо не чувам, даже ТВ, за мой ужас

Общи условия

Активация на акаунт