защо бебо не ака?

  • 1 551
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Erica
Овесените ядки наистина съдържат глутен и не трябва да се дават, само при наличието на алергия към белтъчини.


Не е съвсем така - по принцип причината за повечето хранителни алергии са белтъчните молекули ( от различен вид), които организмът разпознава като чужди. Та няма алергия към белтъчини като цяло - има към различните белтъци. Глутенът пък от своя страна е смес от 2 белтъка и опасното му е, че не дава типчната алергична реакция като обрив да речем, а въведен много рано  - ( преди 6тия месец) може да доведе до целиакия - не винаги, но ако детенцето има такава непоносимост няма как това да се знае предварително, а колкото по-рано се "предизвика" болестта, толкова по-сериозни са последствията.

# 16
  • Мнения: 1 517
Аз съм против даването на Дуфалак,Ники се гърчеше от болки от този дуфалак
за овесените ядки и глутена също съм против да се дава на малки бебета освен че усилва коликите може и алергия да предизвика
Ако бебока ака на 5-6 дори и 10 дена 1 път и това не го мъчи +консистенцията на акото не е твърда проблем няма значи че добре усвоява храната

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
при Диана май случая не е с добро усвояване, защото количеството, което изкара на 4-тиа ден беше просто завидно...да не навлизам в подробности:)

та, затова мисля, че и е гадно и на нея...
наистина ли усилват коликите овесените ядки?

# 18
  • Мнения: 1 517
еми дори и на пюретата го пише да се да се избягва в случай на колики /глутеновите де/

и Ники акаше на 4 дена 1 път също завидно количество но пък нямаше никакви проблеми 3-те дена които не акаше

# 19
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ако акото не е твърдо, значи не е запек и може да се поизчака. Но ако е твърдо (и много  Embarassed ), не бива да се чака повече от три дни, защото се мъчи бебчето. С Илиян много страдахме от този запек, сега е по-голям и с повече неща може да се пооправи, но като мъничък  Cry . Иначе от Дуфалака не сме имали никакви проблеми, той не действа като разхлабващите чайчета, за да има болки. Но явно на всяко бебче различно му понася...

# 20
  • Мнения: 6 315
Аз пък се чудя как толкова кърмещи майки не се сетиха да те посъветват да се напапкаш хубаво със сини сливи например  Laughing . Моят Йоан се беше запекъл страхотно - акаше на три дни с термометър в дупето и акото бе твърдо  Cry . Първото нещо, което направих беше да се натъпча с разхлабващи плодове и с прясно мляко. На него обаче не му подейства и му дадох овесена отвара въпреки че беше само на месец. Тя му подейства макар и трудно. Сега пие сок от круша всеки ден и ака Simple Smile.

# 21
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: mam4e
Цитат на: Erica
Овесените ядки наистина съдържат глутен и не трябва да се дават, само при наличието на алергия към белтъчини.


Не е съвсем така - по принцип причината за повечето хранителни алергии са белтъчните молекули ( от различен вид), които организмът разпознава като чужди. Та няма алергия към белтъчини като цяло - има към различните белтъци. Глутенът пък от своя страна е смес от 2 белтъка и опасното му е, че не дава типчната алергична реакция като обрив да речем, а въведен много рано  - ( преди 6тия месец) може да доведе до целиакия - не винаги, но ако детенцето има такава непоносимост няма как това да се знае предварително, а колкото по-рано се "предизвика" болестта, толкова по-сериозни са последствията.


Мерси за информацията, това не го знаех. Сори ако съм подвела някого, но при Гергана отварата подейства и нямаше кофти последици.

Общи условия

Активация на акаунт