Немски език -2 тема

  • 128 389
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 675
skuki, в моите сертификати пише genügend, но те са от Австрия, а не от Германия. В различните страни има различна система за оценяване и се използват различни думи.

За мен е по-интересно изречението Gibt es genügend Kaffee für alle?
Аз наистина съм чувала да се казва genug, a не genügend, но питах и моя мъж ми каза, че може да се каже и genügend, дори в началото каза, че genügend е по-добре, но след това каза, че нямам абсолютно никакво значение и той употребявал думата genug.

# 736
  • Мнения: 206
skuki, в моите сертификати пише genügend, но те са от Австрия, а не от Германия. В различните страни има различна система за оценяване и се използват различни думи.

За мен е по-интересно изречението Gibt es genügend Kaffee für alle?
Аз наистина съм чувала да се казва genug, a не genügend, но питах и моя мъж ми каза, че може да се каже и genügend, дори в началото каза, че genügend е по-добре, но след това каза, че нямам абсолютно никакво значение и той употребявал думата genug.


Най-после ги разнищихме тези две думи Simple Smile аз съшо доста мислих върху тях в началото, защото не виждах особена разлика Simple Smile

# 737
  • Мнения: 540
Предлагам да продължим със Schlagsahne и Rahm  Mr. Green
шегувам се   Peace

# 738
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Някой има ли впечатления от курсовете в ИЧС? Или курсове в някоя друга добра школа.
Гледах и Гьоте институт, но само за В2.1 няма как да извадя 830 лв. Crazy

# 739
  • София
  • Мнения: 5 466
 Добре дошли в Новата тема

Общи условия

Активация на акаунт