Бременни майки в чужбина - 36 тема

  • 21 871
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • USA
  • Мнения: 1 323
Хирсен благодаря за новата тема много е хубава Hug и да аз съм в Щатите иначе термина ми е точен.
Аз по малко започвам да се възстановявам.Опитвам се да се храня заради бебо и да се вдигна от леглото за повече време,но изгубих от теглото си ,а не бях и качила изобщо и мойта половинка се видя в чудо да ме съживява .Купи ми едни течни протеини защото не можех и да дъвча.Вчера бяхме на лекар и бебето е добре чухме сърчицето за първи път биеше с 160 удара в минута,но лекарката ми каза ,че ако след 3 седмици не съм качила поне 1кг ще ме прати при нутришънист.Сега се натискам да хапвам по малко и по често и така.
Ели голям кошмар си изживяла.Аз имам голям страх от кучета заради инцидент като малка. Hug
Благодаря ви пак на всички за подкрепата  bouquet

# 16
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
...
T_e_A относно за регистрация на брака в БГ след подписване в чужбина - срокът е 6 месеца. 1 месец е за смяна на документи ако с променила име. Иначе и да закъснееш с регистрацията на брака в БГ няма глоби, а само така си говорят. Wink
Относно паспорта на бебо, не се притеснявай -...
Еднокраните помощи няма да ги получим, защото се дават при отглеждане на бебе в БГ.

Много благодаря за отговора.  ЗНачи ние к подписахме тук и си пратихме документите на свекът ми да ги преведе и внесе в общината.  То беше едни истории там, че нали тук реално не взимаш фамилията на мъжа си, ама служителката даде "вещ" съвет да накарам в общината в/у официалния документ с химикалче да допишат че аз искам да взема фамилилята н мъжа си  newsm78 Crazy newsm78 Та като са регистрирали брака от него момент е трябвало до месец да сменим документите, ама разбира се никой не си направил труда го обясни това. 

За еднократната помощ, моя приятелка роди тук преди 2 год и като се прибра в БГ да регистрира детето съответно да му вземе ЕГН каза че са и дали еднократна помощ.  Да не излъжа ама ми се върти сумата 200лв.

# 17
  • Мнения: 13
Kalalily радвам се че писа, мислех те тия дни Hug Почвай да папкаш, че малкото човече има нужда от теб Wink Peace Като ти се допие кафенце може да си спретнем една форумска срещичка Mr. Green

# 18
  • Мнения: 30
kalaliliy извинявам се за грешката, не знам защо така съм се объркала като даже ти пише на профила че си в сащ... Много ми е тъжно за теб и това което преживяваш в момент в който трябва да си щастлива и силна... Опитвай се да хапваш и пийвай витамини поне чрез тях да набавяш малко от нужните вещества.

Baby cakes добре дошла и на теб. В тази тема май са по-дискретни мамите и виждам че възрастта им не се пише  Peace

Честита девойка Симона на мама Петя! Да й е жива и здрава, да й носи много радости и да я изпълва с много гордост! Аз не я познавам но ще чакам с нетърпение разказчето й!

Бременелки, ако пишете в месечните отчетни теми и там има други чужбински мами ги поканете ако искате тук че гледам че в сравнение с миналата година май са ни доста рехави редиците... Аз лично съвсем случайно попаднах на темата, преди си влизах само при октомврийките.

# 19
  • Мнения: 10
Честита дъщеричка Симона на мама Петя! много щастие и здраве на малката принцеса!  Heart Eyes
ох Ели ужасно нещо си преживяла  Confused пусни иск и за себе си! дори и нищо да не стане, поне си го направила..идиоти, трябва да си платят за ужаса, който са ти причинили  Close
Хирсен много хубаво си се справила с темичката  Hug може ли само да промениш името на моето момиченце на Aurora  Embarassed благодаря ти!
добре дошла на новата мама! леко бременеене!

много  Hug момичета!

# 20
  • Мнения: 1
Ели - mnogo stresira6ta situacia, varvi da ti leqt kur6um, da ne ti se otrazi po-natatak. Sazelqvam 4e e trqbvalo da prezivee6 takav stres. 6te se molq tvoito ku4ence barzo da se opravi. Az imam 3 Yorkshircheta i ti sa4ustvam izcialo. Vinagi sam osazdala bezotgovornoto  povedenie na ku4e6ki sobstvenici, dali e razhodka bez kai6ka ili ne po4istvane na .... hm hm sled ku4etata.

Hirsen, pokrai tazi bremennost vseki me pita na kolko godini sam, kom6ii, doktori, u4enicite mi,, vsi4ki. I az pretrapnah nakraq i po4nah da si priznavam nakraq i bez boi. A v drugata tema na Oktomvrii4etata sam si nai golqmata, nqma6e kak da ne zabelezq. No, naskora nqkoi otbelqza 4e sam na 2 po 20, a ne na 40. 6egata mi haresa.

# 21
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Baby Cakes аз понеже те гоня възрастово предлагам да махаме първите седем и така да ги смятаме - звучи много  по-добре  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 714
 Здравейте, момичета много ви благодаря за милите думи  bouquet  bouquet  bouquet!Аз съм по-добре,но кучето ни е с  усложнения Cry,но се надявам лечението да даде рзултат Praynig!
 Иначе за сега нямам никаки симпоми за скорошно раждане-вече едва се движа и дишам,а за хранене и спане да не говорим Confused!Вчера ходих на пиоследната лекция от куросвете за браменни и след това минах през аптеката да купя физиологичен разтвор на дози и натурално бадемово масло и аптекарката ,като ме видя,ме пита“ Мила,колко ти остава ?!Един час ли Mr. Green Laughing Mr. Green?!“-голям смях и майтап на мой корем,но поне хората са позитивни! Wink
 Хирсен,права си ,че в срвнение с миналат година сме по-малко,но пък сме готин отбор! Heart Eyes
 На всички коремчета и мамчета пожелавам приятен и успешен ден! newsm51 smile3525 newsm51
 

# 23
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 766
Ели, след тази твоя липса няколко дни направо те бяхме писали-родила  Grinning ,много кофти ситуация с твоето кученце,представям си колко е било стресиращо  Sad дано се оправи и усложненията отшумят  Praynig иначе продължаваме да стискаме палци за теб и за финалните дни  Hug
Честита Симона на Петя-да е жива и здрава малката принцеса и много да ви радва   bouquet
Ние сме добре,гледкаме се,само където се сдобих със запушен канал от вчера вечерта,вече съм взела мерки,така че се надявам още днес да получа облекчение  Wink
Момичета,моля помогнете да си махна бременната лента,защо не успявам?Ще се  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 24
  • Мнения: 207
Kalalily не се притеснявай, че не наддаваш - ще стане, но по-късно. Познавам мамчета дето първите 3-5 месеца дори смъкнаха, но важно бебоците да си наддават. А сега тези мами са на финала с нормално големи бебчета в коремите.  Hug
Възтановявай се и трябва да си силна за бебо. Като почина майка ми бях в пълна блокада за малко да изгубя баща си, че той много го изживяваше и даже влезе в болница. Та трябваше да се стегна и да помисля за него.  Hug Hug Hug

T_e_A то и аз не съм вземала фамилията на мъжа си. В БГ никой не си позволи да каже да сменя моята. Но при мене като ми чуят името и фамилията, много не си позволяват. Wink
Тука в Италия от години, доколкото разбрах, на никой не сменят фамилията, че иначе после били големи проблеми по инстанциите и бъркотия. Та си ме викат г-жа по фамилията на мъжа ми, но релно си имам моята.
А за еднократните помощи може и да се опитам като се прибера до БГ с бебоците, току виж нещо пуснат, никога не са излишни. Wink

Ей момичета, не спорете за възрастта май аз съм най-възрастната тука, ама изобщо не ги чувствам и обикновенно не ми вярват, че съм на 42, вече.  Mr. Green  Според мене всеки е на толкова, колкото се чувства. Wink А аз май съм забила на 30.  Mr. Green А мъжо някъде на 21, та ще ми е много весело с 3-ма беладжии удома.

Елинка, много съжалявам за кучнцето! Дано да се оправи по-скоро.  Hug

# 25
  • Мнения: 628
Я да се запиша да ви следя за новини Wink Ели, ще се справи кучето, ще оздравее, а ти си подай жалба наистина! Аман от идиоти по тоя свят!

Момичета, леко бременеене! И хубави здрави бебечета на финала!

# 26
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честита бебешона Симона на мама Петя.

Вчера нещо съм проспала новината  Embarassed

# 27
  • Мнения: 90
Записвам се и аз в новата темичка, за да не ви изпусна  Simple Smile
Честито бебче на мама Петя   bouquet
Eli, дано кученце да оздравее много скоро, а за иска - аз бих подала и за причинен стрес  Peace
Kalalily,  Hug  Hug Hug
При мен нищо ново, освен дребни бремелински неразположения. Търпеливо си чакам 4 юли, когато съм на ранна ФМ, и пак ще видя бебенцето  Heart Eyes

# 28
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
Честито и от мен на мама Петя за малката Симона.

# 29
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
...

T_e_A то и аз не съм вземала фамилията на мъжа си. В БГ никой не си позволи да каже да сменя моята. Но при мене като ми чуят името и фамилията, много не си позволяват. Wink
Тука в Италия от години, доколкото разбрах, на никой не сменят фамилията, че иначе после били големи проблеми по инстанциите и бъркотия. Та си ме викат г-жа по фамилията на мъжа ми, но релно си имам моята.
А за еднократните помощи може и да се опитам като се прибера до БГ с бебоците, току виж нещо пуснат, никога не са излишни. Wink...

Аз моята я смених.  Какво я смених направо отидох и с deed poll си смених фамилията като взех уж на мъжа ми, ама то с това А на края си е все едно нова фамилия. 
Иначе за бебето сме се замислили въобще дали да взима фамилията на баща си и на дядо си.  Едни приятели си кръстеха бебето Алекс Флеминг, защото майката германка, бащата българин, а бебето родено в Англия.   Mr. Green

Иначе се пробвай за еднократната помощ, след като едва ли не ни задължават да си вписваме бебетата в регистрите за да може после да отчитат висок прираст на раждаемост в БГ, най малкото могат да дадът някой леФ за едномесечни памперси  Grinning Laughing Grinning

Общи условия

Активация на акаунт