Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 юни 2011, 09:34 ч.

Астигматизъм

• 146 041
  • 287
  •   1
Отговори
# 285
  • София
Здравейте, отидох в крайна сметка в спешното в ИСУЛ и ми казаха, че най - вероятно е фото ефект от самата леща, което може да е знак, че окото вече не я понася или не напаснат астигматизъм. Окото е здраво, за което мн се радвам, но се притеснявам дали ще мога да продължа да нося лещи. Докато ги нося нямам никакво оплакване, нито са ми сухи очите, нищо по-различно от преди. Докторът каза, че няма проблем уж просто да не обръщам внимание на отблясъците или да си нося очилата, но съм с висок диоптър и винаги съм носила лещи с очила се чувствам изключително некомфортно Sad
Има ли хора, които дълго време са носили лещи аз ги нося от 10 клас сега съм на 27г. приблизително от 11 години съм с тях. Никога не съм имала проблеми, но ще се консултирам и с контактолог, докторът поне каза, че окото е здраво.

Дано само не са ти разболели очите! Миналата година ми заразиха окото с вирусен конюнктивит и ми опропастиха една екскурзия и почивката на море. Когато отидох в очната клиника, която е в близост до гарата, ми поставиха диагнозата само като чуха за ИСУЛ. С други думи - не бях първата, която лекуват след преглед в ИСУЛ. Sad

# 286
Моята сага продължава бях на контактолог, той също не намери причина за размазването на светлите предмети и ореола около тях. Предписа ми лещи с по-нисък диоптър и ореолите нарастнаха Sad. Каза, че вече следващата стъпка ще е да пробваме с астигматични лещи, а и също че очите са позагубили влажност, но няма никакви поражения от лещите или противопоказания за носене.
Вие ако носите лещи без астигматична корекция какво виждате точно, при мен е нещо като леко раздвоение на светлите предмети ?

# 287
Здравей, имам астигматизъм само на дясното око. Диоптърът ми е -0,75 и cyl -1.00. Лещата, която нося е обикновената Biofinity с диоптър -1.00. Когато си затворя лявото око и опитвам да фокусирам само с дясното, не виждам на 100% кристално ясно, а може би на 90%, докато с лявото око, на което нямам астигматизъм си виждам на 100%, но офталмологът ми прецени, че не е необходимо да правим корекция на астигматизма с лещата. Преди 3 години имах астигматизъм cyl -1,25 и тогава също друг офталмолог ми беше изписал обикновена леща -1.00. Беше ми странно, че за 3 години астигматизмът ми е намалял, затова се консултирах с 2-ма независими лекари, за да съм сигурен, че нещо не бъркат те или машината. Днес ще съм цял ден с лещите, така че ще пиша по-късно какво виждам точно с астигматичното око и ще пиша, защото много много не съм се заглеждал.

Общи условия

Активация на акаунт