зимните дрешки

  • 3 615
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 693
Цитат на: boyana
А продават ли толкова малки ръкавички?


Първите ни ръкавички бяха комплект с космонафта - даже и един пръст нямаха, нещо като кесийки бяха. Следващата зима - памучни ръкавички с пет пръста - но не топлят толкова, предимството е, че не дърпат да ги свалят, щото не им ограничават пипоренето на всичко що им хареса. Другите Емо ги сваляше със зъби и аз предпочетох поне някакви да има на ръцете си.

# 16
  • Мнения: 6 155
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Biby
Я, и аз да питам - а какви обувки по-точно трябват. Нещо като ботушки ли или други. Трябва ли да може да щапурка с тях или са поскоро за да топлят. И къде може да се намерят такива? Embarassed  Rolling Eyes


Както писах по-горе, Емо е роден ноември. Значи първата зима беше мини-бебешор, и я изкара със зимния вариант на буйките на Колев и Колев - бели, естествена кожа, с вата отвътре. Втората зима беше 1-годишен и повече, здраво стъпил на земята Grinning  - пак Колев и Колев, боти с връзки, естествена кожа, топла вата отвътре. Тази зима пак ще се ориентираме към същия вариант или нещо подобно на друга фирма. Специално за теб - магазин Колев и Колев има в Силвър-център, входа откъм басейна.

За температурата навън - стояли сме вкъщи само ако духа силен и студен вятър навън.


Мерси Bobо,   bouquet

# 17
  • Мнения: 2 529
Аз гледах днес един космонавт, който си е комплект с ръкавички и едни специални терлички, има и качулка, която се стяга и допълнително една шапка-ушанка. Много ми хареса, но не мога да разбера за какви температури е Rolling Eyes и дали е водонепроницаем. Иначе съм му купила едно яке на Chicco, което си има цяла книжка с обяснения за материята и т.н
Чудя се също, дали за термопанталонките са нужни щорапогащи/ританки или само чорапи? Между другото не съм видяла още никъде да продават бебешки чорапогащи, може би е още рано? И зимни шапки и шалове още не са пуснали май...

# 18
  • Мнения: 2 693
Цитат на: kiki27
Аз гледах днес един космонавт, който си е комплект с ръкавички и едни специални терлички, има и качулка, която се стяга и допълнително една шапка-ушанка. Много ми хареса, но не мога да разбера за какви температури е Rolling Eyes и дали е водонепроницаем. Иначе съм му купила едно яке на Chicco, което си има цяла книжка с обяснения за материята и т.н
Чудя се също, дали за термопанталонките са нужни щорапогащи/ританки или само чорапи? Между другото не съм видяла още никъде да продават бебешки чорапогащи, може би е още рано? И зимни шапки и шалове още не са пуснали май...


За по-малки дечица - може би е по-добре да имат и чорапогащник под термопанталонките. Обаче това ако не се слага космонафт отгоре - иначе може и да се претопли. За чорапогащниците - аз купих на Емо на "Тереза-99" - най-малките са за 1-2-годишни деца. Обаче и Емо беше навършил 1 година тогава /въпреки това доста ги опъваше Grinning , особено и с пампата на дупето/. Сега още няма 2 години, но не ми се вярва още да му стават, трябва да пробвам. За по-малки не знам - може и да има.

# 19
  • Мнения: 2 529
Мерси, Бобо Grinning

Ще потърся, защото ми се вижда практично да си има детето и чорапогащи Wink
А твоят Емчо вече като голямо момче зимата сам ще решава какво ще облича, а  Wink Laughing  Laughing  Laughing

# 20
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Biby
Я, и аз да питам - а какви обувки по-точно трябват. Нещо като ботушки ли или други. Трябва ли да може да щапурка с тях или са поскоро за да топлят. И къде може да се намерят такива? Embarassed  Rolling Eyes


Предпочитам високи обувки, вместо ботуши, защото на Вики му бяхме взели ботуши и беше ад да ги обуем  Imp  и за мен, а и за детето. Така, че гласувам за топли обувки, особено за по-малките деца.

Цитат на: Mags
Добре де.. а новородените зимни бебоци?!


Вики е роден Октомври, а Дани началото на Декември и с двамата съм излизала през зимата, стига температурата да беше над -5 -10, когато нямаше мъгла, и не духаше вятър. Обличах ги с боди, гащеризон, търлъци ,космонавт и шапка, в количката с одеалце и покривалото и хайде на вън. Супер си спяха, много им беше приятно. И никога не съм им слагала шал на устата  Imp , направо ме втриса, все си спомням моето детство със вечно мокрия шал  Imp .

# 21
Aлександър е роден на 08.12 и първото му излизане беше на 18 дни като изключвам изписването. Когато беше мн. ветровито и студено го обличах като за разходка и до широко отворен прозорец поне за 30мин. Но вие ми се виждате смели, аз май слагах доста повече дрешки

# 22
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: Mags
Добре де.. а новородените зимни бебоци?!

Таня е родена октомври - цяла зима излизахме навън облечени с боди, гащеризонче и едно чувалче с качулка /то всъщност е доста дебело/ На главичката слагах и шапчица, но от тези трикотажните /нали си има и качелка/ Случвало ми се е Таня да се изпоти и от толкова дрехи. Всички ми се караха, че много тънко я обличам, но пък досега да чукам на дърво не е боледувала изобщо, дори и хрема не е имала. Чорапогащник не съм слагала под панталончето - ако е било тип ританки даже и чорапи не и слагах. В количката си е достатъчно завет, а и ползвах зимното покривало към нея. На мен са ми измръзвали ръцете от студ, а малката цялата топличка  Simple Smile
Така че аз съм твърдо против навличането! А и на децата им е доста дисконфорто със няколко ката дрехи Simple Smile както и на възрастните впрочем Simple Smile
 Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 929
Една хитринка за малки бебета в студа - слагате бутилка с топла вода в количката до крачетата.

Цитат на: kiki27
.... Между другото не съм видяла още никъде да продават бебешки чорапогащи, може би е още рано? И зимни шапки и шалове още не са пуснали май...


На Иван Асен вече има чорапогащи. Добре е да се купуват по-големи, защото се свиват в пералнята и памперса ги пълни.

# 24
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ellypr е права за шала, ако се слага шал, само на вратлето,не през устата. От топлата и влажна среда се развивали някакви бактерии, но не разбрах точно какви  Embarassed , само запомних шала да не се слага на устата на бебчо.
Иначе температурата за много малки бебчета трябва да е над 5 и още по-добре над 10 градуса и да не духа силен вятър. Въпреки, че аз като опънех хубаво покривалото, то никакъв вятър не стигаше до бебето...

# 25
  • Мнения: 1 704
Мерси на всички за ценните съвети  Laughing Това за шала съм го чувала от много хора.. като разберат, че ще е зимно бебе и веднага писват - и да не му слагаш шал на устата!! .. та това поне е ясно  Wink

# 26
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Mags
Добре де.. а новородените зимни бебоци?! Колко студено е `прекалено студено` за мъничето да е навън дори и ако е добре опаковано с дебели дрешки, космонавтче и всичките му там атрибути?!

Аз родих на 29.12.2003.На 20-я ден бяхме навън.Обличах космонафта върху пижамката,слагах шапка,завивах с одеялце+покривало.И така си изкарахме зимата по улиците,освн дните с минусови температури.Дори да има вятър, на бебоците им е добре в количките.Шал и ръкавици не съм ползвала,ако нослето е топло,всичко е наред Stuck Out Tongue

# 27
  • Мнения: 5 500
Е, добре де Rolling Eyes  ама какво ще кажете за годиначетата Confused: Днес купих някои по зимни дрешки на Цецо, вкл. пантофки за в къщи на Коко. Купих джинси, плътно есенно памучно яке, памучна блузка с дълъг ръкав - 2 бр., утре ще ходим пак за обувки, че прехвалената Варненска бебешка борса Бебчо, нямаше кой знае какъв избор, а и номера му, а не успях да обходя всички магазини. А, също и чоропогащник, слагате ли чоропогащник през тези хладни дни Confused: Или може и с по-дълги чорапки Rolling Eyes Мисля да му слагам боди с дълъг ръкав, блузка и яке, дали е достатъчно Confused: Той вече не иска да стои в количката, а все да бяга, а така ще се изпоти, не е като да е на едно място Shocked

# 28
  • Мнения: 2 693
Цитат на: AFRODDITA
Е, добре де Rolling Eyes  ама какво ще кажете за годиначетата Confused: Днес купих някои по зимни дрешки на Цецо, вкл. пантофки за в къщи на Коко. Купих джинси, плътно есенно памучно яке, памучна блузка с дълъг ръкав - 2 бр., утре ще ходим пак за обувки, че прехвалената Варненска бебешка борса Бебчо, нямаше кой знае какъв избор, а и номера му, а не успях да обходя всички магазини. А, също и чоропогащник, слагате ли чоропогащник през тези хладни дни Confused: Или може и с по-дълги чорапки Rolling Eyes Мисля да му слагам боди с дълъг ръкав, блузка и яке, дали е достатъчно Confused: Той вече не иска да стои в количката, а все да бяга, а така ще се изпоти, не е като да е на едно място Shocked


Боди с къс ръкав, панталонче/гащиризонче, плътна блузка с дълъг ръкав, есенно якенца, чорапки и затворени обувки. Така процедирах с Емо, той миналата година по това време беше на 10 месеца, но вече ходеше. Обаче във Варна ако е по-студено или ветровито - сигурно може и с чорапогащник, нека помагат варненските мами!

# 29
  • Мнения: 5 500
Мерси, bobolenta Wink явно ще преценяваме на момента защото във Варна зимата винаги е нон стоп вятър, е к`во да се прави иначе си имаме море Wink  Sign Exclamation

Общи условия

Активация на акаунт