Кога дадохте за първи път залъгалка на бебето си?

  • 3 729
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 141
Майчета ще се радвам да споделите вашия опит,малкия започна да си лапа ръцете настървено,като го прави и след ядене и се чудя удачно ли е да давам биба вече?Или е много малък (11 дена) ?

# 1
  • Мнения: 776
 Според мен можеш да си му даваш залъгалка.

# 2
  • Троян
  • Мнения: 141
И според мен не е рано,стига да я иска.Първото ми моиче,не искаше биберона и до 2 месеца не я искаше,а малката от първите дни си я смучеше.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 758
На дъщеря ми дадох залъгалка доста рано, защото беше успяла да уцели устата си с палеца си. Синът ми така и не пожела залъгалка.
Бих ви препоръчала да направите пробно кърмене, за да разберете колко яде детето. Обикновено лапането на юмруците при малко бебе в повечето случаи е свързано с глад.

# 4
  • Мнения: 1 331
Моята още първия ден като се роди започна нон-стоп да плаче, беше и си остана много ревливо дете. Ужас някаквъ беше. На 2-рия ден още в родилното и дадох биберон, който първоначално до 3 месец не искаше, а сега не заспива без него. Ама аз съм си виновна. Тя не искаше и не искаше, а аз все и го набутвах насила, че ми беше писнало от денонощен рев.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 088
ми пробвах се по едно време, на 2-3 месеца май беше...общо взето така и не го заинтересуваха и не е ползвал.
иначе казват, че който иска детето му да ползв, трябва от   болницата още да дава... аз никога не съм държала особенно на това обаче, всъщност се радвам, че не е ползвал.

# 6
  • Мнения: 3 932
По пътя от болницата къm вкъщи дадохmе биберон за 1-ви път (3 ден). Сега не mу е голяmа фенка, понякога го отказва тотално, но понякога я приспиваm с него.

# 7
  • Мнения: 54 401
На 2,5 мес. , защото започна да си смуче палеца .
Но тя категорично не я прие .
Палеца го смука до около 6 години , като заспива .

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 544
Детето само ще покаже дали я иска или -не. Има деца ,които никога не искат биберон.

# 9
  • Видин
  • Мнения: 4 921
На голямото си дете предложих на 2-3 седмици, не я поиска и аз бях доволна. Продължава да си смуче палците денонощно и непрестанно  Tired
Бебето беше на 3 дни като се запозна с биберон-залъгалка.

# 10
  • Мнения: 914
И двете сучеха биба още в болницата,защото бяха по-големи бебета и постоянно гладни в началото.

# 11
  • Мнения: 2 231
Дадох и на 5 -тия, а на 15 вече не искаше и повече не поиска  Wink Даже някой път нарочно я пъхахме да се опитаме да я снимаме с биба  Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 39 758
Даже някой път нарочно я пъхахме да се опитаме да я снимаме с биба  Mr. Green
Моя син май така и не успях да го снимам с биберона. Затова пък преди няколко месеца намери една забравена в кашона с играчки, лапна я, и гордо тичаше по коридора Simple Smile
Може би с биберона щеше да ми е по-лесно когато започнаха да го тормозят зъбите и лапаше всичко, което беше около него.
Но пък като си спомня как махахме бибата на кака му...

# 13
  • Мнения: 2 658
За големия, не помня. Но в къщи някога е било.
Но zа малката... ами носех си един просто така, да имам, още в болницата. Ами още на втората нощ го дадох. И добре направих, не стана иначе просто. А и после добре, че смучеше zалъгалка.. Защото проведохме една дълга "битка" между zалъгалката и палеца. Залъгалката я спечели, zа моя радост, но и не беz моя помощ  Wink

Та така, моите бебета просто сякаш беz това чудо не можеха. Беше им пръв приятел, и на двамата.. до едно време, де  Flutter

# 14
  • Мнения: 15 379
Разбира се, че може, а и трябва да дадеш. Явно бебето има нужда да суче.

На моят син залъгалка му дадох още в болницата.

Общи условия

Активация на акаунт