Wizz air 4

  • 81 791
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 537
относно това, че чекирания багаж трябва да е 1 чанта до 32кг. само да отбележа, че от 1-ви юни ВСИЧКИ авиокомпании въведоха същите правила само, че до 23кг. Таксите на другите авиокомпании са мноооого по-солени.

# 16
  • Мнения: 379
Благодаря много за бързия отговор, просто понеже на идване пътувах с България Еър и бях останала със забулдата, че багажа трябва да е до 20 кг. Мислех, че от 20 до 32 се заплаща допълнителна такса. Моя грешка.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 575
С пожелание в новата тема с нови/по-ниски/ цени.  Grinning

Много хубаво пожелание  Peace Записвам се и аз в новата тема!

И аз съм тук, ще дебна добри оферти до Рим или Париж. Макар, че като гледам, цените от миналата година и от тази, едва ли ще се вредя  Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 537
Благодаря много за бързия отговор, просто понеже на идване пътувах с България Еър и бях останала със забулдата, че багажа трябва да е до 20 кг. Мислех, че от 20 до 32 се заплаща допълнителна такса. Моя грешка.

да, така е от 23 до 32 се заплаща, но таксите са  ooooh!

# 19
  • Мнения: 379
Сега вече се обърках, значи реално платеният ми багаж може да е 23 килограма? Ако желая повече трябва да доплащам

# 20
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Накратко ако имате проблем по добре първо се обадете на swissair които обслужват и wizzair (02/9373892) или на информацията на летището  (02/9372211)

първо не е Суисеър, а е Суиспорт (нямам латиница в момента).Второ информацията на летището е само относно излитане и кацане, но те получват инфото от Суиспорт.
Когато търсих инфото от колцентъра, срещу 12лв. така и не получих нужното ми инфо и ме препратиха да питам на информацията на летището, които ме препратиха към въпросния суиспорт (тогава по телефона ми казаха със сигурност суисеър, все щях да различа еър от спорт, но вече ще знам. Мерси Дейзи.) и най накрая получих отговор на всички въпроси (без този за документите за дете влизащо в страната само с един родител който получих от граничния контрол на летището). Мисля че си струва да се пита на стационарния и едва в краен случай на колцентъра имайки предвид цената на обаждането.
На уизеър 1 чанта може да е максимум 32кг. над това тегло се заплаща за свръх багаж(инфо от април).

# 21
  • София
  • Мнения: 1 832
deizy, благодаря за новата тема. Много добре си я оформила, с много полезно инфо!
И аз пожелавам ниски цени, за да можем да разгледаме повече прекрасни места!

# 22
  • Мнения: 914
deizy, благодаря за новата тема. Много добре си я оформила, с много полезно инфо!
И аз пожелавам ниски цени, за да можем да разгледаме повече прекрасни места!
Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 9 963
Сега вече се обърках, значи реално платеният ми багаж може да е 23 килограма? Ако желая повече трябва да доплащам

"Редовните" авиокомпании имат включен в цената на билета багаж, който е 20 или 23 кг, взависимост от авиокомпанията и  дестинациията. Обикновено за пътуване в Европа е 20. Edit: Сега четох за новите правила - за билети закупени след 1 юни разрешеният багаж за икономична класа е 23 кг. НО това е само за редовните авиокомпании! Досега не разбрах дали се отнася за всички или само тези които искат въвеждат "piece concept". Lufthansa и Австрийците са едни от тях.

Лоу кост комапниите си имат собствени политики. В случая ако пътуваш в Уиз и си заявила и платила 1 бр. багаж тя може да бъде до 32 кг.  

Последна редакция: ср, 29 юни 2011, 11:12 от Lana

# 24
  • Мнения: 1 420
Аз пътувах преди 3 седмици с 28кг чекиран багаж и ми казаха, че е в норма. Само ми сложиха етикетче "тежко" на куфара  Peace

Имате право на до 32кг с единичната цена багаж, всичко над тези 32кг се заплаща допълнително  Peace

# 25
  • Мнения: 6 390
купихме билети за август   bouquet

# 26
  • Мнения: 561
Е, ние пък сме забравили да купим единица багаж при резервацията и засега сме само с разрешен ръчен багаж (до 10кг). Полетът е следващата седмица, за единица багаж за двете посоки трябва да платим 80 лева-това май е повече отколкото при резервацията, нали?

# 27
  • София
  • Мнения: 537
ако решите да си платите багаж по време на чек ин ще ви струва по 30 евро на посока.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 832
ако решите да си платите багаж по време на чек ин ще ви струва по 30 евро на посока.
Ако е след резервацията и преди чек-ина, колко ще е?

# 29
  • Мнения: 119
Е, ние пък сме забравили да купим единица багаж при резервацията и засега сме само с разрешен ръчен багаж (до 10кг). Полетът е следващата седмица, за единица багаж за двете посоки трябва да платим 80 лева-това май е повече отколкото при резервацията, нали?

Не не е повече . Таксата за полети над два часа е 20 евро на единица чекиран багаж на полет.

Общи условия

Активация на акаунт