Отговори
# 180
  • Europe
  • Мнения: 548
Брей брей .... препълнен този Мюнхен в момента. Аз съм на летящ старт в Любляна и тъкмо се бяхме заканили тази вечер да спим в Мюнхен. Обаче току що ми се изплъзна под носа една резервация в букинг-а за Мюнхен и останахме без хотел за днес и утре вечер. Май ще останем и тази нощ тук докато не си намерим нещо готино в Германия. За Мюнхен до 21-ви нищо свестно няма или ни излизат пансиони с обща баня  Sick или само над 200-250 евро на вечер, което не си заслужава според мен. ???? такива ли са цените по принцип ???? Аз съм съгласна да спим и някъде по пътя в някое малко градче/село, ако е такава работата, само да харесаме нещо.

Имам два въпроса - по пътят от Любляна за Мюнхен през Алпите дали е се пътува бавно?

Като няма места в Мюнхен и около езерото Кийм - нещо друго интересно за 1 нощ преспиване и разглеждане да може да ми препоръчате? Крайната цел е Плеймобил парк в Нюрнберг. Дано да си заслужава поне, защото големи жертви заради него правим.

Bled, едноименното езеро тук да не е кръстено на теб или ти на него  Joy Joy Joy

Последна редакция: ср, 19 авг 2015, 12:25 от aleina

# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 1 305
  Ами Залцбург определено ви е по път. Халщадт е малко по в страни , но определено си заслужава. " Орлово гнездо", частната високопланинска вила на Хитлер в Берхтесгаден може да заинтересува хора , които имат интерес към тази част на световната история.
  Пътят е само магистрали, доста тунели, мисля че се минаваше през "Караванкен" , той е с отделна такса.
  Ако не сте ходили в "Пустойна", силно препоръчвам.

# 182
  • Europe
  • Мнения: 548
Много благодаря, ценна информация. Започвам да ги разглеждам едно по едно.

Междувременно попаднах на две малки градчета по пътя - Обертауерн и Флахау, но са май доста пусти по това време.

# 183
  • Пловдив
  • Мнения: 2 197


Междувременно попаднах на две малки градчета по пътя - Обертауерн и Флахау, но са май доста пусти по това време.

Аз в момента издирвам именно такива градчета,  с местни германци, установих, че   тълпите китайци и араби ми пречат да  усетя немския дух. Набелязала съм  Меерсбург, Фрайбург, Линдау, Обераммергау, дано стигнем и до Кольмар, ще се радвам някой да сподели и за други такива.
Да напиша и моите впечатления от южна Германия. Кацнахме на време в Меминген, летището е много малко, на изхода на информация може да си вземете подробна карта на Мюнхен, включваща и метрото. Ние взехме кола под наем и се отправихме към Щутгарт, целта на посещението ни там беше музеят на Мерцедес, който е много добре направен, с уникална архитектура, обиколката започва от 9 етаж, от горе на долу, нещо като разходка във времето и дори за хора, не интересуващи се от автомобилната индустрия, разглеждането му е радост за окото, има и симулатор на втория етаж, за който се доплаща 4евро.
Цена билет за възрастни - 8е, за ученици и студенти - 4е, за ученици до 14г - безплатно

Следващата ни цел беше Европа парк, определено си заслужава да се посети, подходящ е за всички възрасти, особено за родители с големи деца има страшно много забавления, една такава наситена с емоции атмосфера и направо не ни се тръгваше от там. На повечето атракции се чака доста, над 30мин, бяхме си свалили приложение на парка за да следим къде и колко се чака, но разстоянията са големи между атракциите и малко се обезсмисля.
Цена за билет за възрастни - 42,50е, за деца под 11г - 37е

От Руст до Нойшванщайн, пътя е около 3,30мин, но не го усетихме как мина, толкова е зелено и подредено, дори малките пътчета между нивите им са асфалтирани, за всичките 950 навъртени км, нито една дупка не видяхме! Та 12ч бяхме на единият от паркингите, за щастие бях резервирала предварително билетите, опашката си беше доста голяма. Ако резервирате онлайн има допълнителна такса 1,80евро, резервацията е за определен час на влизане и език. Трябва да представите разпечатката за валидиране 1час най-късно преди часа на влизане, има си отделно гише за онлайн резервации и не се чака!
След като си взехме билетите имахме на разположение 2часа за хапване, семейството ми избра разкошен ресторант на брега на езерото Алпзее с отлична кухня - Alpenrose am See, хапвайки се насладихме на пейзажа към езерото.
До Нойшвайщайн има три опции за качване, пеша, с автобус и файтон, на опашката за билети за автобуса имаше над 50 човека и ние избрахме първия вариант, отне ни 20мин. Мостът Мариенбрюке беше в ремонт, иначе бих избрала качване с автобус, той спира почти до моста, а от там гледката към замъка със сигурност ще си заслужава. На всеки 5мин влизат групи, на входа има информационна табела за следващия тур, трябва внимателно да си следите часа на влизане. Самият замък мен лично не ме впечатли особено, прекалено малко се показва от него по време на тура, обиколката е 30мин, влиза се само с екскурзовод и може би защото изобщо не харесвам групите и някой да ме води като овца за това и впечатленията ми от него не са от най-добрите.
А и жегата беше голяма и доста ни поумори, децата отказаха да посетят втория замък Хоеншвангау и ги оставихме да хапват сладолед в едно кафене, а ние с мъжът ми поехме към него, пътя ми се видя доста кратък, може би изкачването е 5-10мин, не повече, замъка ми се стори по-романтичен, в топъл оранжев цвят, с красива и поддържана градина с фонтан, но все пак всичко е въпрос на вкус и усещане.
В 17ч вече бяхме приключили със замъците и поехме към Фюсен. Това градче определено ме грабна, много спокойствие, уют и романтика има в него, след като се насладихме на обиколката в центъра, седнахме да похапнем в едно типично ресторантче с рисувани стени, дървени маси и столчета, а сервитьорките бяха облечени в традиционните за района баварски дрехи. На площадчето, където вечеряхме пристигна един чичко с малко камионче за сладолед, да го гледаме как продава с усмивка беше огромно удоволствие за нас, а и се вписваше чудесно в атмосферата на градчето.
За да стигнем до Мюнхен избрахме да прекосим част от Романтичния път, насладихме се на много красота, зеленина, щастливо пасящи кравички, типичните за района дървени къщи с много цъфтящи цветя по балконите, та чак ми се прииска да бъда баварска селянка.
За Мюнхен няма какво да добавя, местата за посещения всеки си избира според интересите, аз за първи път бях в този град, определено не ми хареса, имаше страшно много хора на всякъде, пълно беше с арабски и китайски туристи/всъщност това се наблюдава във всички големи европейски градове през последните години/, посетихме музеят на БМВ, видяхме Олимпияпарк, разгледахме Немския музей, на мен лично ми се стори доста скучен и овехтял, но пък мъжът ми и едното дете бяха доволни от прекараното време там. В центъра видяхме основните неща, вечерта хапнахме в прословутата бирария Хофбройхаус, настина е огромна, вътре беше доста шумно има жива музика. Направи ми впечатление, че повечето хора бяха облечени в техните типични баварски костюми, интересно беше да ги наблюдаваме как си бъбрят на по биричка, намерихме места на втория етаж, за сведение голямата бира - 1л е 8евро, джуланчето - 16е, вурсчетата - 7е, всичко беше вкусно. Точно срещу бирарията е Хард рок кафе, там малкия си понакупи тениски и накрая всички бяха доволни.

# 184
  • Мнения: 904
Моите впечатления от Мюнхен, замъците и Романтичния път се припокриват напълно с тези на violenza. Така прехваления Мюнхен с нищо не ме грабна за разлика от Прага. Изключително много ми хареса този град, препоръчам го горещо за посещение. Много е важна и предварителната нагласа и очаквания, които за Мюнхен бяха много големи ,а за Прага точно обратно.

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 1 305
   Те немците си му казват на Мюнхен "голямото село" Simple Smile. Като население е почти колкото София, но е много спокоен и леко провинциален град. Истината е, че за да го усетиш е нужно много повече време от една туристическа обиколка. Има страшно много скрита история в него, а ако отворите програмата на Олимпия парк ще откриете изключителни концерти и изложби.Може вече да е приключила, но до скоро там бяха изложени реликвите от гробницата на Тутанкамон.
   Аз по същият начин бях пък много разочарована от Нойшвайщайн.Някак бутафорен ми се стори.А за стълпотворението около него не ми се говори. ooooh! Много хора казват, че всъщност Линдерхоф е най-красивият, но аз още не съм стигнала до него.

# 186
  • Мнения: 904
  Те немците си му казват на Мюнхен "голямото село" Simple Smile. Като население е почти колкото София, но е много спокоен и леко провинциален град. Истината е, че за да го усетиш е нужно много повече време от една туристическа обиколка. Има страшно много скрита история в него, а ако отворите програмата на Олимпия парк ще откриете изключителни концерти и изложби.Може вече да е приключила, но до скоро там бяха изложени реликвите от гробницата на Тутанкамон.
   Аз по същият начин бях пък много разочарована от Нойшвайщайн.Някак бутафорен ми се стори.А за стълпотворението около него не ми се говори. ooooh! Много хора казват, че всъщност Линдерхоф е най-красивият, но аз още не съм стигнала до него.

Ами, да такъв си е Нойшвайнщайн, бутафорен, кичозен ,за мен е впечатляващ само от вън и наблюдаван от далече. Другият замък Хоеншвангау ми допадна повече. Аз също не успях да видя Линдерхоф както и Нимфенбург от вътре.

Последна редакция: сб, 22 авг 2015, 08:03 от dalina_50

# 187
  • Мнения: 6 915
Миналото лято бяхме във Фюсен/прекрасно градче!/ и посетихме Нойшванщайн. Бях впечатлена, да, но от външността му. До Нойшвангау не стигнахме, времето ни притискаше.
Тази година решихме да тръгнем от началото на Романтише щрасе, като по пътя се отбивахме във всяко едно градче, отбелязано в този сайт - http://www.romantischestrasse.de/index.php?id=erleben&L=11. Впечатлена съм от всичко видяно, но се влюбих в Ротенбург об дер Таубер. Не го подминавайте, заслужава си! По времето, докато бяхме там, беше празник на града и станахме свидетели на всякакви шествия, карнавали, концерти. Страхотно градче, невероятна атмосфера. Има и музеи, църкви и безброй забележителности, които могат да се видят. А дори да поседнете в някоя симпатична уличка на кафе и да се насладите на невероятната му атмосфера.  Heart Eyes

# 188
  • Мнения: 1 136
Миналото лято бяхме във Фюсен/прекрасно градче!/ и посетихме Нойшванщайн. Бях впечатлена, да, но от външността му. До Нойшвангау не стигнахме, времето ни притискаше.
Тази година решихме да тръгнем от началото на Романтише щрасе, като по пътя се отбивахме във всяко едно градче, отбелязано в този сайт - http://www.romantischestrasse.de/index.php?id=erleben&L=11. Впечатлена съм от всичко видяно, но се влюбих в Ротенбург об дер Таубер. Не го подминавайте, заслужава си! По времето, докато бяхме там, беше празник на града и станахме свидетели на всякакви шествия, карнавали, концерти. Страхотно градче, невероятна атмосфера. Има и музеи, църкви и безброй забележителности, които могат да се видят. А дори да поседнете в някоя симпатична уличка на кафе и да се насладите на невероятната му атмосфера.  Heart Eyes


С кола ли пътувахте?

# 189
  • София
  • Мнения: 1 652
И на мен обиколката на Нойшванщайн ми се видя някак претупана - докато ни вкарат и ни изкараха, точно като стадо, огромни тълпи от туристи, жега. Съжалявам, че не стигнахме до Хохеншвангау, но се страхувах, че няма да ни стигне времето. Минахме набързо през Музея на баварските крале, но не ме впечатли особено, може би защото нямахме време за подробно разглеждане. Иначе е най-мултимедийният и интерактивен музей, в който съм била, буквално от нищо (само няколко материални експонати) нещо (картинки с разкази, филмчета).
Линдерхоф определено много ми хареса - и претрупаната барокова обстановка вътре, и красивия парк отвън - замък-бижу.
След Линдерхоф и Херенхиймзее, Нимфенбург отвътре е доста по-постен, няма го уау-ефекта нито отвън, както при Нойшванщайн, нито отвътре. Паркът му е огромен - видяхме сърничка да си припка свободно близо до алеята, но може би заради свободния достъп не ми се видя като дворцов парк, а прилична градска градина.
Първият ми поглед над Мюнхен беше през нощта - Мариенплац до Карлсплац, и бях потресена - рикши със силна арабска/индийска музика, турци, араби и всякакви други шумни пришълци, боклуци по улицата и в шадравана на Карлсплац. И прекрасно осветеното Ново кметство, което на нощна светлина е още по-впечатляващо.
Мюнхен през деня беше съвсем друг град - улиците бяха почистени, рикшите и чалгата прибрани, видях разкошни сгради, красиви църкви, приятни хора по улиците и в парковете, хареса ми.
Влюбих се в баварските селца, ливадки и крави по Романтише щрасе, и аз искам да съм баварска селянка  Grinning

Последна редакция: сб, 22 авг 2015, 14:34 от Carmela Biscuit

# 190
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
violenza, картата от летището безплатна ли е или се купува? И изобщо, в Германия рекламните материали безплатни ли са ?

# 191
  • Луната
  • Мнения: 3 211
violenza, картата от летището безплатна ли е или се купува? И изобщо, в Германия рекламните материали безплатни ли са ?

Специално съм ти подготвила карти на Мюнхен Mr. Green
На летището не се загледах в инфоцентъра, че бързах за шатъла, но в хотелите има безплатни карти на Мюнхен и на много езици.

# 192
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Благодаря, благодаря!  Hug
Аз питах изобщо за Германия, че май за последно съм била там преди 20-на години  Laughing

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 2 197
violenza, картата от летището безплатна ли е или се купува? И изобщо, в Германия рекламните материали безплатни ли са ?

да, безплатни са Simple Smile
в хотелите имаше също на всякъде, но тази от летището е доста подробна и ползвах нея, иначе и аз се бях подготвила с разпечатки Mr. Green

Моля, ако някой е посещавал Кьолн предколедно да сподели как е атмосферата там зимата, четох някъде, че Коледния им базар бил един от най-големите и изобщо какво не бива да се пропуска там?

# 194
  • Мнения: 6 915
Миналото лято бяхме във Фюсен/прекрасно градче!/ и посетихме Нойшванщайн. Бях впечатлена, да, но от външността му. До Нойшвангау не стигнахме, времето ни притискаше.
Тази година решихме да тръгнем от началото на Романтише щрасе, като по пътя се отбивахме във всяко едно градче, отбелязано в този сайт - http://www.romantischestrasse.de/index.php?id=erleben&L=11. Впечатлена съм от всичко видяно, но се влюбих в Ротенбург об дер Таубер. Не го подминавайте, заслужава си! По времето, докато бяхме там, беше празник на града и станахме свидетели на всякакви шествия, карнавали, концерти. Страхотно градче, невероятна атмосфера. Има и музеи, църкви и безброй забележителности, които могат да се видят. А дори да поседнете в някоя симпатична уличка на кафе и да се насладите на невероятната му атмосфера.  Heart Eyes


С кола ли пътувахте?

Да, с нашата кола бяхме. Забравих да уточня, че пропътувахме отсечката от Вюрцбург, до Ротенбург об дер Таубер. Живот и здраве, догодина ще продължим, защото сме влюбени в това кътче на Германия. За спане бях резервирала хотелчета от сайта който дадох.

Общи условия

Активация на акаунт