Отговори
# 480
  • Мнения: 184
Благодаря за мненията. В момента още избистряме плана. Пътуваме на 6.03 вечерта с полета от София към Нюрнберг. Събота и неделя сме оставили за обикаляне по градовете, а понеделник за Нюрнберг /вечерта си тръгваме/. Основното ще бъде разходки без музеи, замъци обичаме също да гледаме, но не знам как ще сме с времето. Препоръки за заведения с местна кухня също ще са добре дошли като идеи. Събота и неделя има ли някакви намаления за придвижване с влаковете или автобусите?

# 481
  • Мнения: 2 720
Ето едно място, което на нас ни беше приятно да посетим в Нюрнберг. Кухнята не е нещо особено, но атмосферата е интересна. За питие след вечеря е добре.

http://www.finyas-taverne.de/finyas-taverne/galerie-gallery/

# 482
  • Пловдив
  • Мнения: 1 305
Без значение делничен или почивен ден Bayern Tiket е най-добрият вариант. С него всеки ден след 9 сутринта може да ползвате целия транспорт на Бавария без корабчета и ICE. Цената за първия пътник е 25 евро, за всеки следваш се прибавят по 5 евро. Така беше до края на миналата година, дано не са вдигнали цените. Задължително си напишете имената на билета, защото ако липсват може да ви глобят.
   Франконската кухня не ми е любима. Почти във всяко ястие има кнедли, те много си ги тачат, но аз така и не мога да ги харесам. В Нюрнберг надениците са на почит със зеле или картофи.Satisfied

# 483
  • Мнения: 2 833
В и около Франкфурт с бебче на почти годинка, къде може да се отиде?
Рсзходка из старата част е ясна, но нещо. Което да става й за посещение с бебче

# 484
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 371
На мен ми харесва Висбаден, има много хубав парк, сега като цъфнат магнолиите и японските вишни е много приятно, центарът също е много хубав.
Във Франкфурт е много приятна и зоологическата градина и Палменгартен.

# 485
  • Мнения: 639
В и около Франкфурт с бебче на почти годинка, къде може да се отиде?
Рсзходка из старата част е ясна, но нещо. Което да става й за посещение с бебче
С бебче на една година може навсякъде, където има тишина и е относително равно да отидеш. То така или иначе нищо няма да разбере.
В този смисъл - избягвай центъра на Франкфурт, особено Цайл. Няма по-голяма лудница. Но пък малко да кривнеш от центъра е прекрасно. Също така внимавайте много с колоездачите по поречието на Майн и не само.

Съвсем близо до Франкфурт са Бад Вибел и Бад Хомбург. Особено втория е прекрасно място за разходка. Има страхотен парк, център и замък с приятно кафене. Стига се с влак, води се широк Франкфурт.

# 486
  • Мнения: 1 782
Здравейте,какво ще препоръчате да се види за няколко часа в Франкфурт в промеждутък между полети?
Мисля да слезна на Hauptbahof и оттам да видя площадаRomerberg, някои катедрали и евентуално някъде гледка отвисоко.

# 487
  • Мнения: 639
Здравейте,какво ще препоръчате да се види за няколко часа в Франкфурт в промеждутък между полети?
Мисля да слезна на Hauptbahof и оттам да видя площадаRomerberg, някои катедрали и евентуално някъде гледка отвисоко.

Препоръчвам бързо излизане от района на гарата и разходка по реката до района на Roemer/катедралата и минаване по някой от мостовете към Захсенхаузен.
 За гледка от високо препоръчвам това:
https://www.maintower.de/en/

# 488
  • Мнения: 28
Здравейте, в края на м.06.2023 ще ходим във франкфурт за една седмица семейно с дете на 6г.
Набелязала съм, природоисторическият музей, експирия музей, зоологическата на франкфурт /евентуално и другата/, палмгарден.
Плроучвам и за др. интересни места и паркове за детето.
Като искам да стоя на далеч от молове и увеселителни паркове тип ротативки и екрани.
Исками се да имаме възможност за движение, хубави детски площадки...
Ако някой има възможност да ме запознае с цените на гореспоменатите места.
Също четох и за някаква Пас карта, която ти дава възможност да влезеш в определени музей на 50% от регулярната цена.
Видях, че е за 2 дена и може да е до 5 човека.
Заявява се и се плаща онлайн.
Ако заявя, че детето ми не е навършило още 6г./а то ги е навършило/, за да ползвам да влезе безплатно. Ще мине ли номера или проверяват?
Къде може да се хапва на добра цена, като за средно статистически българин в чужбина. Нещо от сорта на джънк фуд, сандвичи, пици...

# 489
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 371
Може да отидете до Висбаден с влака, то е близо. Градът е много хубав, има хубав парк в центъра, може да се качите на Нероберг с фуникуляр на повече от 100г, задвижван от вода. Горе има клетербарк (Тарзан), като има и за по-малки и за по-големи. Ако сте с кола може да видите Таунусвундерланд, това е увеселителен парк подходящ за по-малки деца.
Под другата зоологическа градина имате предвид Opelzoo ли?

# 490
  • Мнения: 639
Аз бих препоръчала Бад Хомбург - стига се с градакия транспорт от Франкфурт. Има чудесен огромен парк и замък с кафе.

Визбаден също си струва. Там е и една от любимите ми детски площадки, които сме намирали.

#trex=m_t:lcl_akp,rc_f:rln,rc_ludocids:11759999219109205252,ru_gwp:0%252C7,ru_lqi:ChRwbGF5Z3JvdW5kIHdpZXNiYWRlbkj7gdeFiKuAgAhaIhAAGAAYASIUcGxheWdyb3VuZCB3aWVzYmFkZW4qBAgDEACSAQpwbGF5Z3JvdW5kqgFNEAEqDiIKcGxheWdyb3VuZCgAMh8QASIbTuzAe 76ua-4XQzQuL1-7lgr8Ys2Ti2qqJZm8MhgQAiIUcGxheWdyb3VuZCB3aWVzYmFkZW4,ru_phdesc:RIFzU1iAUEM,trex_id:NqCRr&lpg=cid:CgIgAQ%3D%3D" target="_blank" rel="ugc nofollow">https://www.google.com/search?q=playground+wiesbaden&oq=wiesbaden+playgr&aqs=chrome.1.69i57j0i22i30l2j0i390i650.8910j0j7&client=ms-android-xiaomi-rvo3&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#trex=m_t:lcl_akp,rc_f:rln,rc_ludocids:11759999219109205252,ru_gwp:0%252C7,ru_lqi:ChRwbGF5Z3JvdW5kIHdpZXNiYWRlbkj7gdeFiKuAgAhaIhAAGAAYASIUcGxheWdyb3VuZCB3aWVzYmFkZW4qBAgDEACSAQpwbGF5Z3JvdW5kqgFNEAEqDiIKcGxheWdyb3VuZCgAMh8QASIbTuzAe 76ua-4XQzQuL1-7lgr8Ys2Ti2qqJZm8MhgQAiIUcGxheWdyb3VuZCB3aWVzYmFkZW4,ru_phdesc:RIFzU1iAUEM,trex_id:NqCRr&lpg=cid:CgIgAQ%3D%3D

Близко са също така Хайделберг, Майнц, Кобленц, Вюрцбург. Всъщност и още много.

Във Франкфурт моята препоръка е за музея на киното и музея на комуникациите (един до друг са).

За ядене - дюнери, гироси и друга балканска кухня има навсякъде, но не е изключено да седнете и в заведение със съвсем поносими цени. Като нещо по-традиционно тип фаст фуд се сещам за фламкухен.

# 491
  • Мнения: 16
Здравейте, да се включа и аз във вашата дискусия Simple Smile ,  попрочетох темата(признавам си малко отгоре-отгоре) и искам да помоля за някои разяснения относно транспорта и по-конкретно влаковете.

Да започна малко по-отдалече - ще пътуваме трима човека(аз, мъжът ми и брат ми) за Евро 2024 до Франкфурт с връщане от Мюнхен. Самолетните билети вече са взети, остават хотелите и транспорта между двата града - мисля, да ползваме влак. От google се ориентирах горе-долу кои са опциите - ICE623 / ICE917 / EC219 / ICE627 / EC117. В момента разучавам и https://www.bahn.com/en . Ако някой е пътувал скоро в това направление, ще ми бъде полезна всяка информация. Засега билети ми излизат само до към средата на декември като опция. Ако има и някакви дневни карти, за няколко човека също биха ни свършили работа, за съжаление двата града са в различни области, но гледах някакъв Quer-durchs-Land-Ticket / Day ticket for Germany, който излиза изгодно за групи -

https://www.bahn.com/en/offers/regional/day-ticket-for-germany

но, за съжаление, има ограничения във вида на влаковете - може да се ползват само RB, IRE, RE и S-Bahn.

Ще съм благодарна и на информация за настаняването - кои квартали са за предпочитане, във Франкфурт ще сме за две нощувки, след това пътуваме към Мюнхен, където ще сме за три нощувки. За Мюнхен също ще питам по-нататък, засега ги давам по ред. Ще се радвам, ако още някой ходи натам, да се включи и той с разсъждения, аз също ще споделям тук информацията, която намеря.

# 492
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 371
Гусинка, ICE не се вклюват никога в такива оферти. Миналата година 9евро тикет, сегашния 49евро тикет също не включва ICE, групвите билети в Хесен и Бавария също. За пътуване между Франкфурт и Мюнхен може да видиш Flix bus  или друго подобни, те също дават много добри оферти.

# 493
  • Мнения: 16
Благодаря, colibri Flowers Tulip , имам ги като опция и Flixbus, ако много скъпи дойдат билетите за влака.

# 494
  • Мнения: 710
Здравейте, ще бъдем в региона за няколко дни и за по-голяма мобилност смятаме да наемем кола. Моля да ми препоръчате rent-a-car компания, от която сте доволни?

Общи условия

Активация на акаунт