Кога включихте цитруси в храненето си?

  • 1 138
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Идва време за захранване, и аз реших първо "да се захраня" с някои храни, набедени за алергени, за да не се чудя после, ако има реакция при бебето, дали е от захранването или от кърмата - фъстъци, цитруси,  шоколадът си  го хапвам отдавна. Все пак бебчо е на 5 1/2 месеца, а не ми се кара цяла зима без цитруси. Рано ли е според вас?

# 1
  • Мнения: 3 777
На 7-8 месеца почнахме да му даваме цитруси.
Не е правил реакция към никой.

# 2
  • Мнения: 1 547
Не съм спирала да хапвам грейпфрути, мандарини, лимони. Няма никакъв проблем!

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Нещо не разбрах кой ще се захранва с цитруси - бебето или майката?!  Rolling Eyes Ако е за бебето - твърде рано и абсолютно неналожително според мен!  Mr. Green Ако е за майката - ами че яж ги, не се притеснявай!  Wink

# 4
  • Мнения: 35 891
на каката на тази възраст съм ги дала за първи път, но тогава нямаше кърмачески форум
на беба - вероятно другата зима, сега е рано

# 5
  • Мнения: 192
Кога ли?Ами изобщо не съм ги изключвала,във вид на сокове.Реакция от беба - никаква Wink

# 6
  • Мнения: 1 383
Става въпрос за мен, не за бебето. Не съм яла досега, защото не беше сезонен плод, но вече им дойде времето. Ами другите "забранени" храни? Все още избягвам прясно мляко, фъстъци... май само това.

# 7
  • Мнения: 643
Дива работа за фастъците как да е то ясно притесняваш се ама как няма да ядеш мляко и плодове. Единственото което съм яла по малко като количество беше фастъци ама иначе... Така че давай смело.

# 8
  • Мнения: 2 959
На Дана й давам киви и ананас от 9мес. рендосани към към ежедневната ябълка. А колкото до мен ям абсолютно всякакви цитруси всеки ден, така че давай смело, а за бебчо мисля че е рано.

# 9
  • Мнения: 5 228
Цитруси хапвах по малко още от началото , фастъци и прясно мляко - след като беше захранена и кърмата не беше основната й храна. На дъщеря ми още не съм давала цитруси, ягоди и т.н., и нямам намерение скоро да давам.

# 10
  • Мнения: 4 176
Двам на малкия от 7-8м. Всеки път с епродрисква, въпреки,че количествата с абили оскъдни. Преди няколко дена правих фреш от ябълка, морков и реших да сложа малко портокал- е пак се просра. Нищо фрапиращо, но дупето веднага се изприщи.
Няма да давам скоро.

# 11
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Давам от навършване на 1 год. и 3 мес.А в собственото си меню не съм ги ограничавала, не че ги обичам и много, де, но по чаша фреш сутрин не мисля, че е проблем.

# 12
  • Мнения: 313
Аз изобщо не съм ги спирала. На Лора започнах да давам този сезон т.е. вече е на 1+.Друг е въпросът ,че тя не е фен на сокове и ги давам на малки парченца.

# 13
  • Мнения: 249
Интересни отговори... WinkВсеки отговаря както е разбрал...ама поне с един куршум - два заека!... #2gunfire  Поне знаеш сега и за тебе и за бебето - може ли  цитруси?  Laughing Laughing Laughing
Да ти отговоря и аз все пак! Аз ядях цитруси още миналата зима, т.е . бебата е била съвсем малка, и проблеми не сме имали...Е, все пак мисля,ч е не трябва да прекаляваш  Naughty... А за бебчо, още му е рано...я изчакай догодина!

# 14
  • Мнения: 255
Цвети, и на мен ми се въртяха такива мисли в главата и преди да захраня  бебчо се постарах да си върна в менюто всички ограничавани храни -  без разни пикантерии и  люто. Първите месеци обаче спазвах спартански режим за всички храни, набедени а коликообразуващи, и май излишно се престаравах, ама то си е до характер.

А с цитрусовата диета  се разминах не заради друго, ами просто защото  бях пропуснала да се осведомя, че трябвало да ограничават цитрусите (и каквато съм паника със сигурност щях да го направя), и си правех почти всяка сутрин портокалово фрешче.  Simple Smile И редовно чайче с мед и лимонче - класика.
Мисля, че вече сте големи и е време да започнеш всичко да си хапваш  Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт