Букурещ - интересно и любопитно?

  • 61 426
  • 259
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте момичета,

Предстои ни 4 дневно пътуване до Букурещ за концерта на Бон Джоуви. Ще отскочим до ИКЕА, но сме си оставили и 2 дни за разглеждане на града. Признавам никога не съм била в Румъния и сега ще ми се случи за първи път. Опитах да събера инфо от нета, така както правя преди всяко пътуване, но за съжаление информацията е много постна или поне това което аз намерих.
Бихте ли препоръчали интересни места за посещение в града! Музеи, исторически и архитектурни забележителности, паркове.... или просто красиви места, които не са за изпускане. Ще ми е полезно и да споделите добри места за похапване, съвети какво да пробваме или не!


Търсих такава тема с търсачката, но не успях да намеря. А и смятам, че ще е полезно и за други като мен. Букурещ е доста близо и удобно място за кратко пътуване.

# 1
  • Мнения: 6 243
Букурещ е по-завладяващ, отколкото аз съм си го представяла. Бях наскоро там за няколко дни, но понеже пътуването беше по работа, нямаше акк да вляза в музеите - затварят рано. Иначе бих посетила http://www.mnar.arts.ro/Home и т.нар Village Museum - и за двата съм чувала чудесни отзиви.

Иначе нощният живот е много активен. Има хубави кръчми и барове в т.нар. стара част. Сега там текат активни реставрации и ремонти, улиците са поразкопани, но пак е много красиво и живописно. През почивните дни има улични пазари, всякакви събития, музиканти ... Куртовата кръчва е Кару ку бере - препоръчвам я с две ръце, много хубаво!

В Букурещ можеш да видиш и Триумфалната арка, и Вълчицата с Ромул и Рем  Laughing

Ето малко снимки от мен, от старата част предимно: http://sladkahapka.blogspot.com/2010/09/blog-post_17.html

(имаше две църкви там, невероятни! Като се сетя за имената, ще ти ги напиша, особено едната е уникално красива - има я на снимките)

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Букурещ е по-завладяващ, отколкото аз съм си го представяла.

дори "завладяващ" е малко, за да се опише Буку...

Към авторката... Можеш да размениш (за мен тъпата) Икеа, с Двореца или с Музея на селото или с някой от многобройните паркове и ботанически градини... Букурещ е една магия... Западна магия...
 
Сладка хапка, невероятни кадри   bouquet

# 3
  • Мнения: 6 243
Мерси, Шани   bouquet

Тъпата глва се сети.
Църквите са Руската църква (викат й още църквата на студентите, защото преди изпит там ходят да палят свещички за късмет) и Манастирът Ставропулеос. Ето кадър от Манастира -



Снимките, които имма, изобщо не могат да предадат магията на манастира. Не си падам по шекерени клишета, обаче това място е толкова приказно ... струва си да го видите. Близо е до Кару ку бере.

Ох, приходи ми се!

Абе я препоръчайте някое читаво място за спане в Букурещ?

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ох, приходи ми се!
Абе я препоръчайте някое читаво място за спане в Букурещ?

и на мен...  Hug
Но искам и до Замъците да отскочим, та може би нощувка в Брашов е по-удачна.
Определено за Буку са ни нужни поне още 2 дни.

П.П: имам предложение за русенски хотел...  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: X

 Можеш да размениш (за мен тъпата) Икеа, ......

 Laughing Не става. Набелязала съм няколко неща за закупуване, чиито алтернативи са в пъти по-скъпи.

Благодаря за предложенията. Ще разгледам картата как се стига до тях.

Ние резервирхме тук:

http://www.rembrandt.ro/
Като се върнем ще кажа как е било.

# 6
  • Мнения: 6 243
Да не е оня с талашитените стени, дето го дъвкаха в една тема за Букурещ преди време - за едночасовия  luvbed  Mr. Green

Я да се напъна за още някоя полезна данна (че на спам го ударих)    newsm78 Ами ужасен сервиз в заведенията, като в БГ - заспали сервитьорки колкото искаш. Извън шопинг центъра Банеаса, не съм видяла читав магазин, така че за шопинг това не е дестинацията. Обаче архитектурата ... невероятна. Никога не ме е било толкова яд, че не разбирам повече. Има всякакви стилове и са в някаква странна симбиоза. Забележителното е, че градстата управа е сложила табелки на доста сгради за годината на построяване, архитекста, евентуални значими факти около сградата - готино е.

Шани, ти кажи хотела, де !
Рали, с гръцката Икеа ли сравнява цените? И аз имам да купувам някои неща, а грите Икеа са ми горе-долу в един диапазон (Солун Истанбул и Букурещ) и тр. да решим на коя да идем.

# 7
  • Мнения: X
Да не е оня с талашитените стени, дето го дъвкаха в една тема за Букурещ преди време - за едночасовия  luvbed  Mr. Green

Я да се напъна за още някоя полезна данна (че на спам го ударих)    newsm78 Ами ужасен сервиз в заведенията, като в БГ - заспали сервитьорки колкото искаш. Извън шопинг центъра Банеаса, не съм видяла читав магазин, така че за шопинг това не е дестинацията. Обаче архитектурата ... невероятна. Никога не ме е било толкова яд, че не разбирам повече. Има всякакви стилове и са в някаква странна симбиоза. Забележителното е, че градстата управа е сложила табелки на доста сгради за годината на построяване, архитекста, евентуални значими факти около сградата - готино е.

Шани, ти кажи хотела, де !
Рали, с гръцката Икеа ли сравнява цените? И аз имам да купувам някои неща, а грите Икеа са ми горе-долу в един диапазон (Солун Истанбул и Букурещ) и тр. да решим на коя да идем.

Правих сметки с гръцката. Излиза по-евтино, а като знам, че септември в БГ влиза  чрез гръцкия представител изобщо нямам надежда за евтини неща. Така и така ще ходим на концерт, ще си взема стола и разни дреболии(чаршафи и т.н.)

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Уф, а само как ме е яд, че ще живея на метри от нашенската ИКЕА...  ooooh! Tired

Сладка, хотелът се зове КОСМОС и е почти до жп.гарата. Непретенциозен, малък хотел. Предлагат и закуска. Чудесна изходна точка е, за да имаш 1 ден на разположение в Буку, който е само на 60-ина км. от моста.

# 9
  • София
  • Мнения: 25
Може да съм закъсняла малко с отговора, но не мога да не препоръчам хотел Nelisse. Тризвезден хотел на прилични цени, доста близко до метро станция, магазин за хранителни стоки и McDonalds. Много уютно и чисто, с климатизирани стаи, удобни легла и прилична закуска Simple Smile Ходила съм 2 пъти в Букурещ и мисля, че ще се върна пак. Има нещо в този град, което ме привлича  Heart Eyes Със сигурност бих отседнала пак в този хотел!

# 10
  • Мнения: X
Така .... върнахме се. За концерта няма да разказавам....
От Букурещ останах с много смесени чувства. Ако ви е интересно ще поразкажа?

Според мен, а и според доста други познати са по-назад от нас във всяко едно отношение... Но аз пък мисля, че ако се понапънат и оправят изтърбушените сгради в Стария град и по централните им улици и поизчистят града от мръсотия и лайна (с извинение, но без преувеличение) Букурещ наистина ще е прекрасна туристическа дестинация. Плачеше ми се като гледах невероятни парапети и капители по сградите с рухнали покриви от 19 в. в стария град. Можеше да е невероятно място, ако не беше изцяло разкопан. Изгуби се удоволствието.

За хотела. Много добро попадение. Намира се на единствената (може би) неразкопана улица в Стария град, до централната им банка, на няколко минути от метро, в центъра на Стария град където са им почти всички барове и заведения за хранене. Недостатък е че е трудно или почти невъзможно паркирането. Хотела е тип малък хотел в Париж, в сграда с иторичеко значение, малки, но чисти стаи.

За ИКЕА - определено е доста по-евтино от гръцката.

# 11
  • София
  • Мнения: 149
Веднъж ми се наложи да мина през Румъния и повече не смятам да повтарям.Никога.Пресичайки цяла Европа по магистрала, когато влезе в Румъния човек няма как да не се шокира.Европейска магистрала завършваща в някакво забравено от Бога село, където ако спреш да преспиш в колата, може и да осъмнеш на трупчета и без кола и всякак.Двупосочни планински пътища, с безброй завои и бобуни, дупки в изобилие, дяволска тъмница, на места превръщайки се почти в тресавище с мъгла заменят четирилентовия път по който изминах близо 2500 км.Разликата от видяното в другите държави е покъртително, все едно се връщаш епохи назад.На нито една бензиностанция не говорят английски достатъчно добре, за да ги разбереш и ти, но като видят че плащаш в евро цената на кафето моментално се променя с курс 1:1.Особено ако разберат, че си от България.Беглия им опит да направят магистрала се обезсмисля от ямите от двете и страни, където ако направиш погрешно движение с колата е възможно да си останеш там завинаги.И нещо, което всеки чужденец стъпил в тяхната държава трябва да знае- за тях знака "Път с предимство" не важи - изскачат от пресечките като хуни и ако нямаш бързи реакции изгаряш.Това, което видях от столицата им ме караше да крещя наум, че искам час по скоро да стъпя на българска земя, но и това не беше лесно.Ако не дай си Боже нямаш точно 6 евро да платиш на Дунав мост плащаш с колкото имаш и ресто не се връща.На мен ми взеха 20 лв.Да стигнем до самия мост си е жива одисея в предвид указателните табели или по- скоро липсата им, но стигнете ли веднъж до там се пригответе за още по- голям шок- прословутия Дунав мост е широк колкото квартална улица и е двупосочен- разминавайки се с тировете насреща и същевременно минавайки едва- едва заради зейналите спойки на моста и бобуните от разтопен асвалт ми изби пот където се сетите.Най- парадоксалното е, че трябваше да платя винетка за това, че рискувам да разбия колата си по техните пътища, а през повечето държави през които минах винетка нямаше.Нямаше и скрити в храстите патрулки.Нямаше и дупки( дупчици).Имаше път като слънце.
 Четейки впечатленията на другите потребители, вярвам, че страната има и колорит, който си заслужава да се види, но тази част от нея, която видях аз ме накара да се зарека, че пожелание никога през живота ми не бих милана от там отново.

# 12
  • Мнения: X
Четейки твоето описание за Румъния, моментално разпознавам мили родни картинки на хиляди места в България. И за пътищата, и за кафето, и за английския....
На нас пък на излизане на БГ границата не ни върнаха ресто за таксата... явлението не е само румънско. Дунав мост не е грижа само на румънците, нали? 

За пътя - мисля, че сте пътували отдавна. В момента има прекрасен нов път до Букурещ, който изобщо не може да е сравнява с ада който преживяхме покрай Русе. Костваше ни много повече време и усилие да стигнем до Русе (след магистралата), отколкото от границата до Букурещ.

Първо трябва да погледнем в своята си паница и после да критикуваме съседите за неща които са същите, та даже и още по-зле в България.

# 13
  • Мнения: 10 602
Относно място за спане - ние бяхме в хотел Интернационал Букурещ -
http://www.international-bucharest.ro/
Много е близо до площада (където беше концерта на Бон Джоуви-10-15 мин. пеша).
Стаите са огромни - 32 кв.м., легло king size, голяма баня с вана, хубава закуска - много сме доволни!
Цената на рецепция е 140 евро за двойна стая, но ние с предварителна резервация платихме около 80 евро за двама ни.

Не споделям мнението, че румънците са по зле от нас, нито че столицата им е по-грозна, неподдържана и т.н. от нашата.
Ние не успяхме да си купим карта на града, спряхме на една стоянка, показахме картата с пътя от хотела до концерта на един таксиджия. Той обясни с показване как да стигнем до там, след което мина пред нашата кола и ни 'закара" до хотела. Очаквахме, че го прави, за да го 'почерпим' и бяхме готови за това, но човекът просто ни махна и си замина.

# 14
  • Мнения: X


Не споделям мнението, че румънците са по зле от нас, нито че столицата им е по-грозна, неподдържана и т.н. от нашата.


Ами нашето впечатление е такова. Топ туристическата им дестинация в столицата(освен двореца на народите) квартала "Стария град" е разкопан от 2 години (така ни казах в хотела). Поне половината сгради там са или обградени с дървени огради защото са опасни или си стоят така полуразрушени. Абсурда е че си съседстват добър ресторант в реновирана красива сграда с такава без покрив и прозорци, от която изкачат просяци, кучета и котки.

Разходихме е по една от уж най красивите им улици "Calea Victoriei". В горната си част е ок, но частта до двореца на народите е отврат. Вървейки по тротоара от входовете и безистените те лъха смрад на ... да не казвам на какво. Жалко защото там е една от най-красивите според мен сгради - тази на Чеч банк(тяхното ДСК). А и историческия музей е в прекрасна сграда пак там.

Да не говорим, че по най-реномирания им булевард - този пред големия дворец повечето мгазини са затворени...празни и прашни витрини, много подтискащо. Такова нещо на Витошка няма.  Peace

Според мен Букурещ има много по-голям потенциал от София. Има много по-красива архитектура (която трябва да се реновира) на много по-голям площ... повече паркове, които между другото са доста подържани..., но за мен е много по-мръсно от София, та даже просяците ми се сториха много повече.

# 15
  • София
  • Мнения: 149
Четейки твоето описание за Румъния, моментално разпознавам мили родни картинки на хиляди места в България. И за пътищата, и за кафето, и за английския....
На нас пък на излизане на БГ границата не ни върнаха ресто за таксата... явлението не е само румънско. Дунав мост не е грижа само на румънците, нали? 

За пътя - мисля, че сте пътували отдавна. В момента има прекрасен нов път до Букурещ, който изобщо не може да е сравнява с ада който преживяхме покрай Русе. Костваше ни много повече време и усилие да стигнем до Русе (след магистралата), отколкото от границата до Букурещ.

Първо трябва да погледнем в своята си паница и после да критикуваме съседите за неща които са същите, та даже и още по-зле в България.
Пътувахме този месец.В предния си пост споменах дребния кусур на "прекрасния път"  - еднометровите изкопи от двете и страни, граничещи с асвалта.
Наистина, има места с нищо по- различни от това, което видях там, но те не са така грозно неподдържани и изложени на показ, предполагайки минаването на целия поток от чужденци от там.
След Ябланица пътя действително е двупосочен, минавам го безброй пъти годишно, но такова чудо каквото  видях след пресичането на границата им с Унгария при нас няма никъде.Никъде нямат и магистрала дори бегло подобие на Люлинската, та дори и на Хемус.Дунав мост е наполовина наш ,да- и ние имаме вина, крайпътни бараки бараки пред срутване предлагащи кафе и др. с меркантилни продавачи има и тук да, но се съмнявам че една уваважаще себе си верига като ОМВ би си позволила подобен род персонал тук.А като цяло сравнявах Румъния с разнообразието от туристически дестинации в Европа , не с България.
Иначе паницата си я гледам, не съм сляпа за недостатъците, виждам и предимствата на страната ни, но така както ние сме далеч от Германия да речем, така Румъния е далеч от нас, дори по  манталитет.Безсмислено е да споря, защото мога да го правя дълго, но не виждам смисъл.В казаното досега в тези два поста се приключва изказването на  мнението ми по темата.

# 16
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Да ви попитам - като цяло скъп град ли е Букурещ? Какви са цените горе-долу сравнени с тези в Бг. Искаме да отидем за един ден с наши приятели, но не знаем колко пари да обменим.

# 17
  • София
  • Мнения: 25
Да ви попитам - като цяло скъп град ли е Букурещ? Какви са цените горе-долу сравнени с тези в Бг. Искаме да отидем за един ден с наши приятели, но не знаем колко пари да обменим.

Цените са малко по-високи,наистина съвсем малко. Стандартът не е двоен. Ако това ще те ориентира когато аз бях там за 2 дни си обмених 100лв. като сядахме в две заведения,ходих в парламента и румънско село и си вземахме някакви други дребни неща и върнах пари. Ако искаш да си пазаруваш някакви работи може би ще ти стигнат или ти трябват малко повече,не мога да определя защото аз не съм пазарувала нищо...

# 18
  • Мнения: X
Да ви попитам - като цяло скъп град ли е Букурещ? Какви са цените горе-долу сравнени с тези в Бг. Искаме да отидем за един ден с наши приятели, но не знаем колко пари да обменим.

Не е по-скъпо. Горе долу еднакво.

# 19
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Благодаря ви и на двете  Hug

Определено ме успокоихте. Ние ще сме един ден, така че 100 лв общо за двама човека мисля, че ще са ок. Пазаруване не предвиждаме, само влизане в парламента и разходка из града.

# 20
  • Мнения: 400
Аз все още не съм ходил в румъния,но специално за столицата 100% е по-хубава от нашта,като се има предвид,че софия е най-грозната столица на света.

Иначе румънския много ме дразни,звучи ми по-зле и от цигански Sick
Не знам защо го сравняват с италианския и колко е вярно,че едва ли не всички румънци разбират италиански Laughing без да са го учили Laughing но определено звученето няма нищо общо Laughing

За английския-аз пък да попитам защо трябва точно английски да говорят на бензиностанциите newsm78 И точно английският ли е критерий за интелект и развитие Laughing Laughing

А някой да е ходил в други градове освен буКУРещ?

# 21
  • София
  • Мнения: 388
Ходила съм много пъти в Букурещ. Предимно в централната част, на гости на приятели. Споделям мнението, че пътя от унгарската им граница е ужасен. Това беше първият ми допир с Румъния. 500км ги пътувахме 10 часа и тогава се бях зарекла, че над тази страна и със самолет няма да мина. Но после отидох в Букурещ...и се влюбих. Всеки път откривам нови и нови места. За спане не мога да препоръчам нищо. За посещения задължително музея на селото, но да е през топъл сезон, защото е в парка. Друго задължително е Парламента, но се запазва час по интернет, има и групи с гид на български. За хапване-навсякъде в стария град е вкусно, евтино и с големи порции. Аз бях впечатлена от Хард Рок Кафе от известната верига. То е най-голямото по площ в Европа, но и цените си ги бива. Не знам за каква мръсотия говорите, аз такова нещо не видях, само можем да им завиждаме на техниката за почистване. София може само да си мечтае за парковете и 6 лентовите булеварди. Стария град е разкопан, но поне се работи и реконструира. На въпроса дали някой е бил в други градове-да била съм в Арад, Тимишоара, Клуж Напока, Синая и Брашов. Първите два няма да ги коментирам, зле е още положението, но в покрайнините им има такива огромни комплекси от търговски центрове и фабрики на чужди компании, че е ясно накъде отиват нещата. Европа инвестира! Другите три града е другата Румъния.Там просто си в друга държава. Клуж е пълен с млади хора и студенти, Синая е курорт, там са и замъците. До Синая от Букурещ е около час и нещо с кола, така, че може да се посети и в същия ден да се отиде и до Брашов. Него мога да го сравня с Краков, огромен красив площад, стари сгради и църкви. Въобще-красота! Пътищата са ок в тази част на страната. Това, което ми направи най-голямо впечатление е, че ги няма прословутите кабели по стълбовете, както в Букурещ. Била съм и в Констанца, но не е за това темата, а и там също е западнало. Цените в Букурещ са малко по-високи от София, но в заведенията. В супермаркетите и моловете са същите като у нас.

# 22
  • Мнения: X
Не искам да споря, но за 4-те дни в Букурещ единственото чисто място, което видяхме беше парка зад музея на селото. Докато се разхождахме в стария град и по централните улици от всеки безистен ме лъхаше на миризма на урина. Щом и на мъжа ми му направи впечатление, а той на такива неща не обръща внимание. Не видях почистващ техника, но и да имат ... не я използват много. Като цяло Букурещ ни се видя много по мръсна от София. Но това не пречи и на достойнствата на града.

А за ремонтите в Стария град - дори персонала на хотела възмутено ни обясниха, че се ремонтира от 2 години и не му се вижда края.

# 23
  • София
  • Мнения: 25
Аз съм от хората останали с много добри впечатления от Букурещ Simple Smile За един ден там и аз препоръчвам задължително Румънско село ( и през октомври е ок за разглеждане Simple Smile), близо до него е и Триумфалната арка,която е копие на тази в Париж. Парламента (аз запазих час деня преди посещението по телефона),патриаршията,площад Унири,може да се разходите по улица  Calea Victoriei има много красиви сгради и в една пряка е заведенито Car cu Bere,което е едно от най-старите и известни заведения там.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 282
И ние решихме изведнъж да пътуваме през септември.
Ако някой е ходил на по-евтино хотелче в централната част моля да пусне линк (40 евро).
А за парламента резервации само по телефона ли има, или може и по интернет. Каква е таксата?

# 25
  • София
  • Мнения: 25
hotel Nelisse http://www.nelissehotel.ro/ мн приятно,чисто и уютно хотелче на макс 5 мин пеша до метро станция Обор. В парламента аз правих пълната обиколка,която включва основна сграда,тераси и подземия (разбирай го мазета), която, ако не ме лъже паметта, беше 45 леи. Аз резервирах по тел,някой,който е резервирал по интернет ще каже как става Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 4 751
Повдигам темата с въпроси   bouquet  bouquet

Моля ви, кажете къде паркирахте в централната част на Букурещ? Ще бъдем в този хотел http://thhotels.ro/hotel-central/

Звънях в хотела- нямат паркинг, можело да се паркира на публичен паркинг за около 4 евро на ден казаха. Ама не ми казаха какъв е този паркинг, къде се намира, охраняем ли е  Laughing

Още съм зле с ориентацията, ходила съм преди ама са ме водили. Ще разучавам карти, че даже не съм сигурна къде е хотела  ooooh!

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Някакви по - пресни впечатления от Букурещ? Все още ли е мръсно и разкопано навсякъде?
Замислям се дали да не се разходим и да съчетаем с едно спортно мероприятие.
Понеже по принцип не ми се струва интересна дестинация , никога не съм се интетесувала, има ли райони , в които не е препоръчително да се отсяда?  Спрях се на този хотел : http://www.booking.com/hotel/ro/parliament.en-gb.html?aid=311984 … 9850c3b1536b607X1 , защото много ме устройва като локация, но ако е много отдалечен от всичко останало или в кофти район , бих избрала нещо друго.

# 28
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Здравейте,

Решихме през Майските празници да отскочим за 2-3 дни до Букурещ. Не сме ходили, нищо че ни е много наблизо. Обаче, информацията, която намирам, ми се струва много оскъдна.
Главния ми въпрос е къде можем да заведем децата. Двореца едва ли ще им хареса. По-скоро музея на селото и разходка в парка до него? Дали е добра идея? И изобщо, какво може да представлява интерес за малки деца? Голямата ни е много лесна - няма да излезе от моловете.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Чувала съм от русенци, че имат много хубав Зоопарк в Букурещ, но ние не сме ходили.

За мен Букурещ е много добра идея за евтина разходка през уикенда, с една нощувка. Аз отидох с нагласата да съм разочарована, но стана обратното и Букурещ ми хареса, за разлика от Истанбул, например.

Непременно опитайте техните гевреци, вътре с пълнеж от течен шоколад или поръсени с нещо, страхотни са!

Лятото цените им бяха като тук, като сравнявам Синая, Брашнов с Варна - и в магазини и в ресторанти.

Много хубави спомени имам от Стария град. Там където седнахме ние беше по-скъпо, но беше фрашкано с млади хора, много хубава атмосфера.

# 30
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
missNoir, благодаря, че ме подсети! Hug Зоологическата градина ще свърши чудесна работа. Видях, че е на сравнително лесно за намиране място.
Тези гевреци къде се продават?
Аз се бях настроила че няма нещо специално от местната кухня, което да не е за изпускане, а то, виж, имало.
Момичета, а към кой МОЛ да се насочим? Хотела ни се намира в югозападната част на Букурещ. МОЛ ни трябва не за пазар, а евентуално за някоя атракцийка в него, и да позяпаме ... нищо конкретно не търсим.

# 31
  • Мнения: 1 030
Тонитa  това не са точно гевреци, а нещо като кора на козунак, които се пекат върху едни тръби, кухи са и са много вкусни с различна поръска. Продават ги по улиците. Ако си ходила в Чехия и там много ги има.
Сега намерих това:http://www.bobthechef.com/bg/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B … C3%B6skal%C3%A1cs

По отношение на атракциите, не знам дали си посещавала Декатлон /магазин за спортни стоки/, но на нашия син му е много забавно- кара кънки, колело, баске, скача на батут .... и всичко това докато ние си разглеждаме. После даже пием и кафе навън, защото той не иска да тръгва. В Букурещ, ако не се лъжа има 4 магазина. Виж им в нета адресите. Иначе Баниаца шопинг център не е лош. Там е и Икеата. Румънците харесват и парк Херастрау, в който е и едноименното езеро, а най-вече и известното Hard Rock Cafe.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Аууу, тези козуначени корички са уникални! Мисля, че са унгарски , ако не се лъжа оригиналното им име е кортьошкаалач /или нещо подобно/ . Невероятно вскусни са newsm22

# 33
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Аз нямам предвид тези коминчета/макара, за който гледа "Север-Юг".
Тези са други - имат точно форма на геврек, като двата края където свършва геврека, са вързани на нещо като панделка.

Продават ги на много места по улиците, както са нашите пекарни за закуски, но не мога да се сетя как се казват. Беше позната дума, която и тук по селата някога са я употребявали.

# 34
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
missNoir, Благодаря! Чудесни са предложенията! Банеаса не го намирам на картата. Ако е до летището, стува ми се че ще ни е далеко. Близо до хотела са АФА, Сън плаза.  Мисля да посетим някой от моловете, които са в южната част.
А за гевреците, щом са по улиците, идеално! Все ще попаднем на тях. Ако не, здраве да е.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Намерих го този геврек Simple Smile

Тук във форума съм чела стари теми и имаше споменати мнения за конкретни румънски ястия. Поне имам такива спомени. Беше пост на мъж и имаше връзка към блога му, където беше статията. Той беше направил обиколка към Синая, Брашов и други градове. Има интересни стари теми с полезна информация, но май не бяха само за Букурещ. В някоя от тях и аз съм писала, може да я потърся.

Намерих старата тема за Букурещ.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=668377.0;all

Последна редакция: чт, 17 апр 2014, 10:16 от missNoir

# 36
  • Мнения: 2 270
Този Мол има интересни атракции за деца и е в югозападния край
AFI Palace Cotroceni-Bulevardul Vasile Milea 4, București
Има зимна пързалка, огромен кът за игра, кът с много игри , картинг, зала за лазерни стрелби /малкия ми син -8 г .много се забавлява там/

# 37
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
ani69, АФИ ПАЛАС е най-близо до нас. Гугълмапс го дава на 11 минути пеша, което е супер. Само не знаех дали ще намерим подходящи забавления. Но това, което пишеш, много ми допада.
Благодаря ти, че сподели!  Hug

А как е пътя до Букурещ? Някой с пресни впечатления? Голям проблем са ни разбитите пътища - на двете малките им става лошо, че и на мен. И обикновено из бг пътуваме яко назобани с дименхидринат. По магистралите нямаме проблеми.

# 38
  • Мнения: 1 030
Пътят Русе-Букурещ е супер /без моста/. На повечето участъци асфалта е чисто нов, но има ограничения на скороста 50 или 90. Инфото ми е от 2 седмици Simple Smile

# 39
  • Мнения: 400
Аз все още не съм бил в Румъния,въпреки че съм от Плевен и така като слушам,от града май само
аз не съм ходИл Laughing Агенциите постоянно предлагат екскурзии,че даже и влак минавал Laughing
Защо обаче всички са уж разочаровани и все някакво сравнение с България се прави Sick
Мен лично това ме дразни.Нашата прехвалена страна като цяло е доста грозна,да не говорим за софия,която сигурно е най-смотаната "столица" в светА Stop
В Румъния нямало какво да се види,само сградата на парламента дето била интересна ooooh!
Аз без да съм ходил съм сигурен,че ще ми хареса повече от отвратителната софия.
А и една страна не е само столицата Naughty
Мен ме влече повече селски туризъм,та ако някой е по-запознат,
да рече тУЙ-онУЙ.......
Има ли някой,който е ходил във вътрешността на страната?
Вече ми казаха,че селата около Дунава били много бедни.
То пък наште  в тоя район хич не са бедни-все едно бомба е паднала.

# 40
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
На Румъния отрасъла туризъм не й е приоритет, доколкото зная. Може би затова бг-туристите не са омаяни от нея....
Но съм сигурна, че Карпатите са красива планина, макар да не съм ходила до там. Много ми се иска да ги посетим и тях .... по-нататък.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Вижадала съм Карпатите около Синая - много красиво!

И аз съм убедена, че вътрешността си заслужава да се види, че има много интересни места, но няма информация на български.

От Синая, Брашов нататък е друга Румъния. Много чисто, много цветя.

Бях попаднала на един пътепис за интересни пещери, езера, еко пътеки във вътрешността, но сега ми е трудно да го намеря.

Ако някой се интересува от това, ще пробвам отново.

# 42
  • Мнения: 0
Вижадала съм Карпатите около Синая - много красиво!

И аз съм убедена, че вътрешността си заслужава да се види, че има много интересни места, но няма информация на български.

От Синая, Брашов нататък е друга Румъния. Много чисто, много цветя.

Бях попаднала на един пътепис за интересни пещери, езера, еко пътеки във вътрешността, но сега ми е трудно да го намеря.

Ако някой се интересува от това, ще пробвам отново.


Интересувам се, защото през месец юли планираме /тричленното ми семейство/ девет дни в Синая, Брашов, Сигишоара и Сибиу.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Мисля, че беше това.

Виж върху картата на Румъния има много "Балончета", които са най-различни пътеписи. Интересни са, има информация.

Тук има за Сибиу. Аз много исках да го видя, както Алба Юлия, Хунедоара...Под статията има връзки към друг пътепис за фестивал в Сибиу, както и още един пътепис за вр.Молдовяну.

Приятно четене!

П.П. Още пътеписи за Румъния. В почти всички има разкази за Синая, Бран, Сибиу

И още един със страхотни снимки за езера, върхове, Карпати, манастири, язовири, доста голяма разходка е било на мотори Simple Smile Излиза спам - сайтът на латиница е "поблизо.ком/?p=16758. Заглавието на пътеписът е "Румъния".

Много интересно за много пещери в Румъния, със страхотни снимки

Ако на някой му се чете още - "Румъния - 5 дни замъци, проходи, пещери, мини и много емоции" Simple Smile

А този пътепис - 7 дни в Трансилвания колко е интересен!

Последна редакция: пн, 28 апр 2014, 14:34 от missNoir

# 44
  • Варна
  • Мнения: 3 940

От до 6ти май ще бъдем в Пояна Брашов.Някой да знае къде стават пазари за зеленчуци , местни оригинални продукти.

# 45
  • Мнения: 0
Мисля, че беше това.

Виж върху картата на Румъния има много "Балончета", които са най-различни пътеписи. Интересни са, има информация.

Тук има за Сибиу. Аз много исках да го видя, както Алба Юлия, Хунедоара...Под статията има връзки към друг пътепис за фестивал в Сибиу, както и още един пътепис за вр.Молдовяну.

Приятно четене!

П.П. Още пътеписи за Румъния. В почти всички има разкази за Синая, Бран, Сибиу

И още един със страхотни снимки за езера, върхове, Карпати, манастири, язовири, доста голяма разходка е било на мотори Simple Smile Излиза спам - сайтът на латиница е "поблизо.ком/?p=16758. Заглавието на пътеписът е "Румъния".

Много интересно за много пещери в Румъния, със страхотни снимки

Ако на някой му се чете още - "Румъния - 5 дни замъци, проходи, пещери, мини и много емоции" Simple Smile

А този пътепис - 7 дни в Трансилвания колко е интересен!
Благодаря! Всичките тези пътеписи съм ги изчел, доста други също /то май не останаха непрочетени  Grinning/. Имам чувството, че вече съм бил в Трансилвания, толкова много информация прочетох. Ще бъдем в Сигишоара по време на Medieval Festival, малко трудно резервирахме места, но успяхме.

# 46
  • Русе
  • Мнения: 621
Здравейте, бихте ли ми казали коя е най-голямата зоологическа градина. Излитат  ми на търсачката няколко. Тази ели е най-голямата - Grădina ZoologicăStrada - Vadul Moldovei 4
http://www.zooland.ro/gradina-zoologica-bucuresti-2146

# 47
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Точно тази зоологическа градина посетихме вчера. Много ни хареса. Стори ми се доста по-малка от софийската, но е много добре уредена - с много дървета и зеленина, пейки и места специално направени за пикник.
Мислех, че няма друга в Букурещ, само тази ми излизаше, когато търсех за нас.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Ние пък сме тук
https://www.dalavera.bg/dvoyno-udovolstvie-za-dvama-v-poyana-bra … lyucheno-spa.html
само че за 5 нощувки.Нов 4* хотел , прекрасна планина,кебапчета и бира Simple Smile

# 49
  • Мнения: 0
Бихте ли ми казали какви са условията за посещение на Парламента? Дали можем да отидем без предварителна регистрация по телефона? Можем ли просто да отидем на място, да си купим билети и да влезем? И най-важното, има ли паркинг и колко струва?
Благодаря на всеки, който ще се отзове с инфо по темата.

# 50
  • Русе
  • Мнения: 621
Благодаря, за жалост ние пропускаме разходката заради гадния дъжд  smile3515

# 51
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Тук пък заваля сняг и отиваме на разходка Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 216
Тук пък заваля сняг и отиваме на разходка Simple Smile
Simple Smile Нас пък на трети май ни валя град в Синая на маса под чадъра в едно ресторантче заедно с една тумба японци (имаше и доста българи), но издържахме напъна и се измъкнахме сухи. Laughing Голяма красота беше там и много емоционално си изкарахме.  Grinning Жалко, че не можахме да се качим на лифта. Дъждът не ни позволи, но успяхме да разгледаме красивия замък Пелеш.

За Букурещ съм напълно съгласна с мнението на Bliss още от 2011 г.  Peace... иначе някои от моловете му са чудесни Simple Smile, парковете също. За някой следващ път остават Брашов, Сибиу, Сигишоара, Бран.

Последна редакция: пн, 05 май 2014, 10:55 от bibi_2

# 53
  • Мнения: X
Биби разкопан ли е още Стария град? Или поне него са оправили. По наше време нямаше една неразкопана улица.

Форестър ми е доста агресивен в изказа си, но ще се включа.... Букурещ е единствената европейска столица в която съм се чувствала по кофти и на по-мръсно място от София.

# 54
  • София
  • Мнения: 216
Биби разкопан ли е още Стария град? Или поне него са оправили. По наше време нямаше една неразкопана улица.

Форестър ми е доста агресивен в изказа си, но ще се включа.... Букурещ е единствената европейска столица в която съм се чувствала по кофти и на по-мръсно място от София.

Старият град не е разкопан или поне по трите улици, по които ние се разходихме. Но мен нещо не успя да ме впечатли. Имаше реновирани много красиви сгради и в съседство такива, които са изоставени и порутени, изключително много просяци, клошари и боклуци по улиците. Извън стария град по трамвайни спирки положението е още по-зле. Наистина даже и лайна имаше по тротоара. ooooh!  Баш в центъра толкова да е мръсно не очаквах. Confused Който каквото ще да си приказва, в момента изобщо не може да става сравнение със София по отношение на чистотата. Тук си е направо чисто. Peace...а и наистина кабели навсякъде. Толкова окабелен град не бях виждала. Simple Smile
Триумфалната арка пък беше оградена с плоскости, явно и правят ремонт и я видяхме отдалеч. Отблизо на кръговото покрай нея нямаше видимост. Иначе пътьом в близост до арката видяхме красиви зелени и широки булеварди с хубави квартали и сгради и много паркове.
Синая  и замъка Пелеш са друго нещо и много ни харесаха. На север от Букурещ става все по-хубаво и китно и за в бъдеще се надявам да отидем и в Трансилвания, а в Букурещ евентуално за спирка в някой мол. Simple Smile Имат хубави молове и супер, хипермаркети, доста по-добре заредени със стока от нашите. Според мен от това, което видях (не само магазините) наистина доста повече се инвестира от големи чужди компании, отколкото в БГ.

Последна редакция: вт, 06 май 2014, 08:35 от bibi_2

# 55
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Хм, моето впечатление от Букурещ е коренно противоположно. Може би защото не удостоихме с внимание централната част, а обикаляхме по паркове, зоопарк и молове. Впечатлена съм колко много зеленина има из целия град. И пространства. Дори в кварталните улички, по които минахме, имаше красиви зелени алеи от двете страни на тротоара.
Иначе преминахме през централната част с колата, даже се повъртяхме из нея, че се бяхме позагубили, та видях внушителни по размери и много красиви сгради. Но за мръсотия и мизерия, ако е така, както го описвате, много жалко.

# 56
  • София
  • Мнения: 216
Тонитa , никъде не виждам да съм написала някакво коренно противоположно мнение от теб, нито за парковете, нито за широките булеварди и някои хубави сгради край тях. Peace
В зоо-то не съм ходила, но пък влезнах в два мола, (най-вече заради една евтина немска верига магазини, която не се предлага в БГ и си накупих 3 блузки) и бях повече от щастлива. Laughing Забравих и за боклуците по централната част даже... Simple Smile
Това са двата мола, в които ходихме, като първият е по-подходящ за деца.
http://www.aficotroceni.ro/home
http://www.promenada.ro/

# 57
  • Варна
  • Мнения: 10 551
monsternutritions, информацията ми е от м.9.12г.

Ако никой не се включи със сегашна информация, ще напиша как беше при нас.

# 58
  • София
  • Мнения: 216
При огромната сграда на парламента има и голям паркинг, който в неделя на обяд беше почти празен. Ние минахме с колата бавно покрай него, но не сме спирали и за съжаление не мога да кажа дали се плаща за паркинг.
Иначе работното му време е от 10,00 до 16.00 и входът е 20 или 25 леи/6 евро.Мисля,че спокойно могат да се закупят билети на място. Турът е 1 час и обхваща доколкото разбрах около 5% от помещенията в сградата.

http://www.romaniatourism.com/romania-maps/bucharest/bucharest-m … bucharest_c6.html
http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g294458-d318176-Rev … ui-Bucharest.html

Ако някой е влизал наскоро, нека сподели. Peace

# 59
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
bibi_2, имах предвид, че на мен ми хареса разходката ни из Букурещ. Впечатлението, което придобих, е като за много приятен, сравнително спокоен град, който искам отново да посетя.  Peace
Ако бях налетяла на изпражнения по улиците, или просяци на всяка крачка, нямаше да е така.

# 60
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Записвам се да следя темата.
Имаме голямо желание с децата да отидем и да видят музея с динозаврите. Тъй като нямаме кола открих, че има автобус от Русе. Искам да попитам, ако някой е пътувал с него, далеко ли спира от този музей? А също и къде още бихме могли да отидем някъде наблизо. Децата не проявяват инетрес към парламента, ходили сме в софийския зоопарк, затова търсим нещо друго.

# 61
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Къде е този музей с динозаврите?

Ходили сме без децата, но сега мислим да прескочим за 1 ден до зоологическата градина и музея на селото, но ако има музей на динозаврите веднага го включваме в списъка. Големи сме фенове на животните и макар че скоро бяхме в софийската зоологическа градина, били сме и в другите наши, искаме и тази да видим.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Meggysan, да не е "Grigore Antipa National Museum of Natural History"

http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g294458-d2624832-Re … arest.html#photos

Това ми изкара гугъл.

# 63
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Възможно е, тук прочетох за този музей, викам да не е някой специализиран. Този на природонаучен ми прилича.   newsm78
Мислим за един ден зоологическата градина и музея на селото, не знам дали ще има време и за този музей. Но може да сменя, щом има динозаври Simple Smile.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Ходили сме в музея на селото. Спомням си, че улучихме много хубаво време и доста стояхме там. То, много къща, много нещо  Mr. Green

# 65
  • София
  • Мнения: 216
Миналата събота и неделя бяхме на разходка с шопинг в Букурещ  и посетихме вечерта Коледния базар в центъра на Университетския площад. Впечатлена съм и препоръчвам! Може би е най - добрият тук, близо на Балканите. Peace Базарът е голям, събота и неделя след 18 часа има и програма с изпълнения на различни фолклорни състави от различните области на Румъния...много приятно изкарахме, а кюртос калач (Kürtőskalács) или там както се казва, който хапнахме, ни стана любим. Grinning
Препоръчвам и мола Afi Palace Cotroceni. Хареса ми и е чудесен за деца. На най-долното ниво има и Auchan.

Последна редакция: пт, 12 дек 2014, 07:03 от bibi_2

# 66
  • Мнения: 1 030
bibi_2

Какво е Kürtőskalács? На базара ли го хапнахте.
Ние сме в Букурещ на 27-28.12. и силно се надявам да не развалят до тогава този базар. Praynig
А до този мол Afi Palace Cotroceni има ли един Декатлон, за да се ориентирам кой е?

# 67
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Мъжът ми онзи ден прекосил Букурещ през нощта и каза, че имали страхотна, богата коледна украса.

Тук, във Варна няма почти нищо - малко на центъра и това е.

# 68
  • Мнения: 1 030
Букурещ от няколко години е със страхотна украса. Ние миналата година пропуснахме, но по-миналата бяхме там и тази година пак. Самият град влезе в рекордите на Гинес мисля през 2010 за най-голяма коледна украса.
missNoir , Варна ми е много на сърце, ама тази година просто е просто трагично. И с този ремонт на центъра!?!?

# 69
  • София
  • Мнения: 216
bibi_2

Какво е Kürtőskalács? На базара ли го хапнахте.
Ние сме в Букурещ на 27-28.12. и силно се надявам да не развалят до тогава този базар. Praynig
А до този мол Afi Palace Cotroceni има ли един Декатлон, за да се ориентирам кой е?

zhorchy , това са едни козуначени "коминчета", направени от тънки ленти навито тесто, оваляни в захар и различни подправки, като захарта при печенето се карамелизира и стават много вкусни. Grinning Пекат ги на 3-4 места на базара.
Точно до този мол не видях Декатлон. newsm78

Букурещ наистина е  богато украсен. Вечерно време направо сияе и човек се потапя в предколедната атмосфера.  Simple Smile
Понеже бяхме отседнали в апартамент в близост до парламента за 1 нощувка, а трафикът от коли събота вечер в центъра, беше сериозен меко казано, ползвахме Pelicanul taxi на отиване - 6 леи с повикването и на връщане 8 леи, заради задръстването в центъра. Така си спестихме много нерви за шофиране и паркиране. Операторките на тази такси компания говорят английски. Само трябва да се пазят чантите на оживените места и да се внимава с такситата, защото и там има доста измамници.  Peace

Последна редакция: пт, 12 дек 2014, 13:40 от bibi_2

# 70
  • Мнения: 1 030
bibi_2
  bouquet

Тези "коминчета" са ми любими отдавна! За първи път ги видях в Прага и са любов от пръв поглед, но името никога не ми е било известно.
Аз съм запазила апартамент до Университета точно заради базара. само още един въпрос- как стои въпроса с паркирането - знам, че има мн безплатни паркинзи до Парламента, но вие такъв ли ползвахте или платен?

# 71
  • София
  • Мнения: 216
Хазяйката ни предостави безплатно паркомясто точно пред апартамента. Ако се интересуваш от апартамента, ще ти пиша на лични. Peace

# 72
  • Мнения: 889
Да споделя и аз впечатленията си за Букурещ отреди няколко седмици. Нямах кой знае какви очаквания за града, а то се оказа, че доста ми хареса. Препоръчвам да се влезе в Парламента. Сградата е внушителна, а когато и разкаже малко гид-а, човек остава още по-впечатлен. Определено не трябва да се пропуска. Входа беше нещо от сорта на 30 лей, обиколката е 1:30ч. Хареса ми по уличките на Стария град, напомня на някои други европейски столици. Греяното винце също помогна за атмосферата. Laughing Ако има време може и една разходка до Патриаршията. Мола е пълна загуба на време, според мен. Същите марки ги има и в България, а цените не са кой знае колко по-различни.

# 73
  • Мнения: 1 401
Някой бил ли е на Нова година там? Ние тази година ще бъдем в един хотел с бална зала в хотела.

# 74
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Какви са тези апартаменти, в които нощувате? Дайте предложение за изгодна нощувка, може и хотел, но предполагам в центъра няма да са много евтини. До към 100-150 лв макар че в е повече 150 Simple Smile.

# 75
  • Варна
  • Мнения: 10 551
wantmenow
, срещала съм мнение някъде из темите за Румъния за много добро изкарване на Нова Година, но в Брашов  Heart Eyes
----------------------------------------------------------------------
Meggysan, лятото наехме апартамент от фирма Grand accommodation. Доволни сме.
Всички апартаменти са им в центъра, съсредоточени около Чешмегю градината и Университета. Тази градина е на 15мин. пеша до Стария град. Срещу всеки апартемент е написано в кой район е.
Не ни поискаха капаро. Нямаше паркомясто към апартемнта, но зад блока беше тиха улица и се намираха места. Цената е тази, която е изписана в сайта, нямаше скрити "такси". Говорят английски.
http://www.for-rent.ro/two-bedroom-apartments-c98-p0.html

Тогава доста сравнявах цени на хотели, условия с тези на апартаменти и имаше доста чувствителна разлика.

Последна редакция: пн, 15 дек 2014, 12:38 от missNoir

# 76
  • Мнения: 6 992
Meggysan,
аз съм спала тук:
http://www.booking.com/hotel/ro/boutique-monaco.bg.html?aid=3231 … naco-VCSHrZl7dVFY*_xxbL*KoQS6413634324%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=208c4ba45ab8b9b3e6911a8de1cf40eb;dcid=1;ucfs=1;srfid=f584e02f9e4c2f946ff582efa022c388506f6a67X1;highlight_room=
Хотелчето е страхотно. Пише, че е в центъра, обаче не знам - ние ходихме на гости на един приятел румънец и той ни вози насам-натам с неговата кола, така че не знам реално пеша стига ли се до центъра, има ли транспорти...
Хотелчето беше 50 евро нощувка в двойна стая със спалня преди 2 години, сега не съм проверявала. Закуската е много хубава, персоналът е много любезен, имат отстъпка за обяд в съседно заведение. Има паркче наблизо.

# 77
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Много благодаря, ще ги разгледам подробно. Нещо ме е бъзнало да отидем, но с преспиване. Иска ми се сега събота-неделя, но ММ не знае още хахха. Съмнявам се, че ще стане баш сега, но ще видим де.
Хотелът ми харесва, ще го видя къде е, пак толкова дава като цена - 100 лв, но само двойни стаи, с децата няма да се съберем.
Тези апартаменти никак не изглеждат зле. Ще помисля и над тях.
Ходи ли сме, но ми се иска с преспиване, за да може да поразгледаме и да пообиколим в коледна обстановка.

# 78
  • Мнения: 906
Здравейте!
Може ли посетилите коледния базар в Букурещ да споделят как са цените например на греяното вино,козуначените коминчета,и други неща, които може да се опитат?В събота и аз ще бъда там и не мога да се ориентирам колко парички да си приготвя като джобни.Искам да взема и някакви сувенирчета,магнити.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 10 551
За цените на базара не знам, не съм ходила, но цените на останалите неща са като тук.
Купували сме неща от хранителен магазин от веригата на Пикадили, забравих им името - цените са същите.

Хранили сме се в заведение с "домашна" храна - водеха ги "турска" кухня - цените като тук.

Сок, сладолед - няма разлика. За кафето и бирата помня, че са по-скъпи.

Ако ще се храните в кръчмите в Стария град - там цените са по-високи, да кажем, че са като цените в нашите ресторанти.

Имат много вкусни закуски, които не са скъпи - гевреци, май "брецел" бяха поръсени с ядки или с пълнеж от шоколад и други най-различни тестяни неща.

Има една верига френски сладкарнички Paul  Heart Eyes, в които има и закуски и сладки неща и страхотни френски макарони, тарталети и какво ли не и май тази за която знам е до Коледния базар, но трябва да си припомня по картата. Ако някой се интересува ще ровя.
https://foursquare.com/v/paul-bakery/4ed8e1a2b6344371f4fa5ba4/photos

Има една кръчма в Стария град, която си заслужава да се види - Кара ку бере. Там цените са малко по-високи. Тази кръчма е една от забележителностите на Стария град. Сградата и интерирора са архитектурно наследство. Имат собствена марка бира.
http://www.carucubere.ro/

Сещам се за още едно кръчма, която беше рекламирана с много вкусна храна и евтино в гайда за Букурещ, но не ни остана време да седнем там. Ако някой се интересува ще изровя гайда, за да видя името й.

Последна редакция: ср, 17 дек 2014, 11:09 от missNoir

# 80
  • Мнения: 906
Miss Noir благодаря!
По заведения нямам намерение да се храня,по-скоро ще опитам нещо на крак като бретцел,козуначено коминче и задължитилно греяно винце Simple Smile
За веригата сладкарници с френски вкуснотии,които спомена много ме заинтригува Simple Smile
Така и не успях да опитам макарони,когато ходих в Париж,поне в "Малкия Париж" да си хапна Simple Smile Ако не те затруднява да кажеш как се казва веригата сладкарници,пък на място и с чичко Гугъл ще я търся.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Добавих линк Simple Smile Там се изписва един адрес. Знам, че имат няколко в Букурещ.
Ако не се ориентираш ще пробвам да си припомня по картата

# 82
  • Мнения: 906
Ох,каква съм блейка!Сега видях,че си писала как се казва сладкарницата.Ами ще я търся.Нещо за цените на сувенирите да кажеш?Поне магнити за хладилник трябва да донеса,че ми е традиция при ходене в чужбина Simple Smile

# 83
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Не сме купували сувенири и не смея да пиша, за да не подведа някой Simple Smile

# 84
  • Мнения: 906
Значи ше гледам като отида на място.
MissNoir благодаря за полезната информация! Simple Smile

# 85
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Усетих се, че може и малко да преувеличих румънските френски макарони  Simple Smile
Не съм опитвала оргиналните, само тези и всъщност нямам база за сравнение.
Дано останеш доволна Simple Smile

# 86
  • Мнения: 906
Аз и тук съм виждала да се продават,но някакси не ме блазнят българските френски макарони Simple Smile
Потърсих в  нета и открих  сайт със кафенета и сладкарници в Букурещ (половината са със френски имена Simple Smile )Има още една сладкарница на централно място,освен Paul -French bakery.При всички положения ще опитам някакви сладки изкушения Simple Smile
Сетих се и друго,на по-предна страница някой беше писал,че ще е в Букурещ на 27-28.12.
Докато се ровех за инфо в нета прочетох някъде,че Коледния им базар ще е отворен до 28-ми.

# 87
  • София
  • Мнения: 216
Кюртош колача е по 10 леи, наденичките и виното пак някъде там.
В сладкарница Paul и аз бях преди две седмици, но в тази, която е в мола. Simple Smile Приятно е.

# 88
  • Мнения: 3 292
Интересни неща чета относно цените на хранителните продукти.
Аз съм влизал доста пъти по магазините им и почти всичко е като тук или по-скъпо. Всичко вносно, от сорта на сирена и кашкавали Президент и други е почти два пъти по-скъпо от Бг, което отива на 4 пъти от Европата, все пак и в Бг е х2 от Европа за тези неща. Пресните риби имаше по 50-90лв, калкана в Карфура им беше 100лв. По кръчмите също е по-скъпо, а летището съм го признал за най-скъпото в Европа.
Иначе Букурещ си има европейски облик, много по-добре от София е.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 10 551
О, нещата, които изреждаш, не им знам цените.
Аз писах в коя верига съм влизала и това на което сравних цените, не беше по-скъпо от цената, която има в същата бг верига тук. Като не съм обикаляла целия магазин продробно да проучвам.

Със сигурност не споря с теб, ти имаш много по-обстойни наблюдения от мен.

# 90
  • Мнения: 906
Здравейте!Включвам се да споделя впечатления от екскурзията ми до Букурещ.Градът ми хареса,има много красиви старинни сгради,особено в кв.Липскани,старата градска част,Парламента е наистина внушителна сграда,а особено се впечатлих от Природонаучния музей.Ще се хареса и на деца и възрастни.Така че,ако имате път към Букурещ -посетете го.На Коледния базар също беше много хубаво-страхотна украса,приятна атмосфера,имаше естрада и деца пееха коледни песни.Пред къщичката на Дядо Коледа имаше огромна опашка от чакащи да се снимат с него Simple Smile
Греяното вино много ми се услади.Цените не са високи-малка чаша (275мл) е 3-4 леи,голяма- 6 леи,наденички,хот дог -5 до 8леи,пържени картофки 4 и 6 леи.Студен чай,Пепси и кафето също бяха  по 4-5 леиИмаше и много сладки изкушения,като се започне от козуначеното коминче,което си е бая голямо и спокойно стига за двама-10 леи струва.Аз не го опитах,защото вече бях преяла с други неща,но ще остане за друг път.По съвет на екскурзоводката -коминчето се яде,докато е топло,не става да си го носите н България,вкусът се променя.
Много ми харесаха гевреците,има с най-различни вкусове-сладки,солени,със мак,сусам,кашкавал.Пекарни има навсякъде.Цените са от 1 до 2,50,има и различни кроасани и щрудели 2,50 -5 леи.
Има и много сладкарници със всевъзможни пастички и торти.Успях да опитам и румънски "френски" макарони.Взех си от Карфур, 49,90леи е кг.За сметка на това не са нищо особено.После видях и в две луксозни сладкарници в мола-едната беше Paul.Там бяха по 59 и 79 леи/кг,но като се има предвид,че един макарон тежи от 10 до 30гр всеки може да си позволи да ги опита,ако има желание.
Давам линк към снимките ми във ФБ-единият албум е от Природонаучния музей,другият със снимки от града,но към него имам да добавям още снимки от фотоапарата.Ще оставя албумите отключени за няколко дни,на който му е интересно да разгледа.
 https://m.facebook.com/?_rdr#!/teodora.grigorova.77/albums/4907755709433/?=bookmark

 https://m.facebook.com/teodora.grigorova.77/albums/4907755709433/?=bookmark#!/teodora.grigorova.77/albums/4907680147544/

Последна редакция: пн, 22 дек 2014, 13:59 от teda mars

# 91
  • Мнения: 906
Не успях да си редактирам поста,че пред телефона ми е трудно.Просто се копират целите линкове

https://m.facebook.com/teodora.grigorova.77/albums/4907755709433 … &notif_t=like

 https://m.facebook.com/teodora.grigorova.77/albums/4907755709433 … amp;notif_t=like#!/teodora.grigorova.77/albums/4907680147544/?ref=bookmark&notif_t=like

# 92
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Много се радвам, че си останала доволна  Peace

# 93
  • Мнения: 906
Да,доволна съм,и пак бих посетила Букурещ,защото останаха още много неща,които искам да видя.Но преди това имам и по-желани дестинации в списъка Simple Smile

# 94
  • Мнения: 437
Аз също се чуствам страхотно в Букурещ и всяка година отскачам по за ден-два на път за някъде. Харесвам много атмосферата на Стария град особено в топлите летни вечери , нещо което в София липсва. Иначе Букурещ е учудващо занемарен с огромен брой красиви сгради от 19-ти и началото на 20-век.

# 95
  • Мнения: X
Иначе Букурещ е учудващо занемарен с огромен брой красиви сгради от 19-ти и началото на 20-век.

И моето мнение е такова. Бих казала, че усещането ми е по неприятно отколкото в София. Ако се реновират Букурещ ще стане уникален град. Когато ние бяхме течеше масов ремонт на стария град, беше разкопан и впечатленията ми бяха помрачени от това. Освен това точно в стария град видях най-много порутени прекрасни сгради...

# 96
  • Мнения: 437
Ами не знам , последно бях през юли 2013 и тогава не беше разкопано. Вечер зад мърлявите фасади кипи як живот като вдигнат кепениците и се оказва , че са превърнати в десетки заведения.

Нещо подобно има в Берлин и Лисабон - денем омазано , изписано с графити , а като се мръкне и щорите се вдигнат ... там е стъргалото на младежта  Simple Smile

# 97
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Бях там август тази година и съм с обратните впечатления. Не беше разкопано в Стария град, почти всички сгради бяха реставрирани, както и другите в центъра и всичките бяха банки Simple Smile

# 98
  • Мнения: X
Ами не знам , последно бях през юли 2013 и тогава не беше разкопано. Вечер зад мърлявите фасади кипи як живот като вдигнат кепениците и се оказва , че са превърнати в десетки заведения.

Нещо подобно има в Берлин и Лисабон - денем омазано , изписано с графити , а като се мръкне и щорите се вдигнат ... там е стъргалото на младежта  Simple Smile

Преди това сме били...хотела ни беше до централната им банка и стария град ни беше по пантофи. Там до излъскани къщи превърнати в заведения имаше порутени бордеи...та спомените ми не са много Ок. Дано да се е попроменило.

# 99
  • София
  • Мнения: 216
Преди това сме били...хотела ни беше до централната им банка и стария град ни беше по пантофи. Там до излъскани къщи превърнати в заведения имаше порутени бордеи...та спомените ми не са много Ок. Дано да се е попроменило.
Май месец, като ходихме, беше така, както споменаваш Bliss. До красиви реставрирани постройки, имаше и доста неугледни къщи, полусъборетини...
Сега Коледния им базар и атмосферата покрай празниците много ми харесаха, може би, защото беше по-тъмно. Simple Smile  Peace

# 100
  • Мнения: 906
И аз видях и реновирани,и занемарени сгради,но май това си му е чарът на Букурещ.В стария град не видях разкопани улици,но аз и не успях да обиколя цял квартал.Беше малко пустичко,повечето заведения не работеха.Но пак беше приятно за разходка.Сигурно е съвсем друга атмосфера лятото,с масички пред заведенията и тълпи от местни и туристи.

# 101
  • Мнения: 198
Здравейте, писах в друга тема, но любезна съфорумка ме насочи към тази Simple Smile Ще се радвам на споделено мнение.
Планирам с мъжа ми да се разходим с колата до Букурещ през пролетта и проучвам къде какво  Simple Smile Идеята ми е да сменим обстановката за 2-3 дни, не толкова с туристическа цел. Бихте ли ми препоръчали хотел или апартамент(възможно е да сме с още една двойка), който да е близо до местата за забава - ресторанти, барове т.н. Мъжът ми е ходил преди доста време там и все ми говори за някакво заведение, през което минавали релси ?!? Някаква идея кое е?
Благодаря предварително   bouquet

# 102
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Виж на предната страница съм писала чрез коя агенция наехме апартамент и колко е близо на Стария град, а Еовин е дала линк към хотел, в който е спала.

Хвърли един поглед на цялата тема, има доста писано за заведенията и кои са известни. Това с релсите не го знам, но пазя пътеводил за Букурещ от лятото и ако никой не се включи ще потърся в него.

Преди 3г спахме в един друг хотел, но той е далече от Стария град и до там трябва да ползвате метро, което е евтино и има удобни спирки. Ако се интересуваш, ще потърся хотела, сигурно той е в другата тема.

# 103
  • Мнения: 198
Виж на предната страница съм писала чрез коя агенция наехме апартамент и колко е близо на Стария град, а Еовин е дала линк към хотел, в който е спала.

Хвърли един поглед на цялата тема, има доста писано за заведенията и кои са известни. Това с релсите не го знам, но пазя пътеводил за Букурещ от лятото и ако никой не се включи ще потърся в него.

Преди 3г спахме в един друг хотел, но той е далече от Стария град и до там трябва да ползвате метро, което е евтино и има удобни спирки. Ако се интересуваш, ще потърся хотела, сигурно той е в другата тема.

Много благодаря за бързия отговор   bouquet
Прочетох темата още преди да пиша и разгледах местата за спане, които сте дали, но по-скоро ме интересува вашия опит, като били вече там, откъм местоположение и близост до баровете Wink Не ми се иска да зависим от метро и да сме ограничени. Идеята ми е да се позабавляваме на друго място Simple Smile До колкото разбирам, трябва да търся в Стария град, нали?
А понеже пътуването го планирам с малко изненадващ характер  Heart Eyes , ми се ще да открия въпросното заведение, от което моя мъж има такива хубави спомени. Ще съм безкрайно благодарна, ако някой се сети за такова място Simple Smile

# 104
  • Мнения: 6 992
Сега ще питам един приятел от Букурещ за такова заведение Simple Smile

# 105
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Много не успях да те разбера...

Апартаментът, който бяхме наели е на 15мин пеша от Стария град, в който са съсредоточени много заведения и барове, нощен живот и т.н.

Пак там е Новотел-а, но той май е доста скъп
http://www.booking.com/hotel/ro/novotel-bucarest-city-centre.bg.html

Има и други хотели в района, но всичките ми изглеждаха скъпи, минимум 4 звезди и доста от тях 5 звезди.

Но, ти не искаш в този район, така ли?

Пак препрочетох поста ти...искате да спите в Стария град? Но той е съвсем малък и аз не съм виждала хотели там, освен онези за почасови услуги Simple Smile Всичко там е заведения. Освен това е доста шумно до късно нощем.

# 106
  • Мнения: 198
Много не успях да те разбера...

Апартаментът, който бяхме наели е на 15мин пеша от Стария град, в който са съсредоточени много заведения и барове, нощен живот и т.н.

Пак там е Новотел-а, но той май е доста скъп
http://www.booking.com/hotel/ro/novotel-bucarest-city-centre.bg.html

Има и други хотели в района, но всичките ми изглеждаха скъпи, минимум 4 звезди и доста от тях 5 звезди.

Но, ти не искаш в този район, така ли?

Пак препрочетох поста ти...искате да спите в Стария град? Но той е съвсем малък и аз не съм виждала хотели там, освен онези за почасови услуги Simple Smile Всичко там е заведения. Освен това е доста шумно до късно нощем.

Явно нещо не можем да се разберем с теб  Laughing Та, искам място, от което спокойно да си обикаляме заведения пеша, останах с впечатление, че трябва да търся в Стария град ( грешно  Laughing )

Сега ще питам един приятел от Букурещ за такова заведение Simple Smile

Много благодаря предварително   bouquet

# 107
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Значи правилно съм те насочила за района  Peace

Дано някой друг се включи с още предложения за спане.

# 108
  • Мнения: 198
Значи правилно съм те насочила за района  Peace

Дано някой друг се включи с още предложения за спане.

  bouquet

# 109
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Сетих се за заведението с релси и потърсих в пътеводителя - няма такова.
Обаче, намерих заведение, където предлагат кафе от канабис  Mr. Green и едно друго, помещаващо се на 18-я етаж на най-високата им сграда, но не е в центъра.

# 110
  • Мнения: 6 992
и моят приятел не се сети за такова заведение Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 198
Сетих се за заведението с релси и потърсих в пътеводителя - няма такова.
Обаче, намерих заведение, където предлагат кафе от канабис  Mr. Green и едно друго, помещаващо се на 18-я етаж на най-високата им сграда, но не е в центъра.

и моят приятел не се сети за такова заведение Rolling Eyes

Било до Gara De Nord разбрах. Ще го търсим като отидем там  Peace

Благодаря много за помощта   bouquet

# 112
  • Мнения: 4 936
и ние решихме да я пробваме тази доста популярна дестинация напоследък Букурещ-Синая-Пелеш по Великден. Някакви насоки и препоръки? Какво да видим? Да носим? От къде купувате леи?
Ще сме с организирана екскурзия.

# 113
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И ние мислим тази пролет, но може би чак май месец, че да се постопли, там е доста високо и студено. Тепърва ще оглеждаме за хотел. Леи купуваме от Русе, има във всяко бюро. Но иначе в банките.

# 114
  • Варна
  • Мнения: 10 551
В Синая е студено, да. Назад в темата съм писала в кой хотел спахме август месец и сме доволни или май беше в другата тема. Ако някой се интересува, ще изровя поста си.
Леи купуваме или от тук или от там.

Препоръчвам, ако имате време да се качите с лифта, който тръгва от самата Синая, преминава над къщите и се качва на кота 2000. Много живописно и красиво. Това е, ако сте любители на такива преживявания.

# 115
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Открит или закрит е лифта? Пропуснала съм, че има, но ми се иска да е кабинков заради децата. Качвали сме се на открит на Снежанка, но е кратък, а този не знам.

# 116
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Кабинков е.

Преди две години, когато ходихме, знаех че, тръгва от града, но не успяхме да намерим от къде точно и се качихме с колата до понагоре и от там хванахме друг.

Този, който тръгва от града е този.

Ние се качихме на този, който стига до кота 1500 и от там се качихме на друг до кота 2000 е платихме втори път. Някакви такива са ми спомените.

Горе на 1500 видяхме зеления и за него ни казаха, че идва от града и до колкото помня той се качва до 2000 и няма прикачване и доплащане, но забележи, че е за повече хора.

Това беше преди две години, може до сега да има промяна в нещата.

Аз съжалявам, че не го намерихме и да минем с него над градчето, защото после видяхме въжетата и минават много близко над покривите и сигурно е интересно усещането, все едно ще си закачиш обувките в нечий комин Simple Smile

# 117
  • Мнения: 1 030
И аз да се включа  Simple Smile. Румъния за нас е много добра дестинация - достъпна и като местоположение и като стандарт. Леите в чейнджа преди Дунав мост струва.ха колкото от банката.
Вие след като сте организирана екскурзия не знам колко време ще имате свободно, но в Букурещ горещо препоръчвам Хард рок кафе /единствено в Източна Европа/ и парка в който се намира-Херастрау- любимо място на румънските столичани. Там сигурно ще отидете заради музея на селото.
Останалите неща сигурно ще ви ги покажат.
В двореца Пелеш много приятна изненада/ си купете пълния билет за всички етажи.

# 118
  • Русе
  • Мнения: 3 711
missNoir , мерси за лифта, супер е и че двата са кабинкови, определено ще пробваме поне единия, но ще търсим зеления Wink. Ние ще бъдем няколко семейства с коли, не организирано с фирма.

zhorchy, няколко пъти ходим до Букурещ, но така и не стигаме до Хард рок кафе, ама то и с децата, не си струва. Някой път само големи като ходим Wink.

# 119
  • Мнения: 1 030
Не знам колко са големи децата, но нашия син му беше супер интересно да гледа вещите на известните, а и ние отидохме след обяд. Не случайно препоръчах и парка .

# 120
  • Русе
  • Мнения: 3 711
На 5 сме, в парка сме ходили, миналата година пък съвсем, бяхме на 4, ходихме в природонаучния последно, фенове сме на животните, та не мисля,  че все още ще им е интересно без да познават хората, само като вещи просто.

# 121
  • Мнения: 6 992
Ooo, много беше готино в Хард рок кафето, въпреки че бях през деня и нямаше никой друг освен нас тримата и сервитьорките Grinning
Не препоръчвам да си купувате сувенири от него, взех си някаква безумно скъпа гривна, която се разпадна след месец.  Confused

# 122
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Няма шанс да си купя нещо, по принцип са супер скъпи на такива места нещата. Но ще пробваме да отидем.

# 123
  • Мнения: 642
Аз първо да задам един бърз въпрос и после се връщам да чета темата отначало - за майските празници смятаме да отидем до Букурещ и исках да попитам дали си заслужава посещение на парламента, наистина ли сградата отвътре е толкова интересна, колкото я описват? Някой ходил ли е с туристическа агенция и може ли да препоръча такава (знам, че с кола е най-удобно, но точно в момента нямаме такава опция)? Благодаря предварително и хубав ден на всички   bouquet

# 124
  • Луната
  • Мнения: 3 211
За съжаление като бях в Букурещ видях Дворецът на парламента само отвън. В следващото ми пътуване до там съм го включила в програмата си. Както и да влезна в най-старата църква в Букурещ, известна още като манастир Ставрополеос  Peace
Ето тук има статия за него: http://www.peika.bg/Dvoretsat_na_parlamenta_l.p_i.71650.html
А това е сайта му с раб. време и цени за вход: http://www.cdep.ro/pls/cic/site.visits?idv=2&idl=EN
Агенция не мога да препоръчам. Peace

# 125
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Агенция веднага мога да препоръчам, но не знам дали от София пътуват. Неда турс

# 126
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Била съм в Парламента. Беседата беше на английски, защото бяхме самостоятелно. За такива като нас се чака да се съберат хора и да се организират в група. Отидохме предния ден и ни записаха за следващия ден.

Това беше преди 3г и тогава нямаше аудиогайд и екскурзоводът беше задължителен.

Може да си изберете кои етажи искате да видите, както и дали искате да видите терасата с изглед към площада и затова има различни цени.

Грандоманска работа, ум да ти зайде. Дори и сега продължават да дострояват.
Разказаха разни интересни приумици на Чаушеско с някакви стълби помня и някакви огледала в една зала - абе болен, грандомански и егоцентричен мозък.

Мен не ме впечатли по никакъв начин. Не е някаква красота и прекрасна вътрешна архитектура и красиво обзавеждане, което може да се види в някой дворец, например.

Ако цената не ви спира, вижте го.
Ако ви е висока и времето ограничено, за мен не си заслужава.

# 127
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Аз първо да задам един бърз въпрос и после се връщам да чета темата отначало - за майските празници смятаме да отидем до Букурещ и исках да попитам дали си заслужава посещение на парламента, наистина ли сградата отвътре е толкова интересна, колкото я описват? Някой ходил ли е с туристическа агенция и може ли да препоръча такава (знам, че с кола е най-удобно, но точно в момента нямаме такава опция)? Благодаря предварително и хубав ден на всички   bouquet
Според мен си заслужава да се посети Парламента, отвътре обстановката е внушителна и красива. Освен това, от екскурзоводската беседа научих интересни факти от историята на Букурещ и Румъния. Има 4 вида обиколки в сградата, с различни цени и времетраене, в зависимост от това дали се посещават само залите или и подземията, терасата и т.н.
Пътувала съм самостоятелно и с фирма, но от фирмата не съм доволна, затова няма да я препоръчам. Имай предвид, че ако ходите с туроператор е възможно да нямате време за посещение на сградата на парламента, тъй като туристическите програми са доста сгъстени.
Ако нямате възможност да пътувате с кола, има опция да отидете с автобус до Букурещ, има пътнически международни линии, а самият престой и туристическата програма да си я организирате вие   Peace

# 128
  • Мнения: 4 936
В Букурещ има ли в стария град и въобще в центъра указателни табелки за забележителностите? Интересува ме може ли да се ориентира човек без карта на града?

# 129
  • Мнения: 642
Благодаря на всички за отговорите! В програмите на ТА, които съм гледала, може да избереш в последния ден - свободно време или посещение на Парламента и затова попитах дали си заслужава. И аз се сетих за варианта с автобус, но тогава няма как да отидем и до Брашов и замъка на Дракула. Решили сме сега да разгледаме за един уикенд с агенция, а ако ни хареса следващият път ще се организираме сами. Ще погледна и препоръчаната агенция  thumbsup

# 130
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
В Букурещ има ли в стария град и въобще в центъра указателни табелки за забележителностите? Интересува ме може ли да се ориентира човек без карта на града?
Не съм забелязала да има указателни табели за забележителностите. Желателно е да имате карта, не само заради тях, но и заради схемата на метрото. Удобно е за придвижване в града, който е с интензивен трафик и големи задръствания. Peace

# 131
  • Мнения: 1 030
Букурещ си е голям град и неизбежно ти трябва карта, или ако си настанен в центъра - разпечатки от гугълс мапс примерно
След последното ни ходене по Коледа мога да препоръчам Stavropoleos Monastery  в стария град. Попаднахме привечер и даже не повярвах, че е отворено, но вътре 3-4 монахини държаха свещи и пееха- нямаше никакво друго осветление. Беше извънземно. Самата сграда и двора са мн хубави.
Харесвам и Паркът Херъстръу (Herăstrău Park), където е и Хард Рок Кафе- единствено в Източна Европа. За Стария град нищо не казвам, защото той е просто задължителен - пълен с хубави улички с уютни заведения, като аз лично следващия път ще пропусна прехвалената Caru cu Bere - нищо не беше вкусно.

# 132
  • Мнения: 469
Здравете Simple Smile Преди два дни ходихме до Парламента но по това време (около 14.30 часа) имаше само един тур, за който трябваше да чакаме един час и се отказахме. Вместо това посетихме Галерията за чуждестранно изкуство, която е в същата сграда, но се влиза от друга страна. Имайте предвид че ни отне около 45 минути да обиколим двореца от централния вход до входа за галерията. Също така съм почти сигурна от отзивите в Трипадвайзър че за туровете трябва да се носи задграничен паспорт, само с лична карта не става.

В стария град не видях табелки за забележителностите, там и няма много такива - старият град е накипрена туристическа част с много заведения, барове и магазини. Забележителностите са доста отдалечени една от друга и е хубаво да се има карта. В подлеза на метрото на Университета има офис за туристическа информация, там най-вероятно ще дават карти. Ако сте любители на месото препоръчвам ресторанта Екскалибур, който се намира на площада на Революцията - всичко е в средновековен стил, а порциите са огромни. Най-интересно поднесен и вкусен е гулашът.

# 133
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
...
Здравете Simple Smile Също така съм почти сигурна от отзивите в Трипадвайзър че за туровете трябва да се носи задграничен паспорт, само с лична карта не става.
За нас, като граждани на ЕС, може с лична карта, международни паспорти не сме носили  Peace

# 134
  • Мнения: 4
В Букурещ има ли в стария град и въобще в центъра указателни табелки за забележителностите? Интересува ме може ли да се ориентира човек без карта на града?

 В Стария град има на едно - две места нарисувани пана с обектите, но и аз препоръчвам да си подготвите пътуването предварително с набелязани места и план за действие, защото времето няма да ви стигне. Карти също така се продават и по бензиностанциите. План на метрото и на рейсовете може да се принти от интернет, ии да се поиска в метрото.

иначе за транспорта си имат и сайт RATB http://www.ratb.ro/eng/index.php .
От Херъстръу можете да си наемете колела.
от площад Унирии всеки ден тръгват безплатните турове за Букурещ, в 10.30 сутринта и в 6 следобед.

ето и от моите снимки малко https://www.facebook.com/media/set/?set=a.590029814340518.107374 … &l=8e0d724e97

В Букурещ е хубав и паркът Чишмиджиу - приятен за разходка, близко е до центъра, може да се карат и лодки в езерото. https://www.google.bg/maps/place/Gradina+Cismigiu/@44.4359324,26 … xb9d92a52ca398e24

Иначе, ако сте с кола, препоръчвам Двореца Могошоая , който е съвсем близо до Букурещ https://www.google.bg/maps/place/Mogo%C5%9Foaia+Palace/@44.52764 … x828d1b6f02c12e92

За по- далечни места - Вулканите от кал до Бузъу най- много ме впечатлиха, но те са на около 2ч30 път от Букурещ https://www.google.bg/maps/dir/Bucharest,+Romania/Vulcanii+Noroi … 07657!2d45.339023

Извинявам се за грозните линкове, нещо не мога да се науча как да ги правя красиви Simple Smile

Последна редакция: ср, 08 апр 2015, 12:58 от Tsvet Na

# 135
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте момичета!

Чета ви от много време, но сега се престраших да пиша. Информацията, която споделяте тук ми е била в помощ за няколко пътувания. Ето защо сега реших да се обърна лично с един въпрос. С приятелят ми планираме да посетим Букурещ през майските празници. Спрели сме се на два хотела - Basarab и Elizeu. И за двата хотела пише, че има обществен паркинг, който не се заплаща. Моля някой запознат да каже сигурни ли са тези паркинги, тъй като ще сме с мотор и се притеснявам, че ако паркингът не е в близост до хотела може да останем без МПС.

Благодаря предварително!

# 136
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Миналият август, мъжът ми в продължение на четири нощи паркираше колата на улицата.
Не сме се притеснявали.
Нямаше никакви проблеми.

Няколкото нощи беше дори паркирана в малка, тиха улица.

Друг вариант е да оставите мотора в частен паркинг. Сигурно ще има наблизо.

# 137
  • София
  • Мнения: 153
missNoir, благодаря за бързия отговор и успокоението. Simple Smile

# 138
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Здравейте момичета!

Чета ви от много време, но сега се престраших да пиша. Информацията, която споделяте тук ми е била в помощ за няколко пътувания. Ето защо сега реших да се обърна лично с един въпрос. С приятелят ми планираме да посетим Букурещ през майските празници. Спрели сме се на два хотела - Basarab и Elizeu. И за двата хотела пише, че има обществен паркинг, който не се заплаща. Моля някой запознат да каже сигурни ли са тези паркинги, тъй като ще сме с мотор и се притеснявам, че ако паркингът не е в близост до хотела може да останем без МПС.

Благодаря предварително!
Обикновено под "безплатен обществен паркинг" се подразбира - паркиране на улицата  Wink Разгледах посочените от теб хотели със street view в google maps и мисля, че такъв е случаят и там  Thinking Ние бяхме паркирали на улицата и не сме имали проблеми, но предполагам, че мотор се краде по-лесно от кола Thinking В този ред на мисли, може би е по-добре да потърсите охраняем частен паркинг, или да има такъв към хотела.

# 139
  • Мнения: 4 936
Минавам само да похваля Куру ку баре - направих резерация през сайта им - безплатна.  
Хапнахме специалитети и боб от купичка, направена от хляб - много атрактивно и вкусно и никак не беше скъпо! Имаше и програма - към 19 и 15 излязоха 2 момичета и 2 момчета с народни носии и танцуваха някколко камерна танца. Много приятна обстановка се създаде!

# 140
  • Мнения: 1 893
Как е пътят до Букурещ от Русе и до Брашов, ако някой е ходил скоро?

# 141
  • Мнения: 469
От Букурещ до Брашов пътят е хубав, разстоянието се езема за около 3 - 3 часа и половина. В по-голямата си част пътят е двулентов и минава през доста села. Бих казала че ивън градовете румънските шофьори са доста толерантни и не те притискат непрекъснато и предават по морза с дългите светлини като българските такива.  Планинската част минахме доста спокойно, предвид че и тогава валеше сняг.

# 142
  • Мнения: 4 936
Как е пътят до Букурещ от Русе и до Брашов, ако някой е ходил скоро?
Пътят е супер! По-голямата част от него е двулентов - с по-добро качество  на изпълнение от нашите АМ

# 143
  • София
  • Мнения: 153
Момичета, благодаря за съветите ви и споделената полезна информация. Утре сутрин пътуваме за Букурещ със стриктно разписана програма. Embarassed Живот и здраве след като се завърнем ще споделя, ако има нещо интересно или полезно.
Още веднъж благодаря!  Hug

# 144
  • Мнения: 98
Здравейте ,

моля ви препоръчайте някой по-евтин хотел (или подобен ) в централната част на Букурещ.
Решили сме сутринта да тръгнем от Варна , да отидем първо до зоологическата градина , след това до моловете до летището и вечерта да се върнем в централната част на града за нощувка и евентуално разходка в старата част на града и центъра със семейството.

Познаваме долу-горе града ходили сме няколко пъти , но не сме нощували в самия град .

Ще бъдем две семейства с деца , нашето е на 8 другото е на 3

В Букурещ сме ходили на една зоологическа градина която се намира извън  града в нещо като квартал в един парк след летищата се завива в дясно. Има ли друга ?

Благодаря

# 145
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Ако искате да е по-бюджетно, защо не изберете апартамент под наем?

Назад по страниците съм писала коя фирма за апартменти под наем използвахме. Всичките са на 10мин пеша от Стария град.

Доволни останахме.

# 146
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Здравейте,
Мислим да ходим за 3 дни в Букурещ и тъй като ще ходим с дете на 8 г. се чудя къде би могло да се отиде, че да му е интересно. Четох за зоопарк, Природонаучен музей, някъде ми се стори, че мернах за някакакъв увеселителен парк с атракции - виенски колелета, влакчета и прочие.
Ако някой е минавал през тези места, би ли споделил впечатления и евентуален ориентир как се ходи до там.

# 147
  • Мнения: 642
zaek Много готино място и за деца, и за възрастни е музеят на селото, който се намира до голям и красив парк, там спокойно може да изкарате цял ден...

http://www.muzeul-satului.ro/en/

# 148
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Природонаучният музей е подреден много хубаво и има интересни експонати. За деца - мисля, че е ОК.  Peace

# 149
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Благодаря, а някой дали е ходил в зоопарка им и струва ли си да се ходи?

# 150
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Ние ходихме миналата есен з Зоопарка и ни хареса. Много добре организиран е и е чисто и поддържано.
Ако сте с малко дете на входа раздават едни колички ръчни тип малка каручка да го возите докато разглеждате. Ние натоварихме нашето на 3г. тогава и още едно приятелче на 2г. Simple Smile
Аз също замислям двудневна екскурзия с приспиване. Идеята е за повече време на открито. Предстои да си съставя програма Simple Smile.

# 151
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Относно музея на селото, покажете на детето на снимки какво ще гледа, за да прецени дали ще му е интересно  Simple Smile

# 152
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Някой ходил ли е в Terra Park? Не мога да разбера има ли вход или който иска да да ползва атракции си взема карта с точки.

# 153
  • Мнения: X
Един малко тъпичък въпрос имам Embarassed Ще ходим организирано до Букурещ и Синая за един уикенд, с една нощувка. В програмата ни са описани горе-долу парите за таксите, които са за музеите и дворците, но не мога да си преценя джобните. Става въпрос за двама човека. Горе-долу колко излиза един непретенциозен обяд и вечеря, и ако може да ми препоръчате някое прилично местенце за хапване в Букурещ и Синая. Смятаме да се ограничим до храна и сувенири, други неща няма да купуваме.

# 154
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Valeriana, цените са малко по-високи отколкото в София, така че сумата е горе-долу, колкото би изхарчила и тук. Примерно вечеря в пицария в центъра на Букурещ - 30-35 лв. за двама. За по-скромно хапване - има заведения от типа на Макдоналдс.

# 155
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Valeriana, цените са малко по-високи отколкото в София, така че сумата е горе-долу, колкото би изхарчила и тук. Примерно вечеря в пицария в центъра на Букурещ - 30-35 лв. за двама. За по-скромно хапване - има заведения от типа на Макдоналдс.
+1
Аз съм сравнявала цените с Варна, почти едно към едно са. Някои неща са мъничко по-скъпи, до 1 лев, други малко по-евтини, пак разлика 1 лев, нещо такова.

В Букурещ сме попадали на "заведение" с готвени ястия. Излиза по-евтино от пицария, но не са "представителни". По-скоро е да се нахраните, без да обикаляте и да се приберете, но не мога да обясня къде е това, на което ни попаднахме.

Ако вечеряте в Стария град - там е скъпо.

В Синая съм била август месец и беше доста празно и бедно откъм заведения. Имаше една-две пицарии на центъра и една-две "механи" и това беше.

Ние седнахме в пицария - кофти обслужване, това помня от всичко  Mr. Green

Сетих се, че им намалиха ДДС-то и сега май стана 15%, така че, може да се изненадате приятно от по-ниските цени.

Последна редакция: ср, 10 юни 2015, 19:53 от missNoir

# 156
  • Русе
  • Мнения: 5 347
За Букурещ има стотици заведения. Зад театъра до Парка има много добро, нормални цени.
В Синая е друга работа - тези на центъра са комерсиални. Но има един хотел с вид на Замък/голяма къща с греди - ресторанта е с румънска кухня - помещението е бивша конюшня от 1890г. Двора е с голяма градина за разходки.

# 157
  • Мнения: 3 292
Кафетата са много скъпи вече в Букурещ. В молове и на по-хубави места, едно обикновено еспресо е 8-9 лей или около 4лв. Последно пих за в едно кафене в един мол, хем беше 4лв и беше доста гадно...
Имат евтини и хубави закуски навсякъде.
Много от вносните неща в хранителните им  магазините са още по-скъпи отколкото у нас.

# 158
  • Мнения: X
Благодаря ви  bouquet
Разбрах, че за Синая е добре да си вземем по един чифт топли дрехи дори и през лятото, че вечер ставало много студено. А също и чадър непременно. Това така ли е?

# 159
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Август съм била и да, вечер е хладно и валя дъжд за кратко Simple Smile

Ето един сайт където може да провериш какво ще е времето непосредствено преди тръгване
http://www.accuweather.com/en/ro/sinaia/275355/weather-forecast/275355

# 160
  • Мнения: 642
Valerina Да, Синая е в планината и вечер става хладно, при нас единия ден ръмеше постоянно, но ние бяхме през май, може сега да е по-хубаво времето.

# 161
  • Мнения: 6 992
Аз лично сама за себе си, похарчих 400 леи за 4 дни - 3 дни в Букурещ, 1 в Пелеш, Бран и Брашов. (преди 2 години). Не помня вече това в евро и лева какво беше. Но ядохме в Хард Рок кафе, което е безумно скъпо. Rolling Eyes В тия 400 леи влизат храна, сувенири и входни такси.

# 162
  • Мнения: 2 836
Здравейте,
знаеете ли в Букурещ да има леден бар или музей на ледени фигури ?
Също така и някакъв сайт като гработо за намаления на заведения, забележителности и т.н. ?

# 163
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Имам една книжка нещо като гайд за най-известните заведения и места за посещения в Букурещ и ще погледна и ще пиша по-късно.

# 164
  • Мнения: 2 836
Имам една книжка нещо като гайд за най-известните заведения и места за посещения в Букурещ и ще погледна и ще пиша по-късно.
Мерси предварително : )) И някакви по-различни забележителност или атракции, ако знаете да напишете, моля

# 165
  • Варна
  • Мнения: 10 551
choose joy , съвсем забравих за обещанието си, извинявам се!
Разгледах пътеводителя и не успях да намеря нищо.
Може и да има, но заведенията са доста с описания и е възможно да съм го пропуснала.

# 166
  • Мнения: 2 836
choose joy , съвсем забравих за обещанието си, извинявам се!
Разгледах пътеводителя и не успях да намеря нищо.
Може и да има, но заведенията са доста с описания и е възможно да съм го пропуснала.

Няма проблем, мерси все пак : ))))

# 167
  • Мнения: 2 836
Някой знае ли кои автобуси от Русе ходт до Букурещ ?

# 168
  • Мнения: 1 030
Ованесови мисля ходят /преди поне беше така/ - всеки ден по обед. Цена 20лв. еднопосочно и 30лв. двупосочно

# 169
# 170
  • Мнения: 2 836
благодаря ви  Hug

# 171
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Здравейте,
Интересува ме някой ползвал ли е нает апартамент в Букурещ или е по-добре да търся хотел? Смятаме да ходим семейно за няколко дни с детето, ама нещо не виждам  хотели с тройки стаи, повечето са с двойки с допълнителни легла.   За да е в близост до центъра може би трябва да търся в сектор 3. Апартаменти има доста и са на много добри цени, но досега никога не съм буквала апартамент, когато сме пътували и чесно казано не съм много наясно как се процедира, като няма рецепция и пр. (в смисъл хазяй ли те чака)?

# 172
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Някъде по-назад съм дала линк към сайта на фирмата от която наехме апартамент.
Кореспонденцията беше по имейл.
Оказа се, че този който харесахме от сайта не е свободен и ни предложиха два други в същия район.
Не ни искаха капаро, което е в плюс пред наемането на хотелска стая.
Казахме към колко ще пристигнем и около 30мин. преди фактическото ни пристигане звъннахме, че наближаваме.
Чакаше ни представител, който ни настани.
Районът в който бяха апартаментите беше на 10-15мин пеша от Стария град.

И хотел сме ползвали, но е по-скъпо. Знаеш, че при непристигане удържат цялата сума за престоя.

# 173
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Някъде по-назад съм дала линк към сайта на фирмата от която наехме апартамент.
Кореспонденцията беше по имейл.
Оказа се, че този който харесахме от сайта не е свободен и ни предложиха два други в същия район.
Не ни искаха капаро, което е в плюс пред наемането на хотелска стая.
Казахме към колко ще пристигнем и около 30мин. преди фактическото ни пристигане звъннахме, че наближаваме.
Чакаше ни представител, който ни настани.
Районът в който бяха апартаментите беше на 10-15мин пеша от Стария град.

И хотел сме ползвали, но е по-скъпо. Знаеш, че при непристигане удържат цялата сума за престоя.
Много благодаря за информацията!

# 174
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Здравейте,
Скоро ще пътуваме семейно в Румъния и това, което ме интересува е, дали ще мога да се разплащам безкасово на повечето места: хотели, апартаменти, заведения за хранене, бензиностанции, музеи и т.н. Ще минем през Букурещ (предполагам там няма проблеми с безкасови разплащания с карта), но смятаме да продължим нагоре към Бран, Синая, Брашов, Сигишоара - за тези места вече не съм много сигурна дали не се предпочитат кешови плащания. Просто за около 10 - тина дни, не мога да преценя колко пари да обменя за трима човека.
Ще съм благодарна за малко актуална информация.

# 175
  • Русе
  • Мнения: 5 347
zaek трябват ти и пари в брой. В Замъка в Бран преди беше една Леля в бутка - там сте в брой. На други места също може да се наложи да плащате в брой - по-малки ресторанти и т.н.
Ние теглим от Румънски банкомат, някъде по път.
Гледайте на връщане да имате останали 13 Леи в брой за таксата на моста или 3 Евро. Румънците не вземат левове. Не може с карта.
През този линк можете да си вземете винетка предварително, електронна.
Ние не получихме фактура накрая, но колата беше изрядно чекната в системата.
https://www.roviniete.ro/en

# 176
  • Мнения: 5 278
Здравейте, момичета  Simple Smile Прехвърлям си поста от темата за Румъния с някои въпросчета и впечатления  Simple Smile

Хора, върнахме се - БЕШЕ СУПЕЕЕЕР  newsm44 Много, много съм щастлива Simple Smile Харесва ми този град, искам още тази седмица да отидем пак  Mr. Green
Успяхме да видим много неща - Атенеул, CEC bank, Площада на революцията и още каквото имаше там, Палата на Парламента - не знам какво не му харесвате Simple Smile  Освен това имаше някакъв маратон RunBucharesht  с много шатри и различни занимания, но не сме стояли много, защото нямаше да ни остане време. Но пък булеварда, който води до Парламента беше затворен за движение и беше много яко. Фонтаните работеха. Красота. Старата част на града е разкошна, видяхме кръчмата Carul cu bere, не сме сядали там, но се намъкнах вътре да разгледам  Mr. Green Като че ли в стария град най-малко време прекарахме - за да търсим пустия МОЛ  Mr. Green Ама като не сме сами - трябваше да се съобразим и с другите хора. Само че на това ако му викат МОЛ  Rolling Eyes За Unirii става въпрос - че в Плевен нашия е на светлинни години пред този  Laughing Та само 15 мин. загубихме там  Laughing
До Музея на селото малко трудно се оправихме, докато тръгне навигацията, че не сме си пуснали роуминга (не знаех, че нещо допълнително се прави  Embarassed), но както и да е - стигнахме  Laughing Музея е хубав, интересно е, макар че в нашия Етър, с който го сравняват, е по-интересно, защото всичко работи, а там са само къщи. Ноооо голямата сензация за нас беше парка Херастрау  Heart Eyes Божествено просто  Heart Eyes  Там пък попаднахме на някакво събитие - бяха извадени шатри с всякакви ястия - месни, качамаци, имаше и традиционни облекла - не знам какво беше, ще потърся, но беше много интересно. Опитахме и прословутите коминчета (между другото в самия Букурещ никъде не ги видях  newsm78), но много ни харесаха Laughing  Знаете ли коя е тази сграда, която се вижда в другия край на езерото - това ли е Sky tower?
Не можахме да видим парк Чишмиджиу, парк Карол I, патриаршията, Природонаучния музей (само минахме покрай него). Иска ми се и тези Терми да посетим - някой ходил ли е там?
Абе поне една нощувка си трябва Simple Smile
Някой ходил ли е на  Коледния базар - мисля си да направя един подарък за рождения ден там Simple Smile Но да не е голям студ само. А и цените по хотелите не знам как ще са  Rolling Eyes
Вече ми се иска и до замъците да отидем, само пари да отделим Simple Smile Нищо страшно нямало. Хората са много любезни - упътиха ни, знаят си английски, че и по-добре от мен  Mr. Green Нямаше някой да го питам на английски и да ми каже, че не разбира  Simple Smile
Сигурна съм, че има и по-хубави градове в Европа, но като за нас, за които това е първата Европейска столица, която посещават, освен София, много ни хареса

# 177
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Добре, че писа в тази тема, за да намеря точната фирма за настаняване.
Написала съм й линка на стр.6/първия ми пост  Peace

# 178
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Ако ви се ходи в МОЛ - Афи Палас и Банеаса Шопинг Сити. Имат и Аутлет център.
Имат и още няколко търговски комплекса по кварталите, но там се поада по случайност, ако ви замота Навигацията като нас Simple Smile.

# 179
  • Мнения: 5 278
Сега четох, че до този Афи Палас се намира двореца Котрочени, така ли е?
И пак да питам за Коледния базар - къде се организира, голям ли е? Заслужава ли си ходене с нощувка или само за през деня ще е достатъчно?
АЯ, сетих се още нещо - организираните екскурзии предлагат вечеря в ресторант с традиционна румънска програма. Може ли да ми кажете някой такъв ресторант, където можем да отидем без да сме с туроператор?

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 10:16 от Джинa

# 180
  • Варна
  • Мнения: 3 359

И пак да питам за Коледния базар - къде се организира, голям ли е? Заслужава ли си ходене с нощувка или само за през деня ще е достатъчно?


Миналата година спряхме да го разгледаме на път за летището. Общо взето нищо особено, не си струва само заради него да се ходи до Букурещ. Петнайстина барачки , като 5-6 от тях с храна , имаше и от унгарските коминчета и разни сладки изделия, на една барачка предлагаха и греяно вино. От останалите сергийки запомних, че имаше плетива, основно шапки, стъклени играчки за елха, кожени изделия - колани и някакви сувенири. Не мога да кажа къде точно се намира , но ако се гугълне ,най- вероятно ще излезе адреса. Иначе на връщане вече се беше стъмнило и булевардите бяха пищно украсени с най-различни светлини , впечатляващи си бяха  Peace

ПП .На базара имаше построена и къща на Дядо Коледа , но по обед почиваха и не можахме да го видим.

# 181
  • Мнения: 5 278
Еее, разочарова ме  Rolling Eyes Мислех, че ще е нещо впечатляващо. Но засега не можем да си позволим Будапеща и Виена, където съм чела, че наистина са много хубави Коледните базари.
Евентуално ще го съчетаем с ходене до Синая поне.  Rolling Eyes

# 182
  • Варна
  • Мнения: 3 359
За съчетаване с нещо друго си е екстра , създава някакво настроение все пак , ние тук и това си нямаме  Simple Smile Но за повече от час - час и половина, няма какво да се прави , освен ако не улучите някоя музикална програма .

# 183
  • Мнения: 5 278
За къде сте пътували, ако не е тайна? Аз си мисля, че тъй като не сме ходили никъде извън България, и там ще ни хареса Simple Smile Ако си видял много други места сигурно Букурещ изглежда не толкова интересен Simple Smile
 И тези коминчета всъщност унгарски ли са? Знаете ли как им е точното име? Исках да питам някой къде се продават, но не знам какво им е местното име Simple Smile

# 184
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
И тези коминчета всъщност унгарски ли са? Знаете ли как им е точното име? Исках да питам някой къде се продават, но не знам какво им е местното име Simple Smile
Не знам какви са по народност, аз съм ги виждала както в Румъния, така и в Унгария и в Прага. Продават се без плънка или намазани с нещо отвътре, примерно с течен шоколад, много са вкусни ммм.. chef Heart Eyes
Говоря за тези:
Скрит текст:
В Чехия коминчетата се наричат - Trdelník, а в Унгария -Kürtőskalács, това е хрупкаво козуначено тесто оваляно в канела и захар. В Румъния им казват: Cozonacul secuiesc.

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 20:09 от Скубиду

# 185
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Опитайте и румънските гевреци,
Те не са тези коминчета  Simple Smile

# 186
  • Мнения: 5 278
 Rolling EyesМомичета, какво ще кажете за този хостел, как ви се струва  Rolling Eyes Не съм резервирала през букинг и да не пропусна нещо? Има много висока оценка, изглежда на хубаво място, а и цената ни устройва. Но четох, че имало някакви хотелчета за  Heart Eyes за една нощ - да не попаднем точно на такъв  newsm78 А и много младежки групи има снимани, сигурно ще е лудница
http://www.booking.com/hotel/ro/razy-uck-ostel.en-gb.html?aid=31 … 4;highlight_room=
Гледах и линкове, които сте дали в тази тема, но са ни над възможностите повечето. До 70 лв. на вечер можем да се вместим.
Ето и цялото търсене за определените дати по цена - някое друго място да препоръчате?
http://www.booking.com/searchresults.en-gb.html?aid=311984&l … =hotelfacility-28

Последна редакция: чт, 20 окт 2016, 15:51 от Джинa

# 187
  • Мнения: 1 035
Някой ходил ли е в Terra Park? Не мога да разбера има ли вход или който иска да да ползва атракции си взема карта с точки.
Здравейте, предстои ни пътуване за Новогодишните празници в Румъния. Интересувам се от всякаква информация за Terra Park - цена вход, работно време.
Благодаря предварително!

# 188
  • Мнения: 8
Здравейте, неделя се върнахме от Букурещ, останахме очаровани. Посетихме коледния базар, който се намира точно пред Парламента- с много барачки за храна / наденички по 10 леи, гарнитура картофи 6 леи, пъстърва 15 леи, куминчета 10-12 леи, греяно вино 5 леи, кафе -3-5 леи/ и всичко беше много вкусно. Препоръчвам го! Посетихме и Therme Bucharest-огромен спа център, с няколко зони, на около 50 минути от центъра на Букурещ. Има специален, безплатен автобус, с който може да се стигне до там. На сайта са описани спирките, от които минава. Ако обичате подобни преживявания, определено си заслужава да се посети.
Цените в магазинити са сходни с нашите-бутилка вода/500мл./ 1.19 леи беше най-евтината, 2.5 литра/Девин/ 3 леи.
Пътувахме с Балкан Хорн от Варна, директно за Букурещ, цената за двупосочен билет е 108 лв.

# 189
  • Мнения: 943
А дали има забавления за деца?и места за паркиране?

# 190
  • Мнения: 8
А дали има забавления за деца?и места за паркиране?
Има една част Galaxy, която е за деца с пързалки. Тъй като бяхме с автобус, не сме се оглеждали за места за паркиране.

# 191
  • Мнения: 35
 Hug Здравейте подновявам темата.Ако скоро сте ходили моля да споделите, какво ново и любопитно може да се види в Букурещ и Синая?

# 192
  • Мнения: 17 986
Хареса ми този аква парк, точно залата Галакси   Crazy
Около 100 лв на семейство с 2 деца го сметнах за 4 часа. Дали има много народ, нужна ли е предварителна резервация?

За Букурещ- ние сме ходили в Природо-научния музей, много ни хареса, през ваканции е безплатно за деца, Музеят на селото, разходка през града, Парламента, фонтаните пред него.

Бихте ли препоръчали някой парк с атракции, чух, че имали интересни

# 193
  • Русе
  • Мнения: 5 347
И аз се интересувам от интересни места за деца в Букурещ. Ние сме обиколили повечето музеи и паркове. Искаме нещо ново да посетим.

# 194
  • София
  • Мнения: 22 944
Здравейте, мислим да идем през юли за един ден до Букурещ с детето. Ще сме с кола и ще спим в Русе. Какво можем да видим за един ден, как стои въпросът с паркирането. Винетка ли ще ни трябва?

# 195
  • Мнения: 17 986
Здравейте, мислим да идем през юли за един ден до Букурещ с детето. Ще сме с кола и ще спим в Русе. Какво можем да видим за един ден, как стои въпросът с паркирането. Винетка ли ще ни трябва?

Винетка да, веднага след границата има будка, откъдето можете де си вземете.
Паркинг- ние спирахме точно до природонаучния музей, огромен и безплатен  Shocked.

Сега сме планирали някакъв Дино парк, интересен бил за деца, май не е точно в Букурещ обаче, проверете  Peace

# 196
  • София
  • Мнения: 22 944
Здравейте, мислим да идем през юли за един ден до Букурещ с детето. Ще сме с кола и ще спим в Русе. Какво можем да видим за един ден, как стои въпросът с паркирането. Винетка ли ще ни трябва?

Винетка да, веднага след границата има будка, откъдето можете де си вземете.
Паркинг- ние спирахме точно до природонаучния музей, огромен и безплатен  Shocked.

Сега сме планирали някакъв Дино парк, интересен бил за деца, май не е точно в Букурещ обаче, проверете  Peace

Благодаря много, а до арката и парламента дали ще има къде да спрем. Rolling Eyes

# 197
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Да не те Излъжа, но до Арката не.
Около нея не беше ли огромно кръгово...
За мен няма смисъл да спирате за Арката, просто минете с колата покрай нея.

# 198
  • Мнения: 17 986
Пред Парламента има паркинг. Арката с кола стига, освен ако не искате снимки.

# 199
  • София
  • Мнения: 22 944
Ами за снимки беше идеята, ама ако е много неудобно ще пропуснем.  Simple Smile

# 200
  • Мнения: 17 986
Ох, то сигурно е късно вече  Laughing
Снимки и ние имаме на паркинга, отзад се вижда парламента за фон. Сега обаче искам да влезем вътре, чувала съм от предишната ни екскурзоводка много любопитни факти, днес четох още, искам да видя този лукс и грандоманщина. Входа е 25 леи, това ОК, но пише, че се влиза само с екскурзовод. Има ли там такива? Как се процедира?

# 201
  • София
  • Мнения: 22 944
За кое да е късно?  Simple Smile

# 202
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Ох, то сигурно е късно вече  Laughing
Снимки и ние имаме на паркинга, отзад се вижда парламента за фон. Сега обаче искам да влезем вътре, чувала съм от предишната ни екскурзоводка много любопитни факти, днес четох още, искам да видя този лукс и грандоманщина. Входа е 25 леи, това ОК, но пише, че се влиза само с екскурзовод. Има ли там такива? Как се процедира?
Когато ние влизахме беше само с екскурзовод. Свободните електрони ни събраха в група и юруш.
Беседата беше на английски. Имаше немски и руски май.
Аз лукс не видях, поне не това, което си представям като лукс Simple Smile

# 203
  • Мнения: 17 986

Да не би вече да сте ходили  Laughing

missNoir, на място ли успяхте да влезете или с предварителна резервация? Отиваме там и чакаме група, така ли?

# 204
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Спомням си, че отидохме и ни записаха в група за следващия ден, но не си спомням защо ни оставиха за другия ден.
Дали бяха свършили часовете или ние така сме преценили, не помня.
Трябваше задължително да си носим личните карти или червените паспорти, нещо такова.

# 205
  • София
  • Мнения: 22 944
А,не,не за юли е планирано посещението. Само че сега започвам да се чудя дали ще сме с детето или без. Ще видим дали изобщо ще има и кой да я гледа.  Laughing Обичам да планирам от рано иначе и за това от сега се интересувам кога, къде и какво.  : Mr. Green .  Пътували сме сравнително много, но това ще ни  е първото пътуване с кола извън България и ми е малко по-притеснено за паркинги и неща, свързани с колата.   Blush

# 206
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
missNoir, на място ли успяхте да влезете или с предварителна резервация? Отиваме там и чакаме група, така ли?
Не съм missNoir, но мога да отговоря.  Laughing
Има определени часове за обиколки с екскурзовод на различни езици, най-често са на английски. Може да отидете и ако не е запълнена текущата група /около 25 човека, по спомен/ - да се включите. Ако е запълнена - можете да се запишете и чакате за следващата група /в случай, че има свободни места/ или за другия ден, като имате фиксиран час за начало на обиколката. Ние предпочетохме втория вариант.
Режимът на достъп е строг - изискват задължително документи за самоличност и се минава на проверка през метални детектори.
За лукса - не знам кой с какви представи е, но обиколката си заслужава - има какво да се види там, но не е само това - от екскурзоводите могат да се научат интересни факти - както за самата сграда, така и за историята на Букурещ и Румъния. Peace

# 207
  • Мнения: 17 986
Абсолютно подкрепям за екскурзоводите Peace Мен една прекрасна дава ме запали, толкова увлекателно разказваше, тя пробуди любопитството ми.

# 208
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Аз не съм казала, че не си заслужава и че няма смисъл от екскурзовод или нещо в този дух.

Моите предварителни представи за лукса му не се оправдаха, докато грандоманщината ме изуми, включително изнесените факти от екскурзовода.

# 209
  • Мнения: 31
Здравейте, за 6 май ще посетя Букурещ. Мисля, че съм запозната с основните неща, но не мога да схвана картите за градския транспорт. Мога ли като чужденец да си взема карта за по 2 пътувания за метро или надземен транспорт и струва ли нещо самата карта от делно от вкараната в нея сума

# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 162
И на мен ми предстои пътуване до Букурещ утре. Знаете ли как се стига от летището до града и най-вече до гара Милитари - метро, автобуси, какавото и да е.. Simple Smile

# 211
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Здравейте!
За 3 дни с дете в Букурещ мислим да посетим природнонаучният музей, детско градче и terra park. Ако остане време и друго, но това пътуване е на първо място забавление за детето. Посещвалите тези места купувахте ли билети предварително или и на място не е проблем?
Препоръчайте ми локация за отсядане или направо място, спрямо задължителните места. Да разчитаме ли на собствен транспорт с кола или да се ориентирам към градски транспорт?

# 212
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
В Природонаучния музей сме ходили - не е необходимо да се запазват билети. Нямаше навалици от хора-пускаха на групи, но чакането беше в рамките на 10 - тина минути. На другите места не сме ходили.

# 213
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Здравейте!
За 3 дни с дете в Букурещ мислим да посетим природнонаучният музей, детско градче и terra park. Ако остане време и друго, но това пътуване е на първо място забавление за детето. Посещвалите тези места купувахте ли билети предварително или и на място не е проблем?
Препоръчайте ми локация за отсядане или направо място, спрямо задължителните места. Да разчитаме ли на собствен транспорт с кола или да се ориентирам към градски транспорт?
Ние ползвахме метрото, защото синът ни обича да се вози, инересно му е.
За придвижване може и да ползват хоп он, хоп оф автобусите и така в плюс, ще придобивките една по обща представа за целия град, а не за отделни места.

# 214
  • Мнения: 2 600
Въпросче за Терме. Мислех си че е като закрит басейн/СПА, но една агенция го рекламираше, че имало различни зони и една от тях била ботаническа градина и то най-голямата в Румъния.
Вярно ли е това?

# 215
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 016
Някой ще ходи ли на концерта на Ед Шийрън на 3 юли в Букурещ? Все още има някакви билети, но се чудя  Rolling Eyes

# 216
  • София
  • Мнения: 13 141
Някой ще ходи ли на концерта на Ед Шийрън на 3 юли в Букурещ? Все още има някакви билети, но се чудя  Rolling Eyes

Ако се решиш да купиш, предварително погледни хотелите и апартаментите за тази дата. Позната, която не резервира навреме се оплака, че са останали само много скъпи апартаменти и се чуди какво да прави.

# 217
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 016
Влизах в booking и гледа отгоре-отгоре, сякаш имаше някакви. Предполагам, че нищо няма да стане в крайна сметка, ние два пъти сме ходили в Букурещ, но все по някакви екскурзии, а с колата не сме излизали в чужбина до сега.

Последна редакция: пт, 19 апр 2019, 15:00 от ❇Sisi_91❇

# 218
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Здравейте,
Предстои ни пътуване до Букурещ този уикенд. Въпреки че сме от Русе, не сме посещавали града до сега. Само сме минавали на път за летището. Запазих апартамент в централната част през Букинг за една нощувка. Намислила съм да посетим Парк Херастау, Стария град и някой мол / това само ако остане време, не е приоритет/, а на другия ден - Термите и на обратно. Да попитам за Терме - приемат ли плащане с дебитна карта и има ли паркинг / платен ли е и ако да - по колко леи на час?/. Допускат ли надуваеми пояси за децата? Малката ни дъщеря няма навършени 5 години, а гледам, че само 1 от пързалките е за деца под 6 години. А басейните - имат ли плитка част? Колко см. е най-плитката част?

# 219
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Паркинга на Термите е безплатен, може да платите с карта. Ако пресрочите пакета се доплаща на час.
За поясите и пързалките следят възрастта. Няма да я пуснат на големите пързалки. Малките пързалки + басейна. Има хубава зона за малките с цвете-душ и други след басейна и шезлонгите.
За МОЛ - Афи може би ще Ви хареса.

# 220
  • Мнения: 370
Добавям за Термите - допускането до пързалките не е според възрастта, а според ръста. За някои има мин.ръст , а за други пък максимален ръст. ( това основно за детските). До всяка пързалка има табло с мярка ( черта) за допустимия ръст.

# 221
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Благодаря за отговорите. Тя е почти на 5 години, но е висока за възрастта си. Но не бих рискувала да я пускам на по-опасни съоръжения. И аз мислех за АFI като вариант. Но това ако остане време. Мъжът ми доста се изнервя на такива места Simple Smile Друго да попитам - някое заведение с добра кухня и по-поносими цени? Гледах менюто на по-известните в стария град и малко скъпичко ми се видя.

# 222
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Ние сме се хранили тук: Casa Diham Sector 4 и не е никак лошо. Но не е в Стария град. Не сме ходили от поне 1 г. обаче.
В Старият град сме хапвали само бърза храна, но беше отдавна.
И аз ще се радвам на актуални предложения на места за хапване, където храната е хубава.

# 223
  • Мнения: 17
Не знам дали е споменавано в темата, но фонтаните пред парламента вечер си заслужават да се видят.

# 224
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
Понеже съвсем случайно се натресох на една  масивна сграда, излизайки от Липскани и никой не можа да ми отговори от хората на улицата каква е, си купих една кола от първият магазин , за да имам адреса на кб  и да потърся инфо.
Оказва се, че е  сградата на болница Колтеа (Spitalul Coltea), построена през 1704 г., и  е най-старата болница, построена в Букурещ.
Според мен, си заслужава да се погледне и я препоръчвам. Адресът е  Bulevardul Bulevardul Ion C. Bratianu 1
https://www.coltea.ro/

# 225
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Може ли малко повече инфо за Терме? Сега от вас научавам. При търсене на интересни места в Букурещ никъде не се споменава.

# 226
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Намира се извън Букурещ, на около 20 км по пътя за летищата, след Отопени. Има огромен безплатен паркинг и три зони вътре - Галакси, Дъ Палм и Елизиум. В Елизиум се допускат само лица над 16 години. Ние бяхме в Галакси. Платихме 184 леи за 3 часа за двама възрастни и две деца. За 4,5 часа е 200 леи. Има 3 басейна - 1 с пързалки и вълни, 1 с мокър бар и 1 външен. На влизане дават гривни, с които се отключват и заключват шкафчетата и се чекират ако консумирате нещо вътре. Консумацията се плаща накрая. Тоалетните и съблекалните са доста чисти, предвид огромния човекопоток. Ако има нещо друго - питай. За това се сещам на първо четене.

# 227
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Благодаря! Придобих представа какво е. Звучи добре да прекараш ден там Simple Smile

# 228
  • Мнения: 38
Здравейте, ще пътуваме до Букурещ по повод концерта на Ед и решихме да го съчетаем с екскурзия и разглеждане на забележителности.
Запазихме си апартамент в центъра през booking и се надявам всичко да е наред Simple Smile
Плануваме още първия ден 2.07 да отидем до Термите за 4.5 часа. Въпросът ми е към тези от вас, които са ходили, има ли часови интервал от - до? Защото много ми се иска хем следобед хем вечерно да бъдем, за да го видим осветен, или това е друг пакет.
Плануваме пътуване и до Синая, Брашов и Пелеш. Бихте ли дали насоки - за организиране на маршрут за два Дни до там. 5-6 юли плануваме да сме там с тръгване късно на 6.07.
Благодаря предварително Simple Smile

# 229
  • Мнения: 370
В Термите времето се засича от момента на влизане.

# 230
  • Мнения: 10 796
Може ли да ми препоръчате някакъв ресторант, в центъра, където не се изсипва целия туристически поток. Всички, които питам все Манук хан и Caru cu bere ми препоръчват, щото там са ги водили от агенциите. Искам да отида в тихо, спокойно заведение, където ходят местните и не са надути цените.

# 231
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Здравейте, обмислям едно организирано пътуване с агенция до Букурещ с 1 нощувка, основно разходка и посещение на Термите. Коя зона от трите препоръчвате за млада двойка без деца и колко според вас леи да си вземем като джобни?

# 232
  • Мнения: 5 278
Ако си платите за най-скъпата зона, ще може да посещавате и другите две. Не мога да кажа доколко си заслужава, защото ние сме ходили само с Галакси, но ако аз имам възможност и съм без деца, бих си платила за нея Simple Smile
В Термето може да плащате с карта, а иначе си зависи според вашите разходи, но ориентировъчно цените са си двойни на нашите.

# 233
  • Мнения: 4 031
А хубаво ли е в Терме, заслужава ли си?

# 234
  • Мнения: 5 278
На нас много ни харесва, наши приятели, които са ходили, също са останали много доволни.
Хубаво е да отидете вечер, когато е осветено, и ако може да избегнете техните почивни дни и ваканции, ако не понасяте навалиците. На нас не ни пречи, но определено става лудница, когато има повече хора, особено на пързалките.

# 235
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Днес ходих в агенцията, казаха ми, че най- много се посещава The Palm, джобни около 200 леи.
120 лева на човек с една нощувка и закуска много ли е като цена за организирано пътуване?

# 236
  • Мнения: 5 278
Аз лично за Букурещ не виждам смисъл от организирана екскурзия, но вие си знаете.
Иначе като потърся такава екскурзия, всичките са около 100-120 лв., така че предполагам не е толкова скъпо Rolling Eyes

# 237
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Не ни се шофира, автобусът ще тръгва от нашия град и е в удобни дни. Иначе не харесвам особено организирани пътувания. Около нас никой не е ходил, за да ни насочи, така че ще опипаме почвата.

# 238
  • Мнения: 426
Здравейте,
Организирам посещение до Букурещ. Преди 2г. също планирах и четох, но се провалиха плановете и не успяхме.
Аз също имам питане за тихо и приятно ресторантче. Ще имам рожден ден и ще бъдем само семейството. Ориентирали сме се за апартамент под наем в Стария град.
 
В Термите, как се удостоверяват 16г.? Дъщеря ми тази година ще ги навърши, дали ще има проблем за влизането във всички зони?

Благодаря.

# 239
  • Мнения: 10 796
По Коледа бяхме в Букурещ и посетихме ресторант La Mama в Стария град. Сравнително малко, тихо и уютно ресторантче. Храната е традиционно румънска, вкусна и на прилични цени. Обслужването беше на много добро ниво. Горещо препоръчвам!

# 240
  • Мнения: 17 986
Как стои въпросът сега с излизането в Румъния, искат ли се ваксини, тестове...Намерих това в нета "Считано от 11 март 2022 г., влизането в Румъния е свободно (не се изискват документи за COVID-19 или PLF)." Аз разбирам, че нищо не се изисква, а в Терме?

 

# 241
  • Мнения: 156
В Букурещ сме, нищо не се изисква на влизане. В нашия хотел също има спа зона, но пак нищо не искаха.

# 242
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Препоръчайте места, в които сте отсядали в Букурещ. Търся апартамент за 5 човека по възможност по-близо до центъра. Ще посетим Природонаучния музей. Къде другаде бихте ни посъветвали да отидем?

# 243
  • Мнения: 781
Някой може ли да даде инфо за една вечеря в ресторант в Синая , каква цена е. Нищо специално, просто да съм подготвена.

# 244
  • Мнения: 17 986
Някой може ли да даде инфо за една вечеря в ресторант в Синая , каква цена е. Нищо специално, просто да съм подготвена.

Синая не знам, в Брашов на нас ни излезе колкото вечеря в Хепи. Предполагам е същото

# 245
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Имам пресни впечатления от обяди в Синая, и в туристическата част на Букурещ и в Брашов,  в  среден клас заведения за хранене - тип ресторант. Не усетих разлика, наистина е съпоставимо с Хепи.

# 246
  • софия
  • Мнения: 25 453
Ще бъда благодарна, ако можете да предложите място за спане (хотел/апартамент) в близост до National Arena. Ще ходим на концерт и предпочитам да сме близо, за да не се главоболим с колата. Гледах по картата, изглежда ми не в центъра и няма голямо предлагане.

# 247
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Привет от Букурещ.

Времето е приятно. Разхождаме се из града и събираме впечатления.

Парламентът е затворен заради международна среща до 26 октомври.


Паркът Чешмиджиу се обновява и ремонтира, но разходките под зелени, червени и златни дървета са приятни и без езерото.



По улиците виждаме... София Wink




Хан манук става Wink

# 248
  • София
  • Мнения: 183
Здравейте,
видях в Термите, че се предлага оферта Smart pass 2 възр плюс 2 деца. Някой знае ли до каква възраст трябва да са децата?

# 249
  • Русе
  • Мнения: 5 347
st. Dobri Бяхме отседнали в близост до заведението на ъгъла Simple Smile

# 250
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
st. Dobri Бяхме отседнали в близост до заведението на ъгъла Simple Smile

Къде...къде..Simple Smile
Днес за първи път чухме българска реч. Simple Smile в геоложкия музей, в залата с динозаврите. весело беше.




# 251
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Тук бяхме в един много приятен апартамент, чист и нов.

# 252
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Ние продължаваме с обикалянето на града. Трети ден тук, трети ден над 13км на ден. Simple Smile краката сякаш не са маите, но е забавно. Даже пуснахме картички, са видим дали и кога ще стигнат.  Blush

Общинският музей е разкошен, геологическият също, за природно научния си знаете.
Качихме се на триумфалната арка, обиколихме трите парка, румънското село... В музея на румънските традиции заварихме базар, и между Антипа и геологическия още един...
Вече изпълнихме всичко от набелязаните места и храни, утре остават лежерните обиколки.

Ако някой планира идване - до 26 в парламента няма да се допускат посетители, тече някаква среща. Дворецът Кантакузин е в ремонт, фонтаните също са в ремонт, както и езерото в Чешмиджи, но има много какво да се види.

# 253
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Къде са тия динозаври? Ние ходихме в Природонаучния, ама май не са от там.

# 254
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
снимките са от геоложкия музей.
в градината на геоложкия, с отделен вход и такса има динопарк.
мърдат, ръмжат.. Simple Smile малките се забавляват.
Скрит текст:

в природонаучния (Антипа) са скелетите на мамута и още два динозавъра

# 255
  • Мнения: 1 710
Здравейте! Събирам инфо за зимно пътуване до Букурещ. Посещавали сме града преди няколко години и основните хубавини ги разгледахме. Сега се целим в Терме и кратки разходки в стария град и заведенията там Grinning
Имам няколко въпроса:
1. От къде се купува билет за автобус 783 от летището до центъра? Билетът различен ли е или е еднакъв за всички линии?
2. Как стои въпросът с такситата, имате ли опит? Има ли изпитана (сигурна) компания и лесно достъпни ли са (имам предвид, дали мога да ги повикам отвсякъде без да чакам безумно дълго)?
3. В Термите има ли достатъчно сешоари? Това ми е основното притеснение, дали ще можем да се изсушим добре, предвид ниските температури навън.
4. Видях в сайта, че в Палма зоната се допускат деца над 14 години. Имате ли представа дали изискват доказателство за години? Трябва ли да носим лични документи?
И последно, засега Blush - ползвали ли сте безплатните автобуси до термите? Удобни ли са, има ли риск да са толкова пълни, че да не можем да се качим и въобще имате ли повече информация за тях?

# 256
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
билето от летището до центъра можете да купите на касата, но можете да купите и от кондуктора в автобуса.
не сме пътували с друг автобус и не мога да кажа различни ли са цените, но спомена ми е за цена съизмерима с тази на градския транспорт в София.
пътувахме с метрото - може да се плати с карта, става лесно и за разлика от градския транспорт в София, с една карта могат да се платят повече от един билет.

за другото не мога да помогна.

# 257
  • Мнения: 370
Аз отговарям на другите въпроси. За Палм зоната искат да покажете ЛК на детето . Сешоари има достатъчно. До самите шкафчета,навътре към огледало има от големите сешоари.

# 258
  • Мнения: 1 710
Аз отговарям на другите въпроси. За Палм зоната искат да покажете ЛК на детето .

Пфу, надявах се на друг отговор Grinning Децата ми ще бъдат на 15 и на 13, когато отидем. И понеже да ръст са еднакви и доста високи, имах тайни надежди. Нищо де, главната атракция и цел са пързалките. Палмите са си мое желание и то главно заради снимките.
А, като написах снимки и се сетих - четох в общите условия, че е забранено да се снима и да се влиза с телефони в басейните. От друга страна в нета е пълно със снимки и клипчета, включително от ролбите. Къде е разковничето?

# 259
  • Мнения: 370
В басейните е забранено, охраната следи постоянно за това. Извън басейните няма проблем. Постоянно се пробват да влизат с телефон, снимат , докато ги видят и се правят на ударени. Препоръчват телефоните да останат в шкафа, защото има и кражби. Като бяхме изчезна телефон на възрастна дама, германка, цялата охрана дойде, май нищо не откриха.

Последна редакция: ср, 14 дек 2022, 06:51 от raf11

Общи условия

Активация на акаунт