Епосът "Песен за огън и лед" на Джордж Р.Р. Мартин

  • 54 646
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 456
Смотания Джофри надали го е знаел кой е, а Санса също.

Ще видим в петата. Англоговорящите по-бързо, а такива като мен - другата година.

# 16
  • Мнения: X
Теорията Сирио да е Джакен не ми беше хрумвала, но винаги съм се надявала, че Сирио е жив. Мартин рядко пропуска смъртта като факт. Ако Сирио, бидейки такава значима фигура особено в онзи момент, е убит, мисля, че щеше да е казано.
Такива тайствени моменти като самоличността на Джакен и задачите му, като загатванията в приказките на Мийра ми развалят съня буквално, много са ми любими.

ПС.
Сетих се кое не ми се връзва. Първо - не мисля, че Сирио би се подчинил и би се оставил да го затворят. Второ - не мисля, че някой изобщо би му предложил тази опция, момента в който се случи всичко предполага схватка, при положение, че тези кръволоци избиха толкова народ от свитата на Нед, защо ще пожалят човека който помогна на Аря да избяга. Мисля, че ако Сирио е наистина жив то е защото се е измъкнал от онази битка и е избягал.

# 17
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 456
Във връзка с какво да го спомене?

# 18
  • Варна
  • Мнения: 17 848
Във връзка с какво да го спомене?

Ами например както Джофри каза на Санса - ето и главата на твоята септа, можеше да се спомене , че дори и главата на учителя по танци е била там. И ако Санса не знае кой е Сирио, едва ли в двора не знаят кой е той. Сирио не е незначителен персонаж, за да бъде така пренебрегнат от Мартин( който пък обикновено е доста подробен.). Thinking

# 19
  • Мнения: 7 914
Само се записвам, че съм накрая на 3-тата книга. Като изчета и 4-та ще се включа по-активно. Flutter

# 20
  • Мнения: 488
Засега само запис  Embarassed

# 21
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Аз съм все още в началото на втората книга , но първата сякаш ми беше по-интересна . Събитията
 се развиваха по-бързо , а сега се забави действието и дори днес ми стана скучно да чета за Грейджой.
 Петата част я има на английски за електронни четци.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 17 848
Хайде сега както сме си седнали в прясната темичка, кажете как искате да завърши епоса?
Кой ще бъде кралят на седемте кралства? Кой искате да бъде? Mr. Green
Кой ще умре и кой ще оцелее?
Аз имам много теории (пак Laughing), но един Мартин знае , разбира се. А съм сигурна, че пак ще ни изненада.


Аз съм все още в началото на втората книга , но първата сякаш ми беше по-интересна . Събитията
 се развиваха по-бързо , а сега се забави действието и дори днес ми стана скучно да чета за Грейджой.
 Петата част я има на английски за електронни четци.

Грейджой и на мен ми бяха безинтересни в началото или по-скоро нямах търпение да прочета останалите герои, но мисля че те тепърва ще вземат дейно участие в събитията. ( Нали Виктарион тръгна за Дани Crazy)

# 23
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 456
Хареса ми края на една съфорумка с всичко живо изпотръшкано. Може би от начина, по който го описа Simple Smile

Ще ми се да има лъч надежда. Трябва. Все пак има едно пророчество. Не знам. Но пък Мартин и щастие Confused

# 24
  • Мнения: 136
И аз много се надявам Сирио да е Джакен и някъде из следващите книги да четем пак за него, но един Мартин знае къде се е запилял. Форел не е от хората, които биха се оставили да бъдат победени или заловени от "тромав" рицар, но пък и не виждам защо би попаднал в Черните килии, освен ако белите плащове не са го сметнали за наистина опасен. Видях, че сте споменали "Обещанието" на Джакен, аз все си мислех, че говори за обещанието, което беше дал на Аря (да убие трима души), но сега ме накарахте да се замисля, че това всъщност беше дълг, а не обет. И все се чудя защо реши да й даде монетата... Стискам палци да изберат някой добър актьор за ролята, много ми е любим този герой  Embarassed

Грейджой стават интересни малко по-късно, в началото не ги харесвах заради онова хлапе Теон, но после се появиха Аша и Виктарион и  Heart Eyes Според мен Виктар ще прецака братчето си, поне се надявам на това.


Хексе, ще ти кажа как искам да завърши като си изчета 5-та книга или шеста  Laughing
Като спомена Железния трон първата ми мисъл беше Денерис защото има правото, но после се замислих, че има двама преди нея, вярно единият не може да носи корона, но пък знае ли човек как ще завърти Мартин нещата. Та тук ме осени мисълта за законния син на Регар, макар да е споменаван рядко и почти нищо да не се казва за него, пък и да не забравяме, че Мартелите имаха таен договор с Визерис, може Дани да изпълни ангажимента, поет от брат й  Thinking и все пак се надявам да  тя, въпреки че не ми е от любимите персонажи в книгата.


П.С. намерих си някаква игра на карти  по книгата http://agot9players.free.fr/housecards.php фенарта е доста добър.

Последна редакция: вт, 05 юли 2011, 23:43 от Елеасара

# 25
  • Мнения: X

П.С. намерих си някаква игра на карти  по книгата http://agot9players.free.fr/housecards.php фенарта е доста добър.

Board-game е това, не само карти. Много е интересна, играх я преди да съм чела книгите, всъщност тя ме накара да ги прочета, сега ми е смешно като се замисля. Простете лекия спам Simple Smile

Грейджой така и никога не успях да харесам, стоят ми като пълнеж, кръпка.. спокойно бих преживяла поредицата и без тях.

Мисля, че Мартин няма да убие Джон и Дани.. От друга страна идеята за тях двамата е малко банална, или поне прекалено много хора се навързаха на теорията за произхода на Джон и евентуалния край с него и Дани на трона, така че Мартин ще търси шока и изненадата и в крайна сметка ще извърти нещата. Тирион е моят човек. Тази глава ще носи корона.
Церсей е пътничка, както е ясно, но мисля че и хубавият и брат ще я последва. Драматично. Станис според мен също ще даде фира. Моите два цента засега Simple Smile

# 26
  • Варна
  • Мнения: 17 848
Законния син на Регар е убит от Грегър Клегейн, казано е недвусмислено.
А дори Дани да спечели трона, то тя не можа да има деца, така че няма кой да поеме властта след нея. Остава един човек с таргариенска кръв - Джон. Wink
Обаче може седемте кралства да си издигнат друг крал, а не Таргариен. Thinking
Като заговорихте за пророчества, смятате ли че Дани е "Принца , който е бил обещан"(ПКБО)или тя е Адзор Ахаи, така и не разбрах ПКБО и Адзор Ахаи едно  също нещо ли са. Confused


Тирион, колкото и да го обичам, крал едва ли ще стане. Мразеха го когато беше Ръка, наричаха го демон и получовек. Дано поне Скалата на Кастърли вземе.

# 27
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 573
Петата част я има на английски за електронни четци.
Къде и в какъв формат я има, знаеш ли?

Моите предпочитания за крал клонят към Джон (макар, че много харесвам и Тирион), но по-скоро заради частта "Старк". Време е за смяна на династиите  Wink, пък и "зимата иде"  Grinning. Затова ми се ще да е някой Старк... ако останат, де. Все се надявам Бран и Аря да оцелеят. От друга страна, това, че Джон е незаконороден, може да не е в негова полза.
Денерис ми харесва като образ, така че няма да се сърдя, ако и тя вземе трона  Grinning.

Това за "запис" Laughing

# 28
  • Мнения: X
Законния син на Регар е убит от Грегър Клегейн, казано е недвусмислено.
А дори Дани да спечели трона, то тя не можа да има деца, така че няма кой да поеме властта след нея. Остава един човек с таргариенска кръв - Джон. Wink
Обаче може седемте кралства да си издигнат друг крал, а не Таргариен. Thinking
Като заговорихте за пророчества, смятате ли че Дани е "Принца , който е бил обещан"(ПКБО)или тя е Адзор Ахаи, така и не разбрах ПКБО и Адзор Ахаи едно  също нещо ли са. Confused


Тирион, колкото и да го обичам, крал едва ли ще стане. Мразеха го когато беше Ръка, наричаха го демон и получовек. Дано поне Скалата на Кастърли вземе.

Получовек качен на дракон обаче е друго.. И нали има една клюка там, че може да е син на Ерис.. Права си всъщност, Тирион има кофти минало, но моите доводи за това са, че има страшен потенциал, този човек има глава за управление и то добро. Освен това мисля, че само той има достатъчно ум за да надиграе Кутрето в играта на тронове, защото там според мен ще е една от основните интриги. Петир и Санса са много силен фактор, те ще са едни от оцелелите до края, мисля.

# 29
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Просто запис от мен засега Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт