ЗА ИЛИ ПРОТИВ ОЛЕКОТЕНИТЕ ЗАВИВКИ ЗА НОВОРОДЕНО?...

  • 6 849
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Тази зима нашата палвница спа със зимна пижама, облечена на голо+въпросното олекотено завивалце.Е, отвива се понякога, ако се събудя, я завивам....не е настивала, не се е претопляла...

# 16
  • Мнения: 255
Цитат
Възнамерявам зимъска да хърка в спален чувал, но се чудех с ръкави или без такиви..


Алма, малката сладурана е станала голяма кипруша - да ти е жива и здрава и да "хърка" повечко за  да порасне още по-голяма и за спокойствие на мама Wink

А, да -  мерси за обстойното Л.С. Laughing

# 17
  • Мнения: 344
Цитат на: alma
Аз съм запасена с комплекти разни, шарении чудесни, вкл. олекотена завивка, но май няма да я ползвам скоро. Бебе спи с вирнати крака и няма възможност юрганчето да се задържи върху й. През петте месеца от живота й е завивана с лека пелена, по-плътно памучно одеялце  и друго по-топлещо такова от полар. Възнамерявам зимъска да хърка в спален чувал, но се чудех с ръкави или без такиви..  Rolling Eyes

Разсмя ме с тия вирнати крака Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning
Разгледах снимките много е сладка госпожицата и колко много коса има....Ние сме много бедни от към коса.
Сега да кажа и аз по темата. Имаме 2 олекотени завивки но не ги ползвам защото беба така се върти че ме е страх да не се мушне отдоло, и да се задуши чак не, ами ще се стряска и ще се буди А тя се върти на180 градуса сутрин краката са и на възглавницата.

# 18
Цитат на: bibi
аз пък, четох някъде, че не се препоръчвали в началото, за да не се задушало бебето  Confused:  Confused:  Confused:  - ама дали е вярно  Sad .

И тук "проповядват" тая идея и препоръчват завивки от сорта на тези, но пък аз тъпо, упорито и нахално си ползвам и олекотените завивки като тези-макар, че тук са против и обиколниците
За съм и за такива чувалчета особено като за такива малки шувъргала дето спят в какви ли не стойки

# 19
  • Мнения: 255


Къде в BG се продават обаче такива Confused:

# 20
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Туфи
"ЗА" олекотените завивки. Какво ти претопляне, бе братче, та ние се родихме във върлата зима на 02.02.03! Температурата в стаята едвам стигаше 17-18 градуса денем! И одеалце да му сложех на бебето, крайниците му пак бяха сини и ледени! Grinning Аз лично си зъзнех, нищо че сме с парно!



Еййй, Туфи, твоята млада госпожица е родена на моята дата, само че 30 г. по-късно  Grinning  Grinning  Grinning
Ще си имаш един добър и интелигентен Водолей, ако съдя по себе си  Laughing  Laughing  Laughing

# 21
  • Мнения: 5 500
Абе, Ноnda защо са против обиколниците Rolling Eyes  Confused: Цецо така се мята цяла нощ, че ако леглото му беше с обикновени пръчки досега да си е разбил главата Sad И т. к. му направихме стаята вече с ново легло персон и 1/2, сега ще викаме дърводелеца да прави праградки каквито си измисли да не тупне бонбончо и задължително ще поръчам на шивачката обиколници Sign Exclamation
А по темата, завивала съм го със завивка, зимата беше 5-6 месечен, но не се изприщи, изприщи се лятото от жегата  Sign Exclamation А ние цяла зима изкарахме с олекотена завивка, но от Одрин си я купихме, страшна Wink хич не ща юрганите да помириша Grinning  Sign Exclamation

# 22
  • Мнения: 10 758
Аз също съм за олекотените завивки в началото докато не е започнало да се върти, а след това във спални чувалчета. Дъщеря ми я отгледах така. Тя спеше в отделна стая и се отвиваше много. Ако не я бях слагала в чувалче, трябваше нон стоп да съм при нея, за да я завивам. А така си спокойна, че бебето няма да се отвие.

# 23
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Vache
Цитат на: Туфи
"ЗА" олекотените завивки. Какво ти претопляне, бе братче, та ние се родихме във върлата зима на 02.02.03! Температурата в стаята едвам стигаше 17-18 градуса денем! И одеалце да му сложех на бебето, крайниците му пак бяха сини и ледени! Grinning Аз лично си зъзнех, нищо че сме с парно!



Еййй, Туфи, твоята млада госпожица е родена на моята дата, само че 30 г. по-късно  Grinning  Grinning  Grinning
Ще си имаш един добър и интелигентен Водолей, ако съдя по себе си  Laughing  Laughing  Laughing

  Hands Thumbsup Ммммм, дано дано! За сега имам един безкрайно ДИВ водолей  #Onfire  #Onfire  #Onfire ..... и умничък, разбира се Wink  Wink  Wink

# 24
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Honda

За съм и за такива чувалчета особено като за такива малки шувъргала дето спят в какви ли не стойки

Да, чувалчетата са също много добър вариант.

# 25
  • Мнения: 6 155
Тия чувалчета до каква възраст могат да се ползват Rolling Eyes  Вече се навих за такова, че ми писна цяла нощ да ставам и да завивам пумпала Embarassed

# 26
Цитат на: Biby
Тия чувалчета до каква възраст могат да се ползват Rolling Eyes  Вече се навих се за такова, че ми писна цяла нощ да ставам и да завивам пумпала Embarassed


до каква възраст ли?... или от каква? ако е до каква - до преклонна Grinning и аз ги ползвам, когато ходя на планина, на море и т.н  Grinning  Grinning  Grinning иначе съм за ползването на спално чувалче от момента , в който бебето започне да се върти и да се омотава в завивките си. Иначе за заформят нощни бдения(дали се е отвило, дали се е завило през глава) и съня ти отива съвсем на кино. Пък и с чувалче краката могат да се "вирят" безопасно...без притежателят им да се разболее.
В началото на темата се коментираше, че бг чували("петър щетев") били от много твърд плат, едни такива настръхнали. След няколко изпирания и хасето и ватата омекват и всичко си идва на мястото.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 550
Днес ходихме до Илиенци да си купя, некви обувко-гуменко-маратонки, щото вече нищо не ми става и ходя по джапанки ( даже дофторката сутринта ме увика), та там имаше учудавщо меки и хубави спални чувалчета с и без ръкав, от жесток бархет много мек (с и без подплата) и размери за деца от 1 месец до 3-4 години - направо паднах, обиколила съм куп магазини толкова добро качество не бях виждала Shocked  - български - най-бебшките бях 11 лв., ака вземеш 2 ( аз нали го удрям на пазарлък все за 2 Embarassed  Embarassed  Embarassed , като орландовска сиганка) - по 9 лв. , по големшките с 2-3 лв. отгоре, кофтито само беше че десенът е един - нама много избор  Sad

# 28
  • Мнения: 272
Моите и двете диванета спят в чувалчета от момента, в който са се родили.Въпреки ,че Иво(4г.)спи вече в голямо легло пак си го слагам в чувал.Работата е там,че не можах да намеря толкова голям зимен чувал и накарах майка ми да ушие един ,в който може би и аз бих се вмъкнала .Не съм се замисляла до кога ще спи в чувал,но пък така ми е мирна главата,че цяла нощ е завит. Grinning

# 29
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Туфи
Виждала съм претоплени деца, родени през юни, излизащи на разходка с вълнена завивка!(точно това лято го видях и се озъбих Shocked  Shocked ).


Ох, никога не мога да разбера този начин на навличане! Мойто лапе разголено, а други малки бебета по на месец-два с шапка, дълги ръкави, завито до ушите с дебели завивки. ЖАЛ ми става, ама МНОГО  Neutral Face   Sign Exclamation

Общи условия

Активация на акаунт