Трудно проговаряне -тема 4

  • 80 190
  • 720
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 630
Какво е ресурсен център...И детски лекар ми не може да ме насочи. Как може да има такава липса на информация и отвсякъде да ти отговарят уклончиво.... #Cussing out

# 16
  • София
  • Мнения: 3 249
Ели, ето това е сайта на РЦ Търговище Така като гледам на картата се намира в края на парка, посока панаира...или към Блу Меджика. Ти на место по-лесно ще се ориентираш, че аз в този район не съм ходила от 15 години Rolling Eyes А за име на някой логопед ще мога да ти кажа евентуално след 3 седмици, в случай че успея да се видя с тукашната логопедка, защото моите са във временна ваканция Simple Smile
Понякога си мисля, че в провинцията тези дейности са по-достъпни, отколкото тук в София...

# 17
  • Мнения: 1 630
Благодаря ти Доника. Още утре ще се свържа със РЦ  Hug

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
orhid точно това искам да кажа, че ако дете е в норма следва да няма нужда от каквата и да е помощ .

# 19
  • Мнения: 998
Честита нова тема, момичета! Блувелвет, много добро оформление  bouquet

Мили майки, терминът "глухонеми" вече не се използва, тъй като отдавна се знае, че хората с увреден слух не са "неми" и могат да се научат да говорят Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 3 249
Честита нова тема, момичета! Блувелвет, много добро оформление  bouquet

Мили майки, терминът "глухонеми" вече не се използва, тъй като отдавна се знае, че хората с увреден слух не са "неми" и могат да се научат да говорят Hug
Извинявай за недоразумението, но използвах името "глухонямото", защото така се знае в Търговище специализираното училище за деца с проблеми не мога да цитирам цялото му име, понеже не го и знам. Не съм влагала някакъв умисъл и се извинявам Blush

# 21
  • Мнения: 60
Здравеите и аз да се запиша.Ние с малчо сме на Сандански  .Ходихме на Рупите на параклиса на бабаВанга и се молихме за здраве от там ходихме на Роженския манастир и там палихме свещички и се молихме дасе оправи.Решили да минем и през Рилскич на отиване .Утре ще идем тои да откючи храма казват че помагало дано стане чудо.Момичета ако има бог дано помогне на всички.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 249
Буболина, това сме го запланували и ние, че една жена така казала на свеки  Rolling Eyes За Рупите точно - три дни да си измие краката в изворите. Решихме да го водим, най-малкото няма да му навреди, а и ще си направим екскурзия.

# 23
  • Мнения: 998
Честита нова тема, момичета! Блувелвет, много добро оформление  bouquet

Мили майки, терминът "глухонеми" вече не се използва, тъй като отдавна се знае, че хората с увреден слух не са "неми" и могат да се научат да говорят Hug
Извинявай за недоразумението, но използвах името "глухонямото", защото така се знае в Търговище специализираното училище за деца с проблеми не мога да цитирам цялото му име, понеже не го и знам. Не съм влагала някакъв умисъл и се извинявам Blush

Аз го написах с просветителска цел  Peace

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Здравеите и аз да се запиша.Ние с малчо сме на Сандански  .Ходихме на Рупите на параклиса на бабаВанга и се молихме за здраве от там ходихме на Роженския манастир и там палихме свещички и се молихме дасе оправи.Решили да минем и през Рилскич на отиване .Утре ще идем тои да откючи храма казват че помагало дано стане чудо.Момичета ако има бог дано помогне на всички.
Късмет!  Hug

# 25
  • Мнения: 60
Доника на нас там ни казаха да отидем рано сутринта да откючи тои храма пръв .Слагахме да седи и в креслото. над което е портрета на Ванга.Утре ще ходим пак.Дано помогне.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 336
Блувелвет   bouquet

Другия месец и ние ще ходим към Рупите. Покрай вашите постове потърсих информация за минералните води там. Оказа се, че помагат за доста неща, а аз незнаех Blush Смятам да си вземем с нас вода за пиене от там.
Дано наесен се похвалим с напредък Hug

А днес бяхме при логопедката и тя каза, че сина ми е работил много добре  Blush аз не присъствах, защото по този начин не се получава.
Другия път ще слушам скрита Mr. Green

# 27
  • Мнения: 7 418


А днес бяхме при логопедката и тя каза, че сина ми е работил много добре  Blush аз не присъствах, защото по този начин не се получава.
Другия път ще слушам скрита Mr. Green

  Добре де.Логопедът не е ли този,който трябва да направи така,че да се получава?
  Не е ли той този,който трябва да покаже на родителя и как се получава,по какъв начин се мотивира детето,по какъв начин му се стимулира вниманието и интереса,и т.н..?
   Как,ако не пресъстваш на заниманията,ще разбереш начин на действията,когато не се получава вкъщи?Нали ,ако стане проблем,няма всеки път да викаш логопеда и да напускаш помещението?

    Не знам.....Явно гледам нещата с други очи...........  33uu

    Извинявам се,ако тона ми е малко по-напрегнат.  Hug
    Но наистина се чудя,как се справяте с децата,без да имате представа,как да го правите.....
    Стигат ли ви теоретичните обяснения на логопеда?
    Споделете!  Praynig Hug
 

# 28
  • Варна
  • Мнения: 336
Ние съвсем отскоро ходим на логопед - това ни беше третия път, като не броя първото посещение.
Двата пъти стоях  в съседната стая и слушах какво става. Обаче сина ми ме вижда през щорите и знае, че съм отатък.
Факт е, че когато съм при него, той не иска да прави всичко. Идва при мене, гушка се, поглезва се.
Логопедката беше казала, че няма как тя да гради авторитет пред него, докато той вижда мене.
Той трябва да знае, че ще слуша госпожата, а това твърде не става когато и мама е там.
Мисля, че с всички деца е така - повече слушат чуждите хора.
Едно детенце засичаме вече два пъти - баща му стои с него в кабинета. При всеки различни неща сработват.

  Добре де.Логопедът не е ли този,който трябва да направи така,че да се получава?
  Не е ли той този,който трябва да покаже на родителя и как се получава,по какъв начин се мотивира детето,по какъв начин му се стимулира вниманието и интереса,и т.н..?
   Как,ако не пресъстваш на заниманията,ще разбереш начин на действията,когато не се получава вкъщи?Нали ,ако стане проблем,няма всеки път да викаш логопеда и да напускаш помещението?

Някои деца трудно работят с родителите. Незнам защо.
За сега единственото, за което се сещам, за да потръгнат нещата е - търпение, игра и малка награда.
Иначе на мен ми е достатъчно и само да слушам от другата стая.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 178
Селма честно да си кажа аз съм доста объркана от поведението на моя син. Почти съм сигурна, че пред мен няма да иска да работи.
Но пък си права и аз искам да се науча как да се упражняваме в къши.
За сега не се получава никъде - нито у дома, нито при логопеда. Вярно с нов човек работи и е ходил 2 пъти, вероятно се иска време. За сега стоим с него, за да свикне, но пък за сметка на това се глезоти и отказва да работи. А това за мен е основния проблем на моето дете - отказа да работи и да се упражнява. Не иска да го прави от малък (както другите малки деца си повтарят новите чути думички) и затова е на това дередже.
В тази връзка вашите деца мързи ли ги да се упражняват? Чудя се само при нас ли е така, но да каже нещо или поне да се опита му е все едно вдига тежести. То е охкане, пъшкане, драми, театри решава че ще спи, после че ще яде...по-лесно му е да си измие зъбите отколкото да опита да каже "ма-са".

Общи условия

Активация на акаунт