Не иска да яде зеленчукови пюрета

  • 4 878
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: eli_c
Абе Анушка, на колко години си бе жена ? Гледам те из форума, особено на тази снимка дето сте в червено, еми това ти ли си или някакво десетгодишно момиче държи бебето. Нищо лошо, пожелавам ти така млада да изглеждаш много дълго, ама много е разсейващо ! Shocked

eli_c,
ти направо ми скри шапката! Това в червеното е голямата ми дъщеря, която е на 6 години!!!!
Аз иначе съм на христова възраст и изобщо не изглеждам вече толкова млада, колкото ми иска Sad
Все пак много благодаря за комплимента, че си ме помислила за толкова добре изглеждаща Grinning

# 46
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Анушка, сори!
За годините ти припомних, детето ти по-голямо направих...
Ама наистина странно ми беше някякво хлапе с бебе дава съвети, компетентно ... Нещо съм се смахнала, извини ме. Laughing

# 47
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: eli_c
Анушка, сори!
За годините ти припомних, детето ти по-голямо направих...
Ама наистина странно ми беше някякво хлапе с бебе дава съвети, компетентно ... Нещо съм се смахнала, извини ме. Laughing

Моля ти се, няма за какво да се извиняваш. Grinning
Много ме развесели даже!!!!

# 48
  • Мнения: 1 517
Цитат на: svetoslava
Na kolko meseca ste?

Караме шестия месец. След около седмица ще станем на шест.

# 49
  • Nice / France
  • Мнения: 225
Цитат на: svetoslava
Цитат на: petty
Сега и аз да питам нещо - моето бебче не ще да яде и плодови пюрета... Всъщност не знам кога да ги давам. Ако е преди ядене, после няма да иска да суче (или ще суче малко). Ако е след това, нали вече е нахранена - не ги ще, плюе по-голямата част. Много не са ми ясни тези плодови пюрета и въобще има ли нужда да ги давам?  Confused Давам ги уж за разнообразие, да не е само кърма. Зеленчукови още не съм почнала, но сигурно и с тях ще има проблеми...  Confused

Na kolko meseca ste?
Moiata doktorka mi kaza da davam kam 9.00h i sled okolo chas mliako(karma v tvoia sluchai),no nie sme na 4-ri meseca i polovina.
Ot nachalo pochnah da davam po 2-3lajichki i taka dokato stignah 60g.Sega davaam 60g piure i 90g mliako.
Davat se za raznoobrazie i dopalnitelno vitamini.

probvai taka

# 50
  • Мнения: 1 517
Мерси за съвета, svetoslava! Аз съм давала и преди пюрета и не почвам сега. Но днес беба хапна повече, чак се учудих. Зарадвах се, че вече яде с апетит и други неща, въпреки че много майки тук не биха го сметнали за радостно...  Confused

# 51
  • Nice / France
  • Мнения: 225
Bravo na vas Grinning niama losho da ima malko raznoobrazie.
Mnogo celuvchici na bebka.

# 52
  • Мнения: 1 517
Мерси!  Simple Smile  Сега пак да питам нещо - май взех да прекалявам  Embarassed , ама много неща не са ми ясни. Купих едно пюре на Хип от моркови, броколи и грах с ориз (защото нямаше други видове, а аз държах да е на Хип). Мога ли да започна с него, след като досега не съм давала зеленчукови? Притеснява ме, че не е с картофи, а с ориз, освен това има грах. И дали не трябва да почна първо само с един зеленчук?

# 53
  • Nice / France
  • Мнения: 225
Preporachvam ti da pochnesh s kartof.Shtom niama, mojesh ti da go prigotvish.Taka niakolko dena posle pochvash s drugi zelenchuci.Moiata doktorka taka me posavetva i taka i pravih,no toi ne shteshe ta mu slojih zaharen sirop i stana.

# 54
  • Мнения: 7 106
Цитат на: petty
Мерси!  Simple Smile  Сега пак да питам нещо - май взех да прекалявам  Embarassed , ама много неща не са ми ясни. Купих едно пюре на Хип от моркови, броколи и грах с ориз (защото нямаше други видове, а аз държах да е на Хип). Мога ли да започна с него, след като досега не съм давала зеленчукови? Притеснява ме, че не е с картофи, а с ориз, освен това има грах. И дали не трябва да почна първо само с един зеленчук?


petty,
аз от седмица някъде захранвам със зеленчуково пюре и по-точно с морков на Хип.На кърма сме и ние,до сега Ева е пила 3-4 пъти сок от морков пробно и затова започнахме с него.Харесва и ,въобще не му се мръщи.Много се чудих и накрая реших да почна със зеленчукови,защото нали плодовите са по-сладки и да не ми прави номера после.Явно добре съм преценила нещата Grinning !Взела съм и картоф с морков и картоф с тиква,за тях съм чула,че също се харесват.Съветвам те да започнеш с един зеленчук,защото ако даде някаква реакция,по-лесно ще разбереш къде е проблема.

Общи условия

Активация на акаунт