Пресмятане на овулацията като метод на контрацепция

  • 2 895
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
Има ли семейства, които го практикуват? Тестовете за овулация надеждни ли са?

# 1
  • Мнения: 1 844
Не знам дали този подфорум е точното място за темата. Grinning
Иначе не, не го използваме като метод на контрацепция.
Не мисля, че този метод, както и прекъснатият полов акт, са надеждни.

# 2
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Като млада булка /нали така се казваше/ го ползвах, барабар с презервативи /двойно за да няма изцепки/, ама от много пазене се появи щерката с презерватив /при това здрав/ и в края на цикъла /който ми бе абсолютен часовник/, ама за тестове за овулация тогава не се чуваше, карахме на стария метод с температурата. Иначе после се ползваха, ама при следващото бебеправене, че то за разлика от първото не стана преди план-графика, а поизостана от него /нали все пак трябва да има баланс/  Mr. Green. Все си мисля, че те подходящи за бебеправене, а не за бебепазене, ама защо не. И все пак, по-добре някакъв друг метод. А най-сигурния е - въздържание.  Sick

# 3
  • Мнения: 284
Първо и за да кажа, че май тази тема не  е за тук, но това ще решат модераторите Simple Smile Peace.
А за метода, не мисля, че е много удачен точно като контрацепция. Да тестовете показват сравнително точно, но факт че жени с проблем със забременяването ги ползват и пак не става. А от личен опит - мерих базална температура 3 месеца, която показа уж овулация на 16-18ден от МЦ, а аз забременях след полов акт на 8 ден от МЦ Mr. Green.

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Теста е надежден,
метода не е.

# 5
  • Мнения: 2 457
Теста е надежден,
метода не е.
Peace

# 6
  • Мнения: 46 488
Тестът показва не кога си в овулация, а кога е пика на ЛХ /лутеинизиращ хормон/. Овулацията настъпва 24-36 часа след това. А сперматозоидите живеят по 48 часа, има съмнения и за повече. Т.е. ако си правила секс предния ден и днес видиш теста, вече може да е късно.

Освен това тестовете се влияят от прием на медикаменти, в някои случаи може да даде фалшив резултат.

Надявам се това да те откаже.

# 7
  • Мнения: 25 568
А двойната овулация влиза ли в схемата или още не сте чували за нея?
Е, ще чуете...  Mr. Green

# 8
  • Мнения: X
А двойната овулация влиза ли в схемата или още не сте чували за нея?
Е, ще чуете...  Mr. Green

Майка е била на тоя метод, и ей ме на Laughing

# 9
  • Мнения: 4 965
 Joy
И ние трябваше известно време да се пазим /по лекарско предписание/ преди 7 г. Решихме да се пазим по този метод /бяхме в планината, нямахме други предпазни средства под ръка в продължение на няколко дни/. Е, имаме близначки - двуяйчни /това и по повод двойната овулация, защото и двете дати знам кои са били/. Mr. Green
Супер ефектен метод - особено ако не те притеснява да забременееш...

# 10
  • Мнения: 284
Joy
И ние трябваше известно време да се пазим /по лекарско предписание/ преди 7 г. Решихме да се пазим по този метод /бяхме в планината, нямахме други предпазни средства под ръка в продължение на няколко дни/. Е, имаме близначки - двуяйчни /това и по повод двойната овулация, защото и двете дати знам кои са били/. Mr. Green
Супер ефектен метод - особено ако не те притеснява да забременееш...
hahaha Joy Joy Joy hahaha

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Има ли семейства, които го практикуват? Тестовете за овулация надеждни ли са?
Тестовете може и да са надеждни за бебеправене / и то не винаги  Whistling/, но не и за пазене   Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 2 217
Да, надеждни са тези методи - за повече деца... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт