Пъпна херния

  • 1 337
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 930
Привет, мами,
 Днес за четвърти път ходихме да ни сменят лепенката на пъпчето, та затова реших и да пусна тема,
Значи на първата консултация ни откриха пъпна херния, сложи ни педито една лепенка и каза" няма проблем, къпете го, мийте го, ако падне лепенката, елате да я сменим, няма място за притеснение, ще се оправи"
Хубаво, ама лепенката се намокри и я сменихме, после стояхме без такава, и пъпа изкочи пак
 Shocked, айде пак в поликлиниката-нова лепенка.
Последния път като я слага, му хвана кожичката много силно и коремчето се разрани, та днес пак лепенка...вече умирам от страх. Педито каза, че трябва много да внимаваме, щото наближава 2 месец, и за да избегнем операция...ей, вярвате ли, че ревнах вместо него..как ще ми оперират детето, побърках се( знам, че много деца ги оперират, че не било страшно)....ама като опре до твоето дете..не мислиш така....
А той все се пъне и напъва..не реве толкова, но когато ака или дори като се смее все се пъне....
Някой, претърпял подобно нещо ще ми помогне ли с инфо..
Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 41
 Здрасти Светле, ние нямаме подобен проблем, но скоро бяхме в Пирогов с Яна и там това е много често срещано. Води се съвсем лека операциика и имаше доста дечица с такава диагноза. Само факта, че ги изписват на втория ден трябва да те успокои, надявам се. Дано обаче се размине.
 Нацелувай Преси от мен и Яна!

# 2
  • Мнения: 7 803
ние днес бяхме на лекар щото пъпа на теди иzкочи преди няколко дни ама доктора каzа че не е това била само кожа която ще се прибере като надебелеем
та мисълта ми е 100 % ли е сигурно че е това?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравей Гея,
 Искам първо да ти кажа - СПОКОЙНО Stop Stop.
Ние бяхме със същия проблем до към края на 2-рия месец. Та значи - ние нямахме проблем след като ни изписаха, но на 2-3 седмица започна пъпа да ни изкача. Беж към докторката. Тя по същия начин ни каза да се къпем без проблем и т.н.Само, че лепенката се разлепи, набра, кожата се зачерви. По това време бях при родителите ми в Плевен и тогава отидох при един колега на моята приятелка , която е доктор (младичък доктор беше Wink). Та той ми изписа първо Дефламол - да го мажа, това зачервеното( ама то беше адски зачервено , даже към рана отиваше).Мина му за 2-3 дена при редовно мазане, всеки ден по няколко пъти на ден. След това ми каза как сама да слагам въпросните лепенки - та значи пъпчето първо се набутва навътре с пръста ти и после се хваща кожата отстрани и става като една надлъжна гънка, пъпа остава навътре, а кожата е като надлъжна цепчица(ох,незнам дали ме разбра, надявам се да си видяла лекаря как ви е слагал до сега лепенките). И така продължих да си ги сменям въпросните лепенки до към края на 2-рия месец. После пъпчето се прибра , остана като копченце, не е съвсем прибрано, но педито после ми каза че с напредване на възраста и укрепване на мускулатурата, той още щял да се прибере.
Успех!! И не се шашкай Peace Peace

# 4
  • Мнения: 130
Здравей!
И ние след първия преглед от личната лекарка повече от 2 месеца бяхме нон стоп с лепенка. Само че сами си я сваляхме когато се отлепеше и отново слагахме. Важно е да е постоянно с лепенка. Има специален разтвор за безпроблемно отлепване, за да не се нарани кожата. Ако искаш подробности, утре мога да ти дам.
Успех!

# 5
  • Мнения: 903
Миличка не се тревожи, и ние бяхме така и аз много се притесних. Почнахме с лепенки и много се изриваше и спрях. После ми казаха за едни лепенки специални за пъпна хернийка при бебета - Тegaderm tm +Pad. С такива цветове е написано. Има 2 вида, купи с подложка по средата и си ги слагай както ти описаха по-горе. На нас от това ни мина. Подложката е твърда и държи пъпа прибран. Успех и дано пъпчето се оправи.

# 6
  • Мнения: 235
I nie imahme pupna hernia. Problema pri nas beshe, che ia vidiahme tvurdo kusno za da ia lepim i stignahme do operacia. Az sushto se razplakah pri tazi novina. Operaciata se okaza naistina mnogo leka. Izpisaha ni oshte sushtia den, a sled niakolko chasa pak iskahme da hodim nasam-natam.  V bolnicata imashe edna mama, koia kaza che predi vreme da imali pupna hernia, no slepenkite sa se opravili. Nadiavam se burzo da se opravi pupcheto, a ako se stigne do oprativna namesa /na nikoi ne go pojelavam/ ne se pritesniavaite. Uspeh:)

# 7
  • Мнения: 205
и ние много дълго време бяхме с лепенки,но има едни които се отлепят много бързо,други издържат по едня -две седмици ефект нямаше докато най-накрая нашата медсестра го залепи с обикновен лейкопласт,но по специален начин прегъна пъпчето за две седмици нямаше следа от хернията.

# 8
  • Мнения: 1 930
Здравейте мами,
благодаря ви за отговорите, засега продължаваме с лепенките , същите и ние ползваме Тegaderm tm +Pad, обаче от тях му се зачерви така гадно коремчето. Направо се изрина....а иначе като я махаме, за да сложим нова, определено се вижда, че пъпчето е навътре, но сега пък това червено коремче....Едно се оправя, друго пък идва..аман.Явно пропускат все от някъде, щото се намокрят..и ме притеснява да не се инфектира, та затова ги сменяме...

# 9
  • Мнения: 214
Гея, и ние сме с пъпна херния. още на първата консултация педиатъра ни изпрати за лепенка. след два дни лепенката сама падна, отидохме за втора, ама тя така я сложи, че на следващата сутрин на коремчето на малката имаше гнойна рана. и се отказах да лепя такива неща. аз самата съм с пъпна херния, но не  знам да ми пречи с нещо. ако трябва да се оперира, ще изчакам поне да стане по-голяма. не искам да й товаря организма с упойки.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 47
Здравей Гея, моят син беше с пъпна херния, която за радост мина. Водихме го на детски хирург, който му слагаше една специална лепенка, която беше копринена и не дразнеше кожичката(купува се от аптеката и струва около 6 лв.),но на нас ни казаха при къпане да слагаме найлонче и да я пазим доколкото можем от водата. Лепенката престоява 10 дни после я махам и мажа кожичката с по мазен крем или Дефламол , почива 2-3 дни и после пак я залепя доктора. Така след четири процедури му мина. Така че моят съвет е да не бързаш да се притесняваш, защото операция евентуално се прави след шестия месец, ако дотогава пъпчето не се е прибрало само и е хубаво да ви види специалист. Целувки на теб и бебчето (за него специално защото е много сладък   love001  love001  love001)

# 11
  • Мнения: 1 196
Моят син също имаше. На два месеца го оперираха от слабинна херния, а на десет от пъпна херния. Горещо препоръчвам при съмнения консултация с детски хирург и при нужда залепянето да става от специалист. Джипитата не могат. Пъпната херния ни я откриха на 1,5 месеца, но първо го залепи джипито и при първото разлепяне тя беше станала страшно голяма и оправяне нямаше. Но мои приятелки се справиха с този проблем чрез навременни действия.

# 12
  • Мнения: 7 640
После ми казаха за едни лепенки специални за пъпна хернийка при бебета - Тegaderm tm +Pad. С такива цветове е написано. Има 2 вида, купи с подложка по средата и си ги слагай както ти описаха по-горе. На нас от това ни мина. Подложката е твърда и държи пъпа прибран. .
намери си от тях и не се паникьосвай, другите свалят кожата направо! За бой ви е докторката да не ви каже да другите. #2gunfire Виж как лекарката слага лепенката и си я сменяйте вкъщи с таткото при нужда. Операцията хич не я мисли, може и 3-4 мес. да откарате залепени. Пъпният отвор проуска ли пръст, да не би да се касае за " кожен пъп"?
Ако кожата е много зачервена, остова детето за 1 нощ без лепенка, да позавехне.

Общи условия

Активация на акаунт