Вашите моми-гримирани?Да или Не!!

  • 6 258
  • 94
  •   1
Отговори

Анкета

Вашите момичета гримират ли се?

Опции:

# 30
  • Мнения: 17 936
Аха, схванах. Сега се чудя моята мома каква е- отличника, с първи места от олимпиади, ходи на народни танци и се справя отлично и там, ама пък си слага гланц, от време на време и спирала  Rolling Eyes, някой друг вид  ще да е  Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Не мога да гадая каква е дъщеря ти. А каква ще бъде зависи колкото от теб, толкова и от нея.

# 32
  • Мнения: 17 936
Не те и карам  Mr. Green, просто по- леко с квалификациите

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
какви квалификации? Нещо да съм казала лично за теб или дъщеря ти? Написах това, което зная, пък на теб ако не ти харесва, оплачИ се на учениците! Те си съзвават тази йерархия и категоризация на типажите в училище. Децата си споделят кое как е в училище, просто от нас се иска да си говорим с тях и да ги изслушваме.

# 34
  • Мнения: 17 936
Ти подскачаш в тая тема най- много, не приемаш други разбирания и волности, разбрах.
Само ти даде епитет на гримирана мома, или поне аз друг не съм видяла.
Дъщеря ми също разказва за в училище, но не ми казва коя е гримирана и коя не. Все пак обаче да не забравяме, че ние сме в дълбоката провинция и сигурно нямаме чак толкова забележими "кифли"  Mr. Green

оплачИ се на учениците! Те си съзвават тази йерархия и категоризация на типажите в училище.

Ако дъщеря ми използва такъв език, гланца и ще ми е последна грижа  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
ааа, не, вече прекаляваш!  Stop Това че ти не знаеш циркулиращите ученически жаргони, категоризации и йерархии, то аз не съм ти виновна! И не мога да зная какво е в провинцията, но в София нещата са в общи линии такива.

# 36
  • Мнения: 17 936
5 години съм била учителка в гимназия, така че сигурно знам за ученическия живот, жаргон и тем подобни повече от теб.
Трябва да ти кажа, че гримираните момичета не бяха с нищо по- лоши и по- неграмотни от негримираните. "Кифли" имаше и в двете категории.
Имах колежки с твоите разбирания, те знаеха каква оценка ще поставят преди да изпитат "кифлата" дори. Сигурно от тогава имам това поведение за тесногръдо и предубедено.

Р.Р. Като казвам гримирани имам предвид точно гланц и спирала, виж вечерен опушен грим  и ярко червило и на мен ще ми дойдат в повечко.

Последна редакция: пн, 08 авг 2011, 15:45 от raja_nikol

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Не говоря за гимназия, а за основно училище! за 12-годишни момичета, а не за гимназистки на по петнайсет! Ако за теб е ок това гримиране, ако щеш и от главата до петите я гримирай твоята, все ми е тая, нито ме засяга! Не мога да разбера ти какво толковва се засегна на тема кифли? Аман, вече!
И не ме наричай "миличка" - нито си ми блиизка, нито аз съм ти мила!

# 38
  • Мнения: 17 936
Права си, редактирах докато ти си писала.

Чувала съм жаргон имах предвид, не от гримираната уста на дъщеря си за щастие  Mr. Green

Подразни ме грозната дума, написана от устата на майка, още повече аргумента, че видиш ли, те децата сами така се наричали. Е, повярвай ми, не всички използват такива думи.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Абсолютно заставам зад мнението на Андариел. Peace
Наскоро имах контакт с едно момиче,7мокласничка от София. Wink Исках да я снимам и докато го правя я бъзнах "Аааа,ама ти защо не си накланяш главата нанякъде и не се плезиш" Simple Smile и тя "Аз да не съм кифла" Тогава и зададох въпроса какви са кифлите.Описа ги нагримосани,разголени,накривени и разбира се постнати във фейса. newsm78
Има си време за всичко.И никой не е казал,че само със забрана може да се ограничават някои неща,има си и други способи и методи като говорене,примери от живота,личен пример ако щете и т.н.

Аз останах изумена ,когато синът ми в 3ти клас се завърна от лагер и ми разказа как негова съученичка го гонела,опряла го на стената с двете ръце и го целунала по бузата.Взела му детския акълец! hahaha

# 40
  • Мнения: 54 061
Според мен на децата трябва да им се обясни какво означава и как изглежда отстрани едно или друго тяхно поведение, за да не се излагат или  да изпадат в неприятни ситуации. Зная много добре колко силна може да бъде групата в натиска си, но в края на краищата едно дете трябва и да кали духа си като не се подвежда по всяка глупост само защото всички я смятат за много интересна.

Подписвам се под това мнение ! Hug
Така се опитвам да възпитавам дъщеря си и мисля , че успявам .
Мен също са ме възпитавали по този начин и се радвам на добро самочувствие и увереност , които не зависят от мнението на другите .

# 41
  • София
  • Мнения: 17 921
Нещичко по темата  тук

# 42
  • Мнения: 17 936
Точно на това попаднах и аз сутринта, но в днес.бг и веднага ми замириса на "кифла"  Mr. Green В този вид- да, престъпление е бих казала, признавам- не ми харесва, по- гримирано е от мен хлапето  Confused

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 529
Точно на това попаднах и аз сутринта, но в днес.бг и веднага ми замириса на "кифла"  Mr. Green В този вид- да, престъпление е бих казала, признавам- не ми харесва, по- гримирано е от мен хлапето  Confused
Ами няма да ти хареса .То чак е грознно - това 10г. дете ли е или голяма жена ?

# 44
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 691
И на мене не ми харесва, но е факт ,че се случва. Аз като ходих юни до у-ще имаше от класа на сина ми ,гримирани момичета. Той е в  5 клас.Не съм сигурна , че майките им знаят. Точно ,както някой каза, че после се мият на чешмите. За това ,според мен е важно да се говори с детето. Да се обяснява и да се дават примери. Надявам се ,че моята няма да се гримира на тази възраст. Много зависи от възпитанието на родителите.

Общи условия

Активация на акаунт