Някой давал ли е чай от лайка и шипка?

  • 2 827
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 171
Някой давал ли е чай от лайка и шипка?

# 1
  • Мнения: 46 488
Шипка да, лайка не бих дала, алерген е.

# 2
  • на село
  • Мнения: 3 897
Ами аз си давам най- редовно  Simple Smile
Като гледам вие сте на 4м., а аз започнах шипката някъде към 7-я месец, миналата зима, през лятото не съм и давала чай.
Шипката доколкото знам не е алерген, но нека да кажат майките с по-малки деца, че съм забравила  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 171
Това ни го предписа докторкота?!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Аз давам всякакви чайове. Още от началото. Моята бебка не искаше да пие вода. Заради коликите и бях взела бебезан и много и хареса. Пиеше по 200-300 гр на ден, но се оказа, че е трябвало само по няколко лъжички. Но ние стигнахме до положение, че не заспиваме без шише с чай в устата. Питах и тук и в дир-а какъв чай да и давам неограничено и отговорите на всички бяха за чай на Хип, като преобладаше мнението за лайката. Питах и джипито и тя каза, че може да и давам лайка и шипка. Взех и лайка - не на Хип, защото честно казано имам проблеми с финансите, колкото е да е неудобно да се говори за това- а обикновен билков на пакетчета. Та се спрях на лайката, защото шипката запича по принцип, а моята ходи веднъж на три дена и ме е страх да не намали и това. Преди два дена лайката се оказа, че есвършила , нямаше шипка, имахме в къпи липа и от тогава е и на липов чай. В момента е на 3 месеца, пие бебезан откакто беше на 10 дена, а лайката откъм месец и половина  Simple Smile

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 ThinkingМоята докторка каза, че лайка на бебе НЕ се дава.Съдържа съставка, която не се асимилира от стомаха, дразни го и т.н. Може да се дава този на Хип, бил пречистен и т.н. Шипка давам, няма проблем за нея.

# 6
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Аз също съм давала лайка , шипка не съм(не съм се сетила , но иначе бих).Основно беше на Бебезан, а сега не иска нищо друго освен вода Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 1 621
Шипка давам някъде от 7 месец, лайка още не съм. Wink

# 8
  • Мнения: 7 186
Шипка давам чат- пат. Но тя има запичащо действие по принцип.

# 9
  • Мнения: 2 309
аз почнах да давам системно лайка от 7-8м.Също и др видове,но само на ХИП.Страхотни са

# 10
  • Мнения: 1 410
Давам чай на Хипп. Иначе не пие вода.

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Шипка и липа съм давала и давам.
За лайката чувам доста противоречиви неща, не съм давала, не смятам и да давам, защото аз самата не понасям чай от лайка

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Шипка и липа съм давала и давам.
За лайката чувам доста противоречиви неща, не съм давала, не смятам и да давам, защото аз самата не понасям чай от лайка

И аз така.Малкия не си пада хич по чайовете де...

# 13
  • Мнения: 3 537
Давам и шипка и лайкат,особено лайката много я обича WinkОбикновенно давам когато усетя,че кашля или шмърка Wink

# 14
  • Русе
  • Мнения: 271
Шипка давам почти от как се е родила, но не на пакетчета,ами брана. В нея има страшно много полезни вещества, най-вече vit c. Знам че е повече и от лимона.
четох една много интересна статия за шипката,ако я намеря ще я пусна. За лайката другите мами са ти казали, аз не съм давала друго освен бебезан за коликите, а после и шипката, която пием и досега и то с голямо удоволствие. И при Ани няма запичащ ефект, колкото и да е странно, а пие много шипка.

Общи условия

Активация на акаунт