за захранването! Съвет...

  • 7 662
  • 50
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 320
Здравейте! Simple Smile
Моя бебчо направи 2 месеца минала седмица и му дадох сок от моркови и ябълки, понякога слагам грозденце и круша. Педито каза че много добре се справяме и ни похвали. За пюретата каза че ще говорим другия път.
Та моя въпрос е все пак кажете как да продължа неговото захранване. Четох из форума, но забелязвам че масовото захранване е след 4 месец, а мен не ми се ще толкова късно. Какво мога да дам след навършени 3 месеца, 4 и т.н
Предварително благодаря! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 298
И каква причина имаш да избързаш със захранването, вместо да изчакаш да навърши детето 4 месеца?

Ние бяхме така:
След 4 навършени - зеленчуково пюре;
След 5 навършени - плодово пюре;
Към края на 5-ти - жълтък;
След 6 навършени - месно пюре;
След 7 навършени - глутен
............. и т.н..............

# 2
  • Мнения: 1 613
Гроздето не беше ли алерген или май не се даваше заради високото съдържание на захар? Знам, че имаше нещо за гроздето, но какво точно беше  newsm78

Иначе и ние започнахме да се захранваме на 4 месеца.
Не знам какво да те посъветвам, нека мамите, които са захранили по-рано да си кажат какво точно са давали Wink

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Това беше нашето захранване:

2 месеца-сок
3 месеца-плодово пюре
4 месеца-зеленчуково
5 месеца-каша
6 месеца-месно пюре
7 месеца-попара
11 месеца/за закуска или следобедна закуска/ кис.мляко с бисквита или банан,кус кус,мляко с ориз

# 4
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Моят съвет е да следваш препоръките на педиатъра ви, щом си решила да захранваш по-рано. Той на всяка консултация ще ти казва каква е новата храна. Така на теб ще ти е по-лесно. Невярвам да очакваш да те съветваме да захраниш по-късно щом ти вече си взела решение.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 320
Това беше нашето захранване:

2 месеца-сок
3 месеца-плодово пюре
4 месеца-зеленчуково
5 месеца-каша
6 месеца-месно пюре
7 месеца-попара
11 месеца/за закуска или следобедна закуска/ кис.мляко с бисквита или банан,кус кус,мляко с ориз



Благодаря и аз си мислех да е нещо такова.

Моят съвет е да следваш препоръките на педиатъра ви, щом си решила да захранваш по-рано. Той на всяка консултация ще ти казва каква е новата храна. Така на теб ще ти е по-лесно. Невярвам да очакваш да те съветваме да захраниш по-късно щом ти вече си взела решение.

Разбира се не бих дала нищо на детенце без препоръката на лекарката, но исках да съм запозната предварително.

Благодаря на всички  Hug

# 6
  • Мнения: 1 032
Щом даваш сокчета от толкова ранна възраст е хубаво да не експериментираш много с плодовете. На нас ни бяха казали, че за толкова малки бебчета единствените удачни сокчета са от ябълка, морков и круша. Имай предвид, че крушата разхлабва, а ябълката и моркова запичат. Хубаво е, че бебче понася добре сокчета, наблюдавай го обаче, че понякога плодовите сокове предизвикват колики. Приятен апетит и леко захранване feeding

# 7
  • София
  • Мнения: 1 320
Щом даваш сокчета от толкова ранна възраст е хубаво да не експериментираш много с плодовете. На нас ни бяха казали, че за толкова малки бебчета единствените удачни сокчета са от ябълка, морков и круша. Имай предвид, че крушата разхлабва, а ябълката и моркова запичат. Хубаво е, че бебче понася добре сокчета, наблюдавай го обаче, че понякога плодовите сокове предизвикват колики. Приятен апетит и леко захранване feeding

НАБЛюдавам го и не ни действа крушата разхлабително, но аз и не слагам много. А  и педито каза че щом не му се отразява лошо да я давам и понякога я сменям с няколко зърна грозде.А колики ние нямаме от 3 седмици, а и като имахме ги изкара много леко само 2-3 пъти съм давала капки,инече само чая на ХИП.
БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТА! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 7 640
гроздето също разхлабва, з-то съдържа много захар

# 9
  • Мнения: 120
Mайка ми, която е акушерка ме предупреди да не давам сок от грозде, защото може да предизвика силна алергична реакция. Тя е била свидетел на такъв случай. Сега не си спомням подробностите, но май положението на детенцето е било наистина тежко. Не искам да плаша, а само да предупредя. Успех със захранването, но по-добре е по-късно да се захранват бебчовците. Това е моето мнение.

# 10
  • Мнения: 139
Препоръчвам ти книгата на проф.д-р Лиляна Трифонова,казва се Хранене на бебето.
Там ще намериш отговори на всички въпроси който те интересуват.
Аз захраних бебо като се водих по нея по препоръка на нашата педиатърка и съм много доволна.Успех   bouquet 

# 11
  • София
  • Мнения: 2 271
Това беше нашето захранване:

2 месеца-сок
3 месеца-плодово пюре
4 месеца-зеленчуково
5 месеца-каша
6 месеца-месно пюре
7 месеца-попара
11 месеца/за закуска или следобедна закуска/ кис.мляко с бисквита или банан,кус кус,мляко с ориз

Аз по същия начин действах и въпреки, че не сме навършили още 11 месеца, си ги папаме съответните храни  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 3 972
Не давай грозде, то е много силен алерген.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 320
Относно гроздето, педито каза само да давам по 5-6 зрънца 1 път в седмицата щом на детето му харесва.

алекс, книгата я имам и си я чета, но исках да причета и вашите мнения!

 Hug

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Това за гроздето,че е много силен алерген Naughtyне съм съгласна,колкото ябълката да е силен алерген така и гроздето.
Деца които са предразположени към алергии,и най малкия алерген ще предизвика реакция,така че не се вманиячавайте толкова,ако нямате в рода хора предразположени към алергия,няма страшно
Е,не казвам да давате портокали на 2 месеца бебе,все пак Peace

Последна редакция: чт, 15 дек 2005, 11:24 от doniboni

Общи условия

Активация на акаунт