Комбуча

  • 107 427
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 22 521
Vessy_666 , благодаря за линковете и информацията. Simple Smile   bouquet

Жената, от която е взета гъбата се казва Мариана, кв. св. Троица.

# 31
  • Kazanlak
  • Мнения: 24
Значи правилно съм предположила - и моите гъби са от Мариана. newsm10

Между другото в нейния блог има ценни съвети  за отглеждане на Комбуча: http://13.interpres.org/

Последна редакция: чт, 04 юли 2013, 13:07 от Vessy_666

# 32
  • Мнения: X
Моите 3-литрови буркани са от Метро, от печени чушки, от кисели краставички....
Днес прецедих първия си и вече готов чай.И имам въпрос:Гъбата, заедно с новообразувалата се и част от чая къде се съхраняват до следващо ползване, в хладилник или на стайна температура?

# 33
  • Kazanlak
  • Мнения: 24
Гъбата, заедно с новообразувалата се и част от чая къде се съхраняват до следващо ползване, в хладилник или на стайна температура?


Ами аз ведага слагам следващата доза всъщност. Дозата от един 3л буркан е препоръчителата миимална седмична доза за 1 човек... Всъщност на нас дори не ни стига, въпреки, че зареждам по 5 буркана всяка седмица Grinning  Ако нямате готовост да сложите нова доза в момента, просто покрийте буркана в който съхранявате гъбата и закваската с марля или памучен плат докато имате готовност за това. Не я съхранявайте в хладилник в никакъв случай.

# 34
  • Мнения: X
Гъбата, заедно с новообразувалата се и част от чая къде се съхраняват до следващо ползване, в хладилник или на стайна температура?


Ами аз ведага слагам следващата доза всъщност. Дозата от един 3л буркан е препоръчителата миимална седмична доза за 1 човек... Всъщност на нас дори не ни стига, въпреки, че зареждам по 5 буркана всяка седмица Grinning  Ако нямате готовост да сложите нова доза в момента, просто покрийте буркана в който съхранявате гъбата и закваската с марля или памучен плат докато имате готовност за това. Не я съхранявайте в хладилник в никакъв случай.

  bouquet

Всъщност, аз сварих току-що чай за следващо зареждане.     Grinning
Но така или иначе, не знаех къде се съхранява, така че, Благодаря.    Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 22 521
Ето ви едни видоеклипчета за комбуча. На български са.






Vessy_666 , разгледах блога на Мариана. Благодаря!   bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 38 199
Бебето може да се съхранява в хладилник в малко течност, ако не искате да расте.
Ще отговарям на въпроси!

Информация има и тук:
https://www.facebook.com/KombuchaLife?fref=ts
http://kombucha.bg/?gclid=CNarlMf3n7gCFcVa3godX1EA7w

Последна редакция: пн, 08 юли 2013, 15:49 от L'Agent

# 37
  • Kazanlak
  • Мнения: 24
Бебето може да се съхранява в хладилник в малко течност, ако не искате да расте.
Ще отговарям на въпроси!

Изчетох доста материали по чужди сайтове на комбуча общества. Там доста често се срещат съвети да не се държи в хладилик

# 38
  • София
  • Мнения: 38 199
Бебето може да се съхранява в хладилник в малко течност, ако не искате да расте.
Ще отговарям на въпроси!

Изчетох доста материали по чужди сайтове на комбуча общества. Там доста често се срещат съвети да не се държи в хладилик

Говоря за съхранение на бебета, не за правене на комбуча. Ако се държат на топло, ще изядат течността.

# 39
  • София
  • Мнения: 22 521
Мен, определено ме хванаха "лудите" с тази гъба. Голям ангажимент е! И нищо чудно след време да излети през прозореца.

# 40
  • Kazanlak
  • Мнения: 24
Говоря за съхранение на бебета, не за правене на комбуча. Ако се държат на топло, ще изядат течността.
Именно, аз също. Имат си даже термин Kombucha hotel  Grinning в който се съхраяват бебетата. Като имат предвид отново голям буркан с течост, но поставен примерно в склад или зимник или килер на хладно, но не в хладилник. Препоръчва се от време на време да му се подновява течността  Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 38 199
Говоря за съхранение на бебета, не за правене на комбуча. Ако се държат на топло, ще изядат течността.
Именно, аз също. Имат си даже термин Kombucha hotel  Grinning в който се съхраяват бебетата. Като имат предвид отново голям буркан с течост, но поставен примерно в склад или зимник или килер на хладно, но не в хладилник. Препоръчва се от време на време да му се подновява течността  Wink

Аха, и така става - да си има течност да яде, на хладно.

# 42
  • Мнения: X
Мен, определено ме хванаха "лудите" с тази гъба. Голям ангажимент е..........
Е, кое му е толкова ангажиращото?
На 7-10 дни правиш чай и залагаш новата партида.Нито иска наблюдение всекидневно, нито обгрижване някакво.....   Simple Smile  Аз сварих последния на 04.07. и сега, прочитайки те, реших да погледна буркана.Ами, нищо, ферментира си....след ден-два ще го прецедя и ще заложа следващия чай.Предишния вече свърши, та се чудя дали да не сложа два 3-литрови следващия път....

# 43
  • София
  • Мнения: 22 521
Katarin X., ще видя сега как ще се получи. Намерих по-голям буркан. Имам още търпение..........  Simple Smile

# 44
  • Kazanlak
  • Мнения: 24
Последната реколта Комбуча от събота. Натурална и с касис. Аз слагам повечко буркани винаги, че сме много пиячите  beer2

 https://plus.google.com/u/0/b/118411945487041255612/photos/11841 … 97443346573901665

Общи условия

Активация на акаунт