Катаракта /перде/

  • 251 875
  • 568
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 109
Здравейте! Откриха ми перде на едното око. На 40 години съм и ми препоръчват мултифокална неща. Четох и за монофокалната, разбирам, че там са по сигурни нещата, но пък ще остана с очила на една от дистанциите. Избора ми е труден, моля съдействате ми! Особено хората минали по този път вече! Притесняваме дали ще се адаптира мозъкът към тази леща, тъй като ще бъде само на едното око първоначално. Какво би могло да се обърка?
Flowers Cherry Blossom
На 04.12.2019 оперирах лявото око. На 11.12.2019 - дясното. Винаги съм мислила само за мултифокални лещи.  Чувствам се много добре. И не се опасявам, че нещо може да се обърка. Да чукам на дърво!

# 226
  • Мнения: 1 010
Здравейте! Откриха ми перде на едното око. На 40 години съм и ми препоръчват мултифокална неща. Четох и за монофокалната, разбирам, че там са по сигурни нещата, но пък ще остана с очила на една от дистанциите. Избора ми е труден, моля съдействате ми! Особено хората минали по този път вече! Притесняваме дали ще се адаптира мозъкът към тази леща, тъй като ще бъде само на едното око първоначално. Какво би могло да се обърка?
Flowers Cherry Blossom
На 04.12.2019 оперирах лявото око. На 11.12.2019 - дясното. Винаги съм мислила само за мултифокални лещи.  Чувствам се много добре. И не се опасявам, че нещо може да се обърка. Да чукам на дърво!

Къде се оперира и как мина операцията? Добре ли виждаш във всички посоки?

# 227
  • Мнения: 109
Здравейте! Откриха ми перде на едното око. На 40 години съм и ми препоръчват мултифокална неща. Четох и за монофокалната, разбирам, че там са по сигурни нещата, но пък ще остана с очила на една от дистанциите. Избора ми е труден, моля съдействате ми! Особено хората минали по този път вече! Притесняваме дали ще се адаптира мозъкът към тази леща, тъй като ще бъде само на едното око първоначално. Какво би могло да се обърка?
Flowers Cherry Blossom
На 04.12.2019 оперирах лявото око. На 11.12.2019 - дясното. Винаги съм мислила само за мултифокални лещи.  Чувствам се много добре. И не се опасявам, че нещо може да се обърка. Да чукам на дърво!

Къде се оперира и как мина операцията? Добре ли виждаш във всички посоки?
Операцията трае не повече от 20 минути. Никаква болка. Извърши ми я д-р Ивелина Стефанова от МЦ "Вита Медика" в гр. Разград. Имат отлична база. Виждам добре наблизо и далеч. Все още фаровете на автомобилите виждам с ореоли около тях, но все пак съм от два дни с корекция на двете очи. Цена - общо 4000 лева за двете очи. Лично аз съм много доволна към този момент. Нямах никаква представа за операцията, просто се доверих на лекарката. Лещите са Versario toric mics на Bauch + Lomb.

# 228
  • Мнения: 636
Здравейте! Откриха ми перде на едното око. На 40 години съм и ми препоръчват мултифокална неща. Четох и за монофокалната, разбирам, че там са по сигурни нещата, но пък ще остана с очила на една от дистанциите. Избора ми е труден, моля съдействате ми! Особено хората минали по този път вече! Притесняваме дали ще се адаптира мозъкът към тази леща, тъй като ще бъде само на едното око първоначално. Какво би могло да се обърка?
Flowers Cherry Blossom

нещата са индивидуални, при мене четвърта година - няма адаптация Sad
На далеч виждам като сокол, а на близко - не мога да си изрежа ноктите
Аз бях с пердета и на двете очи, операцията беше в Луксор - Пловдив, но..... резултата не е добър
По-добре си останете с очила и приемете по-малкия риск.

# 229
  • Мнения: 1 010
Здравейте! Откриха ми перде на едното око. На 40 години съм и ми препоръчват мултифокална неща. Четох и за монофокалната, разбирам, че там са по сигурни нещата, но пък ще остана с очила на една от дистанциите. Избора ми е труден, моля съдействате ми! Особено хората минали по този път вече! Притесняваме дали ще се адаптира мозъкът към тази леща, тъй като ще бъде само на едното око първоначално. Какво би могло да се обърка?
Flowers Cherry Blossom

нещата са индивидуални, при мене четвърта година - няма адаптация Sad
На далеч виждам като сокол, а на близко - не мога да си изрежа ноктите
Аз бях с пердета и на двете очи, операцията беше в Луксор - Пловдив, но..... резултата не е добър
По-добре си останете с очила и приемете по-малкия риск.

Вие сигурно сте с монофокална леща заради това е така? Ако слагате очила за наблизо не се ли оправя положението?

# 230
  • Мнения: 636
Дааа, с моното... съм, така ме посъветваха, явно гледаха да преберат по-голямата сума пари
Не се получава с очилата Sad
Значи получава се един диапазон пред очите ми, в който не виждам.... после около едни 10см, в които вече фокусирам и след това, пак толкова разстояние - пак всичко ми е размазано
С очилата нямам нужния ефект, понеже те фискират пак в онзи малкия диапазон, как мръдна - вече ми размазват образа, т.е. пълен абсурд.В ежедневието е страшно неудобно - примерно режа нещо в кухнята / знаете колко е висок един кухненски плод / - образа на продукта ми е размазан. За да видя дали се е запържил лука в тиганя - се навеждам на определена дистанция  / т.е. в онзи сектор, в който ми се изяснява / и се дърпам.
Отделно не всяка светлина е подходяща да виждате Sad
Сядайки в ресторант, знаете там не е идеално светло, ми четат менюто - НИЩО не виждам!
Вечер отдавна не чета книги.... сменихме осветлението в нас, и пак  не се получава.

Доста са негативите...мислете добре и се консултирайте с няколко специалиста, понеже напоследък те забравиха, че са лекари, станаха само търговци!

# 231
  • Мнения: 1 010
Дааа, с моното... съм, така ме посъветваха, явно гледаха да преберат по-голямата сума пари
Не се получава с очилата Sad
Значи получава се един диапазон пред очите ми, в който не виждам.... после около едни 10см, в които вече фокусирам и след това, пак толкова разстояние - пак всичко ми е размазано
С очилата нямам нужния ефект, понеже те фискират пак в онзи малкия диапазон, как мръдна - вече ми размазват образа, т.е. пълен абсурд.В ежедневието е страшно неудобно - примерно режа нещо в кухнята / знаете колко е висок един кухненски плод / - образа на продукта ми е размазан. За да видя дали се е запържил лука в тиганя - се навеждам на определена дистанция  / т.е. в онзи сектор, в който ми се изяснява / и се дърпам.
Отделно не всяка светлина е подходяща да виждате Sad
Сядайки в ресторант, знаете там не е идеално светло, ми четат менюто - НИЩО не виждам!
Вечер отдавна не чета книги.... сменихме осветлението в нас, и пак  не се получава.

Доста са негативите...мислете добре и се консултирайте с няколко специалиста, понеже напоследък те забравиха, че са лекари, станаха само търговци!

Моното е по-евтиния вариант на лещите, които коригират зрението в една от дистанциите - надалече или наблизо, според зависи от пациента (друг е въпроса колко може да се нарече евтин!!!) - около 1200лв за око. Мултито коригират и надалече, и наблизо и струват 2200 лв. за око, а сега ми предлагат и трифокална, която коригира в три диапазона - наблизо, надалече и среден (за компютър) и струва 3600 лв. за око.
Поне аз това разбрах от ходене при 4ма лекари, но не знам какво решение да взема, доколкото разбирам всеки вариант си има минуси. Въпроса е при кой вид леща минусите са по-малко?
Повечето лекари ми препоръчват монофокална леща, която да ми коригира зрението наблизо, а за надалече оставам с късогледаство, което да коригирам с очила. На мен ми се искаше да коригирам всичко, но стигам до извода, че няма как да е напълно ефективно. Изкуствената леща не може напълно да замести естествената, както и акомудацията на окото.
Сигурно не обяснявам много професионално, но.....ми иде  да се гръмна вече!

# 232
  • Мнения: 636
Напротив, добре обесняваш Simple Smile
Моите бяха по 3 хил.лв едната, т.е. заплатих шест бона.
Събирах ги повече от година с надеждата, че всичко ще е ОК, ама.... късмет, нацелих късата клечка.

Пожелавам ви успех и късмет, каквото и да изберете Hands Thumbsup

# 233
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Smehulka, наистина зле се е получило при вас. с лещите. А и цената е много висока.
Аз цял живот се помня с очила. Май ми ги сложиха на шест години. Оттогава не съм ги сваляла. Оперирах се през април и май тази година.Докторът ми каза,че без очила няма как да ми се размине. Е, викам си, каква новина. Но съм без очила от април. Понеже имах почти осем диоптъра, след първата операция на катаракта, оптикът ме посъветва да сложа на неоперираното око контактна леща. Все още не мога да повярвам. Колко е хубаво без очила. Не виждам само най-малките буквички, но ако увелича светлината, и тях мога да чета. Понякога нощем, когато е мъгливо, слагам едни очила от  около един диоптър, но ги нося повече защото са светлоотразяващи и ми помагат да не ме заслепяват насрещните фарове на колите. Невероятен е животът без очила! Не знам колко ще му  се кефя на това състояние, но  е фамтастично. Моите лещи не са бифокални. Марка Карл Цайс.
Успех, на който му  предстои операция! И късмет!

# 234
  • София
  • Мнения: 1 227
Като гледам нещата не са се променили много от преди 7 години когато бяха моите операции. Тогава имаше моно и бифокални лещи. Избрах моното и да виждам надалеч, а за наблизо, четене и работа нося очила. Тогава това ми предложиха като най-удачно, даже казваха че ще мога и без очила, но е факт че без тях не мога. В началото ми беше гадно докато свикна да съм зависима, но с времето всичко си дойде на мястото, а пък и аз мечтаех да нося очила. Simple Smile На тъмно не виждам обаче много добре, това си е май недостатък на всички лещи.
Успех на всички, късмет, здраве и весели празници. Simple Smile

# 235
  • Мнения: 2 480
Щом се касае за операции и много пари, лекарските лъжи са многобройни и разнообразни......Късогледството е зависимо от осветлеността. Ако съответният очен не е заинтересован от тези операции и е компетентен и добросъвестен, едва тогава може да се очаква да каже истината на пациента.

# 236
  • Мнения: 1 010
Smehulka, наистина зле се е получило при вас. с лещите. А и цената е много висока.
Аз цял живот се помня с очила. Май ми ги сложиха на шест години. Оттогава не съм ги сваляла. Оперирах се през април и май тази година.Докторът ми каза,че без очила няма как да ми се размине. Е, викам си, каква новина. Но съм без очила от април. Понеже имах почти осем диоптъра, след първата операция на катаракта, оптикът ме посъветва да сложа на неоперираното око контактна леща. Все още не мога да повярвам. Колко е хубаво без очила. Не виждам само най-малките буквички, но ако увелича светлината, и тях мога да чета. Понякога нощем, когато е мъгливо, слагам едни очила от  около един диоптър, но ги нося повече защото са светлоотразяващи и ми помагат да не ме заслепяват насрещните фарове на колите. Невероятен е животът без очила! Не знам колко ще му  се кефя на това състояние, но  е фамтастично. Моите лещи не са бифокални. Марка Карл Цайс.
Успех, на който му  предстои операция! И късмет!

Късогледа ли си била преди операцията, а далекогледство имала ли си? Само едното око ли си оперирала?

# 237
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Ranimi,много късогледа. И през годините лекароте само ми констатираха, колко се увеличава късогледството ми. През '90та година се запалих по техниката на доктор Брайл и  ходих няколко месеца без очила. Отстраних астегматизма и задържах прогресивното увеличение на градусите. Поради изисквания, свързани с работа, пак надянах очилата. Но носех с диоптър по-ниски стъкла.
Не се оперира само едното око. Първо по-слабото, после и другото. Аз се оперирах почти две години след като ми констатираха катаракта. Очният лекар ми каза, че при силно късогледство, перде на окото се появява предсрочно.

Последна редакция: пт, 20 дек 2019, 22:55 от danilu

# 238
  • Мнения: 636
Smehulka,

Късогледа ли си била преди операцията, а далекогледство имала ли си? Само едното око ли си оперирала?


при мене бе късогледство
и пердета на двете очи, и ги оперирах едновременно

# 239
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Smehulka, как така едновременно?! В един и същи ден ли?
Аз се оперирах през април и после през май.

Общи условия

Активация на акаунт