Отговори
# 165
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ето един хубав повод за анкета - каква е цената на количката, която сте купили? Лично на мен ми се струва че изхвърлянията в тази област са меко казано неадекватни.
При нас запазването на стволовите клетки върви около 1000 долара - количката определено ми е по-евтина - беше около 400. И ако 1000 долара ще спасят детето ми от левкемия например си струва риска да ги дам пък дано никога не ги ползвам.
Да не говорим че тук застраховката на колата ми е 1000 долара на година та как ли да пропусна да си застраховам детето по този начин.

# 166
  • София
  • Мнения: 11
Здравейте на всички  Hug от тази прекрасна тема, искам да запиша и аз. при вас.  Това ми е първа бременност с термин 18.10 и чакаме момиченце.

# 167
  • София
  • Мнения: 28
Добре дошли на новите попълнения Hug

# 168
  • София
  • Мнения: 2 082
Лусин, за Вита ти трябват само джапанки/чехли и лични тоалетни принадлежности, както и комплект за изписване на бебето. Всичко останало ти го осигуряват от там. Лично аз ще си нося от тези еднократните бикини за след раждане, и помпа (на място стерилизират ако помолиш). Всички необходими документи ще ги осигури д-р Богословова. От болницата ти дават кърпи, сапун, нощница, храна, вода, лигнин, и каквито медикаменти са необходими (ако са необходими).
На мен с първото раждане ми бяха дали обезболяващи свещички ако имам нужда и флакон Оксикорт, понеже имах шевове. Ако се сетиш за друго - питай  Hug

Някой питаше какъв е заместителя на Бивацина - казва се Оксикорт, но не знам дали го продават свободно в аптеките (без рецепта).

# 169
  • Мнения: 0
lusine  За справката в НОИ - точно както си го написала: Влизаш в www.noi.bg, после в меню 'Справки'. После втората справка на син фон - Справка за изплатени обезщетения по ЕГН и там вече си въвеждаш ЕГН-то в едното поле и ПИК-а (който си получила от НОИ) в другото. Долу цъкваш годината, за която искаш справка (по подразбиране е цъкната 2011) и трябва в същата страница отдолу да ти се появи една таблица с изплатените болнични.

silvi-85 Доколкото знам, в държавните АГ болници искат запечатан пакет памперси и кърпички, защото ги събират и ги използват като оборотни за всички налични бебета. Т.е. днес отварят един пакет и слагат наред от него на бебетата, утре - следващата марка (кой каквото е донесъл) и така. Няма за твоето бебе да използват точно памперсите, които ти си донесла. Peace

# 170
  • Мнения: 30
Ето един хубав повод за анкета - каква е цената на количката, която сте купили? Лично на мен ми се струва че изхвърлянията в тази област са меко казано неадекватни.

Или пък именно "смятате ли да запазвате стволови клетки"?

# 171
  • Варна
  • Мнения: 34
Записче...
Здравейте и от мен в тази вече не толкова нова темичка!
Както винаги е страхотна, вие също!
  bouquet

# 172
  • Мнения: 1
Здравейте мамчета  Hug Днес е голяма жега направо не се диша  ooooh! Аз да си помрънкам малко, че нощта ми беше кошмарна, не съм спала почти, краката ми изтръпваха беше ми нервно , топло - като цяло гадна работа . Днес цял ден не ме свърта и все си намирам някаква работа .

Забелязвам че вчера и днес получих няколко доста сериозни шута в пикочния си мехур , от които за момент изпитах сериозна болка . На вас случва ли ви се ?  Thinking

За покупките - почти всички дрешки от списъка ми са купени , ще започвам вече и по другата част от списъка да действам .

Легълце няма да купуваме , ще ползвам това от малката ми сестра , то е като чисто ново. Само матраче ще купя.

Обаче не знам какво ще правя с тази пуста количка , в голяма чуденка съм  newsm78 не мога да реша каква да взема , а времето си лети... По повод оформилата се дискусия-  в никакъв случай не бих дала повече от 800 лв за количка ...

Помпата за кърма е в списъка ми, смятам че ще ми е от полза , обаче не ми се дават пари за електрическа , но имам още време да помисля каква точно да купя .

За ника Навсякъде се регистрирам като Martinibianco (вече нямам спомен точно защо) , обаче тук беше заето и го трансформирах на Martinito , иначе се казвам Мария .

Ние както вече съм споменавала, живеем в покрайнините на София . Нашите са в Княжево и предполагам че там ще са голяма част от разходките ни с бебчо . Но аз съм си мобилна и са ми удобни всички околни квартали (Овча Купел, Борово, Павлово, Красно село, Славия и др.) Ел божко(Манастирски ливади) и Алтер Его (Хиподрума) също ме устройват .
Лека и прохладна вечер от мен  Hug

# 173
  • Мнения: 15
denden - в 1 пакет, според памперсите има от 40 до 90 бр. При положение, че раждам нормално и съм 3 дни в болницата и бебето е при мен и аз сменям памиперсите след 1-2 път, и 10 памперса да им дам, пак много ми се виждат. То в България оправия няма. И не мога да се съглася, че на някои изискват, на други не. Аз още като лежах в болницата за обезводняване в 3 месец връчиха на мъжа ми един списък с консумативи. За целия ми престои минаха 3 момичета през стаята ми и на 3-те никой не им е дал списък. Безумието идва от там, че, когато отивам да ми сменят абоката и ми казват: Хм, то няма лекопласт, а 5 мин им бяхме дали торабта с покупките:(Уфффф, още ме държи май......... #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 174
  • Мнения: 484
Надявам се да не съм обидила някого с мнението си. Единственото, което исках да разсея като съмнение е ползата им, а не вероятността да потрябват. Отдавна съхранението им не е експериментално, както казах при злокачествени заболявания се извлича костен мозък от самия пациент(съдържащ стволови клетки),  пъпната връв обаче е доста по-богата на тях, а и те са в много по-голямо количество. Не става дума само за левкимия, а и за доста други  заболявания, сред които и генетични. Честно казано примерът с ухапването от змия е доста наивен, независимо  кой доцент го е казал. Процентът да те ухапе змия на бензиностанция вероятно е много по-нисък, но и някои неща са доста по-непредвидими. За шоф. книвка също- няма как да предпазим децата си да не катастрофират, но парализите причинени от катастрофи например се третират с огромен успех именно със стволови клетки. И изобщо, всички знаем, че може да падне саксия и да убие детето ни, не можем да му предложим пълна протекция, но ето, че за някои неща (съвсем не безобидни) има начин.Да, много по-рисковано е да си пешеходец , но от това не можеш да се предпазиш. Да, скъп е, аз също не бих гладувала, за да си го позволя, но.....цената не бива да поражда съмнения за едно от най-големите открития на медицината. Нямате много примери за хора, на които им се е наложило, защото наличието на клетките в кръвта от пъпна връв е открито едва преди 30-тина години. Аз лично имам позната, чието дете използва клетките за лечение на ДЦП (детска церебрална парализа).Всъщност, повечето от хората, за които се събират пари за регенеративни терапии в ИЗРАЕЛ, са именно за подобни терапии. Наистина съм малко по-запозната, чела съм доста (включително и медицинска литература) и единственото, което искам да кажа е, че това не застрахова  от ухапване от змии или катастрофи, а само от около 40 тежки заболявания. Понеже неможем да се предпазим от всичко, означава ли, че трябва да отричаме това откритие? Дано Зелда да не го приеме лично. Смятам, че тожа е просто едно интелигентно обсъждане на темата. Ироничното ми поведение е насочено към примера на въпросния човек. Аз също съм на твоето мнение- не езадължителна процедура, който иска да си запази...

# 175
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ето един хубав повод за анкета - каква е цената на количката, която сте купили? Лично на мен ми се струва че изхвърлянията в тази област са меко казано неадекватни.

Или пък именно "смятате ли да запазвате стволови клетки"?

Това също  bowuu

Ама ми е по-интересна средната цена на количките  Laughing

# 176
  • Мнения: 0
endira, lusine....има ли още записани при Богословова.
Да не се засечем по коридорите само  Laughing
И Hirsen пиши по често....липсват ми коментарите ти...може да имаш някоя порция неприятели тук, но си имаш и фен клуб  newsm10

# 177
  • Мнения: 93
Май сме това! Ако се засечем по коридорите добре само в родилната зала да не напъваме заедно  Laughing

# 178
  • Мнения: 9
До сега не съм си позволявала да коментирам щекотливите теми тук, поради голямата ми опитност по въпроса в старата ми отчетна, а и по други теми във форума и пълното съзнание до какво води всичко това. Искам да призова да не превръщаме това място в "другарски съд" и да не си създаваме илюзии за съществуването на някакви приятелски и неприятелски кръгове наоколо. До сега не забелязах някой да игнорира друг само, защото мисли различно и това уважение според мен трябва да остане! Нека споделянето тук остане без да си лепим етикети, за да могат да се дават и някакви съвети евентуално, а не после някои момичета да се притесняват да пишат, за да не бъдат "разпънати". Аз също имам мнение за някои изказвания, но ако го смятам за неконструктивно си го запазвам за мен. Няма как да се превъзпитат хора на нашите години, а и кому е нужно! Казвайте си какво мислите по въпросите и толкова...а това че има и винаги ще има инакомислещи, не трябва да ви хвърля в излишни нерви, защото те определено ще ни трябват много повече занапред Peace

Надявам се да ме разберете правилно- това е само призив...нещо от сoртa на това, което казваше котарака Леополд: "Ребята, давайте жить дружно!" Laughing Hug

# 179
  • Мнения: 2
Здравейте! Мойта количка нова е 1100,аз си я взех на старо от Продавалника,като нова е да отбележа за 500 лв,повече не бих дала,а и нямам такава възможност
Стволови клетки много искам да съраня,но сме потънали в кредити и е немислимо.
За мебели препоръчвам наща фирма,независимо къде се намирате,само пращате проект и какви материали и даваме оферта
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.167047183319687.37228.100000432194160

Общи условия

Активация на акаунт