Отговори
# 195
  • Мнения: 130
Благодаря ви момичета!!! Толкова много чакахме да дойде този момент, че направо немога да повярвам. Тази седмица за първи път пазарувах за Сара, а тя е утре става на 2 м. Чак сега започнахме да се подготвяме за нейното прибиране у дома. Надявам се, че всичко ще върви така добре и вече истински ще се усети и ще се радваме на нашето малко слънчице!!!

# 196
  • Мнения: 1
Флучя - какво единомислие за тези никове! Аз тъкмо от няколко дни ме човърка да споделя за моя но не исках да досаждам на другите...
Аз от 20 години точно си развъждам Йоркшир Териери. Много си обичам кучетата и то точно тази порода, все имам по 2 или 3. Baby Cakes се казва едната ми кучка - викаме и Кекса. На 2 години е. Аз имам майка и. Лично аз съм си я израждала и много си я обичам. Голямя глежанка ми е. Но сега с бебето я подарявам на едни приятели. Сега са на Слънчев Бряг и като се върнат ще я вземат.
 Кръв ми капе от сърцето, но няма как.
Аз много обичам двойните имена и това дойде от тази песен:

http://www.youtube.com/watch?v=aOMSZQ7RacQ&ob=av2e

Sorry, трябва да изтърпите първо рекламата в началото на видеото.

 Другата Tiger Lily вече я подарих и ще си оставя само 1 - Мелани. Тя е 1.3 килограма. Малка душица на 7 години, нито по легла, нито по дивани може да се качва, по цял ден спи - няма да пречи.
 Преди Краско като ми се роди имах 2 Йоркшира и 1 немска овчарка. Овчарката дадох на мама, а единия Йоркшир подарих на една колежка и пак си оставих само едно мъниче, и то Мели се казваше.

И моя термин беше за 16 Октомври, но в 12 седмица като ми правиха видеозон го изместиха напред, но не съм молила Sunny да ми го сменя. Когато родя - тогава.

 инка 26 - много ми хареса картичката за Sunny.

 Радостчо - радвам се че писа. И аз те мислих добре ли си!

Зеллда - и аз горещо споделям твойто мнение за стволовите клетки. Браво, много добре казано. С тез пари ще има по-голяма полза да си заведем децата на Дисней Land отколкото да ги затваряме в нещо дето и според моите доктори е излишно. Ако не дай си боже се наложи, ако ги имаш парите не е никакъв проблем да намериш донор. Поне така ми каза моя доктор.

 С такова талисманче като Сара не може да не ни върви. Направо си я представям каква принцеса ще е в този красив комплект за изписване.

 КЛЕОПАТРА - искаме снимки от изписването. И ние да споделим този щастлив миг с вас.

# 197
  • Мнения: 181
Клеопатра,мноооого се радвам за вас! HugДано всичко върви по план и да я изпишат малката госпожица на 04.09.И ние се вълнуваме заедно с теб. HugПредставям си каква еуфория ще е,когато най-сетне си я вземете вкъщи.Дано наддава все така добре,милата! Hug

Деси,ами майка ми разправя,че нямало да стане.Много се било смалило,ама тя кой знае как го е прала,де  TiredКаза,че блузката ставала на една плюшена играчка на Боян,от средно големите...Та представям си какво ги е правила тия дрехи...ама ми е интересно защо само комплекта за изписване така се е смалил...Той ми е подарък от сестра ми,тя го е обличала веднъж на нейната дъщеричка,прала го е не е имало проблеми...Та явно нещо майка не е направила,както трябва,но другите дрехи си били ок,та не знам...Ще се изписваме с каквото ни донесат,няма да се ядосвам за това сега Naughty

# 198
  • Мнения: 61
Клеопатрааааа-много, наистина много се радвам за вас с малката душичка Сара!!! Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Комплектчето за изписване е приказно и едно малко бонбонче ще се прибере облечено в него при мама и тати да го гушкат и да му се радват съвсем скороооооооо Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 199
  • Мнения: 34
Клеопатра, много се радвам, че Сара е наддала и че скоро ви изписват!  Hug  bouquet  bouquet
Моля се за напред да нямате никакви неприятности, да сте здрави и да се радвате вкъщи само на хубави моменти  Praynig Praynig Praynig
 Сара, ти и семейството ви сте истински бойци  Hug

# 200
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Клеопатра много се радвам за вас - страхотна новина.

Момичета карах бебешка количка с баткото и тук и в БГ и мога да ви кажа, че и най-скъпата в бг ще се разбие (да не говорим че и повече се краде) - изводите си ги правете вие.
Истина е че показността в бг е невероятна и изхвърлянията също - дали ще е мобилен телефон, кола и ли бебешка количка направо ми се взе акъла предния път като си идвах, но това е масово явление човек се увлича и магазините печелят сериозно от този момент. Естествено е всеки да иска най-доброто за детето си (особено за първото Wink )
Всеки си решава дали стволовите клетки са важни за него и толкова лесни за намиране - аз знам че съвместимостта не е толкова висока затова не мога да изпусна случая. Но това не значи че всеки трябва да го направи.
Ако за една американка, която има три месеца майчинство помпата за кърма е незаменим и важен уред (представете си ситуация 15 минути почивка в която тя трябва да изцеди две гърди - е няма как да стане с ръчна помпа повярвайте ми), то за една българка, която не е имала проблем с предишно кърмене и е неотълчно с детето си 2-3 години тя може да е абсолютно ненужна.

Пак казвам интересна ми е средната цена на количките, които сте избрали защото се дискутират модели и цени далеч над най-скъпите, които виждам тук. Интересно ми е и колко са купили на децата си столче за кола (съответно ползващи редовно кола).

Не става въпрос да слагаме етикети или да се обиждаме става въпрос за различни мнения така че всеки разумно да може да оцени дали нещо си струва или не. Това че един доктор казал така а други пет иначе не променя мнението на вярващия в първия и обратното.

То на този принцип дайте да не коментираме нищо че може да стане скандал ... Колкото сме в темата толкова мнения - някои се препокриват други не ама спора трябва да е градивен....

# 201
  • Мнения: 499
Клеопатра, браво на борбената Сара Hug Радвам се, че така наддава и съвсем скоро ще ви изпишат. Дано оттук нататък нямате никакви препятствия.
Съни, не се ядосвай за дрехите за изписването...все ще сте прекрасни.
Не знаех, че ще предизвикам такава дискусия за стволовите клетки. Никога не съм смятала и казвала, че трябва да се избира между количка за 2000 лева и стволови клетки...двете неща са абсолютно различни и отделни. А относно количките на мнение съм, че всеки си избира и решава дали е обоснована цената й.
И ние се бяхме насочили към Крио Сейф, но имам същите притеснения относно това, че след 20 години, ако не искаш да продължиш да ги пазиш остават тяхна собственост. Също е казано, че ако не може да бъде запазена пробата подари например малък брой клетки или заразяване с някакво заболяване, пак пробата остава тяхна собственост и не ти възстановяват цялата платена сума...как може да съм сигурна, че пробата наистина е негодна, те винаги могат да кажат така и после да я използват за други цели. Не знам може би съм много мнителна, на другите банки такива ли са договорите?
Лека нощ от мен засега  bouquet Дано да спите спокойно!

# 202
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Шеметче, моята количка е на Чиполино и струва 360лв., с нея ще си караме и този път, защото е абсолютно здрава и запазена, цвета й също не е мръднал. Ако сега трябваше да купувам, пак бих взела същата, от всичко в нея съм доволна. Столче за кола няма как да не купим, защото ние постоянно пътуваме, много обичаме да пътуваме, родителите и на двама ни не са в София и все си ни тегли към тях. Нали знаеш, хубаво е през почивните дни да напуснеш големия град и да има къде да отидеш, да промениш обстановката. Столче си взехме от най-ниския клас тук, който се счита че е Бертони, но ми свърши същата работа, каквато щеше да ми свърши и едно столче от 300лв. примерно, да не кажа че има и мнооооого по-скъпи. А сме го ползвали страшно много, у дома нонстоп, защото нямахме нито люлка, нито шезлонг и бебето доста време си прекарваше в него. Не искам никой да се съобразява с избора ми и аз също уважавам избора на другите, колкото и по-различен и далечен да е от моя, това си е негово право - да си купува каквото иска. Затова на пазара има цени и марки за всички.  Peace

# 203
  • Мнения: 61
И аз да се включа за количките и столчетата-ние с мъжа ми също сме се спряли на Бертони,по същата логика като таиз на Хариела-мислим, че ще н исвърши същата работа като някое скъпо столче, а за количка сме си хареслаи Чиполино Ултра 2010

# 204
  • Мнения: 30
Hirsen, колкото е по-висок стандарта на една държава, толкова са и по - хубави улиците и толкова по - евтина количка ти трябва за нея. Откога практичността и добрия вкус се нарича първенющина. Колкото по-объркан е един човек или незнаещ, толкова повече има нужда от обяснение и внимание, а не от подигравки, за да се научи. Нямам намерение да казвам колко ми струва количката или пък да обсъждам какъв ми е стандарта и откъде имам пари като живея в България да пазя стволови клетки, защото ето това вече би било първенющина.

lusine изказването ти ме впечатли точно до първата запетая, а именно защото само и единствено ти съвсем ясно и откровено най-накрая назова дразнителя в групата. Относно останалата част на поста ти - опитваш се да даваш отпор на несъществуваща атака... Обиди се на парвеню ли?  Grinning
Първо: практичност и добър вкус не винаги са синоними на висока цена, мисля че две мнения по въпроса няма. Примери - стотици.
Второ: потърсих в поста си подигравка по адрес на объркана майка относно стволовите клетки - не намерих. Единствено и само споделих наблюденията си за това как се случват нещата тук но категорично установих, че това никой не го вълнува. Няма проблем, взех си бележка.
И трето: вярвай ми, цената на количката ти ми е в последните 10 проблема. Също толкова и не ме интересува семейният ти бюджет, и по тази причина нито съм те питала нито очаквам от теб да го обсъждаш с мен  Peace

На тези, които разполагат с неограничени финансови възможности искам да кажа само, че е чудесно че съдбата е била така благослонна към вас. Само че не забравяйте че в този форум влизат и момичета, които които едвам събират двата края. Някои ни дадоха да се разбере тази не особено приятна за тях подробност още в началото, теглейки заеми, ориентирайки се към магазините втора ръка и надявайки се на подаяния от близки. Твърде вероятно е и да има самотни майки които за добро или лошо са заченали и са оставени да се борят сами. Някои от тези момичета вече не пишат тук.

В тази връзка - както преди време ви призовах да престанете с тези стрии, килограми и смехотворни проблеми и да имате уважение към жените които никога няма да имат вашето щастие да носят плод в утробата си, така сега се опитах признавам не по не най-елегантния начин да ви призова да се съобразите с тези които тънат в мизерия и чието бъдещо дете няма да бъде по-некачествен материал защото не може да му бъде предоставено "най-практичното и добровкусовото" пък било то с риск да разлютя кошера.

# 205
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Не знам може би съм много мнителна, на другите банки такива ли са договорите?

Не си мнителна просто си родена в БГ  Mr. Green (не го казвам с лошо чувство - че да не стане упси дейзи).
Като отидох за първи път при гинеколожката ми тук и всяко нещо го подлагам на съмнение търся възможна грешка проверявам я по 5 пъти и тя накрая каза абе вие източно-европейските нации сте много подозрителни - във всичко се съмнявате - и на мен ми стана неудобно честно казано.
Тук договорите са направени така че клиниките да не бъдат обвинени в нещо и да не им търсиш отговорност - в повечето случаи се презастраховат - предполагам бг-клиниките по стар обичай са хванали договора на някоя европейска и са го превели и понатамънили към бг представите и законодателството и на всяка от нас ще се вижда непълен.

Сравнявах договорите на две тукашни фирми за стволови клетки - тази с която сме подписвали за баткото и сегашната за бебето - единия е 1 страница другия 10 страници  Shocked  И двата не ми харесаха но друг по-добър избор нямам.

Така като се повдигна въпроса за изписването и дрехите - ами тук такова животно нема! Идва една сестра гледа как си си сложил бебето в столчето и добре ли е вързано и ти вика чао - товариш бебето и пътуваш. За какво да купувам комплект за изписване (то и такова животно нема тук де  Mr. Green ) ама такава е практиката - ако имаше друга практика щях да взема сигурно та да сме хубави и ние на снимките  Heart Eyes  Пък ако е зима навън ще съм по-загрижена да не му е студено на дребното че -30 и -40 са си фактор - тогава вече хич няма да ми дреме колко е красиво облечено бебето.

Четох и за това кой колко време няма да извежда бебето навън и да го събира с други хора .... и тук бг-практиката се различава от местната - бебета на 2-3-4 дни можеш да видиш по магазините и на други места не се задълбочават много. Баткото се роди на 22 декември ние на 30 или 31-ви го изведохме на разходка - да се климатизира детето  Wink и бяхме много закъснели спрямо другите родители.

Много неща могат да се видят на човек странни отстрани но те си имат и логическото обяснение и може да са много по-практични от това на което сме свикнали, но не всеки приема разликите лесно.

# 206
  • Мнения: 5
Клеопатра: Адски много се зарадвах като видях че най-накрая мъките ви свършиха от тук на татък бойте малкото дни които останаха и се прибирате у дома най-накрая! PraynigКошарката която си взела за госпожицата аз си поръчах абсолютно същата само че в резидаво Simple Smile а количката ни е лилава! Комплекта ти за изписване е страхотен ще е като принцеса! Задължително да направиш снимки и да видим нашата малка гордост Саринка! Да я цункаш по мъничкото носле от мен  Crazy Blush baby_neutral

# 207
  • Мнения: 35
Клеопатра - страхотно костюмче си избрала за изписване! Сара ще бъде една малка принцеса  Hug
Благодаря на Алтер Его и на Пух за идеите за мебели  Peace
Хареса ми поста на Алтер Его, че поради "опит" с преден форум избягва конфликти...и на мен ми е омръзнало отпреди 3 години да слушам за и против нормално/секцио, за и против кърмене, показно или скрито кърмене...и хиляди още подобни. Знам, че е форум и всеки има различно мнение - ОК! Но мисля, че е задължително да се спазва добрия тон! А в някои постове има наченки на неспазване (според МОЕ мнение : ) ) - което, мисля, че за всички нас е здравословно, да се избягва!
За помпата - Шемет , дори и да си кърмил без проблеми преди това, пак може да ти трябва помпа. Аз имах проблеми само първите няколко дни - в смисъл, гърдите ми бяха препълнени и ми трябваше малко да ги облекча с помпата. В това отношение много ми помогна. После си събирах малко кърма, която бърках със зеленчуци, като захранвах (замразена кърма с варен картоф - приказка : ) . Така че и да си нямал проблем с предходно кърмене, не е лошо да имаш хубава помпа под ръка (хубава, защото ако са ти с рагади гърдите, некачествените помпи болят).
Аз и предния път, и сега си взех количка от приятел. Имам възможност да си купя, но не виждам смисъл...истината е, че и двата пъти не бих купила такава количка, която ми дадоха. но това е въпрос на личен избор - предпочитам да дам пари за друго...Не мисля, обаче, че ако прочета за някой, че си е купил количка за 2000 лв, ще се издразня - това е просто един факт за мен. Това е форум, не сме в една къща, че да си делим парите. Хирсен - едва ли някой ще спре да пише тук, защото не може да си купи количка за 2000 лв...По тази логика някой може да спре да пише, защото ти живееш в скъпа страна и 3500 Евро са неголяма сума в сравнение със заплатите, които получавате. А ти защо не разбираш "генерирането" на пари в БГ? Не говоря за "прани" пари...
Ако стволовите клетки не струваха нищо, с ръка на сърцето повечето от нас можем да заявим, че бихме запазили, нали Wink
Мацки - аз пък бях на "парти" - в Маймунарника в Борисова : ) На стари години. Там съм ходила само 2 пъти през деня, да кърмя Елица : ) Гостуваха Balkan Beat Box и беше страхотно, докато не се развали генератора. Аз бях единствената, която стоеше на един стол, като в ложа : )

Последна редакция: пт, 26 авг 2011, 01:16 от el_bozhko

# 208
  • Мнения: 93
Аз живея в една от най-скъпите страни в Европа, не съм на палатка и поддържам смея да твърдя доста добър стандарт на живот...
...въпреки че цената от 3500€ не е безумно висока на фона на заплатите ни.
след което:
да имате уважение към жените които никога няма да имат вашето щастие да носят плод в утробата си, така сега се опитах признавам не по не най-елегантния начин да ви призова да се съобразите с тези които тънат в мизерия и чието бъдещо дете няма да бъде по-некачествен материал защото не може да му бъде предоставено "най-практичното и добровкусовото" пък било то с риск да разлютя кошера.
Натисни тук за да си върнеш думите назад

А може ли да изброиш за какво можем да си говорим, за да не те разгневяваме повече.
Но да се върнем към нормалните теми.
Смуси, аз също ще чета и други договори и ако попадна на нещо по-нормално ще ти пиша на лични. Иначе този на Крио Сейв не бих го подписала в този му вариант, а бих искала да запазя.
Лека вечер!

# 209
  • Мнения: 484
Разбира се, че е по-разумно да ти дадат здрава, нова и безплатна количка, но...както за другото, така и за това- не всеки има възможност...Аз също разчитам на дрехи от приятелки, защото ми е по-удобно, а ще вършат работа и на други деца. Купила съм си количка, която отговаря на критериите ми, а именно да е супер лека и без много плат, да може да се слага стол за кола...Скъпа е , и не се срамувам, защото е за мое удобство. Ако нямах възможност, нямаше да се съобразя с тези неща...относно клетките е същото- най-добре да е най-доброто, но когато нямаме възможност, в крайна сметка не е задължително. Имам притеснения, че някога могат да потрябват и затова съм събрала максимум инфо. В никакъв случай не искам да накарам тези, за които не е "приоритетен разход" да се чувстват низвергнати. Моля само да не "умаловажаваме ползата само защото не можем да си го позволим". В страните с държавни банки, където това е безплатно дали са безхаберни и глупави? Сигурна съм, че ако тук беше безплатно, в момента нямаше да водим тази дискусия, а щяхме да споделим по едно "разбира се, че ще замразя"...Пак давам себе си за пример- има неща, от които ми се струва задължително да спестя и други, които подлежат на планиране...Не разбирам как за помпа за кърма и за памперси сме склонни да изчетем целия интернет, а като някой ни каже "все тая дали ще замразиш", веднага го приемаме за даденост...Baby Cakes, да  намериш донор е едно от най-трудните неща на света, без да преувеличавам...Показателите са много много повече от кръвна група, обикнованно най-сходни са брат и сестра..Хората събират с години пари от благотжорителни кампании.Странно ми е, че все лекари го казват :/ Пак повтарям, интересът ми по темата е личен и просто искам да не се чувствам тъпо, че споделих, че е добре ако имам възможност да се възползвам..А ако нямам- да  не твърдя, че е безполезно или да го сравнявам с количка, пътуване....Нека да си споделяме безпристрастно- никой не се е подиграл на някое момиче, че избира нещо по-изгодно и обратното-да се срамуваме ако сме решили да си изберем нещо по-скъпо...Честно казано, нямам възможност звучи доста по-откровенно от "ами то нищо в живота не е сигурнооооо". Да не е, утре може да ни сполети бедствие и да не можем да се препазим, но има нещо от което можем.... и понеже децата в Сомалия гладуват, ние няма да храним нашите ли?  Дано изказването ми да звучи единствено като призив за толерантност...

За другите неща, не се карайте, моля ви....В седмичната имаше подобен скандал- бременни срещу небременни(кой има право да пише за забременяването повече)...беше кошмарно, след седмица няколко момичета напуснахме темата...нека всеки си споделя каквото иска- за някои стриите са непреудолим проблем, за други почти мечтани Simple Smile Аз съм от вторите, ама поняга ми се иска да измрънкам, а и с моите радостни стрии вероятно не правя живота на тези, които ги мразят по-лек...Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт