Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Клеопатра, много се радвам, че с малката кукла скоро ще сте вкъщи  Hug След всичко, което преживяхте, идват хубавите мигове  Hug  Hug  Hug
Съни, сигурна съм,че Алина ще е прекрасна в каквото и да я облечете  Hug Чакаме снимчици  Hug
Гледам темичката доста се е разгорещила, но Пух е права, че все пак спорът е цивилизован. Аз мисля, че тук е място, където си споделяме и това, че има различни "класи" така да го нарека, няма как да се избегне, просто според различните възможности, различни неща ни вълнуват, но не бива това да става повод за дразги  Rolling Eyes Освен това тук всички сме ЖЕНИ, и то БРЕМЕННИ при това  Joy Нормално е и такива неща да има  Hug
Аз да ви почерпя виртуално и да ви се похваля, че имам нова кола  Heart Eyes С бебо ще се возим после, ще идем малко на разходака  Sunglasses
Хубав и прохладен ден от мен, момичета  Hug

# 226
  • Мнения: 873
Добро утро сърдитки!
Много сте се разгорещили и няма да се опитвам да ви сдобрявам-кауза пердута ooooh!
Да помислим позитивно, а? Вижте какво стана с Клеопатра, дали и е минавало през акъла да гледа англ. сайтове и да си поръчва дрехи, дали е можела да чете с часове в интернет ревюта за колички и да обикаля по магазините, за да си купи тази, която е най-най? Един път не се е оплакала със стрии......Не смея и да си помисля колко пари са похарчили до сега, за да дадат втори живот на бебето си, но е важно друго нали-малката Сара е добре и ще расте като едно нормално детенце Hug
Аз пък всяка година правя кръвни тестове на Лили и се чудя колко ли ще е хемоглобинът и и дали няма да е наследила пустата ми анемия. Тази сутрин видях резултатите в интернет и се зарадвах безумно, че е 128 Party Това е важно за мен, а не фактът, че понякога и обличам дрешки втора ръка Peace Не можем да си позволим да и купим всички играчки, които иска, но пък я научихме на въздържание и търпение-вчера поиска да и купим пералня-играчка и без много драми се разбрахме, че ще почака до Коледа. Гордея се с нея колко е разбрана и толерантна Heart Eyes Притеснявам се само какво ще стане, когато тръгне на училище и започнат да си сравняват телефоните и дрешките Thinking
Съни, щом комплектът за изписване се е смалил толкова много, значи ще има Алина с какво да кипри куклите си един ден-представи си как ще се забавлява Grinning Много се радвам на позитивизма ти и ти пожелавам да имаш енергия да се грижиш с много любов за двете си съкровища Hug
Тони, ако можеш не си взимай количка на Бертони-не съм ли разказвала на една моя приятелка как и се разглоби количката насред едно шосе тук в Търново. бе пренесла на ръце количката на тротоара и се бе върнала да си събира чарковете, докато шофьорите я освиркват ooooh! на друга моя приятелка и се счупи някакъв механизъм и не можеше да се сгъне количката. А цените на тези колички нещо почнаха да растат напоследък, така че по-добре си вземи Чиполино или Кангаро-мое мнение Peace
По въпроса за това, за какво си харчим парите с удоволствие-за пътувания. Не ме радва толкова да си купувам дрехи и козметика, но изпадам в еуфория, докато организирам някоя почивчица за семейството ми Party
За цените на количките-моята е 200лв, да напомня. Втора ръка е,но по нищо не личи. Много се гордея, че си угодих на желанието за точно такава количка и не успях да дестабилизирам семейния бюджет bowuu

# 227
  • Мнения: 461
Здравейте и от мен,
писах и трих, писах и трих и накрая ще кажа само едно нещо , идвам тук от друга отчетна тема , тази за която говори и Lynette  и повярвайте няма никакво значение в количка да 200лв или за 2000лв ще возиш детето си, най-важното е че ще го има и че всяка от нас ще даде и последната си капка живот за него. А стриите , неразположенията , финансовите затруднения , това е нещо преходно и съвсем не е проблем на фона на едни ужасни думи , които чух преди 2 години , че никога няма да стана майка.... Радвайте се на децата си и нека всяка прави това , което смята за най-подходящо за своето съкровище.
Клеопатра , многооо се радвам за вас и знам , че всичко лошо ще остане зад гърба ви и с влизането ви заедно вкъщи ще ви предстоят незабравими, прекрасни моменти.  bouquet
Съни , драсни два реда от вкъщи  Hug и да качиш снимки от изписването.
Евелина , напълно те разбирам , това с НОИ е най- ужасната част от нещата и за жалост още от началото се бях нагласила , че няма да мога да разчитам на парите от там , поне първите няколко месеца... Sad
Seengirl ,  честита ви придобивка , със здраве и безаварийно  Hug
dessy encheva , цяла сутрин четейки си мислех точно това , което си написала за Клеопатра, важното е че вече са добре и от тук нататък ги чакат само прекрасни мигове.
Моята количка също е 2 употреба и струва - 140лв, но е запазена и много ми харесва.
Успешен , ползотворен и много усмихнат ден ви пожелавам  Heart Eyes

# 228
  • София
  • Мнения: 721
Шеметче -
за практиката за извеждане - мисля, че и в БГ вече има доста разнообразна практика. Зависи от родителите и от сезона, в който е родено бебето. Но може да видиш и съвсем невръстни бебенца навън, както и такива, които не го показват до 40-тия ден.

За ника - котката ми се казва Пух. Аз съм голям котколюбител, цял живот съм живяла с котки...ама в момента сме с куче и с рибки и водя борба да не вземем костенурки  Joy..

# 229
  • Мнения: 0
Здравейте.
Относно местоживеенето - аз съм от Надежда 4 и се надявам да се разходжаме с Лили и Хариелка в северния парк.

Количката ни струва 369 лв - Зупър Бугир на проомиция от Хиполенд /бях писала за тази промоция/. Мисля , че цената е нормална, а количката е функционална.

Хубав ден

# 230
  • Варна
  • Мнения: 441
Клеопатра, много се радвам за Сара, най- после ще си се гледате вкъщи  Hug, много се измъчихте, но е важно, че се справихте. Ти изцеждаш кърма и я давате или поддържаш лактацията? Много е хубаво, ако я храните така  Peace Hug.
Във Варненската АГ болница, предишния път носех пакет памперси, акушерката го отвори и взе няколко за бебето, защото бях секцио и стоя на 3-я етаж първия и втория ден. Тогава беше облечен и с техни дрехи, после мъжа ми си донесе нашите. Никой не се е възползвал от консумативите, които си носим, кърпи не са взимали,  според мен ги мият.
Хариелка, на теб кога ще ти махнат серклажа?
Стволови клетки няма да запазваме, с Боби не сме го направили и не ми се вижда справедливо за другото дете да го направим. Първия път нямахме възможност, а и не бях убедена, че е необходимо. Сега също не съм убедена, че е необходимо, въпреки че можем да си го позволим.
Количката ни струва 1000 лв., за мен е важно да ми е удобна и да ми върши работа, защото през повечето време съм без мъжа ми и ми е важно да съм мобилна и да я прибирам бързо и лесно.
И на мен ми се иска децата ми да тичат боси из тревите и да не гледам къде са пипнали и какво са лапнали, но средата в която го правят не ми го позволява  Peace. За извеждането на бебето в БГ, мен лично в болницата ме посъветваха до го направя веднага щом се почувствам добре и имам такова желание. Макар че първото му излизане беше на изписването  Wink.
Снощи бях при моя доктор, бебока излиза 2350кг, плацента и води са в норма, секциото ще е към 20- ти септември, но ще доуточним в зависимост от графика на анестизиолога. Не остана и месец вече  Rolling Eyes.
Ремонтираните стаи на 5 етаж щели да са готови към 22-ри септември. Там ще се заплаща избор на екип и престой на ден. Носят се консумативи, например конци при секцио, стои се в общата реанимация на 3-я етаж, после те преместват в стаята. Ние решихме отново да съм на 7-я етаж.
Бобито ходи на детска градина 3 дни и носа му потече отново  ooooh!, вече много ме изнервя това  #2gunfire.
Отивам да чистя прозорци  newsm75.

# 231
  • Мнения: 59
Клеопатра така се радвам, че нещата вече се нормализират и много скоро ще сте си удома. Вижда се, че Саричка расте, милата душичка. Толкова е миличка...пу,пу...!
Съни   bouquet чакаме да качиш снимки и от изписването!

Никоий ли няма вест за Ава? Дано и те да са добре  Praynig Praynig Praynig Praynig

# 232
  • Варна
  • Мнения: 441
Сега видях снимките на Сара и Алина, много красиви принцеси си имате, Клеопартра, Съни. Да са ви живи и здрави  Hug.
Варненки, как мина срещата снощи? Никоя не пише, да не е продължила до късно и още да спите  Laughing?

# 233
  • Мнения: 56
Добро утро, момичета( тук е 9.30 Grinning)

След вчерашното почистване и пране на пердета, тази сутрин ми мирише на свежо в спалнята, като след пролетно почистване. Наред са днес холските пердета и прозорци!

Зелда, защо се притесняваш, че са ти крайни мненията? Че това си е много хубаво, стига човек да не излиза извън добрия тон, споделяйки тези си мнения! А ти не го правиш Peace Непълно съм съгласна с теб относно българската действителност в майчините среди. За съжаление е така! На мен лично ми е забавно като си ходя, понеже знам, че е за малко и няма да има трайни последствия, така че ги приемам тези неща с чувство за хумор. Пък и хората, с които контактувам в БГ не са от този тип, но сблъсъци по детските площадки с "пош" мами, на 15 сантиметрови токчета и с цигари, крещящи на децата си, потръсквайки ланци, съм имала. От всичко, което изброих, само цигарата ме изкарва от равновесие Sick

Емануела, това е много неприятно HugМоя позната имаше същия проблем с НОИ. А наистина разчиташе на тези пари.

И тук бебечетата ги изкарват още от първите дни. Няма официално изписване от болницата, слагаш го в седалката и айде чао.

В училищата се носят униформи и телефоните са забранени. Генерално, хората имат по-големи възможности, но са доста по-скромни, както и не отрупват децата със скъпи играчки. Има и изключения, разбира се.

А българската показност, по отношения на "имането" си е обоснована с политическите събития от последните 5-6 десетилетия. Нормално е едно пост комунистическо  общество, което е в криза от близо 25 години да премине през такава фаза. Някой далечен хубав ден всичко ще си дойде на мястото Grinning

# 234
  • Мнения: 6
Ехооо, тук съъъъм  Mr. Green ааа не не не  Naughty не спим, тука чета нашите мами са се развихрили и не смея да се включа  Whistling
Срещата за мен мина чудесно, бяхме отново на сладкарница  newsm47 побъбрихме си добре,   lalalala доволна съм и ще се радвам пак да се видим  Heart Eyes
Инка дано малкото ти момче да се оправя  Praynig
Сега отивам да папам  newsm47

# 235
  • Мнения: 1 262
Добре дошли на новите мами!  Hug

martinito, мен също бебето ми удря много остри и силни шутове в пикочния мехур, особено докато ходя.  Laughing Като седя не ги усещам, но стана ли, положението е критично. Особено от вчера, когато коремът ми падна, направо имам чувството, че ще се изпусна ако ме ритне още малко по-силно.  Laughing /да не се случва де  Naughty /

Lynette, може би аз съм една от малкото жени-скъпернички и не бих си купувала най-скъпото независимо от възможностите.  Laughing Предпочитам да трупам пари и да си събирам или пък да вложа в нещо, отколкото да купувам най-скъпото. Обикновено купувам най-евтиното, което е сравнително качествено /в смисъл което преценя за качествено; не някакви боклуци, но да са възможно най-евтините/. Не ми се хвърлят пари. Но явно са малко жените дето се скръндзят като мен.  Laughing

Patrisia, дано и твоите мъки се свършат скоро.  Simple Smile

kleopatra555, много хубави новини за Сара.  Hug Много се радвам, че скоро ще сте вече заедно. СИгурно тръпката е голяма. Simple Smile Много ми хареса комплекта за изписване. Моята количка също е ЧИполино.
Аз си взех плюшен комплект за изписване и сега си мисля, ако бебето се роди по тия жеги....  ooooh!

Евелина, много неприятно се е получило при теб с тези дати и болнични. И на мен като ми издадат следващия, винаги си нося копие от предния, за да следя дали се припокриват. А да не говорим отделно колко ги бавят и без такива проблеми. На мен още не са ми изплатили дните за юли от последния болничен, а идва септември.  ooooh! Но не се притеснявай за закъснението относно 45-дневния болничен /в смисъл издаването на документа със закъснение/. Моят ще се издаде с 10-дневно закъснение.  Laughing
Осъзнах и защо темите се изписват толкова бързо - пишем не само през деня, но и през нощта!!! Бременни неволи.  Laughing

BLackKisSs, много ме разчувства твоя разказ за свекърите ти. Ние също сме на квартира и аз мислех, че моите свекъри не ме харесват и са против нас, но сега много помагат с каквото могат и се държат добре. Слава Богу, не ни се наложи да теглим кредит, тъй като, както казах, аз съм доста голяма скръндза и вместо да си харча парите, бях събирала. Така че сега имах достатъчно за всички покупки на бебето /макар и от по-евтините/ и за раждане в частна клиника /тук е малко глезотия, но в държавните не правят секцио по желание за по-малко пари, а изпитвам панически страх от нормално раждане. ТО е на психическа основа, но страхът ми е направо кошмарен./. Много дрешки ми е дала сестра ми, майка ми и баба ми също помогнаха в някои покупки, на мъжа ми родителите ежедневно помагат. Не че разчитаме на подаяния, но не бих и отказала. Колкото повече пари си спестя, толкова по-добре.  Laughing Нито живея в охолство, нито тъна в мизерия. Нищо не ми липсва, доволна съм.  Peace

Seengirl, честита кола!   bouquet

# 236
  • Мнения: 56
Забравих да пиша за ника- моя е от Радостина. Понякога се определям като радостчо, като ми е радостно Grinning Също и ММ така ме е наричал, но скоро не е....сега съм пуфтяща, кисела бременюга hahaha

А за анкетата на Бейби кейкс- бих си дала и последните пари за пътувания. Много обичам, това ми е неосъществена страст, понеже искам да отида навсякъде и да видя всичко, а досега съм успяла да посетя само няколко от желаните дестинации. В същото време съм доста практична и като има някой по належящ разход го приоритизирам.

# 237
  • Мнения: 270
Привет !!!

Клеопатра,много се радвам за хубавите новини покрай вас.Саричка доста е пораснала.И много красив тоалет сте й избрали.

Съни,не се коси,Алина си е хубавка и без тоалет за изписване.Между другото винаги са ми били смешни тези панаири ,особено от страна на ромите,то не са роднини,камери и музика все едно сватба правят.
Предния път така исках да си тръгвам,по бързо от Аг,а те пък били сключили договор с едно фото и всички трябваше да правим фото сесия #2gunfire Няма такъв кошмар.Сега специален тоалет няма да купувам-ще избера някакви дрешки от тези които съм взела и с това ще е на изписването.Слава богу в частната АГ няма цигании.


Зелда,напълно подкрепчм написаното от теб,за съжаление това е действителността в родна България.Искрено се надявам един ден нещата да се подобрят...
Радостчо и аз като един бивш пишачот 3 години,много се възмущавам на майките с цигари,особено току що накърмили децата си,с обясненията им че до следващото кърмене и следа няма да има #2gunfire
Seengirl,честито ви возило.леко и безаварийно

И на края да ви се похваля-вече сме горди собственици на ново-старо жилище,на което му предстои основен ремонт.Пускам една пералня и изчезвам по магазините,че бая има да пазарим

Последна редакция: пт, 26 авг 2011, 12:27 от iveta76

# 238
  • Мнения: 0
Здравейте момичета аз днеска взех болничния и се прибрах. Надявам се всичко да е наред с мен и бебчо. Момичето , което беше с мен е лежало с Клеопатра аз не съм обърнала внимание, че е от Рудозем и е раждала в Смолян. Такмо дадох актуална информация на това момиче и лекарите, че Сара е добре и скоро ще се прибере вкъщи мн се зарадваха. Клеопатра нещата, който си избрала за Сара са чудесни на изписването ще е една чудесна малка принцеса.
Съни твойта принцеса също е много красива и ще буде чудесна в каквото и да е облечена.
Относно извеждането навън след кой ден да става аз ако бях останала в Португалия там като се роди бебето и на втория ден идва цялата рода всички колеги и се започва едно целуване на бебето и прегръщане от всички. А по шопингите ги водят имам чувството току що изписани. Ноктите им режат веднага, а тук в Бг май се чакат 40 дни. Аз не съм мн запозната със суеверията и не ми се иска да ги наячавам де, но се радвам мамите от форума като споделят как са си гледали първите дечица аз съм склонна да вярвам на хора отгледали дете, а не на суеверия, но това си е лично мое мнение.
Не искам да влизам в споровете, но само да споделя нещо за показността, което ни прави впечатление. ММ ми казва, че на неговата работа има хора, с мн малки заплати едвам свързват двата края, но вадят телефони , койот са мн скъпи над 500 лева. Тук всеки те гледа как си облечен и тем подобни неща.
Радостчо  и аз обожавам да пътувам сега съм си наумила една дестинация постоянно разглеждам снимки ,хотели, полети и се надявам да имам възможност някога да я посетя. Надявам се също да можем живот и здраве да заведем бебка в Португалия да види къде е живяла 6 месеца.
Хубав и положителен ден на всички аз се захващам да готвя, защото свекърите ще идват на гости и трябва да се представя добре все пак за пръв път яе идват.

# 239
  • Мнения: 33
A_H_I_L_E_A  Simple Smile за съжаление родителите на ММ (дори не ги наричам свекъри!) така и не приеха нашата връзка.не ни приха и годежа,не ни честитиха,не се вълнуват и за бебето-за разлика обаче за сестра му дават мило и драго (и тя сега е бременна с 2ро бебе-някъде в 5-6ти месец е тя) ,та за нея се вълнуват,на нея и помагат ,а на сина си (ММ) не!!! за съжаление има и такива хора,но и без тяхна помощ си се оправяме .. за сега.не се мина без кредит де ,ама и аз исках да раждам в частна клиника (защото имам мед.причини за секцио и нямам доверие на държ. болници все пак сме в БГ) та затова теглихме кредит-за раждането ,и за количката и общо взето за по-големите покупки за бебко.аз в никакъв случай сега няма да ги допусна до себе си,нито до детето-те просто не заслужават!
стига съм писала за тях-няма смисъл да си хабя нервите за такива хора
Благодая ти за разбирането!!!
хубав ден на всичкии от мен ... ии чакам и аз Съни да се отчете със снинмки от изписването!!! 



Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бяха публикувани 3 нови отговора.

Общи условия

Активация на акаунт