Отговори

Анкета

Смятате ли да запазвате стволови клетки?

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 14 сеп 2011, 17:53

# 330
  • Мнения: 181
Момичета,Цвети ми писа,че Ава е добре.Вече е започнала да наддава и е 1.480 кг.,захранили са я с някакво специализирано АМ и й дават със сонда.Надяват се,че до края на септември ще си я гушкат вкъщи! Praynig Praynig Praynig

За съхранение на кърмата-на мен за по-дълго от 24 часа не ми се е налагало да съхранявам кърма.Като се наложеше я слагах в контейнерче и в хладилника(но в никакъв случай не повече от 24 часа!!!),говоря за прясно изцедена кърма.Иначе моя приятелка замразяваше в специални контейнерчета във фризер,но това вече за повече време.Ето това може да ви е полезно http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=1047. Peace

Ел Божко,благодаря за информацията за книжките.Ще ги поръчам и тричките,на Боян ще са му интересни. Hug

Тони,според мен по 6-7 бройки като за начало ще вършат работа. PeaceАз обаче имам цял куп от всичко...и не само от 0-3 месеца,но и от по-големите...С Алина сме вкъщи само от един ден,но вече събрах дрешки почти за половин пералня,а като се има предвид,че докато ги изпера и изсъхнат...Абе,може би повечко бройки си трябват...

А сега изчезвам,че стана време Али да яде,а чакаме сестрата и брата на ММ да дойдат тази вечер да видят Али...А и намерих лепенките за пъпчето,та ще се къпем в коритото тази вечер. Mr. Green

# 331
  • Мнения: 1
Ahilea - Ето ти една снимка да видиш теста:

http://www.flickr.com/photos/ozewiezewozewiezewallakristallix/2632833781/

 Казва се :  Newborn blood spot test или  heel prick test for babies но на Български как се кава си нямам идея.
Ето пълната информация

http://newbornbloodspot.screening.nhs.uk/public

 но за съжаление е само на английски. С една дума изследват за вродени болести и резултатите получаваш след 6 седмици. Убождат бебето по петичката и правят 5 или 6 точки с кръв на специален лист хартия, както е показано на снимката. Предлага се на всички бебета в почти цяла европа и America.

# 332
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Тук освен този тест правят и един уринен на 21-ви ден - пожелание е и е безболезнен за детето та ние предния път го правихме сега не знам какво ще кажат от болницата.

# 333
  • Мнения: 1
Ел Божко - сигурно много се гордееш с майка си. Да е автор на детски книжки със стихчета - това е страхотно. Едни от най добрите произведения за деца са били създадени първо за тесен кръг публика и за лично ползване само. Успех със сегашните и бъдещите издания. Ако някога ги видя - задължително ще си ги купя .

За количките да кажа че съм хвалила защото знам че са супер проверена марка. Този вебсаит между другото Радостчо ми го каза, от там детското легалце да си поръчам, че там цените са винаги нмнoгo добри. Нямам никаква изгода аз, да знаете, напротив, предлагам си услугите с най добри чуства и безвъзмездно. Радвам се че сте ги харесали.

За килограмите, викам на моя тази сутрин : Ела да видиш колко ми е пораснало шкембето от снощи, а той ми гледа бедрото и вика : Лелееееее какво хамонче.

 Хамон - вид испанско мезе. Ето как изглежда:

http://www.dreamstime.com/photographie-stock-spanish-delicacy-ja … ano-image19105212

 Мацки, ще трябва много да се отслабва после....

 Ел Божко ми напомни с нейните лещи - които ще ражда нормално като се напъва да стиска очите!!!!! Ако се напъваш с отворени очи стават кръвоизливи на очите и ходите с кървави очи.

# 334
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Здравейте и от мен!

Ахилеа, ти с твоите 5 и още перални направо ме разби. Аз пуснах 3 до тук. Ама и сестра ми има да ми дава още дрешки, та май ще ги направя общо 4.  Mr. Green

Тони, подкрепям мамите за бодита с предно закопчаване, ама може и през главичката да се обличат, само гледай да се разтягат горе и гащеризончета. Камизолките определено няма да са ти удобни. Ако ползваш все пак ританки, бебето пак трябва да има боди, за да не му се оголва кръстчето.  Peace

Бейби Кейкс, не знаех за лисиците - хем ми е интересно, хем плашещо.

Съни, благодаря ти за линка за начините на съхранение на кърма, копнах си го, да го имам под ръка, че тези неща се забравят.  Hug Благодаря ти и за споделената информация за Ава и Цвети, много се зарадвах, че и другото ни талисманче се подобрява. Дано все такива новини да чуваме!  Praynig  Praynig  Praynig

Електра, радвам се, че си по-добре!  Hug

Ел Божко, много ми харесаха книжките и аз мисля да ги потърся в книжарниците, за да ги взема за Софи. Прочетох някое и друго стихче, лесни и достъпни са за дечицата, браво на майка ти!   bouquet

Мишел, добре е че с бебето всичко е наред. Дано да излизаш бързо оттам и да нямате притеснения.  Hug

Лусин, аз пера и до ден днешен дрешките на Софи със Сано Максима Сензитив, много ми харесва този прах, много е по-концентриран от другите и съответно по-икономичен и дрешките миришат много леко и приятно на чистота и свежест. А в омекотителите им направо съм влюбена.  Peace

# 335
  • Мнения: 2
Ел божко, книжките са много сладки, стила малко ми прилича на Леда Милева. Поздравления за начинанието.

Ахилеа, и аз съм (бях) Монк. Още не мога да пия от чаша на друг или да ям храна от една чиния с някого. Супер гнуслива съм. Имала съм доста неприятни случки заради това. Също съм и много зиморничева  и искам децата ми да не са такива. Мисля, че колкото повече ги пазим от бактерии, толкова повече ще трябва да ги пазим, колкото повече ги навличаме, толкова повече ще трябва да ги навличаме. 

Моя първа братовчедка, по майчина линия, също е носител на анемията и това и провали мечтата да кандидатства за военен пилот-имаше високи резултати по математика и физическите тестове и се провали на кръвните ooooh!

И аз имах такава мечта  Mr. Green Провалих се в барокамерата заради ниско кръвно, с лявото око недовиждам малко, а на психо-теста се оказа, че не съм подходяща за военен и ще се откажа още първата година. Обаче бях със пълен бал, едната задача по математика бях решила по някакъв начин, който ги беше впечатлил, доказала съм някаква теорема (нали обичам да развивам теории Mr. Green) и после съм си я използвала за да реша задачата, та всички много ми се радваха. Събраха някаква комисия от психолози, генерали, не знам си какви и ме извикаха, казаха, че заради представянето ми на изпита са готови да рискуват с мен и ме приеха. Още първата година се отказах  Mr. Green Всъщност, от първата седмица разбрах, че не понасям правила и не мога да бъда военен. От тогава винаги, когато попълвам някакви тестове при кандидатсване за работа напр., избирам отговора, който най-малко отговаря за мен. Иначе никой няма да ме вземе  Mr. Green

За обличането - на мен ританките ми бяха по-удобни, помня, с гащеризоните много се изнервях. Обаче аз сменях пелената на 30-40 мин, докато усетя, че е опишана или наакана. Голямо разкопчаване падаше с гащеризоните.  Бодита ми бяха много удобни, но със закопчаване долу. Абе, нервен човек съм, колкото може по-малко копчета  Simple Smile
За излизането - с Ники излязохме след 20-тия ден, за малко. Дълго чакахме и количката, но и не бях готова, струваше ми се рано. Не от суеверие или да го пазя от хора. Беше ми удобно вкъщи. Сега не знам, при положение, че имаме батко, който няма да иска да кисне вкъщи, сигурно ще е по-рано.

Съни, във вас вече мирише на бебенце. Сега ще отида да разгледам снимките, само им се каня.




# 336
  • Мнения: 35
Зелда - не само в  Съни, ами и на мен ми замириса покрай Али на бебенце : ) И как само сладко си разказва - Али това, Али онова. Явно човек наистина си идва с името : )
Най-накрая имаме вести от Ава - ама и Цвети прекрасно име си избра, а? Дано по-бързо закрепне и се гушкат скоро с мама! Мишел - данно всичко е ОК!!!
Аз пък сега купих подарък на мъжа ми (уф, не ми идва от вътре да го нарека ММ, защото никога не сме си говорили така...и брак нямам, ама нали трябва да го наричам някак) - че има РД на 21.09 а нес е знае дотогава кой-къде. И поръчах торта (с люлки, пясъчник и пързалка) за изпращане от яслата (от 01.09.2011 Елица тръгва в нова градина).
Момичета, много благодаря за милите думи за стихчетата на мама! Напълнихте ми душата! Благодаря ви!
...Baby Cakes - сега така ми се прияде едно хамонче : ) не, че знаех какво е...

# 337
  • Мнения: 1
Sen Girl - аз пак си купих машина за хляб и цяла нощ сънувам че пека хляб. Ужас, много се уморих!

Мichel7 - стискаме ти палчета всичко да е наред, но ние сме вече на финала. И да тръгне бебето да излиза - не е фатално.

Sunny - тези лепенки за пъпчето лесно ли се отлепят после? Страх ме е за тази нежна козичка.

# 338
  • Мнения: 1
Хора, моля да ми игнорирате правописните грешки,  #Cussing out от кирилизатора са.   #2gunfire  Изобщо пропуска у като ъгъл или з като заба кикерица.  За нежната козичка естествено имах пред вид епителчето му. но!  Naughty  е по-добре така отколкото да ви пиша на латиница.  Crazy

# 339
  • Мнения: 2
Ел божко, книжките са много сладки, стила малко ми прилича на Леда Милева. Поздравления за начинанието.



На Дора Габе  Mr. Green

Още не съм ги разгледала тези снимки, защото трябва да обяснявам кой е това, защо ги гледам и т.н. Много подигравки отнасям заради тоя форум от мъжа ми и от брат ми. Само се крия, минимизирам, отварям си го на половин екран  Mr. Green Вашите мъже как приемат форумстването ви?

# 340
  • Мнения: 93
Ей, сега видях снимките на Алина и Сара. Големи са красавици. Никога не съм се чувствала така както сега, но имам чувството, че като видя толкова малки и сладки бебенца ми се разширяват зениците направо. Искам и аз вече да се запозная с моето момиче (ако е момиче, че то май няма нищо сигурно до дупка ) Много е хубаво, че имаме новини и за Ава. Браво и на нея!
michel7 ще бъде всичко наред. Щом досега няма проблеми сте се разминали.
Исках да ви питам ако някой от вас е ползвал електрическата помпа на НУК и има отзиви да сподели. Двойно по евтина е от тази на Авент, а в един магазин ми казаха, че била добра.
Ел божко, ако някой ни ядоса на партито направо разкопчаваме сутиена за кърмачки и стреляме през циците като онези готините руси роботи от Остин Пауърс ( ако си го гледала де ). Те стреляха куршуми през зърната, но и нашият вариант ще е зашеметяващ  Laughing Книжките са супер и аз ще си купя. Моята майка също е писала едно две стихчета много успешно, а на една приятелка баба и пишеше басни Simple Smile
Аз много обичам басните и знам много на изуст и 100% ще разигравам басни на малката.

# 341
  • Мнения: 93
Забравих!
Момичетата, които споделяха за отглеждането на по-големите си деца, не спирайте. За мен е много полезно. Никак не искам да допускам грешки и да възпитам страхливо дете. Какви книги сте чели ( мисля, че Зелда беше споменала нещо за книги )
А последните си пари, както изглежда май вече ги похарчих за бебето!  Laughing Laughing Laughing

# 342
  • Мнения: 15
zellda - благдарение на ММ започнах да ви чета и се регистрирах. Когато по цял ден повръщах, не правех нищо, освен да лежа, прегърнала един леген, даже и телевизора беше включен, без да гледам. Тогава той, за да ме разведри, ви намери и започна той да ми чете какво си пишете. На мен ми беше тооооолкова зле, че и това не можех, само повръщах, а през останалото време ми се гадеше:(SadSadSadSad. И след като се пооправих, започнах аз да ви чета и с него споделям какво си пишем, виждал е Сара и Али, знае всичко:)Simple Smile
Ти няма защо да се притеняваш и скишно да правиш това, което ти харесва. Аз доста неща научих покрай вас, за което съм щастлива:)Simple SmileSimple Smile

# 343
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Зелда, и моя мъж много се шегува с форума  Grinning Само ми вика "няма ли да пишеш в бг мама ", "това от бг мама ли го научи ", ако го питам нещо, ми вика " ааа, не знам аз, питай в бг мама "  Joy Жалко, вика, че няма бг тати  Joy И само идва да наднича каво пиша,било му интересно какво си пишем  Mr. Green
Радвам се за добрите новини за Ава,дано скоро и тя се прибира вкъщи при мама  Hug
Ние с милото бяхме на пазар одеве и купихме вече почти всичко за бебо  Heart Eyes Остана само матрачето и разните му там завивчици и чаршафчета  newsm78 Чакам си и мебелите, ама да видим... От три месеца вече ме мотат и в петък им казах,че ако в понеделник не ми кажат точна дата на доставката, ще си имат разправия и то каква  #2gunfire  #2gunfire Много ме изнервиха...  #Cussing out
Оо, купих си и аз прах Сано максима, от Карфура, та май ще почвам и аз да пера  Grinning Ама така като гледам... Най- много 2 перални да събера, тя моята и без това е от големите  newsm78 Ахилеа, какво правиш ти бе, жена   Mr. Green

# 344
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Момичета, много благодаря за милите думи за стихчетата на мама! Напълнихте ми душата! Благодаря ви!

Много ми харесаха и на мен даже вече пратих заявка да ми донесат от тях (само дано ги намерят).

Отивам да гладя на баткото гардероба, а после имам и една камара за бебчо - ама те като по-неспешни чакат.

Общи условия

Активация на акаунт