Отговори
# 465
  • Мнения: 61
Здравейте, мацки! Simple Smile
Ето една сататия, която може да ви е интересна и от полза
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4316

Радостчо-много добра идея да си купите съдомиялна PeaceНие имаме вкъщи от няколко години и да ти кажа честно родила съм се с нея, голяяяямо улеснение е  Simple Smile

Пух
- упражненията за които говориш мисля, чес е казват упражнения на Кегел, вчера като казах на една моя позната, че съм бременна (във фейсбук,де, щото то ина4е няма ккаво да и казвам, вижда се Grinning) и тя ме попита правя ли ги, аз не знаех какво точно рпедставлявах, видях в интернет и се оказа, че са точно тези за които ти говориш. Като се замислиш после се сетих, че аз ги правя от време на време без да знам,че така се казват.

# 466
  • Мнения: 93
Момичета, благодаря за вниманието!
Зелда, като включиш на вълна хумор си супер. Разсмя ме още на първите пет думи Simple Smile
Алтер Его, успех на тоновете! Ние сме с един и същи термин, а на мен ми казаха, че ще ми ги слушат чак 36 седмица т.е. на 12.09. Аз обаче си мисля, че е късно, защото бебето ми върви по-голямо и според мен трябва да започнат от сега. Утре съм на преглед и ще говоря с лекарката.
Деси, аз си мислих, че лошия късмет ще преборя с положителни мисли, но така май освен да изглеждам като идиот друго няма да стане. Може би днес ще отида на църква, ще видим.
misha_1, то сърцебиенето по принцип се получавало при ниско кръвно, за да може сърцето да навакса и да го вдигне малко, за да кръвоснабди бебето. И при мен се получава обикновено като се движа или стоя на слънце, но в случая докато спя. Това ме поуплаши.
Хубав ден на всички!

# 467
  • София
  • Мнения: 723
Поръчах топките за сушилня, утре ще ми ги донесат...още веднъж мерси  Hug, но ще ги изпробвам като почна да подготвям нещата за бебето...

# 468
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета.
Аз днес не съм в много добро настроение... качих се на кантара и вече съм +16 кг малеееееее  Shocked doh #Shocked ще откача! Аз съм си дебела по принцип и тези кг ми се струват не просто много ами...направо НЕДОПОСТИМО!!!!! Мале пак ще изпадна в депресия!  newsm45 smile3514

Извинете ме че ви натоварвам с глупости но...много ми тежи това! Стана ми много мъчно понеже се боря от години с килата си и все нямам шибана воля за да успея и сега... направо незнам какво да кажа като видях +16 кг ..... Ама се ядосвам единствено на себе си не на това че съм бременна аз съм си виновна хората са казали " Този врат не е от трушия" или нещо подобно!

Е аз си излях душата натоварих ви после пак ще се включа! ........  smile3518

# 469
  • Мнения: 43
Ехееей и за мен дойде време да се оплача. И защото снощи се оказа, че  няма кой да ме подундури и да ми нареже диня на парчета, защото съм болничка сега още ми е криво. Поляха ми със студена вода и глезанщината, и мъркането, а трябваше и сама да изтъквам, че съм си сложила молив и спирала на очите да съм по-хубава...  пфу Grinning

Съчувствам на ключовите ви неволи и се радвам, че аз още не съм го направила тоя номер, защото направо усещам, че с всяко издухване на носа главата ми се празни и от умствено съдържание.

Моята мила дъщеричка се опитва да се разболее от няколко дни и леко покашлюква, но с много слънчеви разходки, плодове и допълнителен бустер витамин Ц удържаме фронта. Единствено успя мен да зарази... и както й се заканвах на течащия нос, че ще капя клеева тинктура той изведнъж пресъхна. Сега аз тропам с крака докато капя на своя нос, че пари пусти му и илач, а Сузи стои отстрани, сочи ми пипетата, бърчи носле и ми вика "ощи, ощи" Grinning Grinning Grinning злорадства ли незнам, ноо и тя не ми съчувства.


Зелда стана ми интересно за тази жена с цигарата и кафето - как е набила детето - освободила ли си е ръката или докато е било още на земята го е наложила, с тази вече освободената от  качулката?  Grinning

Вчера на връщане от поликлиниката гледам едно циганско семейство - бащата и майката на видима възраст 19 години и детенце на 2 мах. Разсеяха се и двамата и мънечето успя да слезе до трамвайните релси. Грабна го майка му като орлица и пердах през лицето, шамари - два три, още толкова и защото реве... стовари го до себе си на земята да мирува и започна да го храни с баничка и боза  Grinning Grinning  на мен ми стана и смешно и мило - съвсем за кратко направих лек аналог с животинския свят... и те си обичат дечицата просто по друг начин разбират грижата за тях. Знам ли.
Аз сега например имам грижата да опазя котката си от Сузи, която до преди месец нямаше никаква агресия в себе си... Може би и сега е така, но обичта й много боли. Милото ми старо коте е станало като парцалче и не смее въобще да се противопостави, дали защото някак разбира, че това ми е дъщеря...

Хайде да сте здрави!... и добър ден! Simple Smile


Sunny girl
Сега ми просветна една статия за следродилната депресия. Дали ще е в тежка или лека форма зависи главно от това колко ти е изтощен организма и колко имаш още за доизтощаване. Аз бих ти препоръчала да си вземеш комбинирани витамини за кърмене - може пък да се почувстваш по-добре. А и не е задължително да ги изпиваш всичките. Аз моите витамини ги взимах само като се усетех, че не съм си набавила достатъчно с храната и ако се усетя пред разболяване.


 Grinning  Grinning Grinning като първокачествена блейка първо постнах в старата тема....


emanuella89 Най-добре е да не се притесняваш толкова - излез на слънце, за да понасъбереш малко вит Д, помилвай си се и физически и душевно и си мисли за малкото кърмаче, което ще те 'изпие' Wink

btw споделиха ми наскоро нова информация свързана с вит Д, който се натрупвал в организма на бременната и кърмачката, за да е още по-пълноценно млякото й и с този витамин. Мнението е от статия опровергаваща твърденията, че когато е на слънце бременната жена трябва да се маже с възможно най-висок фактор слънцезащитен крем.

Последна редакция: вт, 30 авг 2011, 12:03 от Nuriii

# 470
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Здравейте, момичета!

Аз вчера бях на тонове за първи път, трябваше да ги започна още по-миналата седмица, но АГ-то беше в отпуск. Каза че са добри, но ги записва само 10 мин., дано да са достатъчни, бебето много се движеше и постоянно изместваше тоновете.

Алтер Его, успех днес и на теб!  Hug

Съни, браво на теб за така бързо възвърналата форма и кг. Аз след първото раждане бях така, дано и сега да не е по-трудно. Болят ли те шевовете?

Аз досега съм +11кг, най-много да кача още 1кг, няма да е повече. Със Софи влязох да раждам на 61кг, а сега сигурно ще вляза на 60кг, което си е пак същото, с тази разлика, че с първата си бременност качих 16кг, а с тази ще са 12кг. Доволна съм.

Тони, аз процедирах с пъпчето точно така, както е описано в линка, който си пуснла.  Peace

Радостчо, браво на теб, още стискаш.  Grinning  Hug

Пепи, как е Любчо? Не знам и аз как ще е сега, когато Софи тръгне на ясла. Сигурно има да носи вируси у дома ... и ще е ужас... Съни, Бо боледува ли много, откакто е на ясла?

Аз имам да изпера още една последна пералня с бебешки дрешки и да я изгладя и съм готова с подготовката.  Grinning

# 471
  • Варна
  • Мнения: 34
Явно днес е ден за оплакване, та реших и аз да се включа  Laughing

Много ми се подува левият крак. От вчера не намалява отока, дори и през ноща си остана оголемен. Десният си е ОК. В четвъртък съм на консултация. Да видим дали няма да излезе някой проблем от това.

Слънчеви емоции на всички!

# 472
  • Мнения: 130
Здравейте момичета, радвам се че има новини за Ава, пожелавам им много мскоро да се прибират у дома!!!

За съжаление при нас нещата пак се объркаха  Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry. Днес се налага да ни отпушват клапата, защото от няколко дни пак се увеличи налягането. Тъкмо се бях успокоила и от днес трябваше да ходя да се учим да се храним. Мислех си, че днес ще мога да я гушна за първи път, но уви  Cry Cry Cry. А и новините около състоянието около мозъчето не са обнадеждаващи, за съжаление казват, че е доста увреден!!! Съжалявам, че ви пиша такива неща, но просто вече неиздържам.............

# 473
  • Мнения: 629
Здравейте момичета, и ние вчера бяхме на консултация. Бебока е около 1.400 кг, но има още 2 месеца да расте. За сметка на това аз съм +16 кг и не ми се мисли колко ще ги направя до края. Със Зори качих общо 15 и на този фон сега ми се виждат не добре нещата.
От нормалното раждане и мен доста ме е шубе, но може би основно защото каката баше секцио и сега при нормално има доста мегдан за усложнения. Вчера разпитвах гинеколожката за окситоцина, простагландините, лежането, разхождането, тихите руптури и какво ли още не. Тя милата много внимателно ми обясняваше. Даже беше доста смешно като говореше за контракциите щото аз хал хабер си нямам какво е това животно. А акушерката само ме питаше "Ама ти къде чете за тези неща? От интернет ли?" Хем не искам да им се бъркам в работата, хем пък не може да се изтърсиш неподготвен и да се чудиш къде се намираш  newsm78
Поне е склонна ако всико е наред да не режат веднага пъпната връв и после да ми дадат мъника макар и неизмит да се пробваме да суче. Ама трябвало да я подсетя като дойде момента. Та се чудя в тоз момент дали изобщо ще съм в състояние да я подсещам за каквот и да е. Ама ще го мисля по-натам. За сега продължавам да чета.
По този повод ето нещо, което може да се окаже от полза за тези, които мислят да се пробват за естествено раждане:
http://-spam070-/2011/03/10/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1% … 0%B0%D0%BD%D0%B5/

# 474
  • Мнения: 5
kleopatra555: Милата ми!  Sad Дръж се заради малкото Сари, до тук щом издържа значи ще се оправи! Трябва многог позитивно мислене знам че ти е трудно е как няма който и да е ще е съсипан . Каквото и да кажа незнам  звучи ми не на място някак си. Но знай с теб сме а и близките ти също ние ще продължаваме да се молим за Сара! Знам че ще се оправи!  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 475
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте мами!
В последно време изобщо не ми се пишеше, такъв мързел ме е налегнал Mr. Green само ви четях, днес ми дойде желанието да се разпиша.

Lusine, неприятна поредица от събития ти се е случила, но кураж, не се разстройвай, има и такива дни Hug

Пепи, скорошно оздравяване на Любчо!

За раждането- не ме е страх, ще се справя. Pouh, на мен не са ми мерили таза, дори този въпрос не е коментиран с доки  Crossing Arms  Windy, съгласна съм с теб. важна е и нагласата и информацията.
За предбрачните споразумения- според мен няма как да се раздели всичко по равно, или да се изчисли кой какво е вложил, затова всичко е общо и пари и имущество. Наистина никой не се обвързва с идеята, че ще се разделя в бъдеще.  За себе си вярвам, че освен любов с партньора ми ни обвързва и емоционална интелигентност.
Деси, ето на това много се смях "една малко смешна история, която ми разказа моя приятелка: когато се разделяли с мъжа си, той рекъл, че заплатата му винаги е била по-висока и той плащал сметките (деца нямат). тя пък му отговорила :"Да, така е, но ти си по-едър от мен и винаги ядеше повече!" Наистина при разделите отношенията на хората стават много грозни, а за околните е възможно да са и комични.  Хареса ми филмчето за естественото раждане, единствено не съм съгласна, да се практикува при домашни условия.

Съни, възхищавам ти се! Hug Ти кипиш от енергия, браво и за свалените килограми, дано всички да успеем така бързо да се върнем в предишните си форми след раждането. Честичко преглеждам снимките на Али, толкова е нежничка, много и се радвам Heart Eyes

# 476
  • Варна
  • Мнения: 138
Клеопатра, направо не зная какво да кажа  Sad. Бъди силна и търпелива и  дано се справите и с това. Много премеждия преодоляхте, кураж, всички сме с вас!

За киселините- една позната вчера ми даде блистер Bio AnAcid- нещо хомеопатично, италианско, но почти не намирам никаква информация за него. Някой от вас чувал ли го е? Не смея да го вземам, но вече нищичко не ми помага - нито прясно мляко, нито сода. По цял ден съм си така, а нощем почти не мога за спя от тях.

# 477
  • Мнения: 93
kleopatra555, искрено ми се иска да вярвам, че в края на краищата всичко ще се нареди. Много ме натъжи твоят пост. В никой случай не се предавай и не се отчайвай, ти сама беше казала, че за да издържиш до тук ти е помогнала положителното мислене. Клапата ще я оправят, не се тревожи. А проблемите с мозъка обратими ли са какво казват лекарите?
Не се притеснявай да ни пишеш и да споделяш с нас, независимо, че не са хубави новини. Ние сме за това тук, за да се подкрепяме. Запази си също и час при психолог или психотерапевт. Мисля, че в такива моменти човек има нужда от професионална подкрепа. Успех! Стискам ти палци и днес в църквата ще се помоля за теб!

# 478
  • Мнения: 461
Здравейте ,
не ми се пишеше много , защото ме мързи , ама като видях поста на Клеопатра ...
дръж се, знам , че от страни е лесно да се каже , бъди силна , заради малката принцеса , ще мине всичко , не се предавай  Hug пиши ни и не се притеснявай да споделяш това което е в теб , така ще ти олеква поне малко. Аз ще се  Praynig за вас и знам , че всичко ще има красив финал   bouquet

# 479
  • София
  • Мнения: 15
Емануела, стига си се кахърила за тея килограми. А бе вие в Бургас море нямате ли си?  newsm62
Пробвай малко да се покъпеш в моренцето, хем гърба ти ще си поотпочине от тежестта на килцата, хем и ще поовладееш качването. Аз ходих на плаж 7-8 дни по 2ч сутрин, не съм добър плувец, но се движа във водата, резултат-2 кг надолу. newsm44

Клеопатра, кураж Praynig Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт