Защо донорството е толкова трудно?

  • 4 222
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 102
jam, karelia123 - разбира се, всичко това е така, но и няма какво да се лъжем - трудно се казва на една жена, че едва ли ще може да има деца от теб по нормален начин. При това в сравнително ранен етап от отношенията ви.

# 31
  • София
  • Мнения: 16 104
Една жена, ако те обича истински, това няма да я спре...не че трябва да си казваш на първа целувка, но това е добър тест за силата на чувствата на човека до теб...ние тук, с многогодишния стерилитет, ако не ни обичаха истински мъжете ни, отдавна да сме отишли "на кино"..

# 32
  • Мнения: 102
И аз на това се надявам.  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 856
Пък и реално с това ти не й казваш, че няма да имате деца; казваш й, че просто ще е малко по-трудно. Обикновено, когато хората са стигнали до този етап да искат да имат общи деца, правят всичко възможно, за да ги имат заедно.  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 12
Здравейте!
Не мога да разбера какъв е проблема и как така защото Hipocampus  има намален брой спематозоиди ще го обяват за безплоден  Rolling Eyes пълно е с хора с лоши спермограми които си имат деца и други с отлични които нямат.

# 35
  • Мнения: 856
Не мисля, че някой го е обявил за безплоден. Просто не е подходящ за донор на сперма - това е всичко.

# 36
  • Мнения: 102
@saranabv:

Е стига де, никой не ме е обявил за безплоден.  Simple Smile
Просто с такава концентрация (съчетана и със сравнително ниска подвижност) шансовете за спонтанно забременяване са, да кажем - нищожни. Причините за тази ниска концентрация също са такива, че не би следвало да се очаква някакво подобрение, дори напротив. С годините е вероятно да пада дори още. Не е сигурно, че така ще стане, но д-р Владимиров ме посъветва да гледам да направя деца преди 30. Вероятно с ICSI процедура. Надали ще губя прекалено много време в опити за естествено зачеване...
За донорство, както karelia123 правилно отбеляза, изобщо не може да се говори, за съжаление.

# 37
  • Мнения: 12
Hipocampus извинявай ама така ми прозвуча...
Тогава дейсвай бързо и до 30 да си направил поне три дечица  Laughing ми то не случайно някои раси имат деца от 15 годишни и затова нямат нашите проблеми със забременяванията Mr. Green

# 38
  • Мнения: 102
Да действам, ама за тази работа ми трябва и малко женска помощ...   Grinning

# 39
  • Мнения: 14
Чудя се какво ли е станало?

# 40
  • Мнения: 102
Чудя се какво ли е станало?
Малко късно виждам въпроса, но с няколко думи хронологично от Октомври 2011-та:

Малко след последния пост си продадох мотора, с който сигурно така или иначе щях да умра, парите дарих за 2 инвитро процедури на 2 непознати жени. Едната беше неуспешна, другата успешна. По неведоми пътища моя добра приятелка ме запозна с друга нейна приятелка, която се беше разделила наскоро с мъжа си и която имаше малко момченце, тогава на 5год. Влюбих се в нея, разказах и моята история, тя се впечатли, сгаджосахме се и вече 12 години сме щастливо заедно. Малкото момченце, което е вече на почти 18 се превърна в мой син, когото обичам повече от всичко и въпреки че не вярвам много в тези неща смятам, че ми беше изпратен от някого.

Това е с 2 думи. Аз бих казал - хепи енд. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт