Бира,кола и кафе?

  • 9 606
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 582
Има огромна и чисто количествена разлика между чаша бира и наливане с концентрат.



# 46
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Е да, но това вече многократно го установихме Wink

# 47
  • Мнения: 64
. едно-две кафета на ден не са проблем.
. за алкохола не знам, аз се въздържах изцяло.
. кола изобщо избягвах, умишлено. както и натурални сокове.

# 48
  • Мнения: 61
На първият ми преглед,докито ми каза категорично да забравя за кафето,всякакви количества били вредни,НО така и не го послушах естествено.Едва ли 1 кафе е проблем

# 49
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
На мен пък в началото ми причерняваше като се изправя и доктора ми каза "пий по едно кафе и една кола". Само за кафето изпълнявам. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 655
Не знам какви са нормите. Бира не пия по принцип, кафе рядко, но към колата съм пристрастена. Ограничих я през бременността и сега, но преди да забременя се е стигало и до 2 литра на ден, така че тялото ми е свикнало. Не знам кога ще започне да ми се отразява, но е факт, че сега имам глад към нея. Thinking

# 51
  • Мнения: 61
Ох,това с колата ми е толкова познато Laughing Имаше период,когато си купувах цели стекове кутийки кока-кола,по 24 бройки..и за 2 дена свършваше,направо безумно.Като имаш предвид,че разяжда бръснарско ножче,направи сметка какво прави с нас (говоря за изпиването на нечовешки количества като моите).Както казах по-назад,отврати ми се от един път.На много неща ми се отрази бременността.Преди обичах лятото и ненавиждах зимата и студа,а сега като съм бременна искам да е зима и да е студено,изведнъж зимата ми стана лубим сезон Grinning Повредих се!Извинявам се за спама Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 933
кафето го спрях ,кола мн. рядко и по-малко ,а бира по една чаша на ден пиех или винце Grinning

# 53
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Не консумирах нищо от посочените . Отказването от кафето ми беше най-трудно , но след това въобще не ми липсваше . Започнах да пия кафе месец след раждането , да ме държи будна след безсънните нощи .

# 54
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Тъй като съм с ниско кръвно лекарката ми директно ме пращаше за кафе и кола - говорим за 70-80 на 40 кръвно.
- кафе пия в доста малки дози, по-правилно е да кажа, че пия мляко с кафе.
- кола, газирано и сокове по принцип не обичам, но 3-4 месец единствената течност, която успявах да поема без да повръщам и която ме облекчаваше в тези симптоми беше колата и фантата. Изпих толкова, колкото не съм пила за целия си живот, а сега не искам и да чуя за газирано.
- алкохол - бира не пия, вино 1-2 чаши бяло вино в единични случаи е ок за мен.

# 55
  • Мнения: 1 296
Кафе пия всяка сутрин, помага ми да се събудя, но си го правя много слабо. Много рядко пия второ за деня. Колата не я обичам много, пия по 2 чаши веднъж на два месеца. А бира пия като се съберем семейно, може би 2-3 пъти на месец по една малка чаша.

# 56
  • Мнения: 11
На мен нищо не ми казаха за кафето, но от 5-6 седмица ми се гади от него и не мога да го пия. Преди пиех от 3 до 10 кафета на ден! Кола и бира не обичам. Лошото е, че съм с ниско кръвно и кафето ми се отразява добре....

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Кафе - по едно на ден пиех.
Бира-  по половин или една чашка.
А газирано избягвах да пия.

# 58
  • Мнения: 147
За колата-не обичам особено,имам чуството,че ми разяжда зъбите.Сигура  съм,че не е никак полезна,както и натуралните сокчета и рарезни други питиета с всякакви Е-та,знайни и незнайни химии.Аз се старая да приемам повечко натурални неща,плодове,зеленчуци,ядки,търсих и хляб БДС,но не намирам,някой между другото ако знае такъв хляб и в коя верига магазини се предлагат...
Да не се отклонявам,за кафето-пиех доста,но сега като не пуша кафето само ми напомня за цигари и не пия.И моето кръвно е ниско,но някак компенсирам с много вода и други течности,хапване през кратки интервали.Иначе понякога като сме на кафе си поръчвам фрапе-чокофредо,но предполагам съдържа малко кофеин.
За алкохола,не харесвам бирата,така че не пия.Обаче пък с наближаването на зимата все повече си мисля за чашка червено вино  Flutter и мисля да се поглезя с по 1 чаша на Коледа  и Нова година,хехе отсега съм си планувала:)
Като цяло и аз мисля,че минимални количества не вредят,но когато можем спокойно и щастливо да живеем и без тях,супер!Бях видяла в Англия на етикета на бутилка бира отзад картинка с бременна жена,която е зачеркната..

# 59
  • Мнения: 111
Аз лично пия 1 силно кафе на ден или 2 по - слаби...Според моята лекарка 1 силно не е проблем!
За колата 2-3 пъти в рамките на 1 месец.Честно казано лекарско мнение за това -винаги негативно.Според доки това отключва контракции...
Бира не ми се пие.А преди много обичах.Иначе от началото на бременността съм пила 2-3 пъти по 1 чаша.Според лекарите 1-2 чаши на седмица не е проблем!

Общи условия

Активация на акаунт