Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 879
  • 715
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 111



Относно колата: за втората месечинка Сияна получи комби, че с Пежо 307 ни беше малко тясно първото пътуване. Не смея да си помисля какво ще поиска за годинката.  Crazy
яко,да ви е честита,за годинката лична кола ще иска

# 91
  • Мнения: 23
Честит Празник мили момичета и скъпи бебчета!  bg

 Честита месечинка на Рая-Евелин!  newsm51

# 92
  • Мнения: 5
Кльоп, и аз да се запиша найййй-накрая в новата тема Simple Smile
Нелили  Hug
Тези дни само чета, а имах и да наваксам малко от старата тема. Искрено се забавлявам с писанията ви Simple Smile
Спасдиди, направо ме разбиваш с чувството си за хумор Simple Smile Яската е повече от видно на кого се е метнал  Mr. Green
Марте, нямам думи за наредениете рими   bouquet Направо ми скри шапката  Hug
За колите - ние сме с фолксваген пасат комби  Laughing Многоооооо си я харесвам количката - голяма, широка, комфортна, страхотна возия, същински самолет!! Да не говорим, че като ходихме на море в нея пътувахме - ММ, племенницата (тя е на 14 години), зълва ми, Вики в кошчето и аз Simple Smile, като събрахме без проблеми и целияяяяя катун  Mr. Green
Полии, блазе ти за масажа  Tired Имам и аз отчайваща нужда, ама кога ли ще намеря време...
Честити месечинки на бебчовците и честит 6-ти септември Simple Smile За нас тази дата от миналата година е емблема за важен момент от нашия живот, свързан със силната емоция да видиш  EFP
Пожелавам лека вечер на всички  Simple Smile
Целувкиии

# 93
  • Мнения: 1
Днес дойдохме до Сф да ходя на масаж, че гърба и кръста ми след раждането са супер зле. Момичето каза, че съм цялата на възли и с доста терапия ще се оправя Confused

Полита, къде ходи на масаж? Доволна ли си? Аз си търся добър масажист(ка), който да ми е наблизо и при който да ходя редовно, щото и аз съм много зле с гърба и кръста. Пък и дискова херния си имам даже и си ми трябва. Това носене на ръце ще ме умори.

# 94
  • Мнения: 22
Здравейте момичета!

От 2 дни ви чета, но не успявам да пиша, а днес пък нямам грам желание........ Но все пак да се покажа, че не съм се загубила.

Гледам обсъждате теснотията в колите. По този повод да кажа, че в събота отидохме до Трявна за една вечер.......... Направо се разбихме от път, вечерта беше хубава, но студена.......с чист въздух, тишина и щурчета. На другия ден беше голямо обикаляне в околностите и вечерта късно се прибрахме. Меко казано ми се разказа играта. И преди 2 седмици пътуването си беше приключение, но тогава просто стигнахме и се настанихме, а сега си обикаляхме доста, като в доброто старо време с ММ, но сега имахме и една малка ГОЛЯМА подробност на задната седалка. Simple Smile Абе луда работа.

Вчера моето Максимче стана на 4месеца (дори нямах сили да пиша и да ви почерпя виртуално). Благодаря на Геринцето, че ни е отразила   bouquet Тортичката на детето се забави с един ден (че след лудото ни пътуване нямаше как да я сътворя).

Не можах да отида и на срещичката на варненските майчета Sad  Нищо следващият път, но без Бубето Sad

Днес исках да отидем някъде, да пообиколим наоколо да се поразходим, но ММ нещо не мислеше така и май всеки днес си гледаше кефа сам, всъщност той си гледаше неговия, а аз гледах детето Sad Сега ми е някакво мега умряло и тъпо ( даже и бира нямам  Sad ужас )

Ох, оплаках се, но наистина ми е тъпо тази вечер. Хайде да не мислите, че съм изчезнала........ тук съм и ви чета НЕтайно Simple Smile  ЛЕка нощ майчета!

# 95
  • Мнения: 23
Муше, тя и Бубето не дойде  Tired
Бяхме си Джиджонка, Даниели и моя милост... е да де и децата  Mr. Green
Аз определено на 13 септември ще ходя на лекцийката. Пуснала съм инфо във страницата за среща.

За всички майчета:
СПисание 9 месеца, възобновява лекциите за нашите бебета. Може да погледнете тук:
http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=1&id=5

# 96
  • Мнения: 22
Гери, аз също смятам,но само да се организирам с времето. Айде ако се насъберем (както като бременни) ще е яко.

И аз смятам скоро да започвам захранването, още се чудя обаче с купено пюре ли да почна или да сътворя пюре (и без това ще е нищожно количество)..... newsm78

Исках да питам консултантките по кърмене, а и мамите с опит в кърменето:
Когато започна да захранвам и постепенно замествам цяло хранене, какво ще става с  кърмата. Знам че ще намалява, но ще има ли пак напрежение? Ще дам конкретно въпроса така - сега се храни в 6.00 - 9.00 - 13.00 - 17.00 - 21.00, замествам първо храненето в 13ч (постепенно замествам цялото хранене) какво става тогава от 9.00 до 17.00 с моите гърди?!?!?! Трябва ли да изцеждам пак и горе долу за колко време се регулира да няма напрежение?


# 97
  • София
  • Мнения: 75
Относно колата: за втората месечинка Сияна получи комби, че с Пежо 307 ни беше малко тясно първото пътуване. Не смея да си помисля какво ще поиска за годинката.  Crazy
яко,да ви е честита,за годинката лична кола ще иска

Благодаря, danaq_lv, добре се справя колата, само дето маята девойка явно не е като останалите деца, които седнат ли в кола, заспиват на мига. Голям зор докато заспи, ако изобщо, затова пък след 10-15 мин вече е будна. Хич не обича да е вързана.
Вашите бебета спят ли в колата?

Последна редакция: вт, 06 сеп 2011, 23:49 от Jira

# 98
  • Мнения: 4
Здравейте и от нас!
И аз съм на 90 дневната диета вече 6-ти ден но тъй като нямам кантер и не знам какво се случва Simple Smile
Честит празник на всички Simple Smile
Мушенце аз съм заместила цялото  обедно хранене вече и нямам проблем,просто кърмата си ми спря за този час.

# 99
  • Мнения: 1
Исках да питам консултантките по кърмене, а и мамите с опит в кърменето:
Когато започна да захранвам и постепенно замествам цяло хранене, какво ще става с  кърмата. Знам че ще намалява, но ще има ли пак напрежение? Ще дам конкретно въпроса така - сега се храни в 6.00 - 9.00 - 13.00 - 17.00 - 21.00, замествам първо храненето в 13ч (постепенно замествам цялото хранене) какво става тогава от 9.00 до 17.00 с моите гърди?!?!?! Трябва ли да изцеждам пак и горе долу за колко време се регулира да няма напрежение?


Аз нито съм консултантка, нито с голям опит (хихи), но като гледам просто ще имаш все едно 2 нощни паузи. Ти през нощта цедиш ли се и имаш ли напрежение сутрин? Ако не, значи същото ще е сигурно и при дневната пауза. (компетентно се изказа вече некърмещата  Laughing)

# 100
# 101
  • Мнения: 331
Мартеее, теб ли пропуснах сладка, извинявай! Предишния път Нелли, сега теб!  Hug Hug Hug Много ми липсвате всичките!  bouquet

Ние още нямаме нет  #Cussing out СИЛНО се НАДЯВАМ  Praynig утре да проимаме и да спра да ползвам тоя мижаво-безплатен, с който пиша в момента и ми отнема по десет часа.... #Cussing out

Някой беше питал а местенето - за 2 часа дойдоха от фирмата и ни изместиха, но преди това аз цял месец събирах в кашони всички боклуци  ooooh!

Ох, Филип днес е ужас - цяяяяял ден връъъннн-мръъънннн, не яде, не спи , само киселее  Twisted Evil

Айде, толкова от мен (няма да качвам снимки от новата ни обител за да не ми завидите на гледката към езерото от френските ни прозорци  Whistling Mr. Green )

п.п. Завид, завид на Майката-На-Венци-С-Многото-Имена за купона !!!  Crossing Arms

# 102
  • До морето :)
  • Мнения: 328
И да ви кажа, че като истински лоши родители, замъкнахме Валентин на гости в кумовете и седяхме до 11.30. То детето към 9 след като хапна си заспа и така и не се събуди - местих го от коша за кола в леглото, преоблякох го /всъщност, само дънките му махнах и сложих ританки/, нашият спи, не мърда, та си легна некъпан. А сега кажете, не съм ли лоша майка Mr. Green.
Ние се къпем през вечер или през 2. Кожичката на малката много се изсушава от водата. Появиха й се едни лишейчета и от както спряхме да я къпем всяка вечер и се оправи  Mr. Green А сега кой е лоша майка, а?  Twisted Evil
Днес сме на консултация най-накрая. Дано да не пищи като предния път, а и температура да не вдига. Че ще е крива малко, ще е крива, ама по-бързо да минава.
Браво на всички за почивките. И аз имам нужда, ама ще е до година.
За лигавенето на бебетата - толкова съм свикнала аз да си я гледам малката, че не мога да я оставя на никой друг освен на баща й  ooooh! Майка се прибира вече и ще дойде за няколко дни тука. Ама ме е страх да не я разлигави много, не й знае навиците и т.н. Ще видим
Къщичке, Габито е супер. Гледам, че вече я слагаш седнала. За колко време и от кога го правиш? И накой друг ако може да даде съвет  newsm78
За обръщането - вече 4-5 пъти се обърнахме от гръб по корем, ама музата най-ни идва като сме се наяли, а аз тогава не й давам, че да не вземе да повърне и малкото изядено  Mr. Green Един път се обърна и от корем по гръб, ама там ни е по-трудно. Едната й ръка е все към дупето, а другата напред
Въпрос съм консутантките по кърмене - напоследък като чели кърмата ми намалява. И май вече не е така хранителна (като че ли малката не се засища  newsm78 ) Гърдите ми не са така пълни като преди, ама като стисна и има кърма. На всичкото отгоре диването понякога яде по 2-3 минути буквално и спира. Не иска повече. Давам и след половин час и пак не иска. Оставям я така, ама на 2-рия час е огладняла. А беше започнала да си право паузи от по 4 часа  newsm78 И е така вече 1 седмица. Иначе между храненията е спокойна, спи си, играе си, ама не иска да яде

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 07:44 от nelka_bg

# 103
  • Мнения: 378
ДД и от нас!
Малко се позагубих, ама две седмици нямах никакво настроение - нали малката беше болна, та и баткото ни и той. ooooh! Просто купон беше в къщи.
Надничах от време на време, но не ми се пишеше изобщо.
Къщичке, малката е много готина.  bouquet
Марте, Спасдиди, все пак ме разсмяхте и видях светлинка в тунела в моето мрачно ежедневие.
Мушенце, случва се на всеки.  bouquet
Хоупче, ако не съм ти честитила, честита къща.  bouquet
Jira, много яко това за колата! Mr. Green
Тази седмица при мен/ нас / е командирована едната баба, защото след болестта на малката, резултата е схваната дясна ръка и рамо на мама с ужасни болки и ходене в Спешното посред нощ + една мускулна инжекция нещо си в рамото, болки в кръста, ужасно недоспиване, и май една депресийка. Та от вчера се лъжем с малката, ама нещо неуспешно, тъкмо бях легнала на обед да поспа, и се чува кански крясък и рев - абе не ще да седи в друг човек и това си е. А ми трябва малко помощ по обед и следобеда - ами и майките са хора и те искат да поспят, и да изглеждат добре. Май мойта няма да стане - ще видим. newsm78
Честити месечинки на всички бебчета и мами.  bouquet
Гери
, засега ме пиши и мен на лекцията, но с една въпросителна.
Отивам да лижа рани.Чао от мен и извинете за дългия и песимистичен пост, ама на мен есента така ми действа.
П.П. Малката все още е болна. newsm78 Трета седмица вече и се чудя кого да гръмна #2gunfire - себе си, или тъпите лекари.

# 104
  • Мнения: 251
A_val,прегръдки от мен!Няма такава мъка като да ти е болно детенцето.

Хоупче,и без да пускаш снимки,вече завидях за френските прозорци.Отдавнашна мечта са ми.Решила съм, ако си строим къща/искаме да си намерим местенце в някое близко до Варна селце/,непременно да са такива прозорците.Че сега сме в един апартамент,който е доста тъмен/на една ръка разстояние има друг блок/и светлината много ми липсва.Цветята ми не виреят SadВ офиса,където работя,зялата фасада е в стъкло и си бях заформила страхотна градинка/в саксии,де/,а в къщи практикуването на цветарство е мисия невъзможна.

Djidjonka,благодаря за инфото за лекарката.Наистина ще ми е далеч.

Общи условия

Активация на акаунт