Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 868
  • 715
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 22
Айде добре си се завърнала Спасдиди, че липсваше Simple Smile))
Значи от лекцийката не сте научили кой знае какво, но пък сте се видели (завид-завид). Аз ще разпитвам на живо... Давайте да използваме хубавото време, докато не са запукали дъждовете и да си виждаме....

# 331
  • Варна
  • Мнения: 302
Гери, djidjonka, мерси за комплиментите за моя Убавец, ама както беше кротък в мола, така ми разказа играта днес следобед. Но го отдавам на неакането, иначе си ми е добричък, само дето иска постоянно внимание и не ме оставя да свърша нищо в нас. Дани и Еди и те са големи сладури - Дани още отсега има един дяволит поглед, ще ги подпали мацките, а Едито прилича на бъдещо шефче Grinning.

И да се оплача - моето диване цял ден с мен реве, а като се прибере баща му от работа започва да се смее с глас и да му бърбори, е кажете ми - не е ли неблагодарна работа това майчинството - аз го кърмя, аз го гледам цял ден и накрая той се радва на баща си повече #Cussing out.

А, да се похваля - днес най-накрая се обърна по корем и после обратно по гръб без моя намеса /досега мъничко му помагах/, оставих го за секунда на дивана и след малко беше обърнат до ръба, аха да падне ooooh!. След това повтори упражнението за пред баща си няколко пъти - обръща се, бърбори, после се връща обратно, умряхме от смях Joy.

# 332
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
 Hug
Всички тези симптоми ги имахме и ние-неакане по 3-4 дни,пръцкане,напъване,но накрая нищо,дърпане от гърда-оказа се,че не стига кърмата и сега вече като дохранвам Калоян е видимо спокоен,акаме всеки ден,бебето живна!
За количеството АМ-малко тъп въпрос-вие как разбирате колко иска бебето?-Аз съм правила и 170,и 210,и двете ги изпива докрай и иска още,реве,но аз не правя и като го вдигна на рамо млъква.Искам да кажа,че не се отказва никога,колко да му направя,за да "остане малко в бутилката",250-270 Shocked Rolling Eyes?
  bouquet

# 333
  • София
  • Мнения: 2 817
Maria_I, не сте само вие така - моята е същата - много се радва на татко си!  Laughing

 zlatttka, е на това му се казва юнашко ядене!  Shocked

# 334
  • Мнения: 660
Lussy, a_val, jenajena, mushence, Гери С., *polita*, djidjonka, благодаря ви за хубавите пожелания!   bouquet

Да се оплача и тук /във фейса вече споделих/ - имаме проблем с акането - малкият не е акал цяла седмица вече. Преди това пак имахме 4 дни неакане, тогава дадох 5 мл лактулоза /от които той изплю половината/ и на следващия ден се оака до ушите. След това обаче последваха 6 дни /днес вече 7-ми ден/ без ако. Правих какво ли не, наливам се с течности, пия разхлабващи сокове, правих му масаж на корема, притисках крачетата към корема, пробвах с термометър, дадох и лактулоза вчера и нищо Cry. Малкият се присвива, плаче, пръцка, личи си, че се мъчи, но не се получава нищо... Преди малко пак ръгнах термометъра, диването много се зарадва Shocked. Изпръцка се, усмихна се и нищо повече. Не знам какво да правя вече, имате ли някакви други идеи? Само на кърма е, нищо друго не му давам.

Мария, обикновено за изключително кърмени бебета след 6-тата седмица е прието за нормално, че може да нямат изхождания до седмица и дори до 10-тина дни, защото могат да усвояват кърмата максимално. За запек може да се помисли когато изпражненията са твърди на топчета, ако акото излиза кашесто и бебето е само на кърма се смята, че е по-скоро това състояние е от добро усвояване на кърмата и е нормално. Разбира се, това би било възможно да е така, когато бебето има достатъчно напишкани памперси за 24 часа, тургора на кожата е добър, има влажност на лигавиците, бебето да е жизнено, енергично, наддава добре и педиатъра да го намира за здраво. Ето и още информация за това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649 и http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16599.msg312466#msg312466. Пишеш, че Валентин е само на кърма, т.е. разбирам, че не си го захранила още, но дали е удобно да попитам даваш ли още капки за колики, витамини, или някакви добавки, които биха могли да имат запичащ ефект?

Правих какво ли не, наливам се с течности, пия разхлабващи сокове, правих му масаж на корема, притисках крачетата към корема, пробвах с термометър, дадох и лактулоза вчера и нищо Cry.
Добре си се сетила да пиеш разхлабващи сокове, но може още да опиташ и да хапваш разхлабващи храни, защото ако наред със сока си хапваш храни, които са запичащи може да неутрализират ефекта на сока.
В подобни ситуации може да помогне и гимнастика с крачетата на бебето - все едно кара колело. Ако все пак бебето продължава да се изхожда на голям интервал и ако си решила да захранваш, дали би обмислила да започнеш с по-разхлабващ зеленчук, например тиква, за да не се задълбочи това неразположение у Валентин. Обичайно майките предпочитат да изчакат със захранването в подобни ситуации.

# 335
  • Варна
  • Мнения: 302
Тони, не давам никакви капки, само Вигантол от началото на септември, ама не съм много редовна, по 2 капки смесени с кърма му давам през ден-два горе-долу /че то сега и без друго е слънчево/. Иначе не давам нищо друго - нито вода, нито чайове, само кърма. Напишканите памперси са по 5-6 обилно напишкани на денонощие, иначе диването си е жизнено и според моя кантар /на който се тегля периодично с и без него, макар и да знам, че така не се отчита точно, но поне следя дали наддава/ е наддал към 400-500 гр. последните 2 седмици.

Не мисля да захранвам още по принцип, иска ми се поне още месец-месец и нещо да изчакам, а и сега като е запечен едва ли е най-добрия момент. Просто не ми го побира ума как изведнъж от голям посерко спря да ака, бяха ми казвали, че е нормално разреждане на изхожданията, но чак толкова рязко не го очаквах, той преди да се запече имаше по 3-5 добре наакани памперса на ден...

Уф, не знам вече, може и да не му стига кърмата, предвид, че днес почти цял ден ми вися на гърдите, все повече си мисля, че е това. Ама ще си стоим като скачени съдове, щом трябва, не искам да дохранвам още...

Разхлабващи храни ядох, имаха ефект, но само при мен Crazy.

Сори, че ви занимавам днес с тази моя голяма драма с липсата на ако, просто бях свикнала в почти всеки памперс да има "злато" и това затишие ме свари доста неподготвена ooooh!.

# 336
  • Мнения: 331
Мартеее, твоята красавица е мургава и за това не вярвам да е опасна тази бенка, но за твое успокоение я покажи на док. Сигурна съм, че си е нормална бенка просто. Нали е хубавица, те бенките ходели по красивите хора (така съм чувала)  Hug

Спасдиди, сватя, ти така изчезна с това моренце, та реших, че си харизала ИринДа на някой морски вълк ....  Twisted Evil и си викам, за всеки случай, да пусна Фифо на пазара за девойки   Laughing

# 337
  • Мнения: 5 622

 Здравейте   bouquet

Аз се завърнах на американска територия. Летяхме на 9-ти, но във Вирджиния сме от снощи (имах РД вчера, но трябваше да пътуваме тогава, че Габ изпусна цяла седмица вече от училище).
Извинявам се на Варненки, че не успяхме да се видим, но последните дни беше почти невъзможно- правих РД на Габ с българските му приятелчета (това на 6-ти септ.), на 7-ми бяхме на РД на негов приятел, а на 8-ми стягах за последно багажа, защото на 9-ти в 7.30 летяхме за София..Единствено се оказа възможен понеделника- 5-ти септември, аз писах в темата за срещите, но моя беше грешката, че не остана време и може би момичетата не са могли да се организират  Hug
Нищо, догодина, живот и здраве, пак ще се видим   bouquet

 Нанди, Люси, Марте, Шени, Хоуп (май изпуснах някого!  Embarassed ), ето ме  Hug, благодаря ви..вие си знаете защо  Hug

# 338
  • Мнения: 378
Честит Рожден ден на патерици, Бубе. Да си жива и здрава, много обичана, и много щастлива с всички около теб.  bouquet  bouquet  bouquet

# 339
  • Мнения: 331
Нанди, Люси, Марте, Шени, Хоуп (май изпуснах някого!  Embarassed ), ето ме  Hug, благодаря ви..вие си знаете защо  Hug
Party Party Party Party Party Party Party Party Party
Аз ти писах за рождения ден във ФБ, че ти вярно се беше покрила в дън земя!  Hug

# 340
  • на североизток
  • Мнения: 285
Бубе, честит рожден ден и от мен!Да си жива и здрава, много обичана и усмихната! Пожелавам ти много, много сбъднати мечти!!! Hug  bouquet

# 341
  • Мнения: 1
БУБА, ха добре завърнала се у дома и честит рожден ден на патерици  bouquet. Дано с качването на самолета сте оставили всички неприятни изживявания зад гърба си. Жалко, че не можахме да се запознаем с малкото юначе и с красивия му батко, но нищо разказвай по-често как растат (вече само здравички Praynig). Ние те чакахме на 5ти, но явно не си видяла, че Гери ти е писала.
zlatttka и аз все се чудя дали му стига АМ на моя гладник. Досега се е случвало да не си изпие всичкото мляко само няколко пъти вечер, ако е заспал. И той реве докато се уригне. Педи казва, че щом наддава (мерим го през 2 седмици) и издържа по 3 часа между храненията значи му е добре. Когато започне да скъсява паузата няколко поредни пъти увеличавам с 10мл. Ако не повръща веднага след ядене остава на по-голямото количество, ако го повръща изчаквам 1-2-3 дни и пак увеличавам. Така от 50мл на хранене за 2 месеца, постепенно заради незадържащото му храна коремче увеличихме дозата и вече яде по 135мл(вечер 150). Абе много интересно още докато бяхме в болницата се будеше да яде на 3 часа като по учебник, а нощем спеше. После заради тъпото повръщане зорлем му развалихме хубавия режим на детето. Но вече пораства и постепенно нещата се нормализират. Много ми е интерезно дали така лакомо ще поглъща всичко и като почнем да се захранваме Thinking

# 342
  • Мнения: 23
добър ден и от нас  Hug,

Бубееее, ние се организирахме и те чакахме, бяхме три мами, но все пак бяхме на срещичката. Само че бяхме на летния театър, да не си ни чакала на църквичката като предния път...  newsm78 Жалко че не успяхме да се видим, но ЗДРАВЕ ДА Е!  Hug Grinning
Надявам се да сте добре!  Hug

Днес посетих чичко Зъболекар, имах едно малко кариесче от преди да забременея, но нали много ми се  Sick и го отложих за след раждането, та го оправихме и съм Ок  Mr. Green

Днес съм  #Silly smile3507 много ми е изморено...

СпасДиди, добре дошла  Hug, а колкото до кърмата - Здраве да е! Колкото толкова!  Hug

Ами ние с тези три дупки вече нищо не оставаме в шишето, напротив почва да търси още..  Tired

Защо и моето зверче незапочне да спи като хората по 6 часа без да яде... Тая нощ пак се сбърка нещо  Thinking Crossing Arms ooooh!

# 343
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Уууу, вие сте писали, писали, че сте се забравили  Laughing
Тони, благодаря ти за съветите. В крайна сметка няма да ходя на изпита. Те и други дати ще дадат  Grinning
Луси, бъркаш се, душата! Аз въобще не съм спокоен човек  hahaha Аз съм все хипер изнервена. Елито ако плаче 2 минути и ми иде да я джасна през прозореца. Не знам как щях да издържа, ако беше някоя по-буйна.
Иначе Елито се оправи, вече не е така крива. Зъб не ни излезе, на ръце вече не иска толкова, не знам какво й беше  newsm78 Закъсняла реакция от ваксината  Laughing

ПП: За количеството АМ - питах, но грешката беше моя. Объркала съм колоните в опитването и си мислих, че има разлика при съотношението Вода:АМ  Embarassed

Последна редакция: ср, 14 сеп 2011, 13:45 от nelka_bg

# 344
  • Мнения: 7
Politaaaa, даваш фира, женооо, с тез сънища!!!  smile3532


е това ме разби  smile3532 smile3532 smile3532

 Blush

Общи условия

Активация на акаунт