Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 880
  • 715
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 32
Здравейте Simple Smile

ние сме добре - Габ не яде каша но пюретата ги харесва - ябълка и морков съм дала до сега и ги хареса много  Mr. Green

въпрос към ЛЛЛ : малката понякога като суче и ме захапва с двата си зъба и много боли - има ли нещо което мога да направя?

иначе сме добре - малко не спи през нощта но ...
иска все да е седнала или права  Crazy

аз приключих с лекциите така че вече съм тук  Mr. Green

честито на всички които изтървах  Blush   bouquet Hug и най-вече на първолаците Simple Smile

# 376
  • Мнения: 5 622
Аз тази вечер рязах нокти на всички подред. Изрязох 12 копитца - горни и долни! Абе и аз се чудя дали не прекалих с децата?!?  newsm78

Предвид написаното горе, това:

Да си жива и здрава, много обичана и гледана жена! Да те радват децата ти, а ти да ги зарадваш с една сестрица - да я пазят!  Hug  Hug  Hug


ми се струва по-скоро не като пожелание, а като "проклинание"    Mr. Green


Момичета, отнсно цистита (Хоуп, не си се "похвалила", че имаш такваз придобивка  Thinking ), това е бактериална инфекция и ощо взето билките нищо няма да направят. Де да можеха бактерии да се трепят с билкиии...  Crossing Arms

Аз често имам цистит, дори тук в Америка съм си донесла Нелидикс (което май беше химиотерапевтик, със сигурност не е антибиотик), та да се церя ако ме споходи  Naughty
По принцип, сигурно знаете, че жените сме по-податливи, предвид късата уретра, което благоприятства навлизането на бактерии  Tired

# 377
  • Мнения: 0
Жени, много,много благодаря  Hug  Hug  Hug Аз по принцип уж съм чела тия неща, ама като ме хване параноята и се обърквам. И най -вече ме притесни, че все се говори за даване и от двете гърди, пък при нас няма такъв шанс  Crazy
Мария, хубаво, че ви свърши мъката  Peace Дано така да продължавате  Peace За килограмите - ясно че няма така да продължават, ама аз някакси се бях настроила за 600-700 гр (незнайно защо). Иначе аз като казвам, че понякога издържа по три часа, това хич не значи, че е често  Crazy Ето от няколко яде на два - денонощно. Разказва ми играта  Tired
Къщичка в гората - второ зъбче ли има малката? Честито! Бързо напредвате  Laughing

И честит първи учебен ден на всички ученичета и техните мами! Много успешна учебна година, изпълнена с положителни емоции   bouquet

# 378
  • Мнения: 660
въпрос към ЛЛЛ : малката понякога като суче и ме захапва с двата си зъба и много боли - има ли нещо което мога да направя?

къщичка в гората, наскоро писах за хапането на jenajena. Ето линк.

Мария, знам колко е трудно като не срещаш разбиране от близките до теб хора да продължиш да правиш това, което смяташ за редно. Чудесно е, че се вслушваш в майчиния си инстинкт - той не би те подвел, защото ти си тази, която знае кое е най-добре за бебето, нищо че бабата казва тези неща от  добро чувство.  Peace

# 379
  • Мнения: 451
Изследвания-пИрфекшън,зъболекар-две пломби,направени днес,утре-трета(тази бременност ми е стопила лагерите Mr. Green)........но въпреки всичко съм особено доволна smile3521

Благодаря за стиснатите палчета,ай лав ю соу мач Hug

Честит първи учебен ден на всички дечица и късмет на техните майки през новата учебна година Wink Hug

# 380
  • София
  • Мнения: 2 817
БУБА, майка ми е много доволна от Златната пръчица! Предният път само тя й беше помогнала да се излекува! Сега в момента не съм я питала как е, тъй като се лекува от 5-6 дни вече пак с нея, но каза, че има доста по-добро действие от мечото грозде, което също е пробвала! Все пак голяма част от лекарствата се базират на билки или екстракти от такива, така че е напълно възможно да се борят бактерии с билки!  Wink

# 381
  • Мнения: 5 622

 Всъщност е вярно, че някои билки имат бактерицидно действие, но може би зависи от тежестта на инфекцията, не знам, с билките не съм запозната избщо и да кажа нещо, ще бъде по-скоро от обща култура  Crazy

Ако и да действат, и лекуват (което аз пак поставям под съмнение) подобни инфекции, то както се вижда от това, което казваш, става бавно (казваш, че майка ти се лекува вече 5-6 дни!)

Аз ако стоя с цистит 5-6 дни, ще полудея  Crazy
Нелидиксът действа моментално и лошото във всичко това е, че като се почувствам по-добре спирам да го пия (по-точно збравям  Embarassed), а така има опасност инфекцията да хронифицира  Tired
От друга страна не знам кои са тези "голяма част" лекарства, които се базират на билки, но нито антибиотиците, нито химиотерапевтиците са на тази основа, а за мен те са най-бързо действащите (е, и най-вредни  Crossing Arms В медицината, обаче се избира лекарство когато ползите надвишават вредите).

Като отворихме дума за лекарства, да вметна, че много исках да лекувам децата си с хомеопатия, при какви ли не прехвалени класически хомеопати ходих и...нищо  Tired Сякаш точно на тях не им действат такива неща, колкото и хвалби да чувам от използващи хомеоптични средства  Rolling Eyes
Та..пак си ги лекувам с алопатични средства, демек химии.

# 382
  • Мнения: 22
Здравейте и Честит първи учебен ден на всички малчугани и техните учители!

Днес за втори път влизам да пиша, предишният бях възпрепятствана от малкото чудо Simple Smile
Исках и аз да кажа, че от 2 дни това Макси подлудя, голямо пищене и реване беше, вчера  и на обяд не спа като хората, а и мен от 2 дни ме боли доста главата. Има магнитни бури и може и на тях да им влияят.......... знам ли, ама моята глава стана квадратна!!! #Cussing out
Днес за щастие спа по обяд като бял човек, нахраних, заспа и така 3,5 часа  Heart Eyes

Закупих днес една торба пюренца и ще се започва скоро филма с "манджата"   chef

Мария,
хубаво е, че Валентин си е "свършил работата" вече. И при нас имаше такъв период....... дори не помня сега колко дни е било, наистина се мъчи детето. Но по-нататък само се регулира. Сега според мен ще започне да ака или веднъж на ден, или на два дни, нормално, без напъване.

Забравих какво друго ще пиша.... после пак, като преспя звяра  Mr. Green

# 383
  • София
  • Мнения: 2 817
БУБА, ами казах просто, че беше започнала лечението преди 5-6 дни, но не съм я питала какво-що! Пък и аз цистит никога не съм имала (слава богу), не съм лекувала лично - та затова нямам и аз представа колко продължава и колко време отнема лечението!  Blush Трябва да я питам май - да внесе малко светлина по въпроса.

# 384
  • Мнения: 1 328
Мария, радвам се, че се е получило Simple Smile
Бубе, добре си се завърнала във форума Simple Smile
Честит 15-ти на всички ученичета - малки, големи и още по-големи Simple Smile
Изпратихме баткото днес подобаващо на градина, занесохме цветенца на госпожите и лелята.. успяхме и да закъснеем порядъчно като за първи ден. Ще си ни върви и тази година явно със закъсненията  Joy
После и аз бях на зъболекар, имам да ходя още 2 пъти, като само следващия ще е по-гаден. Ще си избелвам и зъбите, взеха ми днес отпечатък и от другата седмица почвам да ставам една Убава...Нещо ме наболява от упойката обаче още, а предния път ми сложи някаква лекичка.

# 385
  • Мнения: 23
ДД и от мен,  Hug

Честит Първи учебен ден на всички ученици, техните майки и учители ако има такива тук!!!  newsm51


Първо да се похваля, днес ходих на фризьор и се сдобих с нова глава (фото утре)  4470 ай да видим сега косопада какво ще прави  Crossing Arms, ще го има или този път реших проблема  Mr. Green

Мария, браво на малкия Валентин за свършената ГОЛЯМА работа. Дано детето продължи в същия дух и нямате вече проблеми!  Wink Sunglasses

Да попитам: има ли някой още с линията на бременността, на мене продължава да си стои  newsm78, мъжа ми даже взе да се бъзика, да не съм пак бременна, пък да не съм разбрала  Thinking Sunglasses Амаааа мисля че няма такъв филм  Tired

А аз се сдобих в последно време с болки в лявото коляно. Ходя ама ме боли, напоследък доста. Особенно като седна и детето е в мене и трябва да стана ужас или да се качвам и слизам по стълби  ooooh! Почнах да го мажа с разни мазила, дето ми даде свеки, та да видим какво ще се получи  Thinking

Къщичка, вие второ зъбче ли имате вече? Не си се похвалила, или пък аз съм пропуснала да прочета  Grinning Да ви е честито и здраво!  Hug Grinning

Ние утре сме на консултацийка, та ще говорим за захранването, ротавирусната ваксина, за вит. Д, ще се мерим, теглим, ще се боцкаме и незнам какво беше още (трябва да си запиша)  Rolling Eyes

Люси, мене явно бременността ми е пощадила зъбите, имам само едно малко кариесче и то вече е готово елиминирано  Mr. Green Heart Eyes

Муши, що така Макси проявява характер, ли какво му има, че се вкисва?  Rolling Eyes

Опосумче, Даниели, Елфи, Бонбонка къде стеее????

Хоупи, айде дано бързо ти минава тази твоя екстра!  Hug

# 386
  • Мнения: 22
Гери, едва ли е характер, но и аз не знам какво. Не му минават много номерцата при мен.... В най-големите кризи се мятам да го нося, иначе абсурд!  Naughty
Ще я видим тая работа ние!!!! #2gunfire
Мисля, че ротавирусната ваксина се слага до 2-рия месец, или греша? Зайчето ще знае, тя я сложи.
Аз вит.Д не съм спирала да давам, защото детето МАЛКО едричко върви  Laughing По този повод все дебна някой да каже, че на 4мес. детето е над 8кг....... ама не съм забелязала още  Sunglasses Само за Моника на нанди не се съмнявам  Mr. Green (не го казвам с лошо Blush)


# 387
  • Мнения: 23
Муше на лекцията онзи ден говориха именно за тази ваксина, казаха до 6 месец, че може да се сложи, като има 4 седмици разстояние от двата приема. Мисля че не сме закъсняли.  Wink
Ами ние май от септември ще почнем с витамин Д... че до сега уж лято, уж не било нужно и т.н.
Пък имам две шишенца в къщи "Вит Д три".
Айде лягам, че ще се става пак, и пак, и пааак  Crossing Arms Tired

# 388
  • Варна
  • Мнения: 302
jenny_b, заинтригува ме за зъболекаря, удачно ли е да се правят зъби по време на кърмене? Моят зъболекар още като бях бременна и ходих да ми лекува пулпит ми каза, че имам още доста кариеси, но по-добре да ги оправим след като родя и приключа с кърменето, за да не ги лекува на сляпо /без снимка/, а и за да не се налага два пъти да се лекуват newsm78.

Гери, честита прическа! А дано спре косопада, и аз така се утешавам, че сегашната си коса не я понасям толкова къса, но моята освен че пада, беше и изтощена в краищата и просто нямах избор Sad.

Леле, къщичке, не знаех, че вече зъбките ви толкова са избили до степен хапане. И аз искам да знам какво се прави в този случай при кърмене, че гледам нашето първо зъбче скоро ще избие...

Мушенце, голям юнак е твоят, аз познавам деца на 1 г., които са 8 кг. Но пък това си е индивидуално, както има хора по 50 и по 100 кила, така има и бебета по 4 и 8 кила на тази възраст Laughing. Пък и момченце е, нека е висок и едър, на снимките си изглежда много добре.

Сега Гери като спомена, се сетих за лекцията - споменаваха добавянето на масло, че било важно, ама така и не чух откога се въвежда, някой помни/знае ли? А и нали е продукт от краве мляко newsm78. Все повече мисля за захранването и в главата ми е пълна каша. Не че ще почвам, още рано ми се вижда, ама да съм подготвена като настъпи момента...

# 389
  • София
  • Мнения: 153
Само да кажа за протокола- живи сме! Peace
Установих, че Магдалена е гладна!!! #Cussing outЯвно нямам достатъчно мляко Sad
Утре повече от нас...
П.с. Правете си зъбите, докато са само кариеси, не ги чакайте да станат пулпити, защото кърмите! Почти всичко може да се прави дори и като бременна, да не говорим като кърмиш! Peace

Последна редакция: чт, 15 сеп 2011, 23:26 от jenajena

Общи условия

Активация на акаунт