Нуждата от портбебе?

  • 4 206
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Free Soul
Цитат на: Reza

Кенгурото е добър вариант, но не беше много препоръчително за съвсем новородени май....незнам. Аз Дана я пъхнах там когато беше на месец за кратки разходки.


Сестра ми била чела, че кенгуруто не се препоръчвало за новородени, защото имало опасност от изкривяване на крачетата... Rolling Eyes  Чудя се, дали наистина е така, при положение, че бебето не стои с часове в него, а и нали има такива именно за новородени...Днес видях едно такова мъниче в кенгуру.  Simple Smile


За крачетата - точно обратното е! Колкото е по-разкрачено бебето - толкова по-добре!
Аз мисля, че след като навърши месец спокойно ще можеш да го слагаш в кенгуру.

# 31
  • София
  • Мнения: 10 291
Е това с овчата кожа направо ме уби.... Аз съм от Коми където температурита през зимата падат до -40, но бебчета с овча кожа не съм виждала  Laughing  Laughing  Laughing

# 32
  • Мнения: 2 529
Мили бъдещи майчета, специално искам да ви обърна внимание, колко много неща ви спестява хубавата количка. Знам, че сте объркани и аз бях, но по-евтините колички със сигурност излизат скъпи, защото покрай тях се купуват още куп неща, а хубавата си има всичко Rolling Eyes
Ето предимствата на моята количка и сами преценете:
- зимен кош със сваляща се и перяща се вътрешна облицовка; външна непромокаема и термоизолационна материя, от която е покривалото и сенника, също се пере; може да се повдига при главичката на степени; целият кош може да се сваля и да се закрепи в колата посредством едни приспособления на които се закачват коланите; има и дръжки за носене
- кошница за кола, което става и на люлка, става и на количката, има си сенник, също му се пере облицовката
- летен кош, който всъщност си е основата на количката (цялата количка се сгъва на чадър с 3 движения и е много лека) с колан, сенник, дръжка за ръчичките и т.н.
- изключително маневрени предни колела (с 4 колела е), които ми позволяват спокойно преминаване навсякъде, могат да се застопоряват като качвам стълби например; силни спирачки
- раница, която ми събира всичко необходимо и само я мятам на гръб като сгъвам количката
- малък багажник
- покривало за дъжд

Може и да пропускам нещо Grinning

# 33
  • Мнения: 397
Цитат на: Future pere
Опит нямам, но ще споделя какво сме решили ние с жена ми. Нашия бебок/бебка ще ни навести около Нова Година. Далече сме от мисълта да го извеждаме в най-студения период от годината и затова за момента не мислим да купуваме портбебе (хубава дума Simple Smile на фреснки закачалка е портманто, портмоне знаете какво е, а има и портпарол (този, който говори от името на друг (обикновено от името на шефа си). Милен Цветков е портпарол Wink ) Та за момента ще си купим едно кенгуру, с което да го водим на консултациите, а и за вкъщи става. Доста по-удобно е, а й за бебока е по-топлия вариант, според мен. Зимна количка имаме, но преди средата на Март разходките ще са малко. Това е нашия план Simple Smile Черпи идеи и от другите юзъри Wink


Макар че моето бебче е още малко твърдо съм решена да го извеждам на разходка и през зимата. Доколкото знам педиатрите препоръчват, когато навън температурата е над 0 градуса по целзий детето да се извежда за от 15 до 30 мин. навън на чист въздух всеки ден естествено добре облечено. Ако го държите само вътре до печката рискувате да го изнежите, но всеки си постъпва както си прецени естествено.

# 34
  • Мнения: 397
Цитат на: Free Soul
Е, благодаря ти много за кратката справка по френски.  Laughing

Аз пък се чудех за кенгуруто Иначе е полезна вещ - бебчо се чувствал на сигурно и уютно местенце до гърдите и сърцето на мама... Simple Smile

Мерси за отговора!  Simple Smile


Действително е много полезно и удобно кенгурото, а и ни го препоръча ортопедът, каза, че честата му употреба предпазва от луксация, тъй като крачетата на детето, когато е обърнато с лице към гърдите на този, който го носи са много добре разположени - като на жабче. Имаме обаче само един проблем с това кенгуро - през лятото дори и с най-леки дрешки да е бебето ми се изпотява и спарва вътре и след това му излизат ситни червени пъпчици - казват, че са от прегряване. Затова стигнах до извода, че по този начин - с кенгуро мога да ходя само до магазините, но не и на разходки. Портбебето съм решила да го използвам за в количката, нашето е същия десен като количката, изглежда ми много защитено за през зимата, но ми казват, че до зимата бебето сигурно няма да може да се пъхне вътре Grinning  Честно казано страх ме е да нося бебчо в портбебе, все си мисля, че ще му ударя някъде главичката затова сега го използваме само, когато ходим някъде на гости да спи в него.

# 35
  • Мнения: 2 693
Цитат на: kiki27
Мили бъдещи майчета, специално искам да ви обърна внимание, колко много неща ви спестява хубавата количка. Знам, че сте объркани и аз бях, но по-евтините колички със сигурност излизат скъпи, защото покрай тях се купуват още куп неща, а хубавата си има всичко Rolling Eyes
Ето предимствата на моята количка и сами преценете:
- зимен кош със сваляща се и перяща се вътрешна облицовка; външна непромокаема и термоизолационна материя, от която е покривалото и сенника, също се пере; може да се повдига при главичката на степени; целият кош може да се сваля и да се закрепи в колата посредством едни приспособления на които се закачват коланите; има и дръжки за носене
- кошница за кола, което става и на люлка, става и на количката, има си сенник, също му се пере облицовката
- летен кош, който всъщност си е основата на количката (цялата количка се сгъва на чадър с 3 движения и е много лека) с колан, сенник, дръжка за ръчичките и т.н.
- изключително маневрени предни колела (с 4 колела е), които ми позволяват спокойно преминаване навсякъде, могат да се застопоряват като качвам стълби например; силни спирачки
- раница, която ми събира всичко необходимо и само я мятам на гръб като сгъвам количката
- малък багажник
- покривало за дъжд

Може и да пропускам нещо Grinning


О, съгласна съм, но не бих могла да отделя за бебешорска количка сума = на автомобил на старо... Затова съм с Маг, нямам рекламации за сега /всъщност няма и да имам, щото вече е на тавана, Емката е с колело/.

# 36
  • Мнения: 397
[quote/]Да ама с 1 бебе - а с две - как ми виждате с 2 кенгура  Laughing  Laughing  Laughing , [/quote]

Е кво толкова? Едното отпред,а другото на гърба.  Laughing

# 37
  • Мнения: 4 390
Цитат на: ala


Макар че моето бебче е още малко твърдо съм решена да го извеждам на разходка и през зимата. Доколкото знам педиатрите препоръчват, когато навън температурата е над 0 градуса по целзий детето да се извежда за от 15 до 30 мин. навън на чист въздух всеки ден естествено добре облечено. Ако го държите само вътре до печката рискувате да го изнежите, но всеки си постъпва както си прецени естествено.


Ако не вали и няма вятър, студеното време не е пречка за излизане.Дъщеря ми през зимата всеки ден е била навън на
-20, -30С

# 38
  • Мнения: 562
Цитат на: kiki27
Мили бъдещи майчета, специално искам да ви обърна внимание, колко много неща ви спестява хубавата количка. Знам, че сте объркани и аз бях, но по-евтините колички със сигурност излизат скъпи, защото покрай тях се купуват още куп неща, а хубавата си има всичко Rolling Eyes
Ето предимствата на моята количка и сами преценете:
- зимен кош със сваляща се и перяща се вътрешна облицовка; външна непромокаема и термоизолационна материя, от която е покривалото и сенника, също се пере; може да се повдига при главичката на степени; целият кош може да се сваля и да се закрепи в колата посредством едни приспособления на които се закачват коланите; има и дръжки за носене
- кошница за кола, което става и на люлка, става и на количката, има си сенник, също му се пере облицовката
- летен кош, който всъщност си е основата на количката (цялата количка се сгъва на чадър с 3 движения и е много лека) с колан, сенник, дръжка за ръчичките и т.н.
- изключително маневрени предни колела (с 4 колела е), които ми позволяват спокойно преминаване навсякъде, могат да се застопоряват като качвам стълби например; силни спирачки
- раница, която ми събира всичко необходимо и само я мятам на гръб като сгъвам количката
- малък багажник
- покривало за дъжд

Може и да пропускам нещо Grinning



 А каква е количката?

# 39
  • София
  • Мнения: 6 522
Цитат на: ala
[quote/]Да ама с 1 бебе - а с две - как ми виждате с 2 кенгура  Laughing  Laughing  Laughing ,


Е кво толкова? Едното отпред,а другото на гърба.  Laughing[/quote]

ще ме пишат по вестниците бе жена  Laughing  Laughing  Laughing  и ще трабва да си водя записки, днес, кое е отпред и кое отзад  Stuck Out Tongue  Twisted Evil , оф много ми е смешно сега, ама после ще видим  Rolling Eyes .
но пък няма да съм първата нито последната, мамите на близнета вече ме "отвориха" на някои номерца  Laughing

# 40
Цитат на: Free Soul
Цитат на: mama-bena
Aз ти  препоръчвам горещо овча кожа, та бебока да си го разхождаш всеки ден при пек и мраз. Овчата кожа има свойството да подържа нормалната температура постоянна независимо градусите.


Ново двайсе!  Laughing
С овчата кожа се завива бебето в количката през зимата или то лежи върху нея?


Бебето лежи върху нея, но то докато е малко може да се подвие отвсякаде.  Всеки който  живее на север знае за предимствата на кожата, това е един ефтин, удобен и сигурен вариянт. После овчата кожа не е директно съдрана от овцата и постлана, тя е обработена и пухкава. А ето и един от най новите модели т.н " шалове за носене на деца" от новородено до 3 год.Това нещо напоследък измества кенгурата в Швеция
http://www.barabarn.se/

# 41
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: mama-bena
Бебето лежи върху нея, но то докато е малко може да се подвие отвсякаде.  Всеки който  живее на север знае за предимствата на кожата, това е един ефтин, удобен и сигурен вариянт. После овчата кожа не е директно съдрана от овцата и постлана, тя е обработена и пухкава. А ето и един от най новите модели т.н " шалове за носене на деца" от новородено до 3 год.Това нещо напоследък измества кенгурата в Швеция
http://www.barabarn.se/

Да, тук също доста ги продават. Но май не са подходящи zа алергични бебета, доколкото си спомням.

# 42
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
тези шалове имат някакви ужасни цени в сравнение с кенгурата, а и в БГ ги няма..

# 43
  • Мнения: 421
Мили майчета, шаловете за които говорите са взаимствани от шарените парчета плат, в които африканките носят бебетата си. Тоест това не е някакво модно чудо, както може би някои смятат, а по-скоро бих го нарекла завръщане към корените. Понеже прекарах известно време в африка, мога да ви уверя че там понятието количка не съществува, и също така мога да ви кажа, че не видях хора с криви крака. Майчетата там си носят бебенцата по цял ден в тези шарени памучни чаршафи, за да могат да си вършат домакинската работа и лесно да кърмят когато бебчетата покажат че са гладни. Също така не видях и недоволни бебчета. Напоследък все по-често се правят изследвания на тези общества и се доказват положителните ефекти от начина им на живот. Като продължителното кърмене например или носенето на децата на кръста, което ги предпазва от луксации...
Надявам се инфото да ви е от полза ....и да се опитате да разширите мирогледа си за други нрави и култури. За отглеждането на деца, пък и за повечето неща от живота няма само един правилен вариянт...но е хубаво човек да е информиран, за да направи наи-добрия избор за себе си и за близките си.
Леко бременеене и живи и здрави бебоци Wink

# 44
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Gutnik
Мили майчета, шаловете за които говорите са взаимствани от шарените парчета плат, в които африканките носят бебетата си.


именно затова недоумявам защо са толкова скъпи
иначе изглежда супер удобно...

Общи условия

Активация на акаунт