Братовчеди

  • 18 589
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 655
A.S.I.A., ама и ти, я, първата съпруга, я, братовчедите. Теб какво те бърка? Иначе да- интересно е да се поразсъждава, ако те тресне хормоната и те отнесе към първия ти братовчед?
Те лично не ме ъркат, дадох ги като пример, за да пусна темата защото ми е интресно какво мсилят хората. Това е доста оширна тема и вярвам, че има какво да се изпише. Ако искате приемете въпроса така: Подкрепяте ли браковете между роднини?

# 16
  • Мнения: 3 371
A.S.I.A., оставам с усещането, че си като ''блюстител строг на строги нрави'' Mr. Green


питай и в английските форуми, за всеки случай, де. Wink

иначе, на мен лично не ми пречат ни браковете на втори , нито на пети братовчеди. тяхна си работа.

какво е гладна шаферка Crazy ? и защо да е гладна newsm78

пс. препрочитам 'сага за форсайтови', та да не би да изпадна в някое нелепо недоумение докато чета Mr. Green

# 17
  • Мнения: 655
Ама само задавам въпрос. Това е обширна тема, обхваща много сфери-религиозни, законни, морални... Аз нямам нищо против каквито ще роднини да са и пр., стига те да са си ок с вс.

Те англичаните доста привидно са си показвали отношението към това през годините.  Laughing

maid(девойка)/matron(това съм аз, защото съм омъжена) of honor, в Бг е като кума. Може да има няколко bridesmaids(шаферки) без значение омъжени ли са или не, но въпросната за която пиша е главната, урежда неща за сватбата, моминското парти, стои до булката и младоженеца, заедно с кума-best man, и пр.  По принцип исках да напиша глаВна шаферка, но съм сбъркала нещо.  Joy

# 18
  • Варна
  • Мнения: 336
За мен е неприемливо братовчеди да се женят  Rolling Eyes почти ми е като да сключиш брак с брат си или сестра си

# 19
  • Мнения: 22 427
И аз съм близка с 1-2ма втори братовчеди и не си го представям това, да сключа брак.
Разбирам да са 3-4-5ти...

# 20
  • Мнения: 54
В арабския свят масово се женят първи братовчеди, поколения наред. На децата им няма нищо, т. че едва ли има сериозна биологична пречка пред близко-родствените бракове. Протестантските църкви са доста по-либерални към подобни кръвосмесителни връзки и, доколкото ми е известно, за тях е напълно нормално да се бракуват братовчеди.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 456
На моята баба брат й е женен за третата им братовчедка,радват се на правнуци вече,живи и здрави дечица  Simple Smile С вторите не знам как е,но ми се струва прекалено близко,но предполагам че те са се поинтересували преди да прибегнат до тази стъпка,те си знаят,едва ли някой умишлено ще си създаде увредени деца,може пък и да не искат да имат свои

# 22
  • Мнения: 232
Мен лично отвътре ми става гадно като си го помисля, ама хора всякакви. Втори братовчеди... дори и да не са се виждали пак си остават втори братовчеди, дори и закона да го позволява за себе си лично не мога да си го представя.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 372
Аз лично не бих могла да го направя,спира ме някакво вътрешно усещане за нещо нередно,а и аз се познавам с вторите си братовчеди,в добри отношения сме и като си го помисля направо Sick.. Но не съдя хората,които нямат подобни задръжки.Щом се обичат и законово не е проблем,то нека се женят. Peace

# 24
  • Мнения: 198
Звучи ми отвратително, имам втори братовчеди и ги считам за роднини и за една кръв, втори братовчеди ми е твърде близко роднинство. Не знам, може и ако не са се виждали хората да се харесат и да се вземат, ама...твърде ми е екстравагантно.

# 25
  • Мнения: 1 174
Много от вторите си братовчеди не познавам, баба ми е имала 7 братя т.е. техните внуци всичките са ми втори братовчеди, дядо ми също много деца са били, и другите баба и дядо, дето самите тях не ги помня, камо ли братовчедите. Помня на село като си ходех и бях на 14-15г. и все сменях гаджетата, та баба ми все ме разпитваше това момче на кого е внук точно щото се опасяваше някой братовчед да не е  Joy
Ако генетично не е опасно, хич не ме притеснява, но ако аз бях в такова положение, в каквото е бъдещата булка, бих живяла настрани от родата, не знам в чужбина как е, де, но в България в малко градче тази история ще се шушука до прималяване  ooooh!
Та от тази гледна точка бих опитала да живея занапред някъде настрани  Peace

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моралната и религиозна страна на въпроса всеки я преценява за себе  си. Не може да съдиш друг човек. Законът вероятно е различен в различните страни. От биологична гледна точка обаче за мен това е напълно неприемливо. Ако по някаква причина са решили да нямат (или не могат) да имат деца всичко е наред. Но да създадеш дете с човек, който ти е кръвен роднина, без значение близък или далечен е игра на руска ролетка според мен. Разбира се може (и дай боже) всичко да е наред. Но рискът е много голям. Ако наистина са чак толкова влюбени и не могат един без друг и ако са достатъчно отговорни хора, може би е разумно да помислят за осиновяване или ин витро с донорски материал. Във всеки е случай е добре да се консултират и да са достатъчно информирани за рисковете преди да решат дали да имат дете. Вече има всякакви видове генетични изследвания, които могат да сведат риска до минимум. Това поне могат да направят.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ох, като почнете с тази биология... Едно време цели династии се се крепели на браковете брат-сестра, а вие сте тръгнали да ожалвате и предричате генитични малформации при вторите братовчеди.
След като младите се обичат и не нарушават закона, какъв точно ви е проблемът? Да не би вас насила да ви омъжват за братовчед ви?

# 28
  • Мнения: 2 134
Ох, като почнете с тази биология... Едно време цели династии се се крепели на браковете брат-сестра, а вие сте тръгнали да ожалвате и предричате генитични малформации при вторите братовчеди.
След като младите се обичат и не нарушават закона, какъв точно ви е проблемът? Да не би вас насила да ви омъжват за братовчед ви?
Освен всичко друго - сме и християни!
При християнството е недопустимо кръвосмешение до 3 поколевие.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Говори за себе си. Аз не съм християнка.
Братовчедите /първи/ са роднини от 4 степен, вторите братовчеди - съотвено са от 6-та.

Общи условия

Активация на акаунт