31 СУЧЕМ "Иван Вазов" ?

  • 38 377
  • 158
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Бихте ли ми дали актуална информация за училището? По-точно ме интересуват осмокласниците. Смените им тази година, родителската среща за началото на учебната година и т.н. или просто каквото знаете.. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9
Поздравления за хубавото училище! Като цяло чувам само хубави отзиви за него, децата излизат с богати знания и обща култура. С изключение на някаква преподавателка по литература, която създава ядове, пишела по-ниски оценки, което не се отразява много добре на дипломата и респективно на балообразуващите оценки при кандидатстване после, но пък вече с матурите този проблем донякъде се решава. А и не е никак зле изискванията на преподавателите да са високи и без това образованието ни го е закъсало Sad
На сайта все още няма информация за новата учебна година, но все пак можеш да следиш:

http://www.ivanvazov.com/index.php?option=com_content&view=a … =46&Itemid=27

Успех!

# 2
  • Мнения: 324
Здравейте. Осмокласниците ще са първа смяна първия срок. Или така поне беше предните две години. Родителски срещи в началото на учебната година.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Родителски срещи в началото на учебната година.

демек, след 15.09, нали?

# 4
  • Мнения: 2
Да. За сега сме много доволни от училището и нямаме проблеми с преподаватели.. На някой друг детето му да учи там? Може да обменяме информация... хихи  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2
Аз се интересувам от Учителка за начален, която сега води трети клас. Т.е. випуск 2013г.Както и има ли целодневно обучение, стола как е и т.н.?

# 6
  • София
  • Мнения: 415
Аз се интересувам от Учителка за начален, която сега води трети клас. Т.е. випуск 2013г.Както и има ли целодневно обучение, стола как е и т.н.?
И аз ще следя темата, защото и моят син ще е първи клас през 2013г. и се интересувам за условията в това училище, защото чувам много добри отзиви за него. Иначе на моя колежка дъщеря и е там в 10 клас и е много доволна.

# 7
  • Мнения: 623
За начална учителка за 2012-13 мога смело да препоръчам г-жа Станишева, не изхождайки от факта, че ни е преподавала. Спокойна, взискателна, създава среда на конкуренция между децата, в добрия смисъл. Имам наблюдения и от други учителки, които ще водят 1-ви клас. Наблюдавах поведението им в 1-ви клас в платена занималня. Едната, около 30-35 год. крещеше непрекъснато на децата, които се вцепеняваха от ужас, наричаше ги с обидни думи и тетрадките им изпълваше в червени драсканици. Докато нашата пишеше на всяко дете браво, отлично... и те се състезаваха по между си кой да има повече похвали. Няма да подмина и факта, че от последните няколко випуска, нейните класове са с най-висок успех в края на 4-ти клас.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 456
Цоп и аз тук.  Mr. Green  Дано не ни се сърди авторката на темата  Peace,
но и аз ще следя инфото за началния курс- прием 2012 г. Дано не обявят същите критерии за прием и тази година, че не сме в района.... Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 680
А какви са били критериите?
И докъде се простира района?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 456
Миналогодишните критерии бяха адресна регистрация (не променяна до декември 2010 или тази година следва да е 2011) в района, второ дете в училището, месторабота, дете със специални потребности като за всеки има определен брой точки.

Района е ограничен в улиците до училището и ЖК Яворов.
Сега ще погледна дали ги записах някъде ,но мисля че и в сайта на училището имаше инфо.

# 11
  • софия
  • Мнения: 757
Има ли близо до училището частна занималня?

# 12
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Критериите за прием в училището надали ще се променят. Поне такива са от няколко години насам и тенденцията е да се свиват все повече и повече, тоест да има по-голяма цедка. Тази година дете с под 10 точки не бе прието. Друг е въпроса, че аз лично имам две познати семейства, чиито деца са в начален курс там и които нямат и грам точка от въпросните критерии. Ама са имотни и имаха разни предварителни разговори с началството. Wink И децата изобщо не попаднаха в никакви списъци, ами си влязоха директно при избрания от тях учител. Така че варианти за влизане през задната вратичка има. Mr. Green

# 13
  • Мнения: 623
Има ли близо до училището частна занималня?
На Голаш има 2 занимални, ние бяхме в Чиполино в 1-ви клас, във втори ходехме по-рядко и след това детето се готви само. Там получи трайни навици да учи сам и да разчита на себе си. Само от време на време идва с учебник и ме кара да го изпитам.

# 14
  • Мнения: 623
Има ли близо до училището частна занималня?
Дано само да не сте при Панева в 1-ви клас, тя крещи на децата и ги обижда, но пък някои родители са мн. доволни от нея, така че, от мнение до мнение...

# 15
  • Мнения: 937
Не мога да повярвам, че по критерии местоживеене и месторабота се приемат децата в това уч-ще!
Толкова много исках да учи немски щерката от малка още.. егати честно, нямам думи колко съм изненадана.

# 16
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Не мога да повярвам, че по критерии местоживеене и месторабота се приемат децата в това уч-ще!
Толкова много исках да учи немски щерката от малка още.. егати честно, нямам думи колко съм изненадана.

Щом искаш немски защо не я запишеш в 93-о? От тази есен училището е второто в София, което работи по системата на Гьоте институт (след 73-о). Дъщеря ми е там в момента в първи клас и съм супер доволна. Peace За системата на Гьоте мисля, че не е нужно да обяснявам. За немски език всички са категорични, че е най-добрата възможна.

# 17
  • Мнения: 937
В това 93-то няма такива изисквания така ли?

# 18
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
В това 93-то няма такива изисквания така ли?

Ще ти пиша на ЛС, че темата е за друго училище, да не я спамим излишно. Peace

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Толкова много исках да учи немски щерката от малка още..

Немският в 31-во започва от пети клас, не по-рано.

# 20
  • Мнения: 937
Reza страшно ти благодаря за информацията!

# 21
  • софия
  • Мнения: 757
От кога започва записването за 1 клас?

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
От кога започва записването за 1 клас?

Процедурата за прием в І клас ,ще бъде качена на сайта на училището до 01.02.2012 г.

Проверявайте сайта на училището.
Малко е объркан, но предполгам, че това ще го качат така, че да се намира лесно.

# 23
  • Мнения: 700
Може ли и аз да използвам темата за въпросче.  Peace
Имате ли инфо за някоя от учителките на 1 клас. Гледах в сайта,че ще поемат Нели Панева, Раинка Върбанова, Светла Терзийска и Мариана Станишева.
В заявлението им има опция за избор на учител, но родителската среща е след записването и разпределението по паралелки, което автоматично прави запознаването с преподавателките невъзможно.

# 24
  • Мнения: 6
Всички са много добри професионалисти, но на мен най-много ми допада Нели Панева. Много добре подготвя децата и те много я обичат. Строга е в рамките на разумното.

При когото и да попаднете, няма да съжалявате за избора! Grinning

# 25
  • sf
  • Мнения: 10 130
Дъщеря ми в момента е при г-жа Станишева. детето е много доволно, ходи и учи с желание, обича учителката си. За мен това е достатъчно да съм доволна и аз.

# 26
  • Мнения: 623
Всички са много добри професионалисти, но на мен най-много ми допада Нели Панева. Много добре подготвя децата и те много я обичат. Строга е в рамките на разумното.

Ние също сме за Станишева. От Панева имам наблюдения от частна занималня-стресът при нея е ужасяващ, от моя гледна точка и тази на синът ми. Докато нашата им пишеше калинки, браво и отлично и създаде стремеж в децата за събиране на похвали, Панева драскаше с червено по тетрадките, обяснявайки-крещейки- на децата колко са тъпи (много често и с други обидни думи). И двете имат успех и много родители са доволни, просто нашите деца и критерии са различни.
Съвет от мен-погледнете детето и преценете кой подход би дал по добри разултати.
 

# 27
  • Мнения: 1
А освен  Станишева и Панева, някой има ли впечатления от другите учителки, които ще поемат 1 клас от есента?

# 28
  • София
  • Мнения: 219
Аз също се интересувам от това училище, имате ли информация какво е нивото на обучение по математика и английски в началните класове. Има ли извънкласни занимания и какви, децата ходят ли на ски, зелено училище и т.н.
Много ще съм благодарна ако някой даде малко повече информация. Даже се замислям дали да е посетя лично директорката, но едва ли ще ми обърнат внимание.

# 29
  • Мнения: 623
Много ще съм благодарна ако някой даде малко повече информация. Даже се замислям дали да е посетя лично директорката, но едва ли ще ми обърнат внимание.
Какво очаквате да Ви каже директорката?
Когато трябваше да записвам сина ми там, отидох и разпитах родителите на 4-токласниците. Така си изградих представа за учителките и избрах най-подходящата за моето дете. Имайте предвид, че почти всеки ще Ви каже, че неговата е най-добрата, просто критериите и децата са ни различни.
Два от класовете са сутрин и свършват около 12.30, два са от 13.30, отидете и поговорете.  
Като цяло се води едно от сериозните у-ща, в края на 1-ви клас всички деца се научават да четат. Английски се учи от 1-ви клас, в 4-ти класовете са разделени на 2 групи по езика, но не разчитайте на някакво супер ниво(но пък и нямам база за сравнение). Децата имат модул туризъм, т.е има екскурзия по желание(особено за най-малките).
Чувала съм, че имало отказали се деца поради много домашни, но не мисля, че е точно така, ако детето от малко разбере, че като си напише домашното ще има много време за игра свършва за 1 час, но ако знае, че след това ще получи още допълнителни упражнения, може и цял следобед да не му стигне...
Дано съм Ви била полезна и успех с първолачетата!

Последна редакция: ср, 02 май 2012, 23:39 от mameva

# 30
  • Мнения: 18
Щом искаш немски защо не я запишеш в 93-о? От тази есен училището е второто в София, което работи по системата на Гьоте институт (след 73-о). Дъщеря ми е там в момента в първи клас и съм супер доволна. Peace За системата на Гьоте мисля, че не е нужно да обяснявам. За немски език всички са категорични, че е най-добрата възможна.

Може ли и на мен малко повече информация по темата за 93-то у-ще. Ние догодина ще сме в 1-ви клас. Немският език ме вълнува горещо.  Peace

# 31
  • Мнения: 153
Привет момичета! Извинявам се, че пиша в темата, но не ми се отваря друга подобна. Понеже темата е за 31 СУЧЕМ, въпросът ми е има ли занималня за децата в първи и втори клас там. Ако някой е наясно да пише - до колко е занималнята, какви са условията, учителките и каквото се сети. Предварително благодаря!

# 32
  • София
  • Мнения: 266
Привет момичета! Извинявам се, че пиша в темата, но не ми се отваря друга подобна. Понеже темата е за 31 СУЧЕМ, въпросът ми е има ли занималня за децата в първи и втори клас там. Ако някой е наясно да пише - до колко е занималнята, какви са условията, учителките и каквото се сети. Предварително благодаря!
Занималнята е до 15h. и 17h.Кандидатства се за нея, защото няма места за всички ученици.
Предимство имат многодетни семейства, самотни родители.Нищо не мога да ти кажа за учителите, защото моето дете не ходи.

# 33
  • София
  • Мнения: 219
А дали има възможност за платена занималня някъде в района на 31-во училище?

# 34
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Да, има няколко.
Още на първата родителска среща ще ви раздадат реклами.

# 35
  • София
  • Мнения: 219
Интересува ме дали има занималня с някакъв език, например английски, немски... И естествено какви са цените

# 36
  • София
  • Мнения: 306
За частните занимални нямам преки впечатления. За една от близките частни, на които не помня името таксата беше около 150-200 лв. Оказа се, че учителите в нея не носят отговорност за написване на домашните. Това го знам от родители на дете, което във 2 клас беше там.
Дъщеря ми беше в държавната в 1 клас при г-жа Поли Арнаудова. Изключително съм доволна от нея. Нямам спомен да са оставали домашни за писане у дома.

# 37
  • Мнения: 623
Интересува ме дали има занималня с някакъв език, например английски, немски... И естествено какви са цените
На Голаш има 2 частни, синът ми посещаваше Чиполино в първи клас, тогава се научи сам да си учи уроците и да си пише домашните. От тогава сам се справя, така че мога да кажа, че съм доволна. Учителките там са от 31-во и добре "юркат" децата.
Сега го питах, каза, че сегашната учителка по английски преподавала и там.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 152
може ли за мнение за г-жа Детелина Даскалова - сега ще води първи клас (2012/2013 г.)?

# 39
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
може ли за мнение за г-жа Детелина Даскалова - сега ще води първи клас (2012/2013 г.)?

Ако детето е кротко, изпълнително, общително и ученолюбиво - няма да има никакъв проблем.
След четири години, мога да кажа, че няма нещо което дълбоко и трайно ме е потресло в подхода и.

Изисква стриктно изпълнение на поставените задачи и заучаване на учебния материал както е даден в учебниците.
Поради което аз лично на моменти не бях особено възторжена, но то пък не може да се угоди на всички:).

# 40
  • Мнения: 8
 За 1 - 4 клас училището става. После Б Я Г А Й Т Е - чуете ли за Любка Василева по български - тежко ви. Ще ви обижда децата, от отлични ученици ще ги доведе до средна хубост и 3-ки, освен ако не сте склонни да плащате уроци по 50 лева. Ако не вярвате, питайте и в "Чиполино" ще ви кажат и други пострадали майки също. Не че не е специалист - просто е много алчна. След 7 клас - тормоз - знаеш не знаеш не се оценяваш добре - ти си тъпанар. Аз не съм против ученето - напротив - обезкуражаващо е обаче да учиш и да не учиш все 4-ки.

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
чуете ли за Любка Василева по български - тежко ви.

субективно е.
Аз мога да кажа нещо подобно и за друг преподавател.
Но мисля, че вината не е изцяло в учителите.

# 42
  • Мнения: 8
Ако сте в 31-во у-ще, при нужда няма да можете да протестирате в инспектората - учителките ще размахат писмото ви пред целия клас и ще започнат гонения срещу детето ви(горчив личен опит). Директорката г-жа Николчева не допуска критики и протести под каквато и да било форма, а саморазправата с детето ви ще бъде жестока. Ако имате проблем с учители или директори, препоръчам ви да се обръщате към Комисията за защита от дискриминация - те са хората, които са неподкупни и ще ви защитят, ако имате право. Освен това учители, директори и инспектори треперят от тях и с основание. Влезе ли човек от Комисията, настъпва сеч - няма връзкари, няма баджанаци, всеки си получава заслуженото. Дано не ви се налага, но ако сте в 31-во, да ви се случи подобно нещо е само въпрос на време. . .

# 43
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ако сте в 31-во, да ви се случи подобно нещо е само въпрос на време. . .

Вероятно ви се е случило нещо неприятно, но горното твърдение няма как дори да е близо до истината.

Не на всички родители им се налага да прибягват до протести в инспектората.

# 44
  • Мнения: 8
Искрено се надявам да излезете права, а не от родителите коне с капаци, за които децата винаги грешат, а "усмихнатата приятна преподавателка", която в края на 5 клас не познава детето Ви /при положение, че то посещава редовно часовете/ , винаги да е права. Успех!

# 45
  • Мнения: 8
ако сте в 31-во, да ви се случи подобно нещо е само въпрос на време. . .

Вероятно ви се е случило нещо неприятно, но горното твърдение няма как дори да е близо до истината.

Кое Ви дава тази увереност - може би само вътрешен човек може да твърди подобно нещо?

# 46
  • sf
  • Мнения: 10 130
black cat1
по-добре се обоснови и ни разкажи конкретно, иначе твърденията звучат несериозно и заяднически.
нищо лично  Hug

# 47
  • Мнения: 1
Здравейте момичета! Случайно влязох в сайта ви и съм очарована! Но темата за 31-во училище просто не мога да я подмина. Това не е едновремешната "Бастилия", която сме завършили и аз и съпруга ми преди 24 години. Сега нещата там са меко казано "ГРОЗНИ". Имам едно дете и направих грешката да го запиша там. Никой не го интересува какво ще научат децата. Важно е да се дават принудителни "дарения", да се ходи на частни уроци при точно определени учители, като заплащането е двойно и тройно, важно е да се МЪЛЧИ, за да не се уронва престижа на училището, постигнат с толкова труд в близкото минало. Да, наистина директор е госпожа Николчева, но тя по-скоро е бизнесмен, няма нищо общо с педагогиката. Да, базата е отлична, но на каква цена? Не ми се навлиза в подробности от уважение към МОЕТО училище. Но то не е това, което беше. Права е майката, която по-горе беше написала - БЯГАЙТЕ-Е-Е-Е!!!

# 48
  • sf
  • Мнения: 10 130
ааа не става така.
като се плюе по нещо трябва да се обосновете ясно и точно, а не да се казва само " бягайте"
Моята сега завърши 4ти клас и мога да говоря само за тези 4 години.
Нямам никакви оплаквания, не съм имала досег до директорката , не ми е било нужно.
Детето се чувстваше чудесно през всички тези години, от учителката съм много доволна.

# 49
  • Мнения: 8
black cat1
по-добре се обоснови и ни разкажи конкретно, иначе твърденията звучат несериозно и заяднически.
нищо лично  Hug
Аз не съм казала нищо, което да не е вярно. Не смятам, че дължа извинение или трябва да се защитавам. Който има уши, да чуе! Ако ли не - децата са си Ваши, уважаеми майки. Heart Eyes

# 50
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile Черно котенце, не се прави така, мило.
В правилата изрично е упоменато колко профила може да има човек тук.

Изглежда все пак нещата в училището не са толкова зле, защото правописа ти не е отчайващ.

лек вечер.

# 51
  • sf
  • Мнения: 10 130
ама ти се явяваш тук и казваш ,че не си доволна,че еди -какво си и т.н. пък не даваш конкретен пример. ние как да вярваме?
Аз смятам и малкия да учи там- за това ме интересуват всички мнения, но изказани ясно,точно и с доводи.

# 52
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ама ти се явяваш тук и казваш ,че не си доволна,че еди -какво си и т.н. пък не даваш конкретен пример. ние как да вярваме?
Аз смятам и малкия да учи там- за това ме интересуват всички мнения, но изказани ясно,точно и с доводи.


Написаното горе очевидно не е от родител, моля не обръщайте особено внимание.

Моето дете завърши тази година четвърти клас в училището и нямам оплаквания.

# 53
  • Мнения: 623
ама ти се явяваш тук и казваш ,че не си доволна,че еди -какво си и т.н. пък не даваш конкретен пример. ние как да вярваме?
Аз смятам и малкия да учи там- за това ме интересуват всички мнения, но изказани ясно,точно и с доводи.


Написаното горе очевидно не е от родител, моля не обръщайте особено внимание.

Моето дете завърши тази година четвърти клас в училището и нямам оплаквания.
Моето също завърши 4-ти клас тази година и нямам оплаквания, никой не ни е искал пари за нищо и не съм срещала директорката.

Няма да пропусна и факта, че децата се явиха на матурите, никой не им подсказваше, учителките не ги учеха как да си подсказват, резултатите не им бяха завишени за "благото" на училището(неща, масово практикувани в другите училища) и въпреки всичко резултатите са едни от най-добрите в София.

# 54
  • Мнения: 11 575
black cat1
по-добре се обоснови и ни разкажи конкретно, иначе твърденията звучат несериозно и заяднически.
нищо лично  Hug
Аз не съм казала нищо, което да не е вярно. Не смятам, че дължа извинение или трябва да се защитавам. Който има уши, да чуе! Ако ли не - децата са си Ваши, уважаеми майки. Heart Eyes
Здравейте момичета! Случайно влязох в сайта ви и съм очарована! Но темата за 31-во училище просто не мога да я подмина. Това не е едновремешната "Бастилия", която сме завършили и аз и съпруга ми преди 24 години. Сега нещата там са меко казано "ГРОЗНИ". Имам едно дете и направих грешката да го запиша там. Никой не го интересува какво ще научат децата. Важно е да се дават принудителни "дарения", да се ходи на частни уроци при точно определени учители, като заплащането е двойно и тройно, важно е да се МЪЛЧИ, за да не се уронва престижа на училището, постигнат с толкова труд в близкото минало. Да, наистина директор е госпожа Николчева, но тя по-скоро е бизнесмен, няма нищо общо с педагогиката. Да, базата е отлична, но на каква цена? Не ми се навлиза в подробности от уважение към МОЕТО училище. Но то не е това, което беше. Права е майката, която по-горе беше написала - БЯГАЙТЕ-Е-Е-Е!!!

И двете новорегистрирани потребителки, има още много хляб да ядете, ама много!

За майките, които се интересуват от това училище: моето дете учи там от 5 до 7 клас. Това е училището, което му даде солидни знания и добра дисциплина. Не се наложи на посещава никакви допълнителни курсове по време на 7 клас. За 3 години не са ни поискали нито лев за нищо. Напротив, директорката си прави труда да кандидаства по разни програми и да обнови училището както и условията за преподаване на учителите.
Искам да добавя, че там децата са оценявани по-скоро реално и си пролича когато моето дете се премести там и отличните му оценки от старото училище много бързо "олекнаха". И съм 300 пъти по-съгласна детето ми да има една стабилна 4-ка в 31СУЧЕМ, отколкото куха шестица, както беше в старото му училище. И да, калпазаните в 31-во биват наказвани, има камери навсякъде и дежурни учители по коридорите.

# 55
  • Мнения: 1
prieha me w towa y4ili6te, no ot komentarite ne moga da razbera y4ili6teto dobro li e ili ne ?

# 56
  • sf
  • Мнения: 10 130
Някой да изкаже впечатления от г-жа Даниела Янкова?

# 57
  • София
  • Мнения: 100
аз също съм от недоволните от училището майка. след първи клас преместих детето си. госпожата беше добра и нито веднъж не ми се е налагало да обяснявам уроци, но нямаше подход към децата и дисциплината беше под всякаква критика....същото не можеше да се каже за други два първи класа....реших, че няма да оправям света, но ще търся по-добър вариант за детето си. занималнята в училището е просто място за пребиваване на децата - често майки са ми звъняли след 19ч да питат какви са домашните....самите учители казваха че занималнята не е на ниво...пари нямат - правили сме основен ремонт на класната стая, събирали сме пари за помагала, отделно съм се ангажирала с куп неща за класа за които нямат пари....но всичко остава въпрос на изисквания от ваша страна, всеки преценява какво и колко иска за детето си, а аз определено съм доста взискателна. така че успех в решенията и учебния процес каквото и да решите.

# 58
  • Мнения: 144
Тотално съм объркана относно впечатленията за това училище, а догодина смятам да запиша синът си там или в 12 СОУ.
Едно време се водеше много "гъзарско", но дали славата му е останала?
Как е дисциплината там? Детето ми е ученолюбиво, но е притеснителен и възможността да попадне на "другарка", която ще обижда и крещи ме ужасява.

# 59
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз съм доволна от училището. Дисциплината поне до 4-ти клас е ОК. По-натам ни предстои да видим как е.
Естествено, никой тук не е в състояние да ви обещае, че в класа на синът ви няма да попадне някое по-буйно дете или че учителката няма да се изнервя на моменти.

# 60
  • Мнения: 623
За 1 - 4 клас училището става. После Б Я Г А Й Т Е - чуете ли за Любка Василева по български - тежко ви. Ще ви обижда децата, от отлични ученици ще ги доведе до средна хубост и 3-ки, освен ако не сте склонни да плащате уроци по 50 лева. Ако не вярвате, питайте и в "Чиполино" ще ви кажат и други пострадали майки също. Не че не е специалист - просто е много алчна. След 7 клас - тормоз - знаеш не знаеш не се оценяваш добре - ти си тъпанар. Аз не съм против ученето - напротив - обезкуражаващо е обаче да учиш и да не учиш все 4-ки.

Уви, на нас ни се падна точно въпросната учителка по български и от това, което чувам от детето, явно нещо не е добре с нервите.
Детето ми каза, че е трябвало да стане оперна певица, защото като крещяла се чувало по целия етаж. Казала на децата, че родители се били вече обаждали и децата им са в черните списъци?!?
Дано се сети да им преподава и от материала. Някой може ли да сподели наблюдения?

# 61
  • sf
  • Мнения: 10 130
Питах моята за въпросната учителка, каза ми,че не крещи, държи се нормално  Rolling Eyes
и понеже няколко пъти я питах дали е сигурна, каза " какво ти става, съвсем нормална учителка "   Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 623
Питах моята за въпросната учителка, каза ми,че не крещи, държи се нормално  Rolling Eyes
и понеже няколко пъти я питах дали е сигурна, каза " какво ти става, съвсем нормална учителка "   Rolling Eyes

Дано е така, ще я видим на родителската среща. Факт е, че това е единствения учител със силно отрицателна оценка от детето (без да имат личен "сблъсък").

# 63
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз пък разбрах, че крещи когато я вбесят, иначе си е съвсем нормална.
Ще видим, има време:)

# 64
  • Мнения: 623
Аз пък разбрах, че крещи когато я вбесят, иначе си е съвсем нормална.
Ще видим, има време:)
Да, ама много бързичко ставало...а сме след ваканция, учителите би трябвало да са си починали.

# 65
  • sf
  • Мнения: 10 130
Е то мен две ме вбесяват, пък какво остава за 30  Joy

Мен пък ме дразни тази по немски,че настоява да се пише ръкописно  Rolling Eyes

# 66
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Да, ама много бързичко ставало...а сме след ваканция, учителите би трябвало да са си починали.

Но пък веднъж изпусне ли дисциплината в клас, после е доста трудно да се сложи ред.

Мен пък ме дразни тази по немски, че настоява да се пише ръкописно  Rolling Eyes

На мен пък ми беше чудно още от първи клас защо не пишат така по английски.
Струва ми се нормално при положение, че на български искат да са едва ли не калиграфи.

# 67
  • Мнения: 623
Съгласна съм, че трябва да има дисциплина, но не от първия ден да крякаш, защото не това е начинът за създаване на респект, а точно обратното, олекваш. Не че на всеки не му се е случвало...
И все пак да диктуваш програмата, през това време да си раздал формуляри за попълване и ако някой нещо те попита да почнеш да викаш да не те прекъсват и няма ли вече да се научат бързо да пишат.
Дано нещата се оправят и взаимно  се "напаснат", че предметът е сериозен и би било жалко.

# 68
  • софия
  • Мнения: 139
Малко късно и аз да се включа в темата за Любка Василева,нови сме в училището и като цяло сме доволни(аз и дъщеря ми,ученичка в пети клас),само единствено тази госпожа я притеснява с изпускането на нерви,онзи ден им крещяла,че била писала в дневника на седми клас и защо те не й били казали,че е сбъркала(в същото време имали поставена задача и децата се стараели над нея)!Днес дъщеря ми ми вика..ох,имаме БЕЛ,стискай палци госпожата да не е нервна...

# 69
  • Мнения: 18
Любка Василева е страхотна учителка!Ще научи децата Ви на много неща и  все пак има 40 години опит!Ядосва се само когато децата я вбесят.Знам го,защото е класна на синът ми.Винаги е обяснявала уроците с нейни думи за да децата ги разберат по-лесно.Детето ми завърши 4-ти клас с 4 по български език,но всеки ден учителката отделяше по един час след часовете,за да му обяснява новия материал и за един месец синът ми напредна с българския и от сега нататък  има само шестици само заради нея!Много съм и благодарна!Отначало децата не я харесваха,но след време тя се превърна в любимата им учителка!С удоволствие влизаха в час и я слушаха!Любка Василева не дава много домашни иска само учениците да я слушат в часа!Понякога в часа на класа води децата на театър или в парка.Никога не е писала тройки или двойки на което и да е било дете!Никога не обижда не е алчна и винаги в срочните и годишни оценки дава малко и от себе си!Например ако си за 5,30 ти дава 5,50!   За Детелина Даскалова:добра учителка е,взискателна,строга,но не прекалено,на родителската каза че иска само децата да са кротки и всичко друго да оставим на нея.  newsm10 book smile3529

# 70
  • Мнения: 789
Момичета, къде мога да видя кои ще са класните на първи клас от тази есен? Гледах им сайта, но не намерих...

# 71
  • София
  • Мнения: 1 202
Би трябвало да са учителките, които водят 4 клас в момента - Любенова, Георгиева, Лалова, Джукелова, Дамянова.

# 72
  • Мнения: 789
Би трябвало да са учителките, които водят 4 клас в момента - Любенова, Георгиева, Лалова, Джукелова, Дамянова.

Благодаря! Може би ще са 4 от изброените 5, тъй като ще са 4 паралелки първолаци.
А мнения дали някой може да каже? Заявлението отдавна е дадено, без да е отбелязъл мъжът ми избор на учител. Не знам дали може в последствие да се избере или както се падне.

# 73
  • Мнения: 623
Аз в заявлението бях отбелязала и удоволетвориха желанието ми. Защо не пробвате на место да допълните учител, може и да не Ви откажат.

# 74
  • Мнения: 2 885
Ех, Tani4ka_04, време е да записваш първолачка, а? Кога се минаха годините. Hug

Не чувам от приятелките ми много хубави отзиви за училището и занималнята /най-вече за второто/, но пред нямане на алтернатива...пак е нещо. Наблизо им е, приятелчетата от "Мечо Пух" са заедно пак, има занималня за работещите...
Как преживяват децата обаче е друг въпрос. Щом още от 1ви клас вече има намразили училището...Или деца, нежелаещи да ходят на занималня и да си измислят болежки....В крайна сметка децата се примиряват. Какво да правят?! Sad

За майки с повече свободно време - наблюдавайте децата в голямото междучасие, когато излязат в градинката с фонтанчето (на пазарчето). Говоря за тези от 5ти клас нагоре.

Реза, на английски не се пише с печатни букви до поне 3ти клас и това си е практика. Не е решение на учител. Не се объркват децата, нали имам и аз опит с двете азбуки.

Цитат
Никога не е писала тройки или двойки на което и да е било дете!
Честно, ако това е един от критериите за добър преподавател, много жалко....

# 75
  • Мнения: 789
Ех, Tani4ka_04, време е да записваш първолачка, а? Кога се минаха годините. Hug

Не чувам от приятелките ми много хубави отзиви за училището и занималнята /най-вече за второто/, но пред нямане на алтернатива...пак е нещо. Наблизо им е, приятелчетата от "Мечо Пух" са заедно пак, има занималня за работещите...
Как преживяват децата обаче е друг въпрос. Щом още от 1ви клас вече има намразили училището...Или деца, нежелаещи да ходят на занималня и да си измислят болежки....В крайна сметка децата се примиряват. Какво да правят?! Sad

За майки с повече свободно време - наблюдавайте децата в голямото междучасие, когато излязат в градинката с фонтанчето (на пазарчето). Говоря за тези от 5ти клас нагоре.
....

Минават си годините, минаваат .... Каката за първи клас, малката за първа група (но без изгледи да се класира Sad ). По принцип само това училище ни е в района и за него събираме най-много точки. Подали сме и в 138-мо, в което ходим да гласуваме, но се оказа, че не сме в района му Crazy Ще видим къде и дали ще ни приемат в някое от двете. Вашият батко къде е, ако искаш на ЛС дай някой съвет. Тя засега е много ентусиазирана, че ще ходи на училище, чете и пише всеки ден (направо не разбрах как се научи), за да се упражнявала. Не искам да попаднем на някой ..... и да се разочарова.

# 76
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
 HugНе е писано в темата, но може би предпочитам тук, отколкото нова тема.
Бих искала да попитам - имате ли информация или мнение или препоръки за учителки, които през 2014 г. ще поемат първокласници  Party И - две занимални проучих - Доверие и Чиполино - и за тях съвети и мнение - най-вече за подготовката - т.е. - пак се стига до мнение на учителите Laughing
Благодаря предварително!  bouquet

# 77
  • София
  • Мнения: 22
HugНе е писано в темата, но може би предпочитам тук, отколкото нова тема.
Бих искала да попитам - имате ли информация или мнение или препоръки за учителки, които през 2014 г. ще поемат първокласници  Party И - две занимални проучих - Доверие и Чиполино - и за тях съвети и мнение - най-вече за подготовката - т.е. - пак се стига до мнение на учителите Laughing
Благодаря предварително!  bouquet

Привет dennis,
аз не съм учител, а майка на третокласник. Имаме доста голям опит със занималня Доверие. През целия първи клас синът ми си подготвяше домашните там. Изкарахме и почти цели две лета - преди първи клас и ваканцията между първи и втори. Аз лично съм доволна. Нямаше ненаписани домашни. Две госпожи са се занимавали с моя син - госпожа Ани и госпожа Таня. Много мили, но строги и взискателни. Караха децата да пишат по математика домашното с молив, проверяваха, и след това да повтарят с химикалка. За тези, които приключваха по-рано, имаше и допълнителни задачи и упражнения. Имаше един момент, в който се появи друга госпожа за около месец, която само се оплакваше от децата. Само повтаряше - ужасни са, невъзпитани са ... и не даваше конкретно обяснение за какво точно става дума, за да можем ние родителите да приложим някакви мерки. Съответно и домашните не бяха на ниво. Разговарях с Ани и Таня, притеснявах се, че детето има лоши прояви. Те ме увериха, че не е така, а госпожата скоро напусна.  През летните месеци също знаимаваха по малко децата с математика, български и английски. Разхождаха се до парка или играеха в двора на 31 училище. Веднъж седмично се организираше ходене на плуване, екскурзия или нещо друго.  С една дума - на нас ни хресваше. Вярно е, че  впечатленията ми не са много пресни, но се надявам да се е запазило доброто ниво. Надявам се, че написаното ще ти е от полза и успех.

# 78
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
lora_pw - благодаря от сърце за подробната информация. Дъщеря ми е посещавала една година (с чести прекъсвания заради боледуване) най-малката група на детската градина на Доверие - с много добри впечатления съм. След това я приеха в държавна ДГ.  Очевидно и училищната занималня е с добра репутация. Дано се включи и някоя мама за Чиполино, защото прочетох, че там са учителки от училището. Пък ако имаме късмет - там ще кандидатстваме. Още веднъж - благодаря!  Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 623
На Голаш има 2 частни, синът ми посещаваше Чиполино в първи клас, тогава се научи сам да си учи уроците и да си пише домашните. От тогава сам се справя, така че мога да кажа, че съм доволна. Учителките там са от 31-во и добре "юркат" децата.
Детето е вече 6-ти клас и наистина благодарение на тях се научи да се справя сам с уроците, само преди контролно иска да го изпитвам.

# 80
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
На Голаш има 2 частни, синът ми посещаваше Чиполино в първи клас, тогава се научи сам да си учи уроците и да си пише домашните. От тогава сам се справя, така че мога да кажа, че съм доволна. Учителките там са от 31-во и добре "юркат" децата.
Детето е вече 6-ти клас и наистина благодарение на тях се научи да се справя сам с уроците, само преди контролно иска да го изпитвам.

  bouquet Hug Grinning БЛАГОДАРЯ! Кратък и точен отговор - но съдържа всичко, което може да си мечтае една майка за детето си - ученик! Laughing Laughing Laughing

# 81
  • Мнения: 623
Дано го държи по-дълго...
Успех и на вас, и когато правите избор, намерете подходящата учителка за вашето дете!

# 82
  • София
  • Мнения: 3 524
Реших и аз да използвам темата и имам въпрос къде може да ес намери информация за това кои ще са учителки за 1ви клас за учебната 2014-15 информация за самите тях и подробности кога се кандидатства? На сайта на 31во за тази учебна година за 1 клас видях че са качили информация за кандидатстване чак месец май, но ми се струва късно newsm78

# 83
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Здравейте! Имам едно питане- видях, че събирате отзиви за частни занимални. Това значи ли, че в училището няма занималня, а трябва да се търси допълниелно такава частна?

# 84
  • Мнения: 4
В училището има занималня, която обхваща почти всички желаещи. В първи клас започват 3 групи на занималня, после намаляват на 2 и сега в 4 клас вече занималнята е само с една група.

# 85
  • Мнения: 623
В училището има занималня, която обхваща почти всички желаещи. В първи клас започват 3 групи на занималня, после намаляват на 2 и сега в 4 клас вече занималнята е само с една група.
Преди 5-6 години на 5 класа се падаше 1 занималня и бяхме принудени да ползваме частните...

# 86
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
В училището има занималня, която обхваща почти всички желаещи. В първи клас започват 3 групи на занималня, после намаляват на 2 и сега в 4 клас вече занималнята е само с една група.
Благодаря!   bouquet Да разбирам ли, че детенцето ти е в 4 клас? Ако е така би ли дала отзиви за учител/ката, която догодина живот и здраве ще поеме 1 клас.
Въобще молба към всички мами на четвъртокласници- ако може да ни дадете отзиви за учителите!

# 87
  • sf
  • Мнения: 10 130
Всички, желаещи за това училище от района ли сте?  Thinking  Живеещите извън него имат ли шанс?

# 88
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
 newsm08 donsita, Вики, много е относително понятието за района - нашата улица последните две години изпускам районирането буквално за 1 номер на улицата. newsm08 Променят го всяка година. Чакам да видя за следващата как ще го определят. Имам чувството, че правят справки по адресните регистрации и набор на децата и спрямо това променят районирането.  Mr. Green
И аз за мнения от мами на четвъртокласници   bouquet

# 89
  • Мнения: 2 885
Гледат адресната регистрация на личните карти на родителите. При условие, че родителите живеят в блок с/у училището, децата не бяха приети, родителите се водеха по постоянен адрес в Дианабад.

# 90
  • sf
  • Мнения: 10 130
Гледат адресната регистрация на личните карти на родителите. При условие, че родителите живеят в блок с/у училището, децата не бяха приети, родителите се водеха по постоянен адрес в Дианабад.

Е те не са ли се регистрирали в общината на Гео Милев? По закон човек има право и на постоянен , и на настоящ адрес все пак.

# 91
  • Мнения: 2 885
Гледат адресната регистрация на личните карти на родителите. При условие, че родителите живеят в блок с/у училището, децата не бяха приети, родителите се водеха по постоянен адрес в Дианабад.

Е те не са ли се регистрирали в общината на Гео Милев? По закон човек има право и на постоянен , и на настоящ адрес все пак.

Апартаментът е тяхна собственост, нов. Явно не си бяха сменили картите и затова децата им не бяха приети заедно с групата от ДГ. Сега учат в училище в Дианабад.

# 92
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
По принцип в училището се влиза и срещу пари. Децата на няколко приятелски семейства учат там, като родителите не крият, че са платили кеш, за да бъдат приети. Някои са дори от друг квартал. Две от семействата си платиха допълнително, за да бъдат децата в един клас при харесаната от тях учителка. Така че го има и този вариант за прием, ако имате финансовите възможности. Peace

# 93
  • София
  • Мнения: 1 202
Сериозно ли говориш? Как точно става? Отиваш при директорката и казваш :"Аз искам да си платя, за да учи детето ми тук."?
Моята дъщеря учи в това училище до 7 клас. Вече е студентка, значи е била в 1 клас преди 12 години. Доста време е минало, но ми се струва невероятно...

# 94
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Напълно сериозно говоря. Познавам хората много добре, близки сме и определено няма да лъжат. А и няма друг възможен начин да им бъдат приети децата там, при условие, че никой от родителите не работи в района, не са социално слаби, децата не са болни, а живеят далеч от училището: в Редута - откъм Подуене, в Слатина, в Дружба, Изток. Нямат и баби или дядовци в района на училището.
Как точно става самото плащане нямам идея, защото никога не ме е интересувало. Предполагам, че са действали чрез някакъв посредник. Или може би е минало като спонсорство на училището, дарение или нещо такова. Децата, за които говоря в момента са в начален курс: трети и втори клас.
Честно казано аз изобщо не се и учудих, защото кажи речи във всяко училище с по-осезаем наплив минава това - под една или друга форма. Виж само какво се случва в езиковите гимназии след 7 клас. Мои колежки с по-големи деца останаха изумени, когато в първия учебен ден класовете на децата им, приети след изпити във френската, немската и английската гимназия набъбнаха изненадващо с по 3-4 деца на клас - дошли ей така, от небето. Така че това нещо си върви навсякъде, щом системата го позволява, макар и неофициално.  Thinking

# 95
  • Мнения: 1 531
и аз да помоля за отзиви за учители, които сега са 4ти клас и поемат 1ви   bouquet   учителят е най-важното!!!

също и има ли занималня, до колко ч. вечер най-късно, има ли я и 2-3 клас или тогава ходят съвсем малко дечица, какви са извънкласните занимания също - предполагам, че всички, на които им е актуална тема, ще се радват на информацията по тези въпроси Hug

# 96
  • Мнения: 789
и аз да помоля за отзиви за учители, които сега са 4ти клас и поемат 1ви   bouquet   учителят е най-важното!!!

също и има ли занималня, до колко ч. вечер най-късно, има ли я и 2-3 клас или тогава ходят съвсем малко дечица, какви са извънкласните занимания също - предполагам, че всички, на които им е актуална тема, ще се радват на информацията по тези въпроси Hug

За учители не мога да кажа, но на другите въпроси мога да дам отговори.
Занималня има, но не за всички. В 1-ви клас от 4 паралелки има занималня за 3, във 2-ри клас занималнята е за 2 паралелки, в 3-ти клас, ако не се лъжа е за 1 паралелка и в 4-ти клас със сигурност е само за 1 паралелка. Не се избира конкретно паралелка, а се сформира от класовете - няколко деца от примерно А клас с няколко деца от Б клас.
Занималнята е или до 16.50 или до 17.20 най-късно - избираш в кой от двата часа ще си вземеш детето.
Извънкласните със сигурност има балет и карате, в началото казаха, че ще има и шах, баскетбол и плуване, но няма плувен басейн и ангажимента да си водиш детето до външен басейн е твой.
Неприятен е моментът със смените. 1-ви клас са първа смяна, но в момента 2-ри и 3-ти клас са втора смяна. Миналата или по-миналата година едно съседче беше цяла година само втора смяна и ако не се класираш за занималня, не знам как се процедира. То и първа смяна да е, ако не се класира, пак не знам, надявам се да не разбирам....
Като цяло доста са строги нещата, с основание се нарича Бастилията Simple Smile

# 97
  • София
  • Мнения: 3 524
уф писах писах и се затри, та накратко:
таничка, благодаря за инфото  Peace
не мога да открия обаче никакви отзиви за учителите които ще поемат 1ви клас тази година, което ми е важно (може и на лични), както и от кога се приемат документи - и на сайта им не пише... Rolling Eyes

# 98
  • sf
  • Мнения: 10 130
Сайта им е просто отвратителен  Tired Звънях по телефона, казаха:" Следете сайта"  Rolling Eyes
От инфо във вестник, ще започнат прием на документи от 1ви февруари.
За учитлеките и аз търся информация, но не намирам.

# 99
  • София
  • Мнения: 3 524
Сайта им е просто отвратителен  Tired Звънях по телефона, казаха:" Следете сайта"  Rolling Eyes
От инфо във вестник, ще започнат прием на документи от 1ви февруари.
За учитлеките и аз търся информация, но не намирам.
уффф тъпо
вики и ти ли си се насочила натам, много се радвам да имам познато лице Hug

# 100
  • sf
  • Мнения: 10 130
Каката ни е там, та искам и той.

# 101
  • София
  • Мнения: 3 524
това е супер  Grinning. а няма ли как от нейната класна например, да вземеш инфо за учителите и кога ще се подават документите всъщност? newsm78

# 102
  • sf
  • Мнения: 10 130
Класната й е абсолютна шматка, комуникацията е сведена до минимум, аз всъщност съм я видяла веднъж за две години.
Следя сайта, там ще обявят начало на приема, на място ще се пита за учителки, ако дотогава не се изясни нещо.

# 103
  • Мнения: 8
и аз да помоля за отзиви за учители, които сега са 4ти клас и поемат 1ви   bouquet   учителят е най-важното!!!

също и има ли занималня, до колко ч. вечер най-късно, има ли я и 2-3 клас или тогава ходят съвсем малко дечица, какви са извънкласните занимания също - предполагам, че всички, на които им е актуална тема, ще се радват на информацията по тези въпроси Hug

1 клас трябва да поемат: Д.Христова, П.Колева, Т.Пенев, М.Карагрошева.  Доколкото знам Пенев го бяха съкратили и пак  го върнаха, имаше и по телевизията предаване, за Карагрошева отзивите ми от познати  не са много добри. Нервно го дава. Може би Христова или Колева са компромисния вариант.  Ще има сигурно още инфо в сайта по-късно...

# 104
  • София
  • Мнения: 3 524
alina0021, благодаря за инфото, все пак е нещо. а за този пенев какво предаване е имало и защо са го съкратили?

# 105
  • sf
  • Мнения: 10 130
Започнали са да приемат документи от днес. Дразнещото е,че преди два дни на сайта беше посочена датата 05.02.  Rolling Eyes Когато днес мъжът ми ги попитал защо така, се спогледали и вдигнали рамене . Нещо много ме дразнят там. На въпросите му отговаряли дръпнато и с половин уста.  Crazy

# 106
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Започнали са да приемат документи от днес. Дразнещото е,че преди два дни на сайта беше посочена датата 05.02.  Rolling Eyes Когато днес мъжът ми ги попитал защо така, се спогледали и вдигнали рамене . Нещо много ме дразнят там. На въпросите му отговаряли дръпнато и с половин уста.  Crazy

Вики, защо се учудваш, като всичко друго в тази държава.  #2gunfire Поне има опция за online подаване на документи, а не да висим пред училището в студа, както едно време висяхме с купоните пред магазините...А като си представя и какво качествено образование ще предложат на децата ни... #Crazy

# 107
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Аз подадох онлайн. На другия ден си получих вх.номер. И нещо се разколебавам бавно и постепенно за това училище.  Thinking

# 108
  • София
  • Мнения: 3 524
Аз подадох онлайн. На другия ден си получих вх.номер. И нещо се разколебавам бавно и постепенно за това училище.  Thinking
и аз........

# 109
  • sf
  • Мнения: 10 130
И аз  Joy
denniss, какви са ви алтернативите ?

# 110
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
И аз  Joy
denniss, какви са ви алтернативите ?

 Stop 38 ОУ Васил Априлов  Stop

# 111
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
А защо се разколебавате? Какво чухте/ видяхте? Аз нямам много информация за учители и база, но ми е най- удобно.

# 112
  • Мнения: 11
Здравейте,

с мъжа ми нямаме брак и сме с различни адресни регистрации. Може ли той да подаде заявление в училището и съответно лична карта за удостоверяване на адреса ли трябва или удостоверение за настоящ адрес?

Благодаря

# 113
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Заявление също подадох електронно, но бях останала с впечатление, че трябва да занеса и на хартия, така че в последствие отидох на място. Увериха ме, че по електронен път е достатъчно, но начинът на провеждане на разговора, безхаберието на охраната (влязох си като у дома си), както и самата обстановка вътре ме отблъснаха тотално. Та и аз съм от разколебалите се.

guta, ако детето е припознато, то бащата трябва да фигурира в акта за раждане, копие от който се изисква при записване на детето, и в случай, че фактически всички живеете на неговия адрес, няма пречка заявлението да подаде той, като за по-голяма сигурност го подпишете и двамата. Ако адресът му е този по лична карта, няма нужда да се представя удостоверение за настоящ адрес.

# 114
  • Мнения: 11
Благодаря Буба Мара,

ситуацията е, че от миналата година живеем близо до училището, но не сме си сменяли личните карти, защото са далеч от изтичане и дали се налага да го прави поне единия или само с документ от общината става.

# 115
  • под дъгата
  • Мнения: 630
С удостоверение за настоящ адрес, издадено от общината, се доказва настоящ адрес, който е различен от постоянния (т.е. този по лична карта). Успех!

# 116
  • София
  • Мнения: 593
И аз се записвам да следя темата Peace
Дано се включат дами с повече инфо, как са нещата към днешна дата.
Също и повече мнения, за учителите поемащи първокласниците Praynig

# 117
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Здравейте, бих искала да питам на какви смени учат децата в 31-во? Предполагам, че първи клас са първа смяна, но след това? как стоят нещата до 4-ти клас поне?

# 118
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравейте, бих искала да питам на какви смени учат децата в 31-во? Предполагам, че първи клас са първа смяна, но след това? как стоят нещата до 4-ти клас поне?

http://www.ivanvazov.com/

# 119
  • sf
  • Мнения: 10 130
Уф, една от болните ми теми. На смени учат. В първи клас са само първа смяна, но след това се сменят, като каката ни беше целия трети клас само втора смяна. За семейния ни ритъм е много тегаво и това накланя везните към друго училище засега  Thinking

# 120
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако 31-во някога е имало славата да хубаво училище, в което децата получават знания и има добра дисциплина, то това е минало.
Учителите ентусиасти, които успяват да се справят с това се броят на пръсти.

# 121
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако 31-во някога е имало славата да хубаво училище, в което децата получават знания и има добра дисциплина, то това е минало.
Учителите ентусиасти, които успяват да се справят с това се броят на пръсти.

подписвам се под това на 10000000000% и за ГОРЕН курс.

# 122
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Шани, не сте ли доволни от гимназията? Събирам инфо за много училища, че предстои кандидатстване на голямата ми дъщеря и една от гимназиите, които мислех да включим в списъка е тази Confused.

# 123
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, не сте ли доволни от гимназията? Събирам инфо за много училища, че предстои кандидатстване на голямата ми дъщеря и една от гимназиите, които мислех да включим в списъка е тази Confused.

Никак.
За 3г. сменихме 3 класни, и пак толкоз преподавателки по основния чужд език (по 2рия чужд - само 2). Следователно ти е ясно, на какво ниво ще се овладеят и двата.
Отделно там всеки преподавател е с много ярка индивидуалност (понякога извън стандартите) и се взема много насериозно и себе си и предмета си.
На моменти съжалявам, че не си я оставих в старото й школо.

# 124
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Отделно там всеки преподавател е с много ярка индивидуалност

Simple Smile
Това си важи и за прогимназията с пълна сила.
За шест години учене на английски и трима сменени преподаватели, нивото е покъртително ниско.
С немския положението е същото. Като разбрах, че учат съществителни без рода щях да се гътна от удивление.

Само за математиката и информатиката мога да кажа с чиста съвест, че са ОК.

# 125
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ето затова се чудя, защо са тези издевателства в/у родителите, които ще имат 1волаци.
НЯМА и поне от 15г. не е имало елитно квартално школо.
За какво са тези драми за 31СУЧЕМ, за 125СОУ и т.н направо недоумявам  newsm78

# 126
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Лежат на стари лаври, а е нормално родителите да искат по-добро училище за децата си.
И аз имах големи надежди, но бяха попарени още на втория ден, буквално.

Сега направо ме е страх да започна да чета за гимназиите.

# 127
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сега направо ме е страх да започна да чета за гимназиите.

като изключим АК и още 2-3, вскчо е един дол дренки.

# 128
  • Мнения: 2 885
Сега направо ме е страх да започна да чета за гимназиите.

като изключим АК и още 2-3, вскчо е един дол дренки.

Мда. Радвам се, че го разбрах още когато бяха децата в ДГ.

# 129
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Темата е в пълно затишие преди изтичане на срока за прием първи клас и .... обявяване на класиране  Joy Joy Joy

# 130
  • sf
  • Мнения: 10 130
denniss , ти реши ли твърдо за 31во?
Аз навивам ММ за 12то и ако го приемат малкия там с немски, веднага го записвам.

# 131
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
denniss , ти реши ли твърдо за 31во?
Аз навивам ММ за 12то и ако го приемат малкия там с немски, веднага го записвам.
31 -во ми е резервният вариант. Днес подадох в 38 ОУ Васил Априлов. Има пълните шансове да я приемат.  Peace

# 132
  • София
  • Мнения: 1 504
Темата е в пълно затишие преди изтичане на срока за прием първи клас и .... обявяване на класиране  Joy Joy Joy
А какво очакваш, да се размахат фалшиви адресни регистрации и служебни бележки за месторабата ли?  Wink щото миналата година половината парк бяха с такива...Има тема и за 38-мо, нядявам се си прочела...че и там нещата не са цветя и рози...

# 133
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Еми, цветя и рози няма никъде. Чела съм темата за 38-мо.
Там има и три страници с обсъждане на въшки в класовете - ами тази година пак нещо като епидемия имаше, вкл. и в детските градини  - но това е нещо, което зависи от родителите, не от училището. Имаше и дълго обсъждане на учители по езиците, но личното ми мнение е, че език се учи в специализирани школи и езикови гимназии.
Та няколко основни мотива надделяха да се ориентирам към 38-мо:
1. Само основно училище е - т.е., няма ги големите хали и лудницата.
2. Районът е около 2-3 пъти по-добър и като локация и като квартал.
3. Не сменят смени на малките класове.
4. По мнението и на родителите и на директорката четирите учителки, които ще поемат първи клас са много добри (една се спряга най-много), а тази година в 31-во - пак по мнение на родители - остават 2 учителки, където ще бъде наплива. Вчера при записването ми направи нещо впечатление - табелките на класовете с имената на учителките са изработени и гравирани на твърд материал (хихихих - т.е. - не принтирани на лист, че да се сменят често  Sunglasses)
5. През последните 3-4 години по данни на МОН 38-мо е винаги второто общинско училище по успеваемост на матури след математическата (10-12 място - наред с частните). А това е един много обективен признак.  Peace
6. Няма я изкуствената обществена истерия на родители за "елитно" училище, както е 31-во, но се оказва, че 38-мо е на много, много добро ниво.
Дано има късмет да я приемат  Hug
Извинявам се, ако се счита за спам в тази тема  Heart Eyes

# 134
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За какво си бутате децата от малки в такива големи у-ща, дето има хиляди големи ученици, които да ги научат на безобразия от малки?!
Изберете някое по-тихо и спокойно школо.

# 135
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не във всеки район има такова малко основно училище, Шани. Иначе и аз бих се насочила към такова за малката ми дъщеря. Едновремешните ЕСПУ-та, сега СОУ са преобладаващата част от училищата в София. Все още.

# 136
  • София
  • Мнения: 1 504
denniss , ти реши ли твърдо за 31во?
Аз навивам ММ за 12то и ако го приемат малкия там с немски, веднага го записвам.
31 -во ми е резервният вариант. Днес подадох в 38 ОУ Васил Априлов. Има пълните шансове да я приемат.  Peace
Приема мисля, че вече е решен  Wink Успех..Simple Smile)

6. Няма я изкуствената обществена истерия на родители за "елитно" училище, както е 31-во, но се оказва, че 38-мо е на много, много добро ниво.
С това не съм съгласна, основно с връзки се влиза....така че, истерия и за 31 и 38 е в пълна сила за съжаление:)))
А някой знае ли, кой ще води 4тата паралелка в  31-во и дали ще са 3 или 4 паралелките?
И аз малко извън темата, но не мога да не го споделя 109 /все училища в района/ единствено те направиха родителска среща /16/04/14/ и представиха учителите, които ще водят първокласниците..Спряга се, че и 12-то ще има такава родителска среща, но до момента в сайта няма нищо..
Дописвам, че се сетих още нещо...Тази година броя на децата в паралелка не трябва да надвишава 24 деца, защото по наредба били 22 деца. Директорката имала право на 10% увеличение на паралелка и 10% имал министър, но тази година министърът бил казал, че няма да подписва тези 10 %, поне така каза директорката на 109 ОУ. Та да видим:)))

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 15:22 от EmiR

# 137
  • Мнения: 18
Здравейте!
Имам следното питане: Някой знае ли нещо повече за преподавателите от 2-ри клас? Някакви отзиви, коментари за тях? И как се изучава английски език в първи клас - по колко часа седмично, добро ли е нивото? Ако тук има родители на деца, които сега са завършили 1-ви клас, ще се радвам на обективно мнение и оценка. Както е тръгнало, ще местим детето там, т. к. изобщо не сме доволни от 93-то СОУ!
Предварително благодаря!  Peace

# 138
  • София
  • Мнения: 3 524
EmiR чак сега ти видях поста и с малко закъснение за протокола да кажа че имаше родителска среща в 12то на 27 май за която звъняха на всеки родител.
а броят на децата е максимум 24, като училището може да определи да са 22 и по техните нормативи (не съм сигурна дали идва от наредба или е заповед на министъра) са до 24, това ни обясниха на родителската среща.

# 139
  • Мнения: 8
denniss , ти реши ли твърдо за 31во?
Аз навивам ММ за 12то и ако го приемат малкия там с немски, веднага го записвам.
31 -во ми е резервният вариант. Днес подадох в 38 ОУ Васил Априлов. Има пълните шансове да я приемат.  Peace
Приема мисля, че вече е решен  Wink Успех..Simple Smile)




6. Няма я изкуствената обществена истерия на родители за "елитно" училище, както е 31-во, но се оказва, че 38-мо е на много, много добро ниво.
С това не съм съгласна, основно с връзки се влиза....така че, истерия и за 31 и 38 е в пълна сила за съжаление:)))
А някой знае ли, кой ще води 4тата паралелка в  31-во и дали ще са 3 или 4 паралелките?
И аз малко извън темата, но не мога да не го споделя 109 /все училища в района/ единствено те направиха родителска среща /16/04/14/ и представиха учителите, които ще водят първокласниците..Спряга се, че и 12-то ще има такава родителска среща, но до момента в сайта няма нищо..
Дописвам, че се сетих още нещо...Тази година броя на децата в паралелка не трябва да надвишава 24 деца, защото по наредба били 22 деца. Директорката имала право на 10% увеличение на паралелка и 10% имал министър, но тази година министърът бил казал, че няма да подписва тези 10 %, поне така каза директорката на 109 ОУ. Та да видим:)))

За 31-во  Карагрошева, Христова, Колева и Емилия Георгиева
всичката информация им е в сайта и родителска е имало

# 140
  • София
  • Мнения: 1 504
Ами благодаря за инфото, но до класисаренто нямаше информация, кой ще е 4я преподавател. С публикуването на паралеките се разбра за Емилия Георгиева. Иначе бях на родителска.

# 141
  • София
  • Мнения: 266
Здравейте!Моля тези,които имат впечатления за обучението от 5 до 7 клас да споделят мнение.По-конкретно ме интересува втория чужд език и математиката.Благодаря!

# 142
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Здравейте!Моля тези,които имат впечатления за обучението от 5 до 7 клас да споделят мнение.По-конкретно ме интересува втория чужд език и математиката.Благодаря!

С уговорката, че всичко зависи от учителя, а учителите може да са други следващата година, мога да кажа че такова обучение почти няма.

# 143
  • Мнения: 623
Здравейте!Моля тези,които имат впечатления за обучението от 5 до 7 клас да споделят мнение.По-конкретно ме интересува втория чужд език и математиката.Благодаря!

С уговорката, че всичко зависи от учителя, а учителите може да са други следващата година, мога да кажа че такова обучение почти няма.

Предполагам, че става въпрос за учителката по немски, 3 години-3 различни, нещо такова се получи и по испански, та после децата не знаели...

По математика учителката е много сериозна(Кънева), водеше всички паралелки, има подход към децата и дори без допълнителна подготовка дете спокойно може да изкара над 5 на НВО, а пък и ако малко се напъне...

Лично аз съм много доволна от 1ви до 4-ти клас, но там най-голямо значение има Учителката(Станишева), а нашата беше перфектна, създаваше градивна стимулираща конкурентна среда и децата де бореха за своето браво!

Последна редакция: чт, 02 юли 2015, 22:48 от mameva

# 144
  • София
  • Мнения: 266
Здравейте!Моля тези,които имат впечатления за обучението от 5 до 7 клас да споделят мнение.По-конкретно ме интересува втория чужд език и математиката.Благодаря!

С уговорката, че всичко зависи от учителя, а учителите може да са други следващата година, мога да кажа че такова обучение почти няма.

Предполагам, че става въпрос за учителката по немски, 3 години-3 различни, нещо такова се получи и по испански, та после децата не знаели...

По математика учителката е много сериозна(Кънева), водеше всички паралелки, има подход към децата и дори без допълнителна подготовка дете спокойно може да изкара над 5 на НВО, а пък и ако малко се напъне...

Лично аз съм много доволна от 1ви до 4-ти клас, но там най-голямо значение има Учителката(Станишева), а нашата беше перфектна, създаваше градивна стимулираща конкурентна среда и децата де бореха за своето браво!
Благодаря ви за отговорите.В голяма дилема бяхме.Решихме испански,защото мисля,че е по-лесен от немския и за допълнителните два часа ще научи повече.Математеката не я влече, но сега малко съжалявам, че не я избрахме.Гледам,че пуснаха и трета паралелка с математика.Там се учат три часа повече и може би родителите се надяват,че ще минат без частни уроци в седми клас.
Имате ли представа как са се справили тази година седмокласниците по математика?

# 145
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Имате ли представа как са се справили тази година седмокласниците по математика?

Доста добре Simple Smile
Кънева наистина е съкровище. Една от малкото.
Да, имах предвид учителката по немски, но не мога да кажа много ласкави неща и за преподаването на английски. За съжаление.
Чувам добри неща за след 7-ми клас, обаче.

# 146
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Ако има мераклии за немската паралелка и са в резервите, само да вметна, че едно място от класираните деца се освобождава - щерката категорично не иска (и аз също, но нейна беше крайната дума). Вече е записана в друго училище. Peace

# 147
  • софия
  • Мнения: 139
Здравейте!Моля тези,които имат впечатления за обучението от 5 до 7 клас да споделят мнение.По-конкретно ме интересува втория чужд език и математиката.Благодаря!
Писах ти на лични!

# 148
  • софия
  • Мнения: 139
Здравейте!Моля тези,които имат впечатления за обучението от 5 до 7 клас да споделят мнение.По-конкретно ме интересува втория чужд език и математиката.Благодаря!

С уговорката, че всичко зависи от учителя, а учителите може да са други следващата година, мога да кажа че такова обучение почти няма.

Предполагам, че става въпрос за учителката по немски, 3 години-3 различни, нещо такова се получи и по испански, та после децата не знаели...

По математика учителката е много сериозна(Кънева), водеше всички паралелки, има подход към децата и дори без допълнителна подготовка дете спокойно може да изкара над 5 на НВО, а пък и ако малко се напъне...

Лично аз съм много доволна от 1ви до 4-ти клас, но там най-голямо значение има Учителката(Станишева), а нашата беше перфектна, създаваше градивна стимулираща конкурентна среда и децата де бореха за своето браво!
Абсолютно подкрепям казаното!Дъщеря ми завърши седми клас,испанската паралелка, смениха се няколко преподаватели, пълна щета!За Кънева съм с две ръце!


# 149
  • софия
  • Мнения: 139
Имате ли представа как са се справили тази година седмокласниците по математика?

Доста добре Simple Smile
Кънева наистина е съкровище. Една от малкото.
Да, имах предвид учителката по немски, но не мога да кажа много ласкави неща и за преподаването на английски. За съжаление.
Чувам добри неща за след 7-ми клас, обаче.
По английски език положението също беше трагично,две учителки за три години,децата знаеха повече от тях...
Само да кажа ,че по БЕЛ на НВО децата се представиха много добре,един глас давам за Любка Василева! Ще ви се стори строга,на моменти ужасна,но се оказа страхотен преподавател!

# 150
  • Мнения: 623
Само да кажа ,че по БЕЛ на НВО децата се представиха много добре,един глас давам за Любка Василева! Ще ви се стори строга,на моменти ужасна,но се оказа страхотен преподавател!
Уви това не може да се каже за нейния клас, където в часовете по български редовно се говореше за дисциплина. Но когато още от 5-ти клас говориш едно и също, ефектът не е голям.
Наистина децата изкараха високи оценки, но всички бяха принудени да тръгнат на уроци, за да пропуснат изпуснатото. Или претупаното. Някои го направиха в средата на годината, когато разбраха, че уверенията на госпожата, че нямало нужда от уроци не успяваха да покрият дупките в знанията на децата.
Но както сама каза(на 1-вата и последната родителска среща), "за мен най-важно е да си предам първа дневника"!

# 151
  • Мнения: 18
може ли за мнение за г-жа Детелина Даскалова - сега ще води първи клас (2012/2013 г.)?

Здравейте!

И аз се интересувам от повече мнения за г-жа Даскалова. Може ли, запознатите да се включат? Благодаря!!!

# 152
  • София
  • Мнения: 1 152
Страхотен професионалист, според мен най-силният учител, поне при нашия випуск, от разговори, които съм имала с родители с деца от съседни класове. Късметлии сте, спокойно, в добри ръце е детето.

# 153
  • Мнения: 4 915
Училището наближава, та да питам - какъв формат снимки искат? Такива, снимани на автоматите (какъвто има примерно в Скай Сити), стават ли?
Май униформи няма, какви са изискванията за облеклото?
По физическо какво изискват като екип?

Предполагам, ще ни се изясни на родителската, но да не правя всичко в последните дни... Simple Smile

Последна редакция: ср, 09 сеп 2020, 10:42 от Free Soul

# 154
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Училището наближава, та да питам - какъв формат снимки искат? Такива, снимани на автоматите (какъвто има примерно в Сердика център), стават ли?
Май униформи няма, какви са изискванията за облеклото?
По физическо какво изискват като екип?

Предполагам, ще ни се изясни на родителската, но да не правя всичко в последните дни... Simple Smile
Снимки - като за лични документи. Става от автоматите.
Униформи няма, но ФВС си е много сктивен час и си изискват за него спортно облекло. За липса даже гонят от час понякога. Момичетата - с тениска и клин.

# 155
  • Мнения: 4 915
Благодаря!
Ще я пратя да се снима днес.
Бяла тениска ли по физическо?

# 156
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Благодаря!
Ще я пратя да се снима днес.
Бяла тениска ли по физическо?
Не, не са имали досега такива изисквания.

# 157
  • Мнения: 47
Здравейте, тази година ще сме първи клас и си търсим училище!
-Гледам сайта и не откривам информация за някои неща. Може ли някой да ми ги разясни.
Май разбрах, кои ще са учителките за първи клас : Станишева, Даскалова, Терзиева и Панева. Освен ако някоя напусне до тогава. Ако може мнение за тях. Но явно няма да е по избор класния а спрямо проведения тест. Правилно ли разбирам?
-Как стои въпроса с тази занималня? Преди имаше някакви ужасяващи критерии, все още ли е така? Видях, че някакви жребии се разиграват. Гарантирана ли е занималнята от 1 до 4клас, по какви критерии може да останем и да не отпаднем? Как са учителките в занималнята?
-Силно ме вълнува, дали има допълнителни дейности срещу заплащане? В сайта пише това: "Групите за целодневна организация поемат учениците от 12.30 ч. до 18.00 ч. и заниманията включват дейности по самоподготовка, занимания по интереси, отдих и спортни дейности." Има или няма допълнителни дейности, защото друго не пише?
-Как стои въпроса в първите класове с носенето на телефони?

Предварително благодаря!

# 158
  • Мнения: 1
Здравейте, синът ми завършва 4 клас тази година и имам преки наблюдения от всички изброени учителки от Идрис.
Както на мен ми казаха: "Всички са много добри, само не при г-жа Панева!" Уви, нямахме късмета и сме при нея. Вероятно има доволни родители, но деца-не. Останалите са взискателни, но с мярка.
От миналата година мисля, че има занималня за всички в 1 клас, а след това се прилагат критерии, които можете да видите на сайта. Учителките често се сменят и ако детето не е самостоятелно няма и да стане. По АЕ и разказвателните се готвят сами, защото в занималнята нямат време и/или знания. До момента не съм чувала добри отзиви. Но имайте предвид, че синът ми не е ходил.
Допълнителни занимания има ако учителката е "дейна", а екскурзии- за 4 години са 3 броя, като две са с по една нощувка. Спортни дейности в училище няма, а избираемите са проформа (всички правят едно и също).
Телефони позволи г-жа Панева в 4 клас.
Имайте предвид, че изразявам лични впечатления и не ангажирам никого с тях.
Надявам се да съм била полезна. Бих отговорила и на други въпроси ако имате.

Общи условия

Активация на акаунт