Ниски нива на прогестерон

  • 22 149
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Здравейте, правих си хормонални изследвания, защото цикълът ми настъпи много по-рано, с около седмица по-рано. Преди това имах някои нетипични за мен смущения като: Постоянно ми се спеше, преди да ми дойде все ми се виеше свят, гадеше ми се, все си мислех, че съм бременна, изпадах много лесно в депресии, беше ми нервно, цикълът винаги ми закъсняваше. Четох из нета, че това са типични симптоми за ниски нива на прогестерона. Ходих при гинеколожката си и тя заподозря същото. На третия ден от месечния ми цикъл направих хормонални изследвания по нейно предписание, изследвах хормоните:

Прогестерон - 0.408        Реф.ст.:фол.ф. 0.27-2.61; лут.ф. 3.28-38.63; средна лут.ф.
                                          5.25 - 38.63; постмен. до 0.82
LH - 3.68                           Реф.ст. фил.фаза 1.0-18.0; овул.ф.:24.0-105.0; лут. фаза 0.4 - 20.0
FSH - 4.42                          Реф.ст. фол.ф 3.09-7.9; овул.ф.2.27-18.51; лут.ф1.38-5.52


Гинеколожката ми каза, че имам ниски нива на прогестерона, защото трябвало да е около 5. Това означава ли, че на третия ден от цикъла ми когато ми взеха кръв за изследване съм била в средна лут. фаза?
Предписа ми Логест за лечение. Но аз предполагам, че тези нива на прогестерона са ми вследствие на прием на Ясмин. Чудя се как мога да лекувам последствията от едни противозачатъчни с други? Гинеколожката ми каза, че друг вариянт е да ми се бие прогестерон два пъти в месеца.Имали ли сте такъв проблем, как се излекувахте?

# 1
  • Мнения: 410
Здравей! По принцип прогестерона се изследва 7 дни след овулацията (около 21 ден от цикъла). На 3-я ден както си го изследвала е в границите на нормалното, но според мен трябва да се изследва 7 дни след овулацията, когато е пикът му. Ако тогава се окаже, че е нисък могат да ти изпишат лекарства, които по принцип се вземат след овулацията.

# 2
  • Мнения: 155
Благодаря ти   bouquet Вчера четах и аз из нета, всички мнения са такива, че трябва да се изследва 7 дена след овулация. Чудя се само моята гинеколожка ли не го знае  Tired Аман от лекари. Чудя се какво да правя, дали да започвам да пия Логеста, или да ходя при друг специалист? newsm78

# 3
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Аз също мисля, че има някаква грешка..според мен на трети ден си във фоликулярна фаза и резултатът ти е в норма..поне на пръв поглед ми изглежда така.. Rolling Eyes

# 4
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Прогестеронът ти е съвсем в норма за 3-ти ден от цикъла. Изследвай го 7 дни след овулация и ако пак е в норма зарежи тази лекарка.

# 5
  • Мнения: 1 053
Значи ако пиеш противозачатъчни и го изследваш на 21 ден пак ще е нисък,защото си нямала овулация,поради приема на противозачатачните,изследвай си го на чисто в месец в който не си пила.И според мен прогестерона ти е в норма!

# 6
  • Мнения: 155
Момичета, все повече и повече се убеждавам, че прогестерона ми е в норма. Чудя се за какво да ги пия тия ужасни хапчета?  newsm78 Чудя се дали да не ги спра. И между другото предстои ми една "процедура", ако мога така да го нарека пак при същата лекарка и защото тя така го вижда. Сега след като се съмнявам в нейната искреност към мен, и че ме ползва като касичка. До тук съм дала над 300лв за  3 прегледа, според мен напълно ненужни и 2 изследвания. В сайта на клиниката пишеше 22лв на хормон, а ми взеха 88лв за изследване на 3 хормона Sad
Та, лекарката иска да ми прави продухване на маточната тръба, защото на ехографа виждала течност. Май месец спуках киста и тя казва, че от спукването е останала течност. Мисля да отида да се прегледам и при друг лекар преди да го правя това продухване. Как мислите?

Общи условия

Активация на акаунт